Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Salac UE

IPTV Guru
Učlanjen(a)
06.09.2014
Poena
425
Moja oprema  
Laptop
LENOVO IdeaPad Gaming 3 15ARH05
Mobilni telefon
Huawei Nova 5T
Pametni uređaji
Amazfit neo; Fire Cube 2nd Gen
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Поправи се западни свет из епизоде у епизоду последње сезоне. Доста боља сезона од претходне.
Да ли је ово био крај серији, или планирају још једну сезону?

akki

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
20.04.2005
Poena
515
Poceo Dahmer, odlican za sada :)

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poena
605
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Nešto razmišljam. Možda bi Lorraine Bracco (psihijatar u Sopranos) bila bolja u seriji The X-Files od Gillian Anderson

gty_loraine_bracco_sopranos_wy_150406_16x9_992.jpg

The Sopranos su dobri. Pokoji James Gandolfini baš ume dobro da odglumi osećanja. Stres i pritisak. Gledam trenutno drugu sezonu na HBO Max.

phoboskv

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2007
Poena
385
Nešto razmišljam. Možda bi Lorraine Bracco (psihijatar u Sopranos) bila bolja u seriji The X-Files od Gillian Anderson

Pogledajte prilog 356482

The Sopranos su dobri. Pokoji James Gandolfini baš ume dobro da odglumi osećanja. Stres i pritisak. Gledam trenutno drugu sezonu na HBO Max.
Meni je ona najslabija karika u tom remek delu od serije. Prosto ne zna da glumi!

Čika_Kure

Slavan
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poena
495
Glede Netflixovog CyberPunk uradka, sve preporuke za sada, dobra radnja, likovi, muzika, crtež i animacija solidni, ali onaj prevod je očajan (edgerunners - trkači po ivici; fixer - maher; cyberpunk - kibernetički nitkov i td...).
Mislim čemu menjati već prihvaćenu terminologiju?
Ako je zbog šireg pučanstva, nije baš da ovu seriju gleda komšinica Ruža dok hekla i sprema ručak...

EDIT:
Inače Kinezi carevi, kad bre već iskopiraše ovo i izbaciše na Aliju?
Clipboard01234.jpg

Poslednja izmena:

jaksa

Radnička klasa je stub naše socijalističke države
Super Moderator
Učlanjen(a)
04.06.2002
Poena
865
Svako je bolji od Gillian Anderson, služavke, Džodi Foster.... :)

Gazu

Poštovan
Učlanjen(a)
31.10.2020
Poena
65
Ja se sad tek vratio na dve "nove" naučne fantastike o kojima se ovde solidno pisalo prošle jeseni. Malo sam tad bio u gužvi, a sad komotniji s vremenom.🙂

Foundation. Za mene je serije baš odlična! Veoma mi se sviđa tema, iako mogu da pretpostavim da se nekome može ne sviđati to skakanje u godinama kad je radnja u pitanju. Meni ne smeta, čak je i neophodno. Mada kapiram da ovde na forumu i ne bi video toliko takvih pritužbi, već da je veći problem odstupanje od romana. Ja to ništa nisam čitao, ali mogu reći da je zato serija još bolja kad sam ja u pitanju. I sutra da krenem da čitam, serija mi ne bi bila spojler pošto su svakako odstupili od radnje.😄 A siguran sam da bi mi se knjiga dopala!

Invasion. OK mi se čini, malo negde izmišljaju dramu i gde je ne bi bilo, ali dobro. Posle jako dobrog iskustva sa Foundation, Invasion je svakako meh, ali to više govori o mom utisku za Foundation.😄

Da, i mislim da sam već pomenuo, ali za slučaj da nisam. Wellington Paranormal sam isto pogledao, i odlična je serija, hvala na preporuci! Da mi nije preporučena, moguće da mi se na prvi pogled serija ne bi dopala, iako mi se svidela What We Do in the Shadows, al su odlični. Prosto, može neka ideja da ti ne legne, ali je serija odlična!

mwsavko

Cenjen
Učlanjen(a)
18.10.2014
Poena
135
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core 2 Quad Q9650 3.00 Ghz & Cooler Master Hyper TX3 EVO
Matična ploča
Asus P5QL Pro
RAM
Kingston HyperX DDR2 8GB
GPU
AMD Radeon RX 560 4 GB GDDR5 SDRAM 128-bit
Storage
Hitachi 500 GB + Hitachi 320 GB
PSU
FSP SP500-A 500W
Kućište
Codegen Briza 6099 Black
Monitor
LG 24MKBK400H
Miš & tastatura
Genius NetScroll 120 & A4Tech KB-28G
Ostale periferije
Xiaomi Mi Box S
Laptop
Toshiba Satellite C855-1UK
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 8t
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Poceo Andor-a. Mogu reci da sam prijatno iznenadjen. Posle razocarenja sa Kenobi-jem i Boba Fett-om i nisam imao neka velika ocekivanja. Ali odlicna prica, dobar scenario, muzika... Mozda su nekome prve tri epizode spore i dosadne ali meni su bas legle. Andor je vise drama-triler u Star Wars univerzumu. Mnogo ozbiljniji... mracniji Star Wars. Rano je sada dati neku ocenu. Ali bice ovo dobro.

srkiller

Slavan
Učlanjen(a)
25.08.2004
Poena
455

8/10

Poslednja izmena od urednika:

psaras

Čuven
Učlanjen(a)
04.04.2005
Poena
525
Da li mi je obrisan post sinoć?

Anyway, Rings of Power, ep05, dosta tanko i neubedljivo na nivou zapleta i motivacije likova. Preduzimaju se neki bitni koraci, dešavaju se krupne stvari, a sve na osnovu par reči. Čak se ne može reći ni da nema vremena, ima vremena, već par epizoda se priča vrti na par lokacija i oko istih likova, nego su scenaristi jednostavno lenji da sve to sklepaju kako treba. Ili to ili ne umeju bolje.

Situacija sa brodovima je posebno glupa, kancelarov sin uništi 2/5 brodova natovarenih za pokret, nema posledica, niko ništa ne pita, teraj dalje pravac Middle Earth. Nije da sam baš očekivao suđenje i istragu, ali ovako bitan događaj, ako je već prikazan, morao je imati makar neke posledice. Ovako ispada da je sve to snimljeno da bi Izildur upao na brod. Pih.

I što se tiče ovog Mitrila, ako neko ko poznaje mitologiju može malo da pojasni, da li je ovaj podzaplet "po kanonu" ili je izmišljen? Msm šta Mitril, ne razumem, Sauronov uticaj je sada već toliko jak da vilenjaci gube moć (besmrtnost), pa im treba tačno za šta? Da skuju opremu koja će ih možda zaštititi?

Bez obzira na sve ovo, i dalje mi drži pažnju, čak i uživam u gledanju, samo kad bi malo više pažnje poklanjali detaljima zapleta, ipak se ovde dešavaju stvari koje određuju sudbinu "sveta", mora to ozbiljnije.

XT0001.DD

Poznat
Učlanjen(a)
19.05.2021
Poena
29
Moja oprema  
Laptop
Lenovo ThinkPad T480 / Lenovo ThinkPad T440s
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S10+
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Glede Netflixovog CyberPunk uradka, sve preporuke za sada, dobra radnja, likovi, muzika, crtež i animacija solidni, ali onaj prevod je očajan (edgerunners - trkači po ivici; fixer - maher; cyberpunk - kibernetički nitkov i td...).
Mislim čemu menjati već prihvaćenu terminologiju?
Ako je zbog šireg pučanstva, nije baš da ovu seriju gleda komšinica Ruža dok hekla i sprema ručak...

EDIT:
Inače Kinezi carevi, kad bre već iskopiraše ovo i izbaciše na Aliju?
Pogledajte prilog 356613
Ja sam je sinoc zavrsio,nije losa serija drzi paznju,mada nije sad na nivou Arcane(iako ne igram LOL vec DOTA-u :p )
btw. sa prevodima nemam problema jer ih ukljucujem samo kada je preko potrebno (skoro nikad) :)

Čika_Kure

Slavan
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poena
495
Ja sam je sinoc zavrsio,nije losa serija drzi paznju,mada nije sad na nivou Arcane(iako ne igram LOL vec DOTA-u :p )
btw. sa prevodima nemam problema jer ih ukljucujem samo kada je preko potrebno (skoro nikad) :)
Pravilo od kojeg se ne odstupa da se anime gledaju na orginalnom jeziku, tj. japanskom (da ovde iako je Netflix serija, japanski su autori), iz prostog razloga što audio dub nikad nije bolji od orginala (kao što npr. Kičić nije bolje Šrek magare od Edi Marfija)...

Svaka čast ako ti u tom slučaju ne treba titl.

Alex

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2000
Poena
1,065
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600 | Fuma 2 rev.B
Matična ploča
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS
RAM
Renegade 2x8GB DDR4 3600MHz CL16
GPU
EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING
Storage
2x KINGSTON 1TB KC3000 SKC3000S/1024G
Zvuk
HyperX Cloud 2 | AltecLansing 2.0 Curved
PSU
Corsair SF750
Kućište
FSP CST350 PLUS
Monitor
Dell S2721DGFA | Dell U2412M
Miš & tastatura
G502 Proteus Core | Fizz Pro K616
Ostale periferije
LG C9 55, PS5, XSX
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 9T
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pravilo od kojeg se ne odstupa da se anime gledaju na orginalnom jeziku, tj. japanskom (da ovde iako je Netflix serija, japanski su autori), iz prostog razloga što audio dub nikad nije bolji od orginala (kao što npr. Kičić nije bolje Šrek magare od Edi Marfija)...

Svaka čast ako ti u tom slučaju ne treba titl.
Sticajem okolnosti morao sam da prekrišim ovo pravilo i nisam pogresio. Engleski dub je odličan. Preporuka za njega.

Čika_Kure

Slavan
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poena
495
Sticajem okolnosti morao sam da prekrišim ovo pravilo i nisam pogresio. Engleski dub je odličan. Preporuka za njega.
Poštujem mišljenje, ali znam tačno 0 anime serija gde je engleski dub bolji od japanskog...
Jedino gde priznajem da japanski audio nije bolji je Dragon Ball sa Nenadom Nenadovićem i Draganom Vujićem... :)

XT0001.DD

Poznat
Učlanjen(a)
19.05.2021
Poena
29
Moja oprema  
Laptop
Lenovo ThinkPad T480 / Lenovo ThinkPad T440s
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S10+
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Gledam generalno sve audio na nemackom jeziku :D
Tako sam bukvlano navikao od malena i stvorila se mala anomalija,kada sam gledao Naruto, Dragonball ili death note, na izvornom jeziku bilo mi je nepodnosljivo vec samo na nemackom jeziku (znam da cu sad da dobijem ogorman hate/shitstrom,mogu se i sam banovati :D )

MaliAbner

Slavan
Učlanjen(a)
03.07.2007
Poena
345
Moja oprema  
Laptop
ThinkPAD 15E
Tablet
MediaPAD 5
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Poceo Andor-a. Mogu reci da sam prijatno iznenadjen. Posle razocarenja sa Kenobi-jem i Boba Fett-om i nisam imao neka velika ocekivanja. Ali odlicna prica, dobar scenario, muzika... Mozda su nekome prve tri epizode spore i dosadne ali meni su bas legle. Andor je vise drama-triler u Star Wars univerzumu. Mnogo ozbiljniji... mracniji Star Wars. Rano je sada dati neku ocenu. Ali bice ovo dobro.
We still make money selling old story in a new package.

momsab

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poena
605
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
u suštini, to je nastavak originalne serije. udaraju na nostalgiju

adamche

Cenjen
Učlanjen(a)
15.03.2011
Poena
180

GoranIT

Poštovan
Učlanjen(a)
20.05.2021
Poena
75
Deadwood, jedna od najboljih scena, pocepao sam se kad su počeli sa:

Who?
Wu?
Who?
Cocksucker
Cela serija je vrhunska
Volim te istorijske epohe 😍😍😍
Da li je to moja predrasuda ili se namerno tako slika u serijama, ali život u prošlosti kroz razne istorijske trenutke je bio daleko, daleko uzbudljiviji nego danas.

Vrh Dno