Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Au pocelo znaci! @milko i bre gde gledas bilo sta sa sinhronizacijom

Ja sam inace poceo Peaky Blinders :) Lol toliko sam nesto obilazio oko nje dok je bio hipi i evo sad. Lud sam sta sam propustio izgleda? Za sad prve 3,4 epizode odlicno zaista...
 
@OZZY83 Vau, skoro 2 epizode je prošlo pre prvih momenata "reprezentacije" alternativnih orijentacija...
 
Je l ima neko problema sa zvukom u 1899? Audio mi je english(original) i glasovi glumaca se bas lose cuju. Kao kad u video igri smanjis voice a pojacas ambient i sound effects.
 
Nije bas vrhunski zvuk ali nije nista epohalno lose... Moguce da si promenio ti podesavanja zvuka, tako deluje po opisu problema...

Ja gledam na LG C2 i Samsung Q990B soundbar
 
Ja ne koristim nikakve esksterne zvucnike. Moguce da je serija jednostavno tako snimljena. Deluje mi kao da im je ambijentalni zvuk dosta glasan tokom dijaloga. Verovatno dosta glasniji nego kod drugih serija, pa nisam navikao.
 
Au pocelo znaci! @milko i bre gde gledas bilo sta sa sinhronizacijom...
Izgleda da to tako treba!? Kao da gledam špageti vestern
ili još bolje Banović Strahinju sa sve Franko Nerom i i onom Sanjom Vejnović ("naša" glumica koja je glumila na engleskom u tom filmu!? E to je tek biser)
Sve je jasno kada se pogleda spisak glumaca. Bukvalno kao Serđo Leone.
Je l ima neko problema sa zvukom u 1899? Audio mi je english(original) i glasovi glumaca se bas lose cuju. Kao kad u video igri smanjis voice a pojacas ambient i sound effects.
Zvuk je baš odvratan. Pojačan bez ikakve potrebe i totalno dominira nad glasovima. Glasovi pošto su sinhronizovani u tehnici a la Žikina dinastija, potpuno van pozicije u sceni. Svi iste jačine, kao da glumac sedi pored mene.
Probaću neki drugi izvor mada računam da je tako snimljeno. Nisam siguran da mogu da izguram sve epizode u takvoj kakofoniji.
 
Poslednja izmena:
The Patient meni je bila 10/10. Carell i Gleeson su jednostavno odlični, produkcija je jednostavna i efektivna, pravi psihološki horor. Format serije je 10 epizoda po 20 minuta, vrlo čudno, ali mislim da su namerno stavili taj format jer su možda toliko "sesije" trajale, ali zna da bude turn off za ljude jer se zna koji formati traju 20 minuta. Još ako vas zanima psihoterapija, psihopatija... baš su verno prikazali.

Candy - 9/10, zasnovana na istinitoj priči, Biel me je iznenadila, a Moniku sam gledala u nekom Stephen Kingovom TV filmu devedesetih 😂 ona je potpuno pocepala ulogu. Tenzija je prisutna manje više stalno. Psihološke igre, pravila, kostimografija i scenografija... moja topla preporuka.
 
Izgleda da to tako treba!? Kao da gledam špageti vestern
ili još bolje Banović Strahinju sa sve Franko Nerom i i onom Sanjom Vejnović ("naša" glumica koja je glumila na engleskom u tom filmu!? E to je tek biser)
Sve je jasno kada se pogleda spisak glumaca. Bukvalno kao Serđo Leone.

Zvuk je baš odvratan. Pojačan bez ikakve potrebe i totalno dominira nad glasovima. Glasovi pošto su sinhronizovani u tehnici a la Žikina dinastija, potpuno van pozicije u sceni. Svi iste jačine, kao da glumac sedi pored mene.
Probaću neki drugi izvor mada računam da je tako snimljeno. Nisam siguran da mogu da izguram sve epizode u takvoj kakofoniji.
A koju verziju zvuka slusas? Dabovanu ili Original (verzija gde svako prica na svom pravom jeziku)? Deluje da slusas prvu varijantu, pa bi mozda trebalo da pokusas ovu origialnu.
 
Lozis? To bih valjda odmah video na listi u biblioteci. Nigde se ne pominje ali svakako sam to prvo pogledao kad sam video sinhronizaciju. U stvari prvo sam mislio da me zezaju BT Slusalice.
Sad opet, u trejleru pricaju i druge jezike... da li je moguce da u nijednom naslovu rip-a ne pise original, dubbed, stagod!?

Na kraju sam nasao. Mozda mi je uspelo i ranije nego sam trazio bas u sceni gde je kapetan u katastrofalnom syncu u svakoj verziji (a prica Engleski).
 
Poslednja izmena:
OK, iskreno za Netflix izdanja sam podrazumevao da se gledaju na Netflixu, jasno mi je odakle zabuna. Gledajuci prve dve epizode 1899 mislim da se mnogo gubi ako sve gledas na engleskom. Svako prica na svom jeziku, a jasno je da se ne razumeju to je originalna zamisao.

Inace ne bih davao ocenu posle dve epizode, ima potencijala definitivno.
 
Dosta je losije napisana od Darka to je sigurno, ali da moze toliko magle da proda kao Lost to tesko :ROFLMAO:
 
Pa i Dark je iz sezone u sezonu bio sve više idi mi dođi mi.
Sramota me da priznam ali, započnem 1899, posle desetak minuta bude onaj Homer boring momenat i samo prešaltam na Peacemakera. Meni je skroz ok serija. Nasmeje me sa glupostima.
 
Najjače je što sam ga kad je izašao, onako na neviđeno samo po posteru, preporučio klincu (10 godina) 😂😂
Sreća ništa ne komentariše.
 
Fringe - одлично ово 😁
Одгледао 12 епизода прве сезоне. Мислио сам да су случајеви неповезани, а за сада све је повезано.
Штета што је одлична, у супротном бих гледао 1899 :ROFLMAO:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno