Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Andy Weir-Artemis

Dete od 12 godina,možda čak i mlađe,bi napisalo bolju knjigu.
Mislim da je ovo jedna od najslabijih knjiga koje sam pročitao u poslednjih 10tak (ako ne i više) godina.
Zaplet je obećavao ali do negde do pola,razrada i zaključak baš onako "cheesy" što bi rekli.

Marsovac je u odnosu na ovo daleko bolja knjiga
Ja sam batalio negdje na pola nesto mi smor postala. A Marsovac mi je legao pravo.

Inace ko nije citao Grad lopova od Benioff-a ja ne mogu nahvaliti dovoljno tu knjigu.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Stiven Erikson - Kostolovci (pripovesti iz malaške knjige palih)
Ako volite epsku fantastiku, a malo ste omatorili, od ovog nema bolje :)
Naravno, krenite serijal iz početka.
 
^
Ремек дело,књига која држи пажњу и која захтева споро читање. Буди осећања из сећања и чини да их осећаш као да се у том тренутку поново догађају. Хесе је мој омиљени писац,његова заинтересованост за психологију и утицај Јунга су приметни у његовим књигама. Мислим да ћеш уживати,свакако ако ти се Игра Стаклних Перли допадне прочитај и Демијана.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Stiven Erikson - Kostolovci (pripovesti iz malaške knjige palih)
Ako volite epsku fantastiku, a malo ste omatorili, od ovog nema bolje :)
Naravno, krenite serijal iz početka.
Duže vreme imam ovo u vidu ali nisam skoro proveravao. U kom je stadijumu serijal - jel se to još piše, jel se još prevodi, jel kaskamo uobičajeno za svetom...?
 
^
Ремек дело,књига која држи пажњу и која захтева споро читање. Буди осећања из сећања и чини да их осећаш као да се у том тренутку поново догађају. Хесе је мој омиљени писац,његова заинтересованост за психологију и утицај Јунга су приметни у његовим књигама. Мислим да ћеш уживати,свакако ако ти се Игра Стаклних Перли допадне прочитај и Демијана.

Vidis kako moze :D Salu na stranu hvala za duzi opis, krecem pun entuzijazma sutra
 
Stiven Erikson - Kostolovci (pripovesti iz malaške knjige palih)
Ako volite epsku fantastiku, a malo ste omatorili, od ovog nema bolje :)
Naravno, krenite serijal iz početka.

Nahvaliste tu Malašku knjigu palih pa i mene zainteresovalo ali brate mili koliko to knjiga ima i kojim redosledom čitati?
Gledao sam na redditu,na jednom threadu se umalo nisu pobili oko redosleda čitanja,na drugom mestu predlažu opet neki drugi redosled čitanja.
 
Duže vreme imam ovo u vidu ali nisam skoro proveravao. U kom je stadijumu serijal - jel se to još piše, jel se još prevodi, jel kaskamo uobičajeno za svetom...?

Nisam siguran, ali mislim da je glavna prica gotova, ima 10 knjiga ukupno (tj 10 Eriksonovih, i jos 6 Eslemontovih iz istog sveta). Ima jos 3 trilogije cini mi se, koje se bave sporednim likovima, tako da ima ukupno preko 20 knjiga.

Sto se prevoda tice, bilo je reci da se nece dalje prevoditi posle Kostolovaca (koji su 6. knjiga), ali sad kazu da zavisi od prodaje (a izgleda da je krenuo Erikson bolje da se prodaje), tako da jos ima nade.

U svakom slucaju, definitivno jedan od najboljih serijala epske fantastike (ako ne i najbolji), i obavezno stivo za sve ljubitelje iste.
 
Ja bih uveo zakon da započeti serijal mora da se štampa do kraja [emoji4]
Kad se samo setim kako sam se patio sa Točkom vremena, pročitao sam te 2007 sve što je bilo izdato kod nas, nekih 6-7 knjiga, i onda prc godinama. I još jedan prc sa Igrom prestola. Pa Prostranstvo, ali hajde tu smo još i ažurni, za sad... Tako da sad duvam u pihtije i izbegavam nezavršene serijale. Jedino rešenje je da se skroz prebacim na engleski.
 
Ako misliš da završiš Malašku knjigu palih, prebacivanje na engleski mi deluje kao jedina izgledna opcija.
Ja sam je pročitao na engleskom, i bila mi je malo teža od nekih drugih dela, ali na srpskom bih sad bio tek na polovini...
A ima i prednosti čitanje na engleskom - poboljšavaš znanje jezika, pa svaka sledeća knjiga ide lakše :)
On topic: skoro sam završio "First Law" od Abercrombia - fina knjiga, tj. trilogija, za preporuku.
Pošto se skoro i Hese spominjao, od njega je sve za preporuku. Jedino ne mogu da preporučim "Igru staklenih perli" - mislim da je to jedino njegovo delo koje nisam pročitao. Počinjao sam par puta, ali nije išlo :(
Ne znam da li sam spominjao i Leona Urisa, koji je autor više istorijskih romana. Od njega mi je u dobrom sećanju ostalo "Odsustvo do budjenja" o američkim marincima na Pacifiku u Drugom svetskkm ratu - nešto kao preteča serije "Pacifik", ili američka "Srpska trilogija".
Pozdrav
 
Ja se jos davno dvoumih dal da predjem na englesku verziju Malaske, al sam kontao da bi morao krenuti opet od prve da bih pohvatao sva imena i ostalo, pa mi se nije dalo. Sad sam vec taman zaboravio skoro sve, pa cu mozda i uzeti na engleskom od starta.

I od mene preporuka za Aberkrombijev Prvi zakon, kao i sve knjige iz tog sveta (Osveta, Junaci, i Krvava zemlja). Trilogija Skrhano more je, barem meni, dosta slabija, ali moze se i ona citati, daleko je od loseg.

Kad smo vec kod fantastike, meni je trenutno najdrazi Sanderson. Topla preporuka za manje vise sve (novije) njegove radove - serijal Red Magle, serijal Arhiva olujne svetlosti...
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran, ali mislim da je glavna prica gotova, ima 10 knjiga ukupno (tj 10 Eriksonovih, i jos 6 Eslemontovih iz istog sveta). Ima jos 3 trilogije cini mi se, koje se bave sporednim likovima, tako da ima ukupno preko 20 knjiga.

Sto se prevoda tice, bilo je reci da se nece dalje prevoditi posle Kostolovaca (koji su 6. knjiga), ali sad kazu da zavisi od prodaje (a izgleda da je krenuo Erikson bolje da se prodaje), tako da jos ima nade.

U svakom slucaju, definitivno jedan od najboljih serijala epske fantastike (ako ne i najbolji), i obavezno stivo za sve ljubitelje iste.
Ja sam stao kod Bonehuntersa, nikako da krenem da citam dalje. Nego koje su to dodatne knjige? Ako te ne mrzi javi ovde.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
^ Iskreno, nisam ni sam siguran sta je sve izaslo, a sta ce tek izaci (ne kod nas naravno, ovde samo glavni serijal ide, a i to nije sigurno...).

Naisao sam na nekoliko predloga redosleda citanja (ovde je dosta objasnjeno oko toga), a ovaj mi deluje ok po onome sto propratih o radnji u knjigama:

1.) Forge of Darkness
2.) Fall of Light
3.) Walk in Shadow
4.) Dancer's Lament
5.) Deadhouse Landing
6.) Kellanved's Reach
7.) Night of Knives
8.) Blood Follows
9.) The Lees of Laughter's End
10.) The Wurms of Blearmouth
11.) Gardens of the Moon
12.) Deadhouse Gates
13.) Memories of Ice
14.) The Healthy Dead
15.) Crack'd Pot Trail
16.) The Fiends of Nightmaria
17.) Midnight Tides
18.) House of Chains
19.) The Bonehunters
20.) Return of the Crimson Guard
21.) Reaper's Gale
22.) Stonewielder
23.) Toll the Hounds
24.) Goats of Glory
25.) Orb, Sceptre, Throne
26.) Blood and Bone
26.) Assail
26.) Dust of Dreams
29.) The Crippled God
30.) The God is Not Willing

Mada je mozda ipak najbolje drzati se glavnog serijala za pocetak, pa kasnije setati.
 
Moje iskustvo je da je najbolje čitati objavljivanim redom. Na primer Zadužbina od Isaka - ako se čita hronološki i počne sa prequels knjigama, verujem da se ubije draž i doživljaj prve knjige. Sviđa mi se zamisao da čitam kako je pisac to prvi put zamislio i da tim vremenom usput vidim kako je vremenom uvideo nove detalje i zamisli i kako je razvijao stil pisanja.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Slazem se (dobar primer su i Star Wars filmovi), mada je ovde situacija malo drugacija, jer nije jedan pisac u pitanju vec dva.
 
^ Iskreno, nisam ni sam siguran sta je sve izaslo, a sta ce tek izaci (ne kod nas naravno, ovde samo glavni serijal ide, a i to nije sigurno...).

Naisao sam na nekoliko predloga redosleda citanja (ovde je dosta objasnjeno oko toga), a ovaj mi deluje ok po onome sto propratih o radnji u knjigama:

1.) Forge of Darkness
2.) Fall of Light
3.) Walk in Shadow
4.) Dancer's Lament
5.) Deadhouse Landing
6.) Kellanved's Reach
7.) Night of Knives
8.) Blood Follows
9.) The Lees of Laughter's End
10.) The Wurms of Blearmouth
11.) Gardens of the Moon
12.) Deadhouse Gates
13.) Memories of Ice
14.) The Healthy Dead
15.) Crack'd Pot Trail
16.) The Fiends of Nightmaria
17.) Midnight Tides
18.) House of Chains
19.) The Bonehunters
20.) Return of the Crimson Guard
21.) Reaper's Gale
22.) Stonewielder
23.) Toll the Hounds
24.) Goats of Glory
25.) Orb, Sceptre, Throne
26.) Blood and Bone
26.) Assail
26.) Dust of Dreams
29.) The Crippled God
30.) The God is Not Willing

Mada je mozda ipak najbolje drzati se glavnog serijala za pocetak, pa kasnije setati.
Auh covece, nisam imao pojma da postoje sve ove knjige. Sve sam screenshotovao i citacu ono sto uspem da pronadjem. Naravno da zavrsim prvo sa ovim glavnim knjigama.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Hteo bih da krenem da citam nesto od Ju Nesbea. Vidim da ima poprilicno knjiga - sta preporucujete? Da li postoji neki poseban redosled citanja?
 
Stephen King-End Of Watch

Poslednja knjiga u serijalu Mr. Mercedes.
Odlična knjiga,meni lično bolja i od Mr. Mercedes i od Finders Keepers za koju trentno ne vidim svrhu jer nema dodirnih tačaka sa ove dve knjige osim likova.
 
@TheRevolucija

U ovom slucaju, definitivno redom. Ima mnogo knjiga, ali ako mislis sve da citas, tako je najbolje.

Ako ti je to mnogo, savetujem da procitas Sneska, Utvaru i Zedj.

Sent from my Pixel using Tapatalk
 
Hteo bih da krenem da citam nesto od Ju Nesbea. Vidim da ima poprilicno knjiga - sta preporucujete? Da li postoji neki poseban redosled citanja?
Hari Hule serijal:
1. Slepi miš
2. Bubašvabe
3. Crvendać
4. Odmazda
5. Solomonovo slovo
6. Spasitelj
7. Sneško
8. Oklopno srce
9. Utvara
10. Policija
11. Žeđ

Zasebne knjige, tj možete čitati kada hoćete jer nemaju veze ni sa Hari Hule serijalom, niti jedna sa drugom:
- Krv na snegu
- Ponoćno sunce
- Sin
- Lovci na glave
- Magbet
 
Karl Gustav Jung-Čovek i njegovi simboli

Odličan način da se upozna sa Jungom. Dosta Jungovih knjiga je duboko mistično, pa je potrebna koncentracija 150%. Ovde to nije slučaj, stoga topla preporuka.

Inače sam ponovo obnovio članstvo u Univerzitetskoj biblioteci (čak su mi istari broj sačuvali, a nisam kročio tamo tipa 10god). Prijatno sam iznenađen brojem novih izdanja. Ipak ebook ne može u potpunosti da zameni papir:)
 
Poslednja izmena:
Pročitao Teror od Simonsa dobra je knjiga. Nisam znao da je za osnovu uzeo istiniti događaj.
Sad da pređem na seriju.
 
Hvala @nemanja123 sto si javio za popuste :) uzeo sam 3 Ju-a pa taman da imam do zime pa ce onda opet popust pretpostavljam :)

Gesendet von meinem Redmi Note 3 mit Tapatalk
 
Završio Gospodara Senki od Karizija
Nisam nešto oduševljen i primećujem (možda je to samo moj utisak) da sa svakom novom knjigom su mu sve slabije priče.
I zapleti i raspleti.

Što se tiče ovog Marksuovog serijala najjači utisak je Dečak Od Stakla ostavio na mene i Lovac Na Duše.
 
Poslednja izmena:
Peter V. Brett - The Core, upravo sam krenuo sa citanjem. 90% radnje i likova prosle knjige sam zaboravio, valjda cu se setiti kroz knjigu. Cim zavrsim vracam se u Malazan uziverzum.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno