Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Farscape je RTS davao valjda subotom na drugom kanalu . Slučajno sam odgledao prvu epizodu i navukao se. Koliko je to dobra serija ,mnogo odličnih likova .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sto se Sci-Fi serija tice od starijih je takodje obavezno stivo i Stargate SG-1 (film sa Kurtom i Spaderom iz '94 je "prequel" takoreci).

Odlicna hemija medju glumcima i odlicna prica, kvalitet nije opadao i sa razlogom je trajala 10 sezona. Koncept je prakticno Star Trek *samo u sadasnjem vremenu). Takodje je kasnije cast dobio blazu izmenu i "pojacan" rosterom vodecih glumaca iz Farscape-a (jos jedna odlicna serija)

SG Atlantis je takodje bio odlican ali su pozurili i zbrzali kraj. SG Universe gledlivlj ali ispod kvaliteta SG1 i SGA.
SG Atlantis je prva serija koju sam gledao, posle nje sam gledao SG1. Universe je imao potencijala da bude mnogo bolji, ali nisu ostvarili planiranu zaradu i ugasili je.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Odgledao Billioners 3 epizode. Nekako sad očekivao više. Možda odgledam još koju epizodu da vidim kako će se odvijati. A nekako mi svi zenski likovi liče, pa ih mešam☺

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
StarGate Universe je imao zanimljivu priču, ali su previše smorili sporom Veliki brat atmosferom, zbog toga loša zarada i na kraju otkaz. Sad ima neka nova SG serija, ali je kompletno smeće.
 
Babylon 5 je odlična, ko je nije overio samo napred.

Slazem se, jedna od najznimljivijih sf serija. Pogotovo ako se uzme u obzir kada je emitovana (rane 90-te proslog veka).
Kad se gleda ovaj serijal treba ga odgledati po preporucenom redosledu jer se radnja nadovezuje izmedju epizoda i filmova.

Mada je meni Battlestar Galactica ostala broj jedan..
 
An Ordeal for Innocence 6/10

Možda i najgora ekranizacija bilo kog dela Agate Kristi. Nisam čitao knjigu ali mi se čini da su scenaristi dešavanja u njoj prevrnuli naglavačke. Nekoliko reda veličina ispod And then there were none (Ten Little Niggers) što je BBC, iako uz neke izmene, vrlo dobro preneo.
Gledajte samo ako nemate ama baš ništa.

Što je loše ako su nešto promenili. Ja sam čitao i knjigu i
znam da je ubica drugi
ali fora i jeste u tome jer je u pitanju jedna od više adaptacija. Da je uvek sve isto, ko bi imao razloga da odgleda?

Nego, serija vuče stigmu zbog onog napasnika koji je trebalo da glumi pa iako se i ne pojavljuje, zapljuvali i posuli drvljem i kamenje kao da jedno sa drugim ima veze. Nadam se da se nisi obazirao na te gluposti...
 
Kada je SF u pitanju ako izuzmemo svu novu i staru komercijalu, za mene je među prvih 5 serija, sasvim sigurno Firefly + film Serenity.

Nikad ali nikad mi neće biti jasno ukidanje te serije. Tolike gluposti su imale i po nekoliko sezona a Firefly ni jednu celu.

Budale.

Sent from my Note 4 using Tapatalk
 
Zavrsio The Terror

Cudoviste je potpuno nepotrebno, nije doprinelo razvoju icega skoro, sve sto se desavalo citavu sezonu je samo ljudski faktor i razdor njihov, cudoviste je tu bukvalno samo jos jedna stvar koja ih usporava, fazon komarci.. Dok razara njih 20 i cepa im kamp, ovi i dalje pricaju o planu da se odvoje od ostatka ekipe u tom trenutku, 5 metara od njih cudoviste cepa ljude na pola.. Nije samo to mana, dosta protracenog vremena ni na sta, kraj nisam uopste skapirao, neko je pomenuo kraj kao da se nesto ludo desilo, jel mislite bas na poslednju scenu jer nista nisam skapirao sta sam trebao da vidim.. Ok ostao je s njima, jel ono sto drzi koplje treba jos nesto dublje da znaci, ono dete ili sta je vec pored njega, jel zivo ili samo spava..
 
Poslednja izmena:
Što je loše ako su nešto promenili. Ja sam čitao i knjigu i
znam da je ubica drugi
ali fora i jeste u tome jer je u pitanju jedna od više adaptacija. Da je uvek sve isto, ko bi imao razloga da odgleda?

Nego, serija vuče stigmu zbog onog napasnika koji je trebalo da glumi pa iako se i ne pojavljuje, zapljuvali i posuli drvljem i kamenje kao da jedno sa drugim ima veze. Nadam se da se nisi obazirao na te gluposti...

Ama ovde je natrpano sve i svašta i slabo povezano
Npr
Bludnom sinu je jedino mogao vozač koji ga je dovezao ispred paba da da alibi ali nije mogao nijedan od desetine ljudi koji su bili u tom pabu ovakvih gluposti ima na pretek. Bračni par koji usvaja decu poput mačića i posle ne zna šta bi s njima. Da ne pričam to što je BBC kao rasadnik političke korektnosti ubacio crnkinju kao usvojeno dete što je za englesko aristokratsko društvo bilo nezamislivo u to vreme. Loš scenarijo, loša režija a glumci su još i svetla tačka u ovom haosu.

Sent from mTalk
 
I za mene definitivno najbolja serija za opustanje je lethal weapon. Glumacka postava 100% pogodjena :)

Definitivno. Skidaju armosferu s filma u milimetar. Još samo Wayans da krene da govori "I'm to old for this shit" :) serija ima komične elemente, dramu, akciju, ceo paket.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Jako je krenula treća sezona (ima šibanja možda i više nego obično), nadam se da 16 epizoda u trećoj sezoni neće uticati na "brzinu" radnje.
 
Kuca od papira druga sezona kida ja se nesecam da saodgledao ovako brzo nesto

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nikad ne bih pogodio da je to Money Heist.
Odlična serija, pogledao obe sezone za par dana ...
 
Farscape je RTS davao valjda subotom na drugom kanalu . Slučajno sam odgledao prvu epizodu i navukao se. Koliko je to dobra serija ,mnogo odličnih likova .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Meni je na početku bila smešna i Krajton mi bio antipatičan, ali kako je vreme prolazilo to su mi bili sve bolji. Nisu sebe shvatali previše ozbiljno i bila je baš dobra. Čini mi se da je RTS dosta lutao sa njom i pomerao vreme emitovanja. Inače video sam pre 7,8 godina lika koji je bio pljunuti kapetan Krejs - kosa, bradica i kožni mantil. Kako je lik bio sa ETF-a mislim da je namerno išao na taj izgled :)
 
Bosh brutalna sezona, treba par epizoda da se zaleti ali onda krece da vozi... atmosferno na nivou Wire po meni :)

Taman se zavrsila sezona Homelanda sad binge do kraja :)
 
Ja sam izbindzovao Homeland prosle nedelja taman danas da zavrsim. Dobra sezona skroz. Serija koja moze da bude sta hoce pa i House of cards.

Sinoc upalim westworld nicega se ne secam, mnogo dugacka pauza. Posle sam citao tamo neku 888 stranu teme da vidim sta smo pisali da se setim radnje i tek sada moze da se gleda.

Bosch odgledao 1 ep. taman sto kazes moze da se izbindzuje dok Westworld, Expanse i Billions se ne nakupe dovoljno.
 
^Pa gde ćeš da se setiš kad ni sami scenaristi nisu znali šta da rade sa serijom pa su pojačali tu budućnost-prošlost-budućnost-prošlost mantru na max, samo da bi sakrili rupe u scenariju i nebuloze kojih ima na pretek.



Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Meni ona jednostavno nije legla ideja je extra ali sam stao na 6 epizodi. Brate vise ne znam ko je kada ubijen ko je ko.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Vrijedi li gledati zadnju polusezonu The Walking Dead. Odgledao sam sve dotle, ali nakon toga mi je jako mrsko jer imam osjećaj da će

i na kraju ove sezone dobiti novog protivnika, pa hajmo Jovo nanovo.

Ako se to stvarno desilo da se riješim gluposti za sva vremena i žalim za vremenom koje sam utrošio gledajući svih ovih 7 i po sezona.
 
Ne vredi, ovo je bila najgora sezona, ne znaju vise de biju.
Drugi deo sezone je jos gori od prvog.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ne nastavljaju Ash vs Evil..... :lupko::lupko::lupko:
A kraj je bio tako obecavajuci.....
 
Vrijedi li gledati zadnju polusezonu The Walking Dead. Odgledao sam sve dotle, ali nakon toga mi je jako mrsko jer imam osjećaj da će

i na kraju ove sezone dobiti novog protivnika, pa hajmo Jovo nanovo.

Ako se to stvarno desilo da se riješim gluposti za sva vremena i žalim za vremenom koje sam utrošio gledajući svih ovih 7 i po sezona.

Bolja je druga polovina sezone nego pocetak, dobice novog neprijatelja sigurno, ali neces ni predpostaviti koga. :D
 
Imposters....krenula druga sezona. Ko nije gledao nek pogleda opustajuca je.

Da li neko zna sta se desava sa The Man in the higt castel predpostavljam da je to kraj i ako ima nastavak po knjizi ovog ludaka.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno