Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Druga sezona The Shield, odusevljen sam..
 
The Wheel of Time, 7/10 - skroz ok, gledajući da je nemoguće preneti sve 100% iz knjige, a da se zadovolje široke narodne mase, zarade pare i (nadam se) nastavi snimanje.
Kao i za The Lord of the Rings, imam osećaj oduševljenja što je snimljeno nešto i, kakvo god da je, odnosno, ako koliko-toliko prati radnju iz knjige, bolje je nego ništa. :)
Razlika je što su u knjizi Siuan i Moiraina bile u vezi pre ovih dešavanja, tako da nije mnogo čudno što su se "družile", ali jeste stavljeno tu zbog "modernih" vremena. Mada i u knjigama ima dosta raznih LGB kombinacija...
 
Kao i za The Lord of the Rings, imam osećaj oduševljenja što je snimljeno nešto i, kakvo god da je, odnosno, ako koliko-toliko prati radnju iz knjige, bolje je nego ništa. :)
Pa ja i nemam tu vrstu oduševljenja ako se neke bitne stvari iz knjige promene...u slučaju The Lord of the Rings je kraj izmenjen i suština cele priče koja utiče na ceo taj svet je samim tim izmenjena...
Radnja u WOT kao i sled događaja su čist plagijat Gospodara prstenova....sa izmenjenim likovima, skarabudženim tradicijama i nekakvom istorijom koja nije ubedljiva što je i prirodno kada je reč o nečemu što nije originalno već prekopirano...
 
Ja baš razmišljam da je odgledam ponovo, ali kad se setim kraja pete sezone opet mi se plače. Kada sam prvi put gledao, palo mi je na pamet da prestanem da je gledam kad sam video tu scenu.
 
Sinoc, iz nepaznje pokusah da pogledam nastavak sex i grada... ah kakva greska, totalno nepripremljen, nidze mozga, nidze flamethrowera...
Pogledao sam pola epizode i doslo mi je da okoncam zivot. Ali pre toga , po srpski naravno, da sa bacacem plamena udjem na set... jer volim crni dim, plastike...
 
Zavrsis juce prvu sezonu Invasion, mogu reci da je bar po meni serija dosta bolja nego sto je ocenjena. Mozda su ovi sto su lupali niske ocene pre svega ocekivali drugaciju vrstu serije sa vise akcije, ali serija je pre svega drama. Na kraju prve sezone mnoga pitanja su ostala neodgovorena, tako da imaju lepu priliku da u sledecoj sezoni razviju pricu. Od mene ocena 8/10.
 
Zavrsis juce prvu sezonu Invasion, mogu reci da je bar po meni serija dosta bolja nego sto je ocenjena. Mozda su ovi sto su lupali niske ocene pre svega ocekivali drugaciju vrstu serije sa vise akcije, ali serija je pre svega drama. Na kraju prve sezone mnoga pitanja su ostala neodgovorena, tako da imaju lepu priliku da u sledecoj sezoni razviju pricu. Od mene ocena 8/10.

I po meni je serija sasvim ok. Ima tu par stvari koje su nelogične i par odluka aktera koji se baš podudaraju sa logikom ponašanja u takvim slučajevima.
Ono što mi apsolutno nije jasno je čemu ono "veliko" dešavanje u rupi prvoj epizodi? Ništa ne doprinosi priči.

Sve u svemu mi je ok, dizajn vanzemaljaca i brodova su mi skroz uredu. Gledaću drugu sezonu.
 
Besa i dalje dobra, sporija, ali dobra.
U 6 epizoda se dogodilo ono što je trebalo ugurati u prve 3-4.
No, tu je i treća sezona, ne treba žuriti 😅
Ipak preporuka 👍
 
Pa ja i nemam tu vrstu oduševljenja ako se neke bitne stvari iz knjige promene...u slučaju The Lord of the Rings je kraj izmenjen i suština cele priče koja utiče na ceo taj svet je samim tim izmenjena...
Radnja u WOT kao i sled događaja su čist plagijat Gospodara prstenova....sa izmenjenim likovima, skarabudženim tradicijama i nekakvom istorijom koja nije ubedljiva što je i prirodno kada je reč o nečemu što nije originalno već prekopirano...
Pa tako je i u knjizi, ukratko džedaj/benegeserit časne sestre sreću Gospodara prstenova...
Sa rizikom da me fanovi spale na lomači, stvarno nisam uspeo da dokučim u čemu je hajp oko Džordanovog serijala, obzirom da je okosnica priče plagijat, a uz to on ni nije neki pisac, pa da se kaže da je delo maestralno napisano, plagijat ideje na stranu?
Pokušavao da pročitam ovaj serijal u par navrata (imam sve knjige) ali dalje od treće ili četvrte nisam uspevao...

Tako sam prošao i sa nekim drugim naširoko hvaljenim knjigama epske fantastike (npr. Eddingsova Belgarijada)...

Izvinjajem se za off...
 
Što se tiče Bese, zanimljiva druga sezona nema šta, ali dosta rupa i nelogičnosti, moglo je to i bolje:

Uroš Perić upalio God mode, speech lvl 99 i charisma lvl 99. Prvo upadne inspektoru Interpola u sobu i ubije boga u njemu. (odakle je uopšte znao gdje je, ajde da pretpostavimo da mu je rekla koleginica Kocija, kao hvala zbog "intervencije" oko starateljstva ćerke. I sad on kaže Kociju uradi to i to inače to i to, čovjek bez logistike, bez iđe ikoga postavlja ultimatume Kociju koji ga kasnije slijepo sluša, zašto? Reći ćete sad zbog griže savjesti jer je donekle i Koci bio odgovoran za Uroševu familiju, ali to jednostavno se ne čini tako u seriji, Koci nije predstavljen tako.

Onda uticajni političar (sumnjivog morala) takođe sluša naredbu, ne znam, nekako mi je sve to djelovalo smiješno malo. :) Takođe i ona dva pokušaja Uroševe likvidacije su presmiješno predstavljeni, đe lik sa 100m razdaljine na groblju vadi pištolj i kao kreće da puca haha.

Za Dardana i kako mu je Driton preuzeo čelnu poziciju je tek nonsens, kao da nije mogao Dardan da komunicira preko advokata nego sad odjednom mu više ne dolazi... :D

Suma sumarum, zanimljiva je serija ali puna rupa i nelogičnosti, odgledaće se svakako.
 
Poslednja izmena:
Dexter - New Blood

Prve 6 epizode pogledane, nastavak iz epizode u epizodu sve bolji i bolji, a iskreno sam imao minimalna očekivanja. Nadam se da će nam dati ovom sezonom kraj serije kakvu ona zaslužuje.
 
Cekam da se zavrsi pa onda krvoprolice moze da pocne
 
Watchmen - svidja mi se kako je uradjena serija, likovi itd. Nisam citao stripove, pa ne znam koliko su pogodili/omasili neke stvari. Koliko znam, sama radnja u stripovima se ne bavi rasizmom, ali nisam iznenadjen da je to glavna prica u seriji. Kontam da to nije spoiler jer je jasno u prvih 5-10 minuta prve epizode, ali cu da sklonim ako neko smatra da jeste.

Film iz 2009. se iskreno vise ni ne secam dal sam gledao, ali svakako planiram da odgledam u skorije vreme.

Serija ima svakako tih woke momenata, koji me debelo smaraju, doduse retko, ali ako sam mogao da odgledam trecu sezonu Sex Education (za mene i poslednju), onda je ovo bila smejurija. Opet je nekako da kazemo ok odradjeno i ne siluje sa tim nekim momentima, sem eto te glavne tematike.

Sister Night u onom njenom kostimu brutalno dobro izgleda, bas su ga "sasili" po mom ukusu.

Serija nema veze sa stripom jer se radnja serije dešava posle radnje stripa, odnosno izmišljena je samo za seriju. Pozajmljen je naravno narativ Watchmena i neki glavni likovi, a neki su opet kompletno izmišljeni samo za seriju. Kako god bilo, serija je pun pogodak, ja obožavam strip i smatram ga jednim od najboljih štiva toga tipa, i priča koja je nadograđena u seriji je jedna od najboljie izvedenih projekata tog žanra.

Što se tiče filma, on jeste adaptacija stripa, neki fanovi će reći dostojna, drugima ništa neće biti u rangu stripa. ali film jeste prilično verno prrepričano dešavanje Watchmena. Kako god, vredan je gledanja, naročito ga je super pogledati pred seriju.
A serija sama po sebi, čak i za one koji nikada nisu čuli za Watchmen je odlična i za svaku preporuku.
 
Pokušavao da pročitam ovaj serijal u par navrata (imam sve knjige) ali dalje od treće ili četvrte nisam uspevao...
Ja sam baše nedavno pročitao pet knjiga i dalje ne mogu.
WoT seriju ću nekad vjerovatno gledati i pri tome ću pokušati da se isključim od knjiga i da je gledam samo kao seriju, ne sa očekivanjem vjernog prenošenja radnje. Baš nedavno sam gledao i Fondaciju sa tim pristupom i serija mi je dobra (te knjige bi onako bilo teško vjerno prenijeti u seriju, kako neko reče morali bi poslije svakih par epizoda da mijenjaju kompletnu postavu glumaca).
 
Ako je Foundation serija dobra ti onda ne znaš šta je dobra serija.
A boga mi i WoT čak i ako se zanemare sve izmene u odnosu na knjige i posmatra odvojeno od knjiga je skupa a loša / ispodprosečna serija. "dobra" može biti ako se poredi sa ne sa svim žanrovima i svim serijama nego sa đubre fantasy adaptacija na krš kanalima, poput Legend of the Seeker.
 
Zavrsio My Briliant Friend... gledljivo,scenski mi super,likovi cool,al opet nekako sta znam.... recimo 7/10
Joj koliko smo se napatili sa pojedinim kadrovima u ovoj seriji, muke jbt. Mada je bilo kul . Poceo sam da gledam prvu sezonu posto smo radili na drugoj, pa kao da se malo upoznam sa radnjom ali nesto ne zavrsih. Ali vidim da je zenski svet odusevljen serijom :D .
 
Ja nisam čitao knjige Wheel of Time, a seriju sam počeo da gledam i šta znam, iako ja volim taj žanr nekako mi je...meh... :) Može da se pogleda, ali nije da mi nešto posebno drži pažnju.

Foundation pogledao nedavno, 6/10 po meni.

Years and years miniserija mi je bila ok. Zanimljiv pogled na relativno blisku budućnost.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno