Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Čistilište od Mladena Peršića. Pročitao sam je prošlog vikenda i još uvek sam pod utiskom. Nisam očekivao ovakvo putovanje kroz emocije napisano od tako mladog autora.

Najtoplija preporuka.
 
Hteo sam da pitam ima li neko "Semper idem" od đorđa lebovica u Kindle ili bilo kom eletronskom formatu? Imam knjigu u štampanom, ali mami je problem da drži knjigu zbog problema sa zglobovima, pa mi treba i elektronski format za kindle. Unapred hvala

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Rumena Bužarovska - Moj muž
Prvo štivo makedonske autorke koje mi je došlo u ruke, i odmah me dobila. Zbirka priča, sa zajedničkom temom. Preporuka.
Bužarovska povremeno piše za "Vreme".
 
  • Like
Reagovanja: M J
Čita se, čita... sve i svašta.[emoji4]
65796e581af43a1b7056f5c85e76ec9d.jpg
aaee50e076cc6d9ea8cd6516187b550f.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Valjarevic - Komo

Peoples History Of The United States, H.Zinn - apsolutna preporuka

Richard Feynman - "Surely You're Joking, Mr. Feynman!": Adventures of a Curious Character - sjajna knjiga, ko je cuo i ko nije cuo za gospodina :)
 
Bernhard - Hodanje, teeška filozofija, gde bih rekao da pisac ponegde preteruje. Generalno sam fan ovakvih knjiga, pa i ovde ne mogu da odolim određenim delovima, rasplinutim mislima koje nedvosmisleno čine celinu. S obzirom da je kratka i može se savladati za jedno popodne, preporučujem svima koji žele da se upoznaju da Bernhardom i njegovim nadasve čudnim stilom.

Heler - Kvaka 22, za razliku od filma i ove nove serije, knjiga mi je legla. Razvlačio sam je više od mesec dana, neki delovi su išli sporije, ali sve u svemu humor mi je dobar, na nekim mestima odličan, poruka očigledna. Mislim da je ovo tip knjige gde se ide iz ekstrema u ekstrem - dobra mi je knjiga /ili/ ovo mi je potpuno šajze.

Uporedo i dalje čitam Vešca. Izgubljeno vreme, ali neću da stajem na zadnjoj knjizi.
 
U poslednje vreme se najviše družim sa autorima iz regiona :)
Jurica Pavičić - Žena s drugog kata preslušao audio knjigu. Prvo delo ovog autora, preporučujem!
Sada: Ivica Ivanišević - Knjiga žalbe
 
Pre par meseci je neko kačio link do dropbox-a sa .epub i .mobi izdanjima(na našem jeziku).
Da li može, ko ima, da mi pošalje u privatnoj poruci ?
 
HHhH Laurent Binet. Srdačna i iskrena preporuka. Kao i za Semper Idem Đorđa Lebovića.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Pre neki dan zavrsio Witcher: The Last Wish, po meni nista posebno, nije me nesto uvukla u taj svet, vise sam je citao jer svi pricaju kako je ceo serijal vrh, al eto je suditi po ovoj prvoj, nece da bidne...razmisljam da li da predjem na sledecu knjigu (Sword of Destiny) ili da uzmem nesto drugo.
 
Meni je ceo serijal o Vescu "meh" stivo, igre su napravile hajp (i subjektivno bolje od samih knjiga) a serija dodatno podigla prasinu.

Prebaci se na serijal od Rotfusa ili Dzo Aberkrombija pa baci utiske posle 100 stranica... Posle mozemo i kvalitetnije high fantasy stivo da preporucimo. ;)
 
Meni je ceo serijal o Vescu "meh" stivo, igre su napravile hajp (i subjektivno bolje od samih knjiga) a serija dodatno podigla prasinu.

Prebaci se na serijal od Rotfusa ili Dzo Aberkrombija pa baci utiske posle 100 stranica... Posle mozemo i kvalitetnije high fantasy stivo da preporucimo. ;)

Znaci nemam samo ja takvo misljenje :D

Od Rotfusa mislis na The Kingkiller Chronicle, a od Dzo-a na Skrhano more i Prvi zakon?


Hvala na linkovima, ima tu za pola godine citanja :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Možeš preskočiti taj YA serijal od Abercrombie-a :D
A Rothfuss bolje ni da ne počinješ da čitaš osim ako si 100% OK sa tim da vrlo lako nikad ne dočekaš 3. i navodno poslednju knjigu... pošto se debeli previše uživeo u sve moguće aktivnosti (gaming, dobrotvorne organizacije...) i bavi se svime samo ne profesijom pisca.
Pre će Sanderson napisati svih 10 Stormlight Archive knjiga nego što će "debeli 1" (GRRM) i "debeli 2" (Rothfuss) završiti svoje "skoro pa gotove" serijale.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da ne pricamo o tome sto je pajser pre 2-3 godine javno doneo New Year's resolution kako u narednoj godini nece zavrsiti Doors of Stone. Ajde sto ne zavrsava poslednju knjigu vec deset godina, nego jos psihicki maltretira fanove :d
 
  • Like
Reagovanja: M J
Završio prvu knjigu iz Mistborn serijala.
Posle mučenja sa uvodnim stranama, dolazi nagrada u vidu odlične knjige koja se čita u dahu. Već sam na pola druge knjige iz serije.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Najjači momenat je kad završiš sve 3 knjige i razmišljaš o tome kako je to sve dobro uklopio i premotavaš po glavi "foreshadowing".
 
Ja krenuo da čitam ovo:

 
Ciganin ali najlepsi - Kristian Novak, u top 3 knjige napisane na Ex-Yu prostorima u poslednjih X godina (rekao bih 20 al da ne uvredim nekog). Svakako mozda i najbolji moderni pisac kojeg nasi prostori mogu da ponude.
 
O čemu se radi u knjizi?

Poslato sa WAS-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ciganin ali najlepsi - Kristian Novak, u top 3 knjige napisane na Ex-Yu prostorima u poslednjih X godina (rekao bih 20 al da ne uvredim nekog). Svakako mozda i najbolji moderni pisac kojeg nasi prostori mogu da ponude.
Meni nepoznat. Imaš Kindle format? :)
Edit: našao :)
 
Poslednja izmena:
Ljudi, vredi li čitati Discworld na srpskom? Koliko vidim da je određeni akcenat na humoru, ali uglavnom prevod uništi isti. Planiram da nekad počnem i to, pa ne znam da li da jurim engleska ili naša izdanja.
 
Ciganin ali najlepsi - Kristian Novak, u top 3 knjige napisane na Ex-Yu prostorima u poslednjih X godina (rekao bih 20 al da ne uvredim nekog). Svakako mozda i najbolji moderni pisac kojeg nasi prostori mogu da ponude.
Odličan, hvala!
 
Ljudi, vredi li čitati Discworld na srpskom? Koliko vidim da je određeni akcenat na humoru, ali uglavnom prevod uništi isti. Planiram da nekad počnem i to, pa ne znam da li da jurim engleska ili naša izdanja.

Po meni, prevod je vrlo dobar. Imam ih dosta.
Ali su mi svakako bolje na engleskom knjige.
 
Nazad
Vrh Dno