Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)

^ potpisujem. Onaj dork koga uzima pod svoje je toliko iritantan da ga je nepodnosljivo gledati.
Btw imate cuvenu scenu sa doticnom Jennifer Lawrence po sajtovima za odrasle, gde se gola golcata bije sa nekim likovima koji su pokusali da joj ukradu odecu koju je ostavila na plazi kada je otisla na nocno kupanje sa onim... bicem, onom nulom kilavom, koja i da je tehnicki musko trebala da intervenise za oboje.
Film samo zbog te scene i vredi.
 
Nisam očekivao neko posebno umetničko delo, ali u beskona;nom moru glupih ovo ostvarenje može da prođe ako ništa drugo onda zbog (.)(.)
 
Poslednja izmena:
Ako je samo zbog toga, bolje potrazi onaj blog od pre desetak godina, tu je bila mladja.
 
A generalno ni u toj sceni nema ničega što već nije viđeno u Red sparrow.
Ne znam zbog cega se dize hajp oko nje ali meni iskreno ona nije nesto, ni po pitanju izgleda ni po pitanju glume.
U oba "parametra" je bilo boljih glumica zbog koje bih odgledao neki film... Ok, ima energiju, ali generalno kao ljankase se ponasa pred kamerama.
Pretpostavljamo da u svetlu "skorasnjih dogadjaja" i znamo kako je dobijala glavne role i zbog cega je bila "aktuelna" u Holivudu...
 

Ne znam što se setih ovog filma ali ga reprizirah sinoć.
Sećam se prvi put na Pinku nekadašnjem da sam ga gledao negde posle bombardovanja i da je već tada bio ostavio utisak na mene.
Tek posle sam saznao da je rađen po Stivenu Kingu.

Šteta za Brad Renfroa koji se predrogirao, bio je talenat koji je mogao dosta toga da pruži

7/10
 
Napoleon

https://www.imdb.com/title/tt13287846/

Da li sto volimo glumca ili je film bas OK, zence i ja odgledasmo u komadu dva i po sata. Dobra kostimgrafija i slika, radnja solidna. Moze se pogledati, ko ima vremena .
 
Leave the World Behind

Ova vrsta apokaliptičnih filmova ima svoj najveći vrhunac na početku i sredini, a onda se nekako strovaljuju što je i logično u neku ruku.
Sasvim OK film, možda malo i više od toga, ali ima i tih idiotskih momenata da sam nekada zbog takvih stvari gasio film.
Recimo u svoj muci i beznađu, kad su malom ispadali zubi, odnosno kada ih je vadio prstima gospođa Džulija onako usplahirena, daj da ga vodimo kod doktora! Alo ženo! Smak sveta u najavi, ona bi kod dentista... Dobra ekipa u flimu, mada mi ova mala vizuelno težak creepy, znam da sam je još negde gledao i imao sam isti utisak. Što kažu, "u san se ne snila".
Nije mi možda za 7/10 ali zbog Hawke-a i još par stvari, neka.


Saltburn (2023)

Bio sam ubeđen da se film pominjao ovde, tražih ga u staroj temi i u ovoj novoj (što mi je potpuni promašaj za filmove i serije) i ne nađoh.
Mislim da bi je trebalo objediniti kao i ranije što je bilo, jer puno ljudi pretražuje, a ovako mora ići iz teme u temu, dok je do juče sve bilo na jednom mestu.

Što se ostvarenja tiče, meni se i prethodni rad dotične režiserke dopao (Promising Young Woman) i mogu reći da mi je Saltburn ispunio očekivanja. Ima tu svega po malo,
od pominjanog Gospodina Riplija koji je poslužio kao obrazac, do crnohumorne satire i boleštine na kraju krajeva. Što bi se reklo, ispunio očekivanja, ne i do samog kraja,
bukvalno zadnjih pola sata je drugi koncept i ne bi bilo ništa čudno da je ceo film od početka bio u tom opsegu, ali nekako mi je tu pao...
I najčudnije što mi ovo deluje kao nešto što zaslužuje 8/10 verovatno zbog ovog psiha Barry Koeghan-a, čovek koji ne verujem da bi mogao odigrati neku normalnu ulogu, ali i zbog vrhunske Rosamund Pike.
 
Setam po kanalima na tv-u i naidjem na prvi Matrix pa ajd da ga pogledam, ne secam se kad sam ga poslednji put gledao.
Ovo mi zapalo za oko...:p ..pretskazanje..:cool:
sshot-2024-01-15-[1].jpgsshot-2024-01-15-[2].jpg
sshot-2024-01-15-[3].jpg
Za fim star cetvrt veka odlicno se drzi.
Posle sam morao da skinem i ostala dva. Zadnji nastavak sam preskocio... nisam hteo da kvarim utisak.
 

Vuk sa Vol Strita - farmaceutska edicija

Solidan film, opet, baš jak fazon Vuka, možda i prejak, nekad stilski ostavlja dojam čiste kopije, doduše nešto svedenije. Dobra stvar pa je inspirisan istinitim događajem, koji pokazuje jedan od milion načina na kojem farmakomafija svoju pohlepu zadovoljava preko života ljudi.
Dobra glumačka postava, Kris Evans je praktično default glumac za ove filmove koje govore o aferama neke industrije, Emili odlična.
Jedino što mi malo smeta, već nakon pola sata znaš šta će i kako će biti jer opet, ovo je film o pohlepi a tu nema previše prostora za zaplete i neizvesnost.

Svakako za preporuku, iako u suštini radnju ovog filma od dva sata možeš da prepričaš u deset rečenica.
 
Po preporukama mnogih odgledah... Moze proci. Ocena 5/10... Bukvalno sam zaboravio da sam gledao...


Ne znam sta reci, po meni limunada, spanska serija na turskom. Napoleon koji je bio jedan od boljih vodja i koji je kriv za smrt par miliona ljudi je predstavljen kao takav na bukvalno 1min u par scena koje vrede nesto. Joaquin je odglumio kako su trazili od njega ali po meni je moglo mnogo bolje-da se prestavi lik Napoleona kao vodju cenjenog medju vojnicima a ne kao kazanovu! Ocena 5/10 zbog tog 1 minuta koji vredi...
 
The Family Plan(2023)
Generalno, film je težak krš, nit je smešno, nit su akcione scene dobre. Ne znam ni zašto sam ga odgledao celog... 2/10

Butcher's Crossing(2023)
Kejdž i vestern, mada je ovo više drama nego vestern al dobro. Solidan film, ništa spektakularno, ne očekujte akciju jer je i nema. 6/10
 

Jedan od onih filmova iz kategorije gledam da drugi ne bi morali.
U nedostatku izbora, nekako mi je mazohizam da sebi postavim izazov da u generičkom filmu makar u nečemu prepoznam nešto privlačno, iznad proseka.
Ovde sam jedino primetio da je Nina Dobrev nekako postarila.
Čist generički triler sa minimalno truda i uloženosti u bilo šta što bi ga makar malo iziglo... Narativ koji se ni ne može nazvati tako jer je standard issue podloga viđena milion puta, dinamika, baš onako second hand akcione sekvence, originalnost nepostojeća, jedino je nekako Aron Ekhart dopadljiv čovek iako je baš nezgrapan za ove akcione uloge u prvom planu.

Za preskočiti.
 

Bukvalno sam ga izrovario iz dna liste za gledanje.
Našao se tu jer sam video da je bio pokupio baš dosta nominacija, a nisam ga puštao jer mi tema po sebi nije delovala baš nešto naročito primamljivo.

Ali stvarno zanimljiv i dobar film, tačno jedan od onih koji svojom dramatizacijom nadiđe očekivanje da bi predmetna priča mogla pružiti osnov za toliko dobar film.
A ovde to jeste, bazirano na istinitom događaju, vrlo specifična radnja, vrlo verovatno sam događaj koji će za svakoga biti nepoznanica; odlično prilagođena scenografija datom periodu, baš jak kasting, i opet, sama priča od početka veže interesovanje za tok događaja i samim tim film.
 
Nazad
Vrh Dno