Šta je novo?

Poslednji odgledani film(ovi) i serije - "obavezno procitati pravila iz prvog posta"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sunshine (2007)
http://www.imdb.com/title/tt0448134/

Nisam bas neki ljubitelj SF pa mozda necu biti realan ali mnogo vise sam ocekivao od ovog filma, posebno jer ima solidne ocene na rottentomatoes (po mom misljenju mnogo ozbiljniji sajt od imbd).
Prvu polovinu filma sam prezevao, dosadni dijalozi i neka praznina.. ostatak filma je ipak bolji, atmosfera se popravlja, kraj je ocekivan, OST je odlican uz prepoznatljivu stvar (John Murphy - The Surface of the Sun) ali sam ostao prilicno ravnodusan, 6,5/10.

The Arrival (1996)
http://www.imdb.com/title/tt0115571/

Cika Sheen je sam kriv sto vise ne mogu da ga smatram ozbiljnim glumcem :d vec u svakom filmu vidim samo raspadaca. Ipak ovde je bio solidan, koliko to uloga u filmu sa ovakvom pricom zahteva. Ovo je vec prilicno mator film, mislim da nije imao neki veliki budzet ali nekako drzi paznju.. prica nije nista specijalno, cak sve ovo vuce i na decji film. Odgledao i nije mi zao, cak cu neke retardirane scene :d duze da pamtim nego neka proser4vanje iz Sunshine-a.
5,5/10.

I za kraj jedan epski film :d koji nisam hteo da odgledam posle trejlera na YT ali sam resio malo da se smejem danas popodne i isplatilo se :)

The Cabin in the Woods (2011)
Ocena- :d

Iskreno, bila bi steta da sam poslao ovaj 1080p u vecna lovista kao sto sam planirao. Film pocinje kao i Wrong Turn 1 i jos 100 ''horora'', razni profili licnosti (maco narcis, drolja, nevina streberka, odgovorni sportista i stondirani hipik krecu u brvnaru koja se nalazi blizu idilicnog jezera u sumetini.. onda naidju na raspad pumpu i redneka koji je nad...n, ma vidjeno 100x)
Ali brzo se ukapira da je ovo parodija, komedija sa epskom pricom (malo parodije na hostel, martyrs- u nijansama tj nekim recenicama i naravno mnogo vise na sve ostale horore ali opet film zadrzava neku dozu horora, minimalnog)

U pocetku je sve retardirano, gluma, dijalozi, gestikulacije i stvarno moze da vam se desi da odradite shift/delete ali predlazem da ipak iskulirate.

Stvarno sam se lepo nasmejao par puta, napetosti i horora ima ali za decu ali nema veze, vredi sacekati i videti sve one epske scene i onaj epski United :d :-devil-: Ma da ne pricam previse. Neke scene sam vracao po 5 puta i planiram ovo jos jednom da odgledam ali uz:smoke::d

Koji mozak je smislio ovu glupost a da ti opet ne bude zao sat ipo vremena zivota.

Da se razumemo, film je instant zabava i definitivno ne zasluzuje 7,7/10 kao na imbd ili one jos vise ocene na rottentomatoes ali ja mu dajem 6/10 i stvarno planiram jos jedared da odgledam sa nekom ekipom, onih par scena, ajoj, i pored 5 premotavanja nisam uspeo sve da vidim :d
 
Poslednja izmena:
edit: Bezi, film je djubre najgore. Izdrzao sam 20 min :D
 
Poslednja izmena:
Koji mozak je smislio ovu glupost a da ti opet ne bude zao sat ipo vremena zivota.
Joss Whedon legenda :D. Kad bi pravili svake godine jedan horor (a i komediju) sa pricom koja nije ista kao i u ostalih 'iljadu, bilo bi super. Inace i treba da bude glupo i klise, to je cela poenta. Od mene cak i 7.5 zbog inovativnosti i dobrih glumaca (ovih iz Dollhouse koje znam i Hemswortha). Mada mi je drug nudio 1000 dinara da ga ne gledam, tako da.. :)

@ duls ako ne znas sta da ocekujes, prvih 20 mina je neopevano g*vno. Uzmi odgledaj do kraja, u najgoru ruku bice ti bolji od bilo kog "standardnog" horora.
 
Poslednja izmena:
Odavno je obrisan sa hdd-a. Trudim se da zaboravim traumu.
 
Tall Man (2012)

Nisam video da ga je neko spomenuo, ako jeste izvinjavam se. Jako dobar triler!

јеси озбиљан? Дефинитивно најгоре нешто што сам гледао у задњих пар година а гледао сам га само због Џесике. А није ни она била на висина задатка. Препорука за зааобилажење.
 
И шта сад, дал да гледам филм или не? ⇧⇧
 
edit: Bezi, film je djubre najgore. Izdrzao sam 20 min :D


Pa brate jesam ti rekao da moras da izdrzis pocetnu glupost? :) Veruj mi da u ovom filmu ima vise fora za smejanje (mozda 3-4) nego u 90% komedija sa ocenom preko 7 na imbd :) Stvarno sam se lepo nasmejao 3-4x a film nisam obrisao jer onih par scena prosto moram da odgledam jos koji put :d
 
Da li je neko gledao The Watch? Ima slabu ocenu na imdb, ali na trejlerima izgleda solidno zabavno.
 
@ Cabin in the Woods
Pocetak je glup sa razlogom posto je to deo price koja je mnogo sira od petoro degena koji idu u brvnaru da igraju truth or dare...
 
The Cabin in the Woods - Zali boze vremena potrosenog na gledanje ovog filma. - 1/10
Insidious - Predobar horor, gledao ga po drugi put - 8/10
The Strangers - Dosta los horor ... - 4/10
The Dictator - Sve je receno vec ... - 6/10
Martyrs - Najbolesniji film koji sam gledao u svom zivotu, verovatno ga nikada vise necu gledati, ali ne zasluzuje ocenu manju od 7. Masakr na sve strane, jezive scene itd. - 7/10
Fast Five - Odlicna zabava - 9/10
Dream House - Sjajna misterija, sa nepredvidivim raspletom, od mene 8/10
 
Project X, definitivno jedan od najludjih filmova ove vrste. Pomerio standarde u partijima i ludovanju :) Toliko da su klinci u stvarnosti pokusavali da organizuju zurke ovog tipa, ali zu zavrsavali pohapseni ili jos gore, mrtvi :d
Pocetak malo smara ali od mene ocena 8/10
 
The Cabin in the Woods
Nije los, potpuno otkacen scenarijo.Kao sto hsv kaze parodija-komedija-horor, za pogledati s drustvom uz alkohol odlican :)
 
The Man from Earth, vrhunski film. Nema nikakve akcije, samo priča grupe ljudi u jednoj kući.
 
^ Jes' predobar.

Obično ne volim dramu i spor tok priče, ali sam ga pogledao na nekom TV kanalu pre par meseci i zaista je ostavio veoma pozitivan utisak na mene.
 
Pogledaj i drugi deo. Nije mnogo lošiji od prvog.
 
Poslednja izmena:
Malo pre odgledah Insidious (2010) na preporuku Wolf13-a i mogu reći da NISAM trepnuo. Ko voli dobar horor bez glupih zombija i okeana krvi, neka ga obavezno pogleda
 
The Man from Earth - savrsenstvo , a moze da prodje kao pozorisni komad
"Rec" je supe horor , mnogo je bolji od americkog remake-a "Quarantine" ,drugi deo je takodje dobar , nastavlja pricu, treci nisam stigao da pogledam
 
Spremam opet za gledanje I Saw the Devil (2010)
Ako je neko propustio, topla preporuka, jedan od realnijih filmova o serijskim ubicama... Jeziv film :shock:
 
Tacno, film je fantastican.
Od mene 8.5/10
 
Pa sad realniji.. :) Malo se previse oteglo i neke scene su smesne (ono sa pandurima koji gledaju ko botovi kako ovaj pet puta pokusava da ga ubaci u automobil) i tako neke.. ali je dobar film skroz.
 
Hahaha ! Strasan film. Ona scena kad ga provale u zenskoj haljini kako uziva :D
 
Mislim da je tu De Niro totalno promasio,uopste mu nije stojala uloga geja...

Tucker and Dale vs Evil - pravo osvezenje medju horor komedijama,odlicna zabava
 
Синоћ сам гледао други део Плаћеника и могу рећи да није лош филм. Није ремек дело али није ни требао да буде такав. Каквог су га осмислили, такав је и испао :) Баш како треба.
Тек после провалих да нема Ђока Новака иако је био најављиван :Р
 
The Avengers (2012) i pored ocekivanja i silnih trejlera me prijatno iznenadio film !

Kad malo slegnu prvi utisci za nedelju dve planiram jos jednom da ga pogledam,sto je kod mene retkost...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno