Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
South Park Vaccination Special

Sra*e, baš loše odrađeno, očekivao sam mnogo više
 
Imaš na sajtu nova prvu epizodu, pogledaj pa sam proceni. Meni se baš ne sviđa. Scenario loš, efekti loši, gluma...
 
Nisam još odgledao ali ovo je baš loše 😯
 
Videh pre neki dan da je CW poceo sa prikazivanjem serije Superman & Lois...nisam ni znao da ce izaci, nisam ni pogledao trailer, samo sam usao na IMDB da pogledam par review-a, ocekivao sam da ce biti na nivou Flasha i ostalih, ali video sam pozitivne reakcije ljudi...naravno, nije IMDB najreprezentativniji, ali sam ocekivao da je u pitanju jos jedna CW sapunica, ali na kraju nije ispalo tako...skinuo sam prve 3 epizode(epizode izlaze na svakih nedelju dana) i mogu reci da sam poprilicno iznenadjen.
Koliko sam cuo, HBO je malo umesao prste, dao veci budzet i serija je super za sad.
Gluma je skroz okej, CGI takodje, nema mnogo "smesnih" momenata kao u drugim CW serijama...nastavicu da je gledam i posle 3 epizode, mogu da je preporucim(naravno, videcemo kako ce se razvijati prica). :)

 
Državni službenik

Prati rad službe bezbednosti u današnje vreme kroz fiktivnu priču koja se u velikoj meri naslanja na stvanost.
Prva sezona okej, mogu da gledam naše serije i filmove, naravno tolerišem neke stvari, razrešenje pomalo naglo i ne baš idealno.
Druga sezona bolja, čak i mnogo bolja, deveta epizoda izuzetno napeta, briljira po atmosferi.
Uvođenje lika Nikole Rakočevića u drugu sezonu pun pogodak, verovatno jedan od naših najboljih glumaca novije generacije.

Sve u svemu od mene preporuka za ovu seriju, gledao sam relativno nedavno i mnogo hvaljen nemački Dark prvu sezonu, iako je tehnički gotovo savršen nisam imao neku želju da nastavim dalje.
 
Videh pre neki dan da je CW poceo sa prikazivanjem serije Superman & Lois...nisam ni znao da ce izaci, nisam ni pogledao trailer, samo sam usao na IMDB da pogledam par review-a, ocekivao sam da ce biti na nivou Flasha i ostalih, ali video sam pozitivne reakcije ljudi...naravno, nije IMDB najreprezentativniji, ali sam ocekivao da je u pitanju jos jedna CW sapunica, ali na kraju nije ispalo tako...skinuo sam prve 3 epizode(epizode izlaze na svakih nedelju dana) i mogu reci da sam poprilicno iznenadjen.
Koliko sam cuo, HBO je malo umesao prste, dao veci budzet i serija je super za sad.
Gluma je skroz okej, CGI takodje, nema mnogo "smesnih" momenata kao u drugim CW serijama...nastavicu da je gledam i posle 3 epizode, mogu da je preporucim(naravno, videcemo kako ce se razvijati prica). :)

Pa šta znam...može da se gleda...koriste ono što je Marvel uvek i koristio, junake sa problemima...
Glumci i glumice su ružni užasno...
 
Pa šta znam...može da se gleda...koriste ono što je Marvel uvek i koristio, junake sa problemima...
Glumci i glumice su ružni užasno...
Ja sam jedva poceo da gledam samo zbog Lois, nekako mi je nije lepa...mada sada mi ne smeta uopste...cak je nekad i simpaticna xD
 
Stari je odlican, novi sam sad pristavio da se skine...
 
Stari je odlican, novi sam sad pristavio da se skine...
IMDB 5,5 preskočiću...
Bolje da ponovo izvrtim stari serijal The Stand i Storm of the Century (ko se seća)... https://www.imdb.com/title/tt0135659/

EDIT: Inače vrlo malo Stevinih knjiga je pristojno ekranizovano... Gore dva nabrojana, The Mist, IT (stari), The children of Korn, The Shinning, Green mile i The Shawshenk redemption, i to je to...
EDIT2: E da, Misery je dobar film, Cujo, može da prođe...
EDIT3: Kažu i da je dr Sleep dobar, ali neću da gledam dok ne pročitam knjigu...
EDIT4: Sad kad nisam umro, pa ovo novo IT sranje, ima veću ocenu od stare serije... Niđe veze... Od ove stare sam se useravao kao klinac. krastavac, roditelji na slavama cugaju zeza, daju nam da blejimo u TV, a ono IT i Lily C.A.T. (https://www.imdb.com/title/tt0093420/?ref_=fn_al_tt_1 ) od tada na volim klovnove i mačke...
 
Poslednja izmena:
Aleksandar od Jugoslavije - progutao bih i loše efekte, ali me jako iritira što umesto da likovi iznesu priču kroz dijaloge, većinom se obraćaju "publici" kroz monologe.
Kao da gledaš dokumentarac. Ali to je Šotra...
 
Aleksandar od Jugoslavije - toliko sam ocekivao od serije , bindzovao cim se pojavila na EON-u...pogledao jedva prvu epizodu . Jos par random prelistao na brzinu da budem siguran . I previse " gledanja" od mene.
 
Volim ja dokumentarce. Ali Aleksandar više liči na neuspelu pozorišnu predstavu gde svi glumci gledaju u daljinu iznad publike. Neki vode monolog, neki samo statiraju.
 
Project Blue Book .....https://sh.wikipedia.org/wiki/J._Allen_Hynek
serija je rađena po njegovim izveštajima iz stvarne istrage UFO fenomena 50tih godina.Po meni realno ekranizovano,bez mnogo preterivanja,solidna gluma......tako da za pravog "ufologa"
like i'm.....serija je must see (8/10) za razliku od npr. https://www.imdb.com/title/tt11640020/
Odgledao/bindzovao prvu sezonu za vikend, sasvim korektna serija. 7-7,5/10 od mene.
Nisam "ufolog" ali serije tipa X-Files sam obozavao. Taj 50s/60s setting je takodje odlican...
Neke stvari o kojima sam citao ranije, prevashodno eksperimentalna testiranja americke vojske, sam "prepoznao", nisam znao da su bila povezana sa Project Blue Book,. (cini mi se da je bilo nekih drugih u podcastu kod J. Rogana sa nekim poznatijim "ufologom")

Sve u svemu moze da se odgleda, bindzovacu i 2. sezonu. Zaista steta ako su otkazali 3. sezonu.
 
Mene prvo podseti iz Live & Let Die.
Doduse skoro uhvatio da obrcem opet Bond filmove hronoloski...
 
Aleksandar od Jugoslavije - toliko sam ocekivao od serije , bindzovao cim se pojavila na EON-u...pogledao jedva prvu epizodu . Jos par random prelistao na brzinu da budem siguran . I previse " gledanja" od mene.
I drugar mi kaže da su se on i supruga zeznuli i bindžovali, ali da je serija neglediva. Pogledaćemo supruga i ja ovu prvu epizodu koja je išla juče na tv, čisto da steknemo utisak vredi li bindžovati.
Ako je stvarno toliko loše nije mi jasno kako su uspeli da upropaste odličan scenario (knjigu, a Vuk, kakav god da je šalabajzer u ostalim sferama, dobar je pisac), a, po pravilu, novi filmovi/serije su najtanje sa radnom/scenarijom i pričom... Dakle majku mu staru, scenario imaš (radnju, dijaloge, prilagodi malo, koliko mora), trebalo je samo da to neko odgumi polupristojno da imaš polupristojnog kostimografa, i stručnjake da bi ti ukazali na životne navike, rečnik, običaje tridesetih godina prošlog veka (čisto da se onaj čiča ne kune "majke mi", jer ja svog pokojnog dedu koji je bio 1930. godište, dakle pedesetak godina mlađi od tog fiktivnog lika koji brat bratu u filmu ima 55 ili 60 godina, nikad nisam čuo da kaže majke mi, pa teško da su tada ljudi tako govorili. Dobro da nije rekao "keve mi".).

EDIT: Imam utisak da je jedino Bjela u našim serijama koje se štancuju u poslednje vreme (Senke nad Balkanom), uspešno preneo običaje, govor i uopšte scenografiju nekog malo starijeg perioda...
Po pravilu, što je veča vremenska distanca, to su naše serije u tom segmentu tužnije i jadnije, npr. Nemanjići...
 
Šta očekuješ od serija gde je od momenta "e, mogli smo ovo da adaptiramo?" do gotovog proizvoda verovatno prošlo tipa 3-4 meseca? Tako se proizvodi većina domaćeg krša. Kakvo planiranje, istraživanje i angažovanje stručnjaka za neku tematiku i/ili istorijski period... daj odmah da završimo za lovu.
 
Frajer rezira sa 88 god, ima li penzije majstore😊
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno