Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Chernobyl:
Veoma dobro odradjeno, sve preporuke za gledanje. Ono sto je na mene ostavilo najjaci utisak je ogromna kolicina neznanja ljudi koji su upravljali elektranom. Nisu imali pojma sta se dogodilo

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ne bih to nazvao tako, već

Klasično ponašanje za vreme u kome su živeli-zenit komunističke parije i vlasti.

Ništa nije bilo bolje ni kod nas, u Bugarskoj, Rumuniji, ..., celom "istočnom bloku".

Kada na to dodaš strah od toga š'a će da kažu oni. A "vrhu", sasvim je logično da su se tako ponašali.

Videćemo u drugoj epizodi kada spoznaju šta ih je stvarno snašlo.

Oni u komandnoj sobi su već znali da su gotovi
 
Poslednja izmena:
Dobar je Černobil, ali kao da gledam Game of Thrones, a pročitao sam ovde sve spojlere :) Iz vesti, novina, dokumentaraca smo znali za većinu onoga što se desilo, pa nije kao kad gledaš nešto po prvi put.
 
Chernobyl:
Veoma dobro odradjeno, sve preporuke za gledanje. Ono sto je na mene ostavilo najjaci utisak je ogromna kolicina neznanja ljudi koji su upravljali elektranom. Nisu imali pojma sta se dogodilo

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Černobil odlican.

Jednostavno nisu mogli da veruju da je doslo do eksplozije jezgra, videli ste da je prvi covek centrale ubedjen da je jezgro netaknuto i da je iscurela samo teska voda. Ostalo su odigrali gluvi telefoni.
 
Ово ваљда није спојлер [emoji16]
181bd6d9b7468be289874d165a695e12.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Yellowstone sa Kevinom Kostnerom. Iznenadjujuce dobra serija. Mada nije cudno jer ju je pisao covek koji je pisao Sicaria, Hell or High Water i Wind River. Preporuka.
 
Sledeći mesec počinje druga sezona.
Svaka preporuka za Yellowstone. 9/10

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Slažem se za prvu epizodu Chernobyl. Dobra.
 
Pošto si iskazao želju za sticanjem novih znanja :)

"...ako meki znak -ь stoji iza npr. slova л (l), to znači da je slovo l umekšano (palatalizirano - kažemo da meki znak bilježi mekoću suglasnika ispred njega) i čitat ćemo ga kao lj."Screenshot_20190510-104754_Maps.jpg1.jpg

To je za ruski, a i mi smo oduvek govorili Černobilj... doduše govorili smo i nedelja a ne sedmica, Portugalija a ne Portugal...

Postao sam kao stare dorćolske babe koje nikada nisu prešle na posleratne nazive ulica. Tako i ja sad, ne prihvatam novogovor uopšte.
Da se vratim na seriju, tj E1, jezivo, jezivo. Kad bude pukla neka sledeća, ne znam ko će ići da sanira.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam od kad je "u nas" to poznato kao "Černobilj" a ne "Černobil"... pošto ja nikad nikog nisam čuo da kad spominje isti ne kaže "Černobil".
 
Ne znam, ja imam 45+ godina i odkako se to dogodilo (pamtim) uvek smo taj grad i tu nesreću zvali sa Čenobilj.

Zato sam i napisao "oduvek".
 
Postao sam kao stare dorćolske babe koje nikada nisu prešle na posleratne nazive ulica. Tako i ja sad, ne prihvatam novogovor uopšte.
Da se vratim na seriju, tj E1, jezivo, jezivo. Kad bude pukla neka sledeća, ne znam ko će ići da sanira.

Nije to ništa, kod nas u Sarajevu je Opština preko noći postala Općina, a istorija historija [emoji16][emoji23][emoji1787]
Što se saniranja sledeće tiče... neće ni biti potrebe. Samo ostatak planete obustavi letove prema kontinentu na kome pukne.
Naravno da sebi serijama uvijek malo podigne nivo dramaturgije, ali bili smo blizu, jako blizu da Evropa ostane prazan kontinent, a Rusija je imala prilično sreće sa pravcem kretanja vjetrova.
Prva epizoda dobra. Sačekam ostatak za ukupnu ocjenu serije.
 
Imao sam 16 god. pokisao sam tih dana, jeo sam i jagode i svi su govorili/govore Cernobil ! :)
 
Ja nisam ni bio rodjen tada,ali iz prica sam cuo da ljudi uglavnom izgovaraju Cernobil,hbm li ga zasto... Btw,upravo gledam prvu epizodu po drugi put,odlicna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stvarno je Chernobyl pun pogodak, jedva cekam sledecu epizodu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nikad vas nisam razumeo, kad gledate svake nedelje po 1 epizodu, ja bi' umro :)
 
Cernobilj mi pisemo i kazemo, mislio sam da bar ovde gramatika nije problem. Izgleda da su vam ovi silni nezvanicni prevodi malo iskvarili gramatiku.

Svidja mi se serija, al kao sto rekose vec, malo mi taj jezik smeta, zbog autenticnosti, ali glumci su dovoljno uverljivi.Pogotovo Pol Riter(onaj sto sve nervira [emoji3]) a tu je i Stelan Skarsgard.

Elem, vi stariji, da li se secate upozorenja koje je bilo na snazi i kod nas, posto je i nas taj talas radijacije dobrano prekrio. Ortak, '81. godiste, mi rece da se kroz maglu seca, da je keva nesto u kuci pricala, da se zelenis ne kupuje tada. Moji se bas nesto i ne secaju.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moj otac se seca da je padala neka kisa, i da je voda koja se skupila u barama imala neku zutu boju.

Nikad vas nisam razumeo, kad gledate svake nedelje po 1 epizodu, ja bi' umro :)
Ja nikad nisam mogao da gledam neku seriju odjednom, najvise mi odgovara kada ima nedelju dana pauze. Ako je u pitanju neka vec gotova serija ja sam napravim pauzu od nekoliko dana izmedju epizoda.
Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
70' sam pa se secam da je bilo upozorenja da se ne jede zelenis. Za kisu nisam siguran. Ali se secam kako su na tv-u davali mapu kuda je isao taj radioaktivni oblak.
 
I ja volim da gledam sa pauzama, npr. tako sad pratim Billions. Bindžovanje me zamara, ali samo postojanje epizoda na disku vuče na gledanje, pa je bolje ovako.
 
Upravo tako. Ja, tada šesnaestogodišnjak, prvi put čujem za taj grad. Odjednom - Černobil, Černobil, Černobil...
Ne jedi povrće, jagode, trešnje (posle kiše), desila se katastrofa u Černobilu.
A ja sam se tada ponašao i osećao slično ovim likovima u seriji. Kao, wtf, što da ne jedem, pa ništa mi nije i ništa se ne vidi i ne oseća [emoji85]
I da, svi su tada, u onoj tadašnjoj mojoj (našoj) državi govorili - Černobil.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno