Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Поправи се западни свет из епизоде у епизоду последње сезоне. Доста боља сезона од претходне.
Да ли је ово био крај серији, или планирају још једну сезону?
 
Poceo Dahmer, odlican za sada :)

 
Nešto razmišljam. Možda bi Lorraine Bracco (psihijatar u Sopranos) bila bolja u seriji The X-Files od Gillian Anderson

gty_loraine_bracco_sopranos_wy_150406_16x9_992.jpg

The Sopranos su dobri. Pokoji James Gandolfini baš ume dobro da odglumi osećanja. Stres i pritisak. Gledam trenutno drugu sezonu na HBO Max.
 
Nešto razmišljam. Možda bi Lorraine Bracco (psihijatar u Sopranos) bila bolja u seriji The X-Files od Gillian Anderson

Pogledajte prilog 356482

The Sopranos su dobri. Pokoji James Gandolfini baš ume dobro da odglumi osećanja. Stres i pritisak. Gledam trenutno drugu sezonu na HBO Max.
Meni je ona najslabija karika u tom remek delu od serije. Prosto ne zna da glumi!
 
Meni je ona najslabija karika u tom remek delu od serije. Prosto ne zna da glumi!

Šta znam. Njeno smireno lice i problem sa alkoholom su mi baš super odrađeni :)

Povalčim izjavu datu u postu 33.775. Ipak je Gillian moja prva ljubav 😍
 
Glede Netflixovog CyberPunk uradka, sve preporuke za sada, dobra radnja, likovi, muzika, crtež i animacija solidni, ali onaj prevod je očajan (edgerunners - trkači po ivici; fixer - maher; cyberpunk - kibernetički nitkov i td...).
Mislim čemu menjati već prihvaćenu terminologiju?
Ako je zbog šireg pučanstva, nije baš da ovu seriju gleda komšinica Ruža dok hekla i sprema ručak...

EDIT:
Inače Kinezi carevi, kad bre već iskopiraše ovo i izbaciše na Aliju?
Clipboard01234.jpg
 
Poslednja izmena:
Svako je bolji od Gillian Anderson, služavke, Džodi Foster.... :)
 
Ja se sad tek vratio na dve "nove" naučne fantastike o kojima se ovde solidno pisalo prošle jeseni. Malo sam tad bio u gužvi, a sad komotniji s vremenom.🙂

Foundation. Za mene je serije baš odlična! Veoma mi se sviđa tema, iako mogu da pretpostavim da se nekome može ne sviđati to skakanje u godinama kad je radnja u pitanju. Meni ne smeta, čak je i neophodno. Mada kapiram da ovde na forumu i ne bi video toliko takvih pritužbi, već da je veći problem odstupanje od romana. Ja to ništa nisam čitao, ali mogu reći da je zato serija još bolja kad sam ja u pitanju. I sutra da krenem da čitam, serija mi ne bi bila spojler pošto su svakako odstupili od radnje.😄 A siguran sam da bi mi se knjiga dopala!

Invasion. OK mi se čini, malo negde izmišljaju dramu i gde je ne bi bilo, ali dobro. Posle jako dobrog iskustva sa Foundation, Invasion je svakako meh, ali to više govori o mom utisku za Foundation.😄

Da, i mislim da sam već pomenuo, ali za slučaj da nisam. Wellington Paranormal sam isto pogledao, i odlična je serija, hvala na preporuci! Da mi nije preporučena, moguće da mi se na prvi pogled serija ne bi dopala, iako mi se svidela What We Do in the Shadows, al su odlični. Prosto, može neka ideja da ti ne legne, ali je serija odlična!
 
Poceo Andor-a. Mogu reci da sam prijatno iznenadjen. Posle razocarenja sa Kenobi-jem i Boba Fett-om i nisam imao neka velika ocekivanja. Ali odlicna prica, dobar scenario, muzika... Mozda su nekome prve tri epizode spore i dosadne ali meni su bas legle. Andor je vise drama-triler u Star Wars univerzumu. Mnogo ozbiljniji... mracniji Star Wars. Rano je sada dati neku ocenu. Ali bice ovo dobro.
 
Dosadio si i bogu i narodu u redu shvatili smo sve tvoje stavove. Ako moze poslednja odlgledana serija i ocena, bili bi ti zahvalni.
 
Da li mi je obrisan post sinoć?

Anyway, Rings of Power, ep05, dosta tanko i neubedljivo na nivou zapleta i motivacije likova. Preduzimaju se neki bitni koraci, dešavaju se krupne stvari, a sve na osnovu par reči. Čak se ne može reći ni da nema vremena, ima vremena, već par epizoda se priča vrti na par lokacija i oko istih likova, nego su scenaristi jednostavno lenji da sve to sklepaju kako treba. Ili to ili ne umeju bolje.

Situacija sa brodovima je posebno glupa, kancelarov sin uništi 2/5 brodova natovarenih za pokret, nema posledica, niko ništa ne pita, teraj dalje pravac Middle Earth. Nije da sam baš očekivao suđenje i istragu, ali ovako bitan događaj, ako je već prikazan, morao je imati makar neke posledice. Ovako ispada da je sve to snimljeno da bi Izildur upao na brod. Pih.

I što se tiče ovog Mitrila, ako neko ko poznaje mitologiju može malo da pojasni, da li je ovaj podzaplet "po kanonu" ili je izmišljen? Msm šta Mitril, ne razumem, Sauronov uticaj je sada već toliko jak da vilenjaci gube moć (besmrtnost), pa im treba tačno za šta? Da skuju opremu koja će ih možda zaštititi?

Bez obzira na sve ovo, i dalje mi drži pažnju, čak i uživam u gledanju, samo kad bi malo više pažnje poklanjali detaljima zapleta, ipak se ovde dešavaju stvari koje određuju sudbinu "sveta", mora to ozbiljnije.
 
Glede Netflixovog CyberPunk uradka, sve preporuke za sada, dobra radnja, likovi, muzika, crtež i animacija solidni, ali onaj prevod je očajan (edgerunners - trkači po ivici; fixer - maher; cyberpunk - kibernetički nitkov i td...).
Mislim čemu menjati već prihvaćenu terminologiju?
Ako je zbog šireg pučanstva, nije baš da ovu seriju gleda komšinica Ruža dok hekla i sprema ručak...

EDIT:
Inače Kinezi carevi, kad bre već iskopiraše ovo i izbaciše na Aliju?
Pogledajte prilog 356613
Ja sam je sinoc zavrsio,nije losa serija drzi paznju,mada nije sad na nivou Arcane(iako ne igram LOL vec DOTA-u :p )
btw. sa prevodima nemam problema jer ih ukljucujem samo kada je preko potrebno (skoro nikad) :)
 
Ja sam je sinoc zavrsio,nije losa serija drzi paznju,mada nije sad na nivou Arcane(iako ne igram LOL vec DOTA-u :p )
btw. sa prevodima nemam problema jer ih ukljucujem samo kada je preko potrebno (skoro nikad) :)
Pravilo od kojeg se ne odstupa da se anime gledaju na orginalnom jeziku, tj. japanskom (da ovde iako je Netflix serija, japanski su autori), iz prostog razloga što audio dub nikad nije bolji od orginala (kao što npr. Kičić nije bolje Šrek magare od Edi Marfija)...

Svaka čast ako ti u tom slučaju ne treba titl.
 
Pravilo od kojeg se ne odstupa da se anime gledaju na orginalnom jeziku, tj. japanskom (da ovde iako je Netflix serija, japanski su autori), iz prostog razloga što audio dub nikad nije bolji od orginala (kao što npr. Kičić nije bolje Šrek magare od Edi Marfija)...

Svaka čast ako ti u tom slučaju ne treba titl.
Sticajem okolnosti morao sam da prekrišim ovo pravilo i nisam pogresio. Engleski dub je odličan. Preporuka za njega.
 
Sticajem okolnosti morao sam da prekrišim ovo pravilo i nisam pogresio. Engleski dub je odličan. Preporuka za njega.
Poštujem mišljenje, ali znam tačno 0 anime serija gde je engleski dub bolji od japanskog...
Jedino gde priznajem da japanski audio nije bolji je Dragon Ball sa Nenadom Nenadovićem i Draganom Vujićem... :)
 
Gledam generalno sve audio na nemackom jeziku :D
Tako sam bukvlano navikao od malena i stvorila se mala anomalija,kada sam gledao Naruto, Dragonball ili death note, na izvornom jeziku bilo mi je nepodnosljivo vec samo na nemackom jeziku (znam da cu sad da dobijem ogorman hate/shitstrom,mogu se i sam banovati :D )
 
Poceo Andor-a. Mogu reci da sam prijatno iznenadjen. Posle razocarenja sa Kenobi-jem i Boba Fett-om i nisam imao neka velika ocekivanja. Ali odlicna prica, dobar scenario, muzika... Mozda su nekome prve tri epizode spore i dosadne ali meni su bas legle. Andor je vise drama-triler u Star Wars univerzumu. Mnogo ozbiljniji... mracniji Star Wars. Rano je sada dati neku ocenu. Ali bice ovo dobro.
We still make money selling old story in a new package.
 
u suštini, to je nastavak originalne serije. udaraju na nostalgiju
 

 
Deadwood, jedna od najboljih scena, pocepao sam se kad su počeli sa:

Who?
Wu?
Who?
Cocksucker
Cela serija je vrhunska
Volim te istorijske epohe 😍😍😍
Da li je to moja predrasuda ili se namerno tako slika u serijama, ali život u prošlosti kroz razne istorijske trenutke je bio daleko, daleko uzbudljiviji nego danas.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno