Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A jel bila dosadna epizoda kao prve dve? :) Sad da se serija zavrsi meni bi bilo ok jer mi je ova epizoda vrh. Stoje sve zamerke sto imate i moglo je bolje ali ja sam uzivao. [emoji4]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Epizoda je ok, samo sam navodio neke kontradiktornosti. Pogledacu je danas ponovo natenane.

Zaboravio sam mozda i najvecu po meni nelogicnost epizode. Dolazak Milisandre.
 
Poslednja izmena:
Добра епизода.
Сад да видимо шта ће бити у четвртој

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Odlicna epizoda GoT. Cesto se cudim raznim ekspertima za dramu/scenario/efekte, pitam se ljudi sta ocekujete??

Huawei P10
 
Kad samo bitku snimas 52 dana onda valjdao ocekujes nesto vise od trcanja mrtvih?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Mozda su snimali neku drugi bitku koju tek treba da gledamo. :D
 
Jao bre pa šta god da snime uvek bi našli neke zamerke.
Epizoda je fenomenalna, ovako nesto nije viđeno na filmu, a ne u seriji.
Poenta ove epizode i bitke je bila verovatno da se pokaže da nisu imali šanse.


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
stick em with the pointy end :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Evo mene opet, cenim misljenje drugih ljudi, ali opet pa kako mozete biti zadovoljni epizodom
Toliko rupa da je to neverovatno, serija se oslanja na recenicu winter is coming vec 8 godina i kada je napokon dosla, otisla je u poslednjih 5 minuta ove epizode, ej pa Arja ulece pored svih mrtvaka i generala od Night Kinga kao duh, onom jednom se kosica samo pomerila, pa horde zombija umalo ubise onolikog zmaja jedva poleteo, a te iste horde mrtvih pribile uza zid Dzejmija i Brienu i nista, da se ne nerviram vise, ali stvarno jako lose, pa makar da su uradili da Dzon stize iza ledja Night Kingu i da se tu bore 10 min da vidimo i jos neke mogucnosti njegove on podize mrtve i kao nemam vremena da se smaram sa tobom, stvarno je moralo mnogo bolje, nista sada idemo u toplije krajeve kod Sersei jel je ona ocigledno prvi negativac, neverovatno, ali dobro tu je Arja, mozda bi mogla i sama do kraljeve luke da ih pobije sve, dobro neka ubace i pseta da rokne brata toliko
 
Meni lično je jedina zamerka što sam je gledao na 32 inča i ne baš sjajnim zvučnicima dotičnog TV-a :) E sad, razumem da će biti i nezadovoljnih dosta, a čini mi se da razumem i neke od razloga, ali to su njihovi razlozi.
Odlična je epizoda, što se mene tiče 5+
 
Dobra je epizoda ali slazem se sa ostalim sto se zamerki tice. Mnogo je konfuzno snimljeno i neke scene jednostavno nisu kompletne, pogotovo one sa zmajevima.
Takodje, prosto ne mogu da verujem da je toliko njih prezivelo, mogao sam da se kladim da ce ubiti Dzejmija, Pseta i jos neke. I na kraju glupa smrt Night King-a, i on i ostali sedokosi se samo prosetali do Brena i zavrsili "ucesce" bez neke akcije.

Jos jedna zamerka koja me mnogo nervira vec par sezona, koju mnogi nisu primetili a koju sam vec pominjao u temi je promena glumca koji glumi Night King-a. Prosli je bio mnogo bolji i izgledao je strasnije, ovaj mi nekako kao burazer Marka Jarica. To su sitnice ali eto, meni se nisu svidele.

Epizoda je dobra, ne moze se poreci, ali imam utisak da su ocekivanja bila prevelika.

5c9aa38892c8865dbc40c563-1136-568.jpg

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Morao sam osvetljaj i kontrast da stavim skoro na max da bih video nesto :(
 
Šta reći posle ove epizode..
Bila je sprdnja ovih dana za nekog našeg muzičara da je jedini koji je za života ušao u legendu i iz nje ekspresno izašao.
Nešto slično se desilo i sa GOT.


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Gledaju ljudi fantaziju i onda počnu da govore da neka scena nije realna ili moguća poredeći ko je koga ubio, kako, itd. Fantazija uopšte ne mora da se zasniva na racionalnosti i konzistentnosti. Uostalom neke stvari su se morale desiti zarad šire slike, a nije bilo prostora i mogućnosti da se odrade na neki možda manje fantastičan način.

Elem, sama epizoda standardno dobra. Ništa wow, ništa razočaravajuće.
Jedino mi je ostala žal što ne videsmo više od sedokosih i Night King-a. I akcije u ovoj epizodi ali i pozadine, šta su, zašto ih ima koliko ih ima, šta žele (osim da pokore svet i ubistvom Brena obrišu istoriju), ali nekako fale motivi, način funkcionisanja, prošlost. Previše su kul likovi i predugo prisutni u seriji za ovako malo prostora u čitavoj priči. Ne znam kako je to odrađeno u knjigama.
Sve u svemu, možda jedino malo razočaravajuće ukoliko Sersi ispadne veća pretnja od Night King-a, ali verujem da je bitka sa Sersi bolja za zaključnu reč. Npr da se danas posle ove bitke završila serija (da je Sersi poražena pre Night King-a) bilo bi nekako nedorečeno, filmski kraj. Bitka sa Sersi, između živih, daje veće mogućnosti svakako. Uostalom čitava serija (iako je sve vodilo na bitku između živih i mrtvih) oslanja se na bitke i sukobe živih, pa time i treba završiti.
Što neko reče, ne bi me čudilo (samo ne znam svrhu) da na kraju Bren na neku foru postane novi Night King. Mali je veoma misteriozan.
 
Video sam neke spoilercice za zadnju epizodu i imam osecaj da ce biti katastrofa.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nisu smeli da dizu frku pred epizodu. Kako su je najavljivali svi su ocekivali nesto bolje od lotra a dobili 40 minuta snezne mecave u facu i zombi galamu.
Bolje da su isli sa skromniom pricom kako su uradili sta su mogli s budzetom koji su imali. Ko da je ovoj seriji trebalo vise hajpa i marketinga no sto vec ima.

Sto se tice same radnje, serija se za mene zavrsila.
Od prvih kadrova u prvoj epizodi sezone 1 i prvog prikazivanja ww-a glavni motiv za gledanje serije mi je bio sudar wokera sa zaludjenim ljudima. To pritajena pretnja koja se spremala kroz celu seriju mi je svakoj sceni davala posebnu dimanziju i za svakog jakog karaktera kroz seriju sam se pitao, sta li ce ovaj da kaze, kako ce da reaguje ako prezivi da vidi zombije. I ocekivao sam ovaj obracun za sam kraj serije. Sad ostaje jurcanje trona i neka tamo sersej
 
+1 za tvoj i spojler @Vicent87

Jednostavno celokupna prica oko Night King- i sedokosih nije doboljno pokrivena, pogotovo ovih drugih. Stvarili su ogromnu pretnju i predstavljali veliku misteriju tokom svih sezona, te mislim da je ovakav kraj bez pokrica i vise detalja mozda cak i razocaravajuci.

Ne sumnjam da ce bitka sa Sersei biti odlicna i da ce se mnoge praznine popuniti, ali mislim da je bitka izmedju mrtvih i zivih trebalo da bude primarna, iz prostog razloga jer se stekao utisak da je od pocetka na tome akcenat.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tamno, jedva se videli neki delovi, neki se čak nisu ni videli... Meni totalno nedoreceno dizanje mrtvaca u kripti, ko je tu koga, kako, otkud... Arya prvo junacki bije a onda se "hrabro" krije od zombija, pa opet niotkud slece na ww i ubija ga... pa il je hrabra il je Samwell Tarly al da je malo junačna a malo curica strasiva mi je bez veze... A secate li se kako je u prosloj sezoni sparingovala sa (tada) lady Brienne of Tarth? Na isti nacin je "pobedlia" nju i ww. A tek kako mi je "jarak" bio smesan, pregazise ga sa trojicom u njemu, smeeeeeesnooooo...
Da li je moglo bolje, drugačije, više, lepše, zanimljivije, "realnije", veličanstvenije, moglo je i te kako...
 
Poslednja izmena:
E ovako....pitam se šta bi recimo svi ovi reditelji ubacili ili izbacili pošto imaju nebrojene zamerke...
Za.mene serija je vrh,kao i svaka epizoda zasebno.
E sada zašto je to ovako a ne ovako..pa to se pitamo svaku seriju kada gledamo.
Zar ne

Sent from my Huawei Y7 prime
 
@Zeha
Znao sam da ce Arya da ima veliku ulogu u ovoj epizodi kad je "Crvena zena" rekla da ce da pobije i one sa plavim ocima :) Samo nisam ocekivao da ce glavnog da sredi.
Iako im je ubijanje Kinga bio jedini izlaz mislio sam da ce da razdvoje to i ostave kao cliffhanger do sledece epizode.
A Arya nije strasljiva nego je pokazala sta je naucila od "Faceless" treninga :) Nadam se da nju nece ubiti do kraja, ona mi je postala gotivna jos pre par sezona jedva sam cekao da se vrati da im sve po spisku. (pogotovo kad je one za vecerom sredila)
 
E ovako....pitam se šta bi recimo svi ovi reditelji ubacili ili izbacili pošto imaju nebrojene zamerke...
Za.mene serija je vrh,kao i svaka epizoda zasebno.
E sada zašto je to ovako a ne ovako..pa to se pitamo svaku seriju kada gledamo.
Zar ne

Sent from my Huawei Y7 prime
I ja sam veliki fan GoTa, ali moras se sloziti da su im sve bitne epizode kao i ova bile dosta bolje, pa svaka velika bitka je bila bolja od ove, a od ove se ocekivalo najvise. Nije samo ovaj forum, pogledaj kako ce im ocene nanimdb za ovu epizodu pasti, a na drugim o kojjma pricam je zakucano na 9.9 ili 9.8

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk
 
Realno, zamerke su uglavnom osnovane i zasnuju se na taj konačni čin koji se čeka 10 godina i on (oni) reše da to odrade ovako!?

Epizoda generalno gledano je ok što se tiče same bitke. Delovalo je prilično napeto od samog juriša Dothraki vojnika, borbi zmajeva do praktično pada Winterfell-a.

Ali. Veliko ALI. Od samog starta kreću tupave odluke i rupe u scenariju, a ovo su neke od njih koje mi baš bodu oči:

* Prvo Dothraki kreću u juriš u nepoznato umesto da brane položaj i da krenu tek kada uopšte i vide ko ih napada (tačnije šta ih napada). Tačno je da su onom scenom gašenja vatre na mačevima napravili hajp i podigli tenziju, ali taktički jako amaterski i glup potez u boju.

* Još gora odluka od toga je stavljanje Ghost-a pored Dothraki vojnika u juriš!? Šta je tačno i na koji način mogao on da uradi da oslabi napade WW-a? Njemu je mesto bilo u samom zamku, pa čak i da su išli sa idejom da urade epizodu ovako, mogli su da ga postave da čuva Sansu u grobnici i ne bilo ovoliko nelogično.

* Treća stvar koja me nervira je što su od Night King-a napravili ****cu. Džon ga praktično sustiže i izaziva na borbu, osećaš to je to, napokon borba između njih dvojice, kad on podiže mrtve i u fazonu, e, ne mogu da se smaram sad sa tobom, idem, ćao!?

* Kad pređeš preko toga, sačeka te trenutak gde mu se ne pruži prilika da se suoči ni sa zmajem i od ulaska u zamak Džon postaje najbeskorisniji lik.

* I na kraju sam wtf momenat i način na koji ubijaju Night King-a i samim tim njegove generale... Znam da ima dosta simbolike i da je od prvog susreta sa Melisandrom bilo nagoveštaja da će Arja biti jako bitan lik u konačnoj borbi, ali niko nije očekivao da će baš ona i na ovaj Assassin's Creed način da završi njegovu priču. Zaista ne znam odakle ideja Martinu da završi sa njima bez sekunde borbe.

Sve u svemu, ispašće finalna sezona i najslabija. Jer zaista ne znam šta bi mogli da urade u naredne tri epizode da opravdaju ovakvo izdanje.
 
Generalno i u suštini nisam nezadovoljan epizodom ali je definitivno moglo da se odradi mnogo bolje.

1. Očekivao sam da borba za Winterfell traje duže, odnosno da se završi tek u sledećoj epizodi. Pre svega sam očekivao da upad u zamak bude kraj ove epizode tako da su čitavu borbu za moj ukus i previše zbrzali.
2. Očekivao sam i neki epic momenat koji će da se pamti ali to definitivno nisam dobio, još će smrt male Mormontice biti najbliži tome. Naročito je propuštena prilika da to bude borba Džona i NK pa makar u jednom momentu i uradio to što je već uradio tj digao mrtve.
3. Dolazak Melisandre za mene je sasvim očekivan, ali ne i odlazak u stilu "I'm done". Mislio sam da će bar još nešto reći, ako ništa drugo pomenuti Azor Ahaia...
4. Arjino skrivanje u biblioteci (?) zamka uopšte ne vidim kao strah već kao razumno razmišljanje "a zašto bih se qrčila".
5. Njen dolazak do NK u stealth stilu me nije iznenadio, još manje iznervirao jer nije prvi put da koristi tu sposobnost, a valja se setiti i njenog susreta sa Džonom u prošloj epizodi i iznenađenja kako je uspela tako da mu priđe a da je uopšte ne oseti. Pritom je NK bio fokusiran na Brana i nije ni očekivao tako nešto.
6. Uloga generala Vojske mrtvih je razočaravajuća jer se od njih očekivalo učešće a ne samo da budu dekor.
7. Mrtvi nisu baš tako lako prešli jarak jer je trebalo puno više od troje njih da se žrtvuje i napravi most preko koga drugi prelaze ali je osvajanje zidina zamka zato bilo ultrabrzo...
8. Uloga one dece koja su prinošena NK ostaje nerazjašnjena i bojim se da će tako ostati (pretpostavljam da su od njih nastali generali ali to su samo moje pretpostavke).

Šteta, iako nije loše moglo je bolje a naročito duže.
 
Poslednja izmena:
Meni je sve potpun promašaj. Napravili su epsku mistiku oko WW-a i NK, na osnovu toga i navukli ljude da gledaju seriju, a na kraju je sve ostalo nedorečeno. Da ne pišem o tome što apsolutno ništa nismo videli od NK i generala, osim da imaju buljuk mrtvih koje navode po principu samo napred.
Jbš mi sve ako na kraju NK nije hteo da preda mač Brenu, a ne da ga ubije.
Scene nadiranja WW-a su takodje posebna priča, to su odradili u stilu da im niko ništa ne može, tako je i prikazano, pregaziše Neokaljane i Dotrake kao plitak potok, a ovamo u više navrata ne ubijaju Brienu, Dzejmija i ostale.. Kao da gledam neku CW seriju.
Kada su počeli da nadiru preko zidova, očekivao sam da se pojavi i Bred Pit..


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ocekivao sam mnogo vise, al j.....!
I dalje nenadmasna Battle of the Bastards! Remek delo!
 
Epizoda odlicna
Summa summarum po ocekivanjima na forumu a i netu:
-da je realisticno, al da u mraku, snegu, dimu i garezi vidljivost bude kao u podne jednog vedrog suncanog dana
-da bitka traje 6 sati u epizodi od skoro sat i po
-bitka da bude brave heart meets LOTR meets Avendzeri meets Transformersi i to tako da traje u nedogled bez ikakve dinamike dok ne dosadi svima.
-da osma sezona ima budzet od milijardu po epizodi kako bi sve ispalo ok, jer ovako je njesra
-da se kopiraju taktike bitaka iz istorije jer odose dotraci bezveze u vecna lovista umesto da iskoriste taktiku Boja na Kosovu
-da Dzon Meklejn Snezni spasi sve i sam pobedi sve i na kraju stigne i kralja da kokne jer ostali su nesposobni.



Serija i prva knjiga se zovu Igra prestola, setaci su nisu nikad bili glavna radnja, vec su tu kao neka vecna pretnja svima, verovatno ce opet i biti, jer ce neko drugi postati Kralj, dakle glavna radnja-borba oko prestola Vesterosa, cudite se oko Arje, devojka trenirala tolike godine da bude ubica da se provlaci, nestaje, pojavi niotkud, menja likove, i sad kao pitate se odakle se stvorila, brt, pa ko ce ako ne ona...
Citajuci i gledajuci, valjda ste za sve ove godine skapirali da nema jednog glavnog lika koji ce da resi sve, niti mora jedan da resava sve.
Pitate se kako se u kripti dizu mrtvi....pa razmislite majku mu, ako ovaj dize sve poginule na bojistu, podicice i njih.Logicno zar ne?
Kako vi ocekujete da se u katakombama vidi pod svecama, ili pod snegom, vetrom, dimom, sta su trebali, stadionske reflektore da stave?Kupite na kraju krajeva bolji tv.
Sto se Dzon nije borio s ovim?Pa kraljeva meta je Bren, na njega je i krenuo, cak vam je to i rekao u prosloj epizodi, naravno da nema vremena da se smara sa Sneznim.

Odlicna epizoda, i to kazem kao mnogo veci fan knjiga nego serije, ima tenzija, ima dinamike, klise momenata, patetike, scena za pamcenje, scena za zaborav, ginulo se, prezivelo se, ocekivalo se neocekivano, od onog od kog se najmanje ocekivalo, resio je sve...u ovoj epizodi. Mracna je i konfuzna, i upravo takva i treba da bude.
Za seriju je ovo nikad vidjena borba do sada, pogotovo sto je jako malo cgi koriscen, namerno sto vise ljudi(pogledajte i kako je snimano sve). Nadjite seriju, sa skoro sat i po neprekidne borbe u jednoj epizodi. Pritom ne zaboravite da ovo nije poslednja bitka koja se ceka, glavna bitka tek predstoji.
Skoro pa je epizoda u pravom Martinovom maniru, mada da je rasterecen pisao knjige u njegovom stilu, bez serije, verovatno bi smislio da Dzon gine u prvom naletu, pa ostali snalazite se kako ko ume. Ima sitnica koje bih mozda izmenio, "pobio" vise glavnih likova, al ko garantuje da bi to valjalo, treba znati stvoriti balans, znati kako odrzavati dinamiku radnje, zato se rezijom i scenarijom ne bavi svako.

E sad, naravno, ponedeljak je, kisno vreme, ko hoce, nacice zamerku gde god pozeli.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni je sve potpun promašaj. Napravili su epsku mistiku oko WW-a i NK, na osnovu toga i navukli ljude da gledaju seriju, a na kraju je sve ostalo nedorečeno. Da ne pišem o tome što apsolutno ništa nismo videli od NK i generala, osim da imaju buljuk mrtvih koje navode po principu samo napred.
Jbš mi sve ako na kraju NK nije hteo da preda mač Brenu, a ne da ga ubije.
Scene nadiranja WW-a su takodje posebna priča, to su odradili u stilu da im niko ništa ne može, tako je i prikazano, pregaziše Neokaljane i Dotrake kao plitak potok, a ovamo u više navrata ne ubijaju Brienu, Dzejmija i ostale.. Kao da gledam neku CW seriju.
Kada su počeli da nadiru preko zidova, očekivao sam da se pojavi i Bred Pit..


Sent from my MI 8 using Tapatalk
Scene nadiranja mrtvih imaju smisla jer ih ima i previše i još su brainless, znači nemaju straha, nemaju razuma već samo idu napred onako kako im vođa kaže dok mada ruši sve pred sobom (svaka sličnost sa Srbijom je slučajna) ali tu nestaje logika po pitanju toga kako su na kraju Džejmi, Briena i još par njih preživeli tu najezdu priterani uza zid...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno