Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Te procurele informacije su nevidjena glupost i nijednom do sad se nisu pokazale tacnim!!!
Tako da nemas bojazni da ce neki retos koji nabija preglede na Tube da pogodi nesto, evo ja ti tvrdim odgovorno da sam odgledao sve te moguce "procurele informacije" i da su najobicnija glupost!
Mislim bilo bi super ali ja sam odgledao spojlere pre prve epizode i bili su tacni za sve cetiri epizode do sada tako da je bolje izbegavati. Ja sam gledao bezveze jer sam mislio da su gomila gluposti i gadno sam se prevario.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ja zaista nisam naisao na takve, a odgledao sam na stotine, bas nista nisu pogodili, ma ni blizu.Cak su neki spojleri bili bolji od ove gluposti sto se izdogadjala!
 
Sta je tacno SF u epizodi, ne kapiram? :)

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk

Pa ti delovi gde ih nesto nevidljivo ubija, przi a oni nesvesni opasnosti.
Cela epizoda me poceca na film area 51 mislim da se zove. Gde je kod nekog gradica voz iskocio iz sina. I svi se okupili, kao katastrofa sta se desilo a niko nema pojma da je iz vagona pobego elien.
 
Nema tu nista SF , verovatno je bilo i gore.
Inace emisija radijacije u elektrani po zvanicnim podacima je bila 300x veca nego u epicentru Hirosime.
 
Poslednja izmena:
Pa ako ameri kazu da je tako bilo tako je bilo [emoji4].

Tek je prva epizoda ali bih bio zahvalan ako bi se znalci koji su gledali dokumentarce na temu Cernobila ukljucivali sa vremena na vreme da ukazu na tacne i netacne cinjenice iz ovog aktuelnog HBO Cernobila.

Nisam bas znalac, ali sam odgledao nekoliko dokumentaraca a i obnovio gradivo u poslednje vreme jer me serija zainteresovala i mogu reci da je prilicno tacno, cak su i nasli glumce koji bas lice na one iz stvarnog dogadjaja. Ono sto je poprilicno tacno:

Redosled desavanja, sta je ko radio u kontrolnoj sobi, sama ekspolozija i svetlost ka nebu
Onaj krupni lik koji je drzao vrata i trazio tehnicara koji je "ispario" nakon eksplozije (sto je isto tacno) - stvaran lik, ima ga u jednom dokumentarcu
Neki su verovali da su napadnuti
Jedan od likova nalazi ogromnu rupu u zgradi kroz koju se vidi napolje
Likovi koji su sve vreme ubedjeni da je reaktor i dalje citav
Grafit iz reaktora razbacan svuda
Glavni naucnik doveden za istragu je zaista izvrsio samoubistvo na dvogodisnjicu havarije
Koliko sam uspeo da pohvatam u seriji, sam layout prostorija i kako se ko gde krece i gde se ko nalazi je prilicno tacan
Diyatlov je prilicno realno prikazan kao i ubedjenje dvojice inzenjera da su sve uradili kako treba
Dozimetri koji nisu bili dovoljni za realno merenje
U jednom momentu se vidi jezgro koje bukti kao i nakrenuti "cep" reaktora sa sve sipkama
Ona dvojica iz kontrolne sobe su zaista otisli da otvaraju ventile nakon eksplozije da ohlade reaktor (koji vise nije ni postojao) tako su i stradali
Nisam cuo za to da su onog inzenjera iz druge smene maltene naterali da se popne na krov i proveri sta se desava. (mada je i to zaista tacno)

Ono sto nisam za sada nalazio je bilo sta o onom sastanku u bunkeru (mada su sva imena koja se pominju u razgovorima tacna). Ne nalazim ko je onaj matori lik iz partije koga svi slusaju, u seriji se zove Zharkov). Takodje nedaleko od zgrade su bila dva pecarosa koja su sve vreme gledala sta se desava i koji su ubrzo umrli
 
Poslednja izmena:
Pa ti delovi gde ih nesto nevidljivo ubija, przi a oni nesvesni opasnosti.
Cela epizoda me poceca na film area 51 mislim da se zove. Gde je kod nekog gradica voz iskocio iz sina. I svi se okupili, kao katastrofa sta se desilo a niko nema pojma da je iz vagona pobego elien.
Pa to se dogodilo po prvi put u istoriji, naravno da su ljudi nesvesni opasnosti kad nemaju nikakvog iskustva po tom pitanju - vidiš da su i inženjeri bili zbunjeni time šta se dogodilo i koje su moguće posledice a tebe buni što su čistač železničke stanice i njemu slični izašli da posmatraju i dive se prizoru!

Btw. oni u elektrani su vrlo brzo postali i više nego svesni da ih nešto nevidljivo ubija i prži ali oni su već otpisali sebe i cilj je postao samo da ublaže posledice čineći ono šta mogu i za šta misle da je ispravno!
 
Cernobilj
Jedino sto mi deluje onako tipicno americki, da ubace dramu gde ne treba, ona scena sa starkeljom veteranom, ali kapiram da neupucenim gledaocima treba takvo objasnjenje.

Inace, Cerbobilj nije jedina katastrofa. Kyshtym se desio 1957., ogromna eksplozija gde se plutonijum pravio za naoruzanje, isti scenario, samo talas radijacije nije zahvatio evropu, evakuacija svih okolnih sela, 10.000 evakuisano, ali to su npr uspeli da prikriju potpuno, upravo prekidom linija, cutanjem, ne prenosenjem nikakvih vesti. Zapad je nacuo o katastrofi tek posle godinu, dve, a SSSR pomenuo da se nesto desilo, tek sredinom sedamdesetih.

I Cernobilj bi oni zataskali, da nisu skandinavci poceli da beleze visoku emisiju radijacije u svojim zemljama, pa napravili paniku kod njih, pa kad su ispitali sve, videli da radijacija dolazi iz SSSR. Pa su tek onda i ostale evropske zemlje pocele da pritiskaju i traze objasnjenje za povecanu radijaciju. Tek tada su ovi izasli sa vestima. Navodno ni Gorbacovu nisu odmah javili niti su mu rekli tacno kolika je steta.

Taj staljinisticki vojni aparat je konacno unisten, verovali ili ne, tek dolaskom Putina, nakon Kurska.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koji dnevnik, koja tv, koja "vodiljka" dnevnika... i opste sta ona zna i moze da izspojluje?

Pa pazi i nije i neki spoiler ali ti ocito kaze sta mozes da ocekujes da ce se desiti u epizodi.

RTS 1 Dnevnik se zavrsava a voditljka kaze: odgledajte 10 epizodu serije PET i vidite da li devojke uspevaju da pobegnu oticarima. Mislim mozes nesto tako ocekivati ali mozda nece biti odmah u 10 epizode posle 9 gde su otete mozda se ta radnja da se zavrsi u 11 epizodi koliko i ima 1 sezona. Eto a ko je voditeljka nemam pojma.

@nex999 zavhvaljujem na sazetku i koliko vidim sve je vrlo verodostojno. Naravno ocekujem od amera neke nepotrebne dramatizacije koje uvek provlace ali ako je toliko tacnih detalja onda super.
 
Pa i nisu bas ameri, serija je zapravo Sky produkcija:) Naravno da tu ima dramatizacije (oko onog matorog partijasa i ko je na onom sastanku prisustvovao i sta je ko rekao, vrv neka desavanja u gradu, porodice itd) ali je ono sto je bitno verno preneseno za sada...
A i snimana je delom bas na lokaciji sto je takodje plus.

O samoj NPP dzaba trositi reci, dovoljno je videti ovu kontrolnu tablu sa dugmetom za hitno gasenje reaktora na sta lici: http://chernobylgallery.com/wp-content/uploads/2013/02/control-panel1.jpg


Inace jos jedan detalj -
u seriji se vide dve eksplozije, prvo manja (od vodene pare) a onda za njom i veca (za koju se pretpostavlja da je zapravo bila mini atomska bomba).
 
Poslednja izmena:
Pa to se dogodilo po prvi put u istoriji, naravno da su ljudi nesvesni opasnosti kad nemaju nikakvog iskustva po tom pitanju - vidiš da su i inženjeri bili zbunjeni time šta se dogodilo i koje su moguće posledice a tebe buni što su čistač železničke stanice i njemu slični izašli da posmatraju i dive se prizoru!

Btw. oni u elektrani su vrlo brzo postali i više nego svesni da ih nešto nevidljivo ubija i prži ali oni su već otpisali sebe i cilj je postao samo da ublaže posledice čineći ono šta mogu i za šta misle da je ispravno!
Mene ne buni nista.
Neki su bili svesni neki nisu smeli da budu svesni. Epizoda je od glave do pete odlicna i nije bilo ni jednog trenutka koji mi je zasmetao. Hvala kolegi sa foruma koji je povuko paralelu sa stvarnim dogadjajem..gledao sam neki dokumentarac davno i slusao neke price ali se nisam dovoljno informisao da bih znao koliko je serija autenticna po pitanju detalja. Malo me je epizoda vratila u vreme CoD MW i one misije u pripjatu :D
 
Generalno, samo treba imati u vidu političko-sistemsku zatucanost i veru u komunistički sistem na granici kulta gde se nisu postavljala pitanja u ono što kaže vrhuška i sve je odmah daleko jasnije i prihvatljivije za razumeti.
 
Zasto mislite da je bilo drugacije na zapadu??? Pa i kauboji su krili svoje nesrece, koje pukom srecom nisu bile na nivou Cernobiljske , ali ne znaci da ih nije bilo!

(Three Mile Island accident)
 
Zasto mislite da je bilo drugacije na zapadu??? Pa i kauboji su krili svoje nesrece, koje pukom srecom nisu bile na nivou Cernobiljske , ali ne znaci da ih nije bilo!

(Three Mile Island accident)

Točno tako,i to šta kažeš,manjih razmera,zaradi bolje struke,budžeta,itd itd

Sad ste me naložili,moram da pogledam tu seriju

Btw,čitao sam neđe,da su dvojica?? njih bili isto izloženi radijaciji,al jedan je umro nedugo nakon toga dok je drugi preživeo i umro prirodnom smrću,neke glavonje tamo u Černobilu(inžinjeri valjda)

I da Vodka pomaže protiv?? radijacije
 
Zasto mislite da je bilo drugacije na zapadu??? Pa i kauboji su krili svoje nesrece, koje pukom srecom nisu bile na nivou Cernobiljske , ali ne znaci da ih nije bilo!

(Three Mile Island accident)

Pa i CIA je učestvovala u prikrivanju Kištimske katastrofe, znali su da se dogodila, ali su ćutali zbog negativnih konotacija oko nuklearne energije.

Bitnija im je bila zaštita nuklearne industrije od blaćenja USSR-a ;)
 
Poslednja izmena:
Blue Bloods s09e22

jemijeva kravata je bila fantasticna, easijeva vencanica je bila bajkovita, Erin je imala fantastican komplet na vencanju.
Salu na stranu, podsetilo me je na vencanje prijatelja, ali posto je ovo krimi serija trebao je neko da upadne i sve ih izreseta, gluplju epizodu nisam video do sada :smash:
 
Odgledao Cobra Kai prve dve sezone. Polovina prve sezone odlicna, posle postaje sapunica. Druga sezona slabija.
Sto se tice Cernobilja,.najverovatnije cu odgledati kad se zavrsi, ali ne bih ovu seriju uopste posmatrao sa dokumentarne strane, oni i kad nema interesa zapadne propagande dosta iskrive istinu ili ubace izmisljene likove da bi scena bila efektnija.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Krenula 6 sazona agenata šilda...
Baš pogledah danas, kraj epizode odličan. Clark Gregg, koji je i režirao epizodu, odličan u ulozi negativca :)

Osim space jump-a, ne vidim povezanost sa Avengers dešavanjima.

Lucifer, sezona 4 dobra. Vidi se napredak, Netflix je odradio dobar posao. Ostaje još 4 epizode pa dajem komplet utisak.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
^ Slazem se za Lucifera, serija je zadrzala svoj "nacin rada" ali su je osvezili elementima kojih do sada nije bilo u dovoljnoj meri (1 epizoda).

Druga epizoda seste sezone The 100 jednako dobra kao i prva. Zanimljiva radnja koja drzi paznju (ne blejim na Instagramu tokom epizode). Poslati reditelje GoT-a da hvataju beleske kako se sa mnogo puta manjim budzetom stvara nesto zanimljivo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Vauuu, koliko je jaka ova peta epizoda, pokidali su

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Ovo je vec epizoda :)
 
Prva epizoda da valja u ovoj sezoni

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk
 
Odvali su epizodom, ne pamtim da je nešto ovako dobro urađeno kao ova bitka

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Odlicna epizoda. Jel moze neko ko je procitao spojlere da potvrdi da li su bili tacni za ovu epizodu? I da li postoje spojleri i za poslednju epizodu?
 
Katastrofa, samo cu dati ocenu 2/10, ta dvojka zbog konstantne akcije i efekata
Najbolje u celoj epizodi je ovaj prelepi konj na kraju
 
U vezi Černobila... Nadam se da serija neće pratiti puko kopiranje snimljenih dokumentaraca, jer to nikome ne treba. Ipak verujem da će i kroz te prikazane činjenice biti provučene i priče osoba koje su direktno bile angažovane na sanaciji. Bio sam mišljenja da će prvih par epizoda posvetiti razvoju upravo tih likova, stvaranju atmosfere i tek onda katastrofi, koja nam je servirana u prvoj epizodi, ali dobro. Videćemo na kraju šta i kako.
 
E05 S08 GoT Meni je odlicna epizoda.
Deneris napokon pokazala pravo lice. Ono ubijanje naroda po ulicama kao posledica razaranja grada je bilo nepotrebno. I da li stvarno misli da bi je neko posle svega uradjenog (spaljenog) prihvatio za kraljicu. Upozoravao je Tirion ali uzalud pa me zato interesuje i njegova sudbina. Ako je vec htela mogla je odmah da napadne Sersei u tvrdjavi bez tog krvo prolica. Po meni je to mozda nelogicnost epizode.

Edit:

Pogledao preview finalne epizode. I odakle joj bre toliko Neokaljani i Dotraki pogotovo posle borbe sa mrtvima. Da nisu malo preterali.
 
Poslednja izmena:
Odlicna epizoda. Jel moze neko ko je procitao spojlere da potvrdi da li su bili tacni za ovu epizodu? I da li postoje spojleri i za poslednju epizodu?
Ta španska prevoditeljka što je spoilovala ceo kraj - ispada da će sve biti tačno.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
GoT e04 - odlicna, 10/10 bez razmisljanja.
Moze se naslutiti sta ce biti na kraju, ne ocekujem neki preokret u prici jer su se udaljili od toga. I u ovoj su potvrdili nagadjanja,što je potpuno ok i jedino razumno. Bitno je da su sve odradili bruka dobro [emoji108]
Jedino mi je razvoj lika Daenrys prilicno zbrzan u odnosu na prethodne sezone ali ok.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno