Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pošto sam izgleda jedan od retkih koji nije odgledao Breaking Bad i Walking Dead serije , zanima me dal te serije imaju neki smislen ili bilo kakav normalan kraj u poslednjoj sezoni ili su ipak nedovršene u smislu nastaviće se jednog dana ili neće nikada?

PS ja sam za GoT saznao tek kad se davala pretposlednja epizoda zadnjeg serijala 😂
 
Zato sto ima 180 epizoda a u nekom trenutku kvalitet pocinje da opada (radnja kao da se ponavlja "samo malo drugacije").

Ja odgledao sve do sada ali "u realnom vremenu" ali mislim da je "bindzovanje" cele serije uzaludno.

Naravno mozes da krenes polako pa dokle te nosi, javljaj utiske :)
 
Zašto da se ne gleda od početka? Pa odakle početi i dal uopšte započinjati?
Zato što samo prve dve i donekle treća sezona valjaju, posle je mučenje...
Ja sam pre jedno 5-6 godina dogurao do pete i ne ide...
A ima ih 11 sad će još i 12ta sezona...
Jednostavno serija ne vredi toliko vreme da se u nju utuče...
 
Hvala na brzim odgovorima, izbor pada na Breaking Bad. Ipak je kraća, kad sam stukao GoT za desetak dana (i danas se sebi čudim kako) onda će ova biti taman.
 
Kleo, odlicna, dinamicna, drzi paznju, gluma odlicna, ko voli tematiku vezanu za pad Berlinskog zida, spijunske igre u tom periodu, obavezna preporuka.
The capture, isto vredna paznje, spijunska tematika, preporuka
 
Hvala na brzim odgovorima, izbor pada na Breaking Bad. Ipak je kraća, kad sam stukao GoT za desetak dana (i danas se sebi čudim kako) onda će ova biti taman.
Breaking Bad je odlična serija :) Ja sam je gledao odavno, ali klinac nedavno počeo da gleda pa taman ponekad sa njim malo obnovim gradivo. Posle serije imas i film El Camino, koji je onako, ok.
 
Galadrijela iz LOTRa je za ovu kokosku iz nove serije izmislila glumu, da ne pominjem da je daleko slicnija liku iz knjiga nego ona cvrcinka
Ova nova LOTR serija -2/10 ocena, smece neopevano, nema nikakve veze sa Tolkinovim svetom sem po imenu
Kao prvo, prava na LOTR i Hobbit-a ima Middle Earth Enterprises (Deo Saul Zentz kompanije), dok Tolkien Estate ima prava na ostatak tog sveta. Takođe ne treba zaboraviti, a to mnogi rade, da period koji je obrađen u ROP baš i nije toliko obrađen kod Tolkiena i da je njegov sin Kristofer sve što je mogao sklopio iz tekstova koji su ostali iza Tolkien-a posle njegove smrti, a koji su bili sve samo ne završeni i više su bili neki okvir za rad nego potpuni tekstovi.
Što se Galadrijele tiče, baš sam našao podatak da ona u mladosti, po Tolkien-ovim tekstovima, i jeste bila veoma slična onome kako je prikazana u ROP, tek je kasnije stekla tu mudrost i staloženost. Ne zaboravimo da vilenjaci žive hiljadama godina.
To što su mnogi ovde mladi i seriju povezuju sa filmom, je nešto sasvim drugo. Serija naravno nije savršena, ali šta jeste?
 
Mislim da je veći problem što prikazuju svet Middle eartha previše savremeno i ne u skladu sa osobinama rasa iz knjiga. Što se mene tiče prolazna ocena pošto je LOTR svet, ali je generalno dosta loše.

Vilovnjaci se bave politikom, Elrond piše govore kralju, Numenorejanci se boje da će im vilenjaci ukrasti poslove - ubacuju se savremeni strahovi (ne mogu da ne napravim paralelu sa migrantskom krizom) umesto da ljudi budu očarani i iskreno oduševljeni starijom rasom. Vilenjaci nisu dolazili u Numenor kao poslovni partneri i/ili božanstva već kao prijatelji. Umesto da se ide na to raste ljudska zavist zbog besmrtnosti vilenjaka, ide se na neke savremene strahove. Verovatno je tako lakše pošto prosečan gledalac nije upućen u kanon.
 
Mislim da je veći problem što prikazuju svet Middle eartha previše savremeno i ne u skladu sa osobinama rasa iz knjiga. Što se mene tiče prolazna ocena pošto je LOTR svet, ali je generalno dosta loše.

Vilovnjaci se bave politikom, Elrond piše govore kralju, Numenorejanci se boje da će im vilenjaci ukrasti poslove - ubacuju se savremeni strahovi (ne mogu da ne napravim paralelu sa migrantskom krizom) umesto da ljudi budu očarani i iskreno oduševljeni starijom rasom. Vilenjaci nisu dolazili u Numenor kao poslovni partneri i/ili božanstva već kao prijatelji. Umesto da se ide na to raste ljudska zavist zbog besmrtnosti vilenjaka, ide se na neke savremene strahove. Verovatno je tako lakše pošto prosečan gledalac nije upućen u kanon.
Ti se pozivas na "kanon", ali izgleda da nisi citao sve od Tolkina. U njegovim delima oduvek postoje ljudi koji zavide vilovnjacima, koji smatraju da oni treba da budu besmrtni, a postoje i oni koji su oduvek naklonjeni Morgotu, a kasnije Sauronu i koji vilovnjake smatraju neprijateljima.
Da su ljudi odusevljeni time sto su oni starija rasa. Pfff...
Tako da je ovo solidno prikazano u seriji, a takodje i uzdizanje Ar Farazona (kralj Numenora), koji ce kasnije i
krenuti u napad na Valinor
.

A sto se tice savremenih strahova, pa i to mi se svidja. Ova paralela koju si dao. Pa i sam Tolkin je svoja dela zasnovao na paralelama sa situacijom u svetu, svetskim ratom i td.
 
Krenula 6 sezona Seal team! Dobra prva epizoda!
 
The Capture prilicno dobra 2. sezona, produkciju su bas podigli, ima par rupa u prici koja je ultra moderna i aktuelna ali je generalno scenario lepo napisan i dijalozi su zanimljivi, gluma i kast su odlicni ( a kajmak ubija )... Preporuka.
 
Ti se pozivas na "kanon", ali izgleda da nisi citao sve od Tolkina. U njegovim delima oduvek postoje ljudi koji zavide vilovnjacima, koji smatraju da oni treba da budu besmrtni, a postoje i oni koji su oduvek naklonjeni Morgotu, a kasnije Sauronu i koji vilovnjake smatraju neprijateljima.
Da su ljudi odusevljeni time sto su oni starija rasa. Pfff...
Tako da je ovo solidno prikazano u seriji, a takodje i uzdizanje Ar Farazona (kralj Numenora), koji ce kasnije i
krenuti u napad na Valinor
.

A sto se tice savremenih strahova, pa i to mi se svidja. Ova paralela koju si dao. Pa i sam Tolkin je svoja dela zasnovao na paralelama sa situacijom u svetu, svetskim ratom i td.
Šta ti pričaš dečko?

Pa i vilenjaci su bili skloni padu pod Morgotov uticaj, a ne samo ljudi.
Npr. Miglin Eolov sin, koji je bio kralj Gondolina, a koji je omogućio da grad padne, otkrivši njegovu lokaciju na Morgotov nagovor (pojačan mučenjima u Angbandu) a koji je i jedan je od rodonačelnika tamnih vilenjaka.

Naravno većina vilenjaka su od postanka bili zakleti neprijatelji Morgota, što je utkano u njihovo biće kroz pesmu Valara koja opisuje njegovu izdaju a kroz koju je on sam (tada Melkor, a ne Morgot) utkao delić korumpiranosti u ljude.

Sa Sauronom je druga priča, njemu vilenjaci nisu verovali od starta i sem "sitnih" obmana, nikad nije uspevao da ih pridobije u većem broju i na duži period.

I naravno da se @dzudzubajac poziva na kanon i ukazuje kako jeste napisano, i to sa pravom jer je i na tom polju serija žestoko fejlovala...
 
Ja samo ne mogu da pohvatam timeline u tRoP.
Ar-Farazon je napao Saurona oko SA 3260. Zarobio ga i odveo na Numenor. Tu je all went to shit i Sauron ga ja iskvario i pokvario, pa je ovaj napao Undying lands i Eru ih je obrisao sa lica zemlje. I njih i Numenor. To je bilo oko SA3300.

Sa druge strane, Elrond i Kelebrimbor u to vreme tek prave toranj u kojem ce da se prave prstenovi, a Sauron je izvrsio otvorenu invaziju na Eregion oko SA1700, ubio Kelembrimbora, uzeo (neke) prstenove itd.

A u seriji je sve to prikazano kao da je vreme isto, samo se lokacije menjaju.

Pa su, ili kopmresovali sve, ili su "gone full Witcher season one" i pobacali sve totalno nekoherentno i ne sukcesivno...
 
Jbt dođe mi da pogledam RoP i HoD samo da vidim sa kojim taborom na forumu se slažem :D
Zaintrigirala su me potpuno suprotna mišljenja, mada ću verovatno sačekati da izađu cele sezone.
 
Šta ti pričaš dečko?

Pa i vilenjaci su bili skloni padu pod Morgotov uticaj, a ne samo ljudi.
Npr. Miglin Eolov sin, koji je bio kralj Gondolina, a koji je omogućio da grad padne, otkrivši njegovu lokaciju na Morgotov nagovor (pojačan mučenjima u Angbandu) a koji je i jedan je od rodonačelnika tamnih vilenjaka.

Naravno većina vilenjaka su od postanka bili zakleti neprijatelji Morgota, što je utkano u njihovo biće kroz pesmu Valara koja opisuje njegovu izdaju a kroz koju je on sam (tada Melkor, a ne Morgot) utkao delić korumpiranosti u ljude.

Sa Sauronom je druga priča, njemu vilenjaci nisu verovali od starta i sem "sitnih" obmana, nikad nije uspevao da ih pridobije u većem broju i na duži period.

I naravno da se @dzudzubajac poziva na kanon i ukazuje kako jeste napisano, i to sa pravom jer je i na tom polju serija žestoko fejlovala...
A sta ti pričaš dečko?!

Ja sam pisao o ljudima, a ne o vilenjacima. Odgovorio mu na konstataciju vezanu za ljude koji moraju da budu oduševljeni vilenjacima. Ccc...
Citaj malo!
 
Parks and recreations...ostalo mi jos dva serijala do kraja, ali u svakom slucaju mogu da je preporucim svima. Genijalno kakav sklop karaktera su sastavili na jednom mestu, smejem se ko nezdrav svako malo :D
 
Buraz i ja na HBO Max gledamo ALF i Gomora, zavisno od raspoloženja, obe serije su prilično zanimljive.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno