Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Narodu je teško ugoditi, ukusi su različiti, meni je generalno GOT najbolja serija svih vremena i to nikako neće pokvariti ova epizoda koja me je ajde da kažem bar malo razočarala, očekivao sam nešto drugo, odlična je i ova epizoda ali eto očekivao sam nešto vau, neviđeno a to nije, zato najbolje ući u sve bez ikakvih očekivanja i samo gledati i uživati

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Čovek objasnio u jednoj rečenici celu poentu. A izgleda da je većina gledalaca totalno promašila. Navukli se ljudi na fantaziju a ono cvrc.
Ja mislim da je on promasio poentu. Tokom cele serije se vodi borba za Iron Throne, WW su gradjeni 7 sezona kao ultimativna sila zla kako bi tu borbu za presto ucinili besmislenom. Sada je sve to odbaceno u jednoj epizodi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Slaba epizoda, dosta besmislenih i nelogicnih momenata po meni, najveci wtf momenat mi je bio trejler za narednu epizodu...

Beli ih izmasakriraju i ostane ih cirka 20 u zamku i odjednom u trejleru imaju vojsku za napad na Cersei... odakle?
 
Pa ne moze i jare i pare. Citas knjigu nemoj ocekivati nesto od serije, ili filma. Isto tako, procitao sam kljigu marsovac i posle odgledao film. naravno da nije ni blizu, ali nisam imao neka ocekivanja.
U vezi GoT me je upravo taj hajp drzao da ne gledam seriju, ali sam je poceo gledati sada. Spojleri mi ne igraju ulogu, tj ne kvare mi ugodjaj.
 
E ovako....pitam se šta bi recimo svi ovi reditelji ubacili ili izbacili pošto imaju nebrojene zamerke...
Za.mene serija je vrh,kao i svaka epizoda zasebno.
E sada zašto je to ovako a ne ovako..pa to se pitamo svaku seriju kada gledamo.
Zar ne

Sent from my Huawei Y7 prime

Samo pokazuješ industrijski nivo manipulacije svesti, seti se toga kad budeš pljuvao napredne botove. Oni se sastoje od plaćenih i onih koji su sebe previše uložili u priču. Tako i ti nesvesno botuješ, jer ti je podsvesno neprijatno da priznaš, da ono u šta si uložio x godina gledanja je na kraju ispalo (teško)sra*e.
Sa svakom epizodom kvalitet pada sve više i više. Dok je ova na nivou Dolfa Lundgrena.

ps: zašto oni Dotraki odoše u juriš?:S:
 
@slavisaj, naravno da ne treba porediti, to su dve različite umetnosti, koncept je potpuno drugačiji. Stvar je samo u tome na koji način uspevaju da prenesu magiju priče koja potiče iz knjige, svakako je ne mogu preneti kompletno kao što je prikazana u pisanoj formi. U ostalom, knjigu svako doživi na sebi svojstven način.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Za prve dve epizode i nije bilo strasno, ali ova epizoda ugusi celu temu, bukvalno sam samo skrolovao do kraja... Pocinjem da se slazem da je mozda trebala posebna tema za GoT.
 
Ja mislim da je on promasio poentu. Tokom cele serije se vodi borba za Iron Throne, WW su gradjeni 7 sezona kao ultimativna sila zla kako bi tu borbu za presto ucinili besmislenom. Sada je sve to odbaceno u jednoj epizodi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Opet promašaj. Nije ultimativna sila zla nešto tamo, nego ono što nosimo u sebi. O tome Martin piše. I zato se radnja poslednje sezone odigrava ovim redosledom i zato je odbačen filler i podloga serije sada na sred sezone, jer ostaje sirovo i otvoreno ono o čemu je serija a to su ljudi i njihova dela/nedela.
 
U sustini ovo je bilo ocekivano za GoT, vise me interesuje kako ce da se zavrsi Mr. Robot

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Meni je posle prve 2 dosadne epizode ova bila jako uzbudljiva. Strepeo sam šta će se desiti svakog sekunda. Jedino na kraju sam pomislio, šta, to je to? Upravu je neko ko je napisao da ne trebamo komentarisati svaku epizodu nego čekati da se završi sezona. Jer,

ko zna, možda je sve ovo što se desilo ili deo toga bila samo jedna vizija alternativne budućnosti Brena.

Što se tiče Dotraki napada, pa oni su konjica, ne mogu da sede i da čekaju. Neko je napisao trebali su da sačekaju da vide sa čime se bore, a ne da kreću naslepo. Pa znali su da je protivnik brojno moćniji. Možda su mogli još da ih puste da priđu. Al sve se ionako dešavalo u mraku.

Katapulti isred vojske. Pa oni mogu da se iskoriste samo na daljinu. Kad neprijatelj već priđe, onda mogu da posluže i kao zaklon ili prepreka za brzo nadirućeg neprijatelja. Bitka je bila jedna od onih gde se nije očekivalo da će preživeti, pa ni briga za katapulte nije opravdana.

Što se tiče drame i glume, ne znam da li su toliko loši kolko mnogi smatraju, ali ja nikad nisam ni gledao zbog toga. Gledao sam je zbog uzbuđenja i neizvesnosti. I ako je nekima ova epizoda izgledala nerealno ili mogla bolje, onda su režiseri još jednom uspeli da iznenade publiku :D
 
Najveci problem sa serijom je pad kvaliteta u dijalozima i logici dogadjaja otkada je nestalo materijala iz knjiga. To samo po sebi nije lose uopste. Serija je i dalje ok da se gleda, a ostavlja nadu da ce knjige kada (i ako) izadju biti dosta bolje od ovoga :)
 
Slaba epizoda, dosta besmislenih i nelogicnih momenata po meni, najveci wtf momenat mi je bio trejler za narednu epizodu...

Beli ih izmasakriraju i ostane ih cirka 20 u zamku i odjednom u trejleru imaju vojsku za napad na Cersei... odakle?

E to se i ja pitam.
 
Pa
ako sam ja dobro video i shvatio u najavi za 4. epizodu ne idu severnjaci na jug vec zlatna horda sa Sersi licno dolazi na sever a "znamo" da winterfel moze braniti 60 vojnika ako hrane ima, a toga ima jer su navukli svega za 2-3 godine zime. Znaci sledeca epizoda (cetvrta) je priprema za jos jednu bitku, pretposlednja epizoda je po mome misljenju jos jedna bitka za winterfel al' sad napada Sersi sa zlatnom hordom, dok bi poslednja epizoda mogla biti ganjanje Sersi i odlazak buduceg vladara na jug u prestonicu, zenidbe i udadbe, zauzimanje konacnog mesta i rasporeda svim prezivelim likovima...
 
Poslednja izmena:
GOT mi sve više liči na Narniju. Barem meni na osnovu pogledanog. [emoji4]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@Zeha

To sam i ja pomislio kada je raspored dešavanja u preostale tri epizode. Vrlo moguće posle desetkovanja u borbi sa NK i mrtvima. I valjda bi trebalo da ta bitka bude ona kojoj se priča. Ali ajde da sačekamo.
 
Poslednja izmena:
jel jos neko misli da ce GoT da se zavrsi kompletnim smakom sveta, odnosno da niko nece preuzeti presto?

Huawei P10
 
GoT Odlična epizoda.

Nije na nivou Battle of Basterd ali je i dalje odična epizoda.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ljudi pripazite malo na spoilere, ima ih nekoliko na prethodne 2-3 strane koji nisu u tagu. Ja sam gledao epizodu pa mi je svejedno, ali ima drugih koji ne stizu da pogledaju odma. Proslu (02) sam pogledao tek u subotu, da je kojim slucajem bila dobra kao ova nacitao bi se spoilera i spoilera.
 
Got

Sa jedne strane je dobra epizoda. Dinamična, drži pažnju, i lično nisam očekivao da se Arja pojavi (više sam očekivao da negde NK i Bren postignu neki deal). Dobro je što je nož, kojim je planirano da se Bren ubije u prvoj sezoni, sada odbranio mutavog Brena.
Ali sa druge strane, zar je ovo ta bitka svih bitaka? Zar se ovo toliko čekalo i toliko se strepelo godinama? Meni je još i ranije bilo bezveze što onoliki zid pade ko od šale, a sad ispade da je Winterfell tvrđavica jače uporište od celog zida. Ako je zmaj plavom vatrom srušio onoliki zid, ovaj zamak bi trebao da bude mačji kašalj.
Ja sam očekivao da (svi) ljudi, i sve kuće uzimiču ka jugu, jer ne mogu da se odbrane (povremeno budu trolovani od Sersei otpozadi), i da ledena stihija pokida ceo Westeros, i tek tamo na krajnjem jugu kod Dorne, naprave zadnji otpor i koaliciju, i eventualno nekako prevladaju (ili izgube). Kad ono - gotovo očas posla. Ne mogu da se otmem utisku da im strategija nije bila na nivou. Čemu slanje dotrakija u juriš, a ne znaju ni na šta jurišaju? Ajde da su teška konjica, ali oni su više tip lake konjice. Eventualno su trebali da ih stave par kilometra levo ili desno, pa kad mrtvi priđu, da ih razvale sa boka. Kamo ulje na zamku i polivanje i paljenje? Zašto se jedan zmaj nije bavio ledenim zmajem, a drugi zmaj pržio mrtve i desetkovao ih? Koja je uloga ostalih white walkera, osim što su bili nemi posmatrači?
Da je Sersei bila pametna, pa da je blizu sakrila koju hiljadu vojnika, sad bi mogla na prepad da ih pokida

Pitanje

Pročitah na youtube da ima još oko 95 hiljada dotrakija na DragonStone-u. Je l' može neko ovo da potvrdi? Ako je snajka Deneris stvarno dovukla 100k dotrakija, ja ih u bici ne videh toliko, već svega možda par hiljada. I da nema mrtvih, to mi je nešto malo vojske za ceo Vesteros, čak i sa zmajevima.
 
Opet promašaj. Nije ultimativna sila zla nešto tamo, nego ono što nosimo u sebi. O tome Martin piše. I zato se radnja poslednje sezone odigrava ovim redosledom i zato je odbačen filler i podloga serije sada na sred sezone, jer ostaje sirovo i otvoreno ono o čemu je serija a to su ljudi i njihova dela/nedela.
Steta, da sam znao da ce to biti slucaj ne bih uopste pocinjao i gledao seriju svih ovih godina. Jedino sto je mene zanimalo u vezi radnje je taj "Supernatural" deo koji je vezan za sever. Ostatak radnje prakticno i ne moram da gledam jer ne nudi nista meni interesantno.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Got dobar ali ipak ostaje blago razocarenje. Ono od prve epizode i knjige mislis "ok koljite se vi za presto kraljevi, princevi, princeze bla bla...a sa mracnog hladnog severa dolaze ovi da vas zbrisu sa kontinenta" kad ono meh.
RIP Jorah i Edd sta su sve prosli tokom serije.
Nego.
Ispada da je ovde R'hllor, Lord of light jedini pravi bog i pobednik. Kako je to religija koja je nastala na Esosu a u vesterosu gotovo da niko nije cuo za nju a predvidja pretnju sa severa i unistenje ww. Jer odkud ovi na krajnjem istoku u pustinjama i dzunglama i Valiriji jos pre Targaryena znaju za ww i opasnost sa severa vesterosa ?
Sve su se kockice slozile. Thoros dolazi na vesteros da preobrati Roberta ali se pridruzuje i ostaje njegov ratnik. Preobraca Berica i njega ozivljava, Beric na kraju spasava Ajru baca macna onog mrtvaka na njoj, i ova potom solira NK. Melisandre preobraca Stanisa, salje ga na sever da spasi zid od divljaka, ozivljava Dzona i celu seriju ona nagovestava i najavljuje sta ce biti. Deluje mi (nadam se da ce debeli objasniti to u knjigama) da su WW jos pre prvih ljudi zbrisali skoro ceo svet (esos i vesteros su bili spojeni na severu) te su porazeni od R'hllor/Azor Ahai. Ono misteriozno crno kamenje, gradjevine, totemi i statue koje su po celom svetu a za koje niko ne zna ko je to pravio i otkud tu. https://awoiaf.westeros.org/index.php/Yeen https://awoiaf.westeros.org/index.php/Isle_of_Toads
Te pretpostavljam da su to ostaci neke civilizacije koju su ww zbrisali.
Takodje izgleda da su nasnimili stosta za ovu ep3 bitku ali su izbacili. Bile su neke fotke gde Brijena mlati s 2 ww generala i pored lezi mrtav Podrik. Ep 4 pripreme za borbu ep 5 krljanje i ep6 kraj, nadam se da nece biti hepi end a i neki glumci su rekli da nije bas sve sjajno na kraju. (mozda bude kao kad je Deni imala viziju, tron srusen sve pusto i pada sneg)
+ cleganebowl confirmed get hype !!!
 
Upravo sam i ja tokom epizode razmisljao o crvenim svestenicima, i oni predstavljaju neku silu sa drugog kontinenta koja nazalost nece biti istrazena. Melisandra je na mene ostavila mozda i najjaci utisak.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
I Gotham razbio,nazalost zadnja epizoda.
Zna li se kad krece cetvrta sezona Ubica mog oca?
 
Аууу, људи, ала ви разглабате око СЕРИЈЕ и стратегије како је требало ратовати и шта се десило...
Како ли би у реалном животу ви поставили стратегије? Све војсковође за тастатуром.
Серија, филм, спорт... Сврха им је сат, два, три разбибриге, да се одморимо од реалности. Одгледаш и то је то.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne treba zaboraviti da ...
Euron ima dragon horn i ko zna šta još..
 
^
To nema u seriji a i pitanje je dal radi :p
 
@Uruk
Ima u knjizi, ne secam se da je u seriji imao ili sam zaboravio? Ako do sada nisu pominjali u seriji, bilo bi veoma glupo da iskoriste to niotkuda :d
 
Ma Kilburn ce...

da sastavi nekako opet Ned Starka kao sto je Planinu i da resi stvar

:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno