Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nema veze, onda drugoj :)

dok ja dodjem do nje mozda je i snime.
 
Nadam se da hoće pošto ni druga nije loša samo što ima problem koji se zove "sjajna prva sezona".
 
Stvar ukusa ali da, odlična generalno, malo teška i spora za moj ukus.
Od ovih must watch krimi serija, više puta pominjani The Shield svakako zaslužuje mesto na listi
 
Mislio sam na sezonu kao celinu. Ne znam da ijedna druga serija ima tako jaku neku sezonu.

A Shield mi je drago da kazem da nisam gledao, zato sto tek predstoji gledanje [emoji16]
 
Jel se seca neko legendarne serije Battlestar Galactica? Gledao sam milion serija, ali nju nikad necu zaboraviti. Mozda najbolja Sci-Fi serija ikada.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ako mislis na ovu iz 2004-e, ja sam je pre par meseci bindgovao u expresnom roku. Doduse prva sezona je odlicna i druga donekle. Posle je kvalitet drasticno opao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam Galacticu gledao pre 8 i vise god. Moracu ponovo da odgledam, odusevio me E. J. Olmos ulogom Williama Adame, jedan od mojih omiljenih glumaca uz Johna Noble-a. Kad sam kod J.N. seca li se neko serije Fringe?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mozda ali TD ipak ...

Galactica uvek kada jedem masnu srpsku picu iz big mame setim se galactice. To mi je bio ritual narucim picu i gledam novu epizodu.

Baltazar [emoji16]najjaci lik

Steta sto Caprica nije uspela
 
Ja Galaktiku batalio onomad kad su stigli na Zemlju(?). Tad je serija postala toliko mlaka i dosadna da sam je batalio. Bili je još nekih stvari ali ne mogu da ih se setim sad.

Sent from mTalk
 
Heh, ovi što pričaju o BSG bi trebali dati šansu Ufo-u i Space 1999. Ne da su za picu, nego ni masan burek iza te pice ne pada teško...:d:wave:
 
Kad sam kod J.N. seca li se neko serije Fringe?

Odlična serija, ali samo ako se postaviš prema njoj na način na koji je režija/scenarista zamislio. Puštao sam je, pa... bar 5 različitih drugara, nijedan nije mogao da je "svari" duže od 2 epizode.

Što se BattleStar Galactice iz 2004. tiče, neponovljivo iskustvo. Takođe, teže "svarljivo" u kasnijim sezonama, ali retho hrabar pokušaj potpunog otvaranja ljudske duše i karaktera na SF podlozi.
 
Trebala mi je neka 'limunada' serija, uzeo da gledam Brooklyn 99, sta znam nasmejala me je par puta, ali sam i dosta puta imao osecaj da je pravljens za stupid average American, svakako dacu joj sansu jos malo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Trebala mi je neka 'limunada' serija, uzeo da gledam Brooklyn 99, sta znam nasmejala me je par puta, ali sam i dosta puta imao osecaj da je pravljens za stupid average American, svakako dacu joj sansu jos malo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Vidi, Andy Samberg je škola Adama Sandlera, tako da je njegov humor sličan Adamovom (glupi humor). Generalno su ostali likovi genijalni (Terry voli jogurt :D ), i sama hemija između likova, bude dobih fazona kasnije (Halloween heist - u više epizoda, genijalne scene).

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Jel moguće da niko ne pominje Game of thrones u kontekstu najboljih serija/ sezona? Čudno...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Volim Game of Thrones, ali zadnjih par sezona je postala 100% fan service. Sto vise zadovoljnih Deneris + Jon Snow fanova deblji ce biti novcanici. Jedino sto me u seriji zanima da vidim kako ce proteci bitka protiv WW, mada ne znam sta ce za celih 6 epizoda uspeti da izvedu. Valjda ce knjige biti bolje.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
^ Objasnio covek. Game of Thrones se moze reci da je kvalitet prve dve sezone, a posle se strmoglavi. Da ima neka druga serija toliko rupa i banalnosti davno bih je batalio. Fan service u najgorem obliku, poslednja sezona je pogotovu bila bljutava za gledanje.
 
Pa ne znamo, malo su vam šturi argumenti [emoji3] Novčanici bi bili debeli kako okreneš, i sa i bez Deneris i Džona jer je sama priča i tematika takva, a boga mi i budžet . Meni je svaka sezona bila odličana, ali ću definitivno morati da repriziram pre izlaska poslednje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nije taj BSG, nego noviji... ovo su ipak retro serije :)


Ja cu da predlozim https://www.imdb.com/title/tt0112173/
Space: Above and Beyond

Najvise lici na Starship troopers, mada me vise podseca na old man's war ili cak forever war (knjige su da ne trazite :))

Pomenuh samo zbog meraka i masne hrane.:d Pure SciFi experience kao što su i wiskoza i tompusi konzumirani u prvoj, koje samo originalna postava Star Treka može svojim šarmom da nadjača.:D

Nađoh tvoj predlog pa ću sad da pustim, hvala...:D
 
Poslednja izmena:
An Ordeal for Innocence 6/10

Možda i najgora ekranizacija bilo kog dela Agate Kristi. Nisam čitao knjigu ali mi se čini da su scenaristi dešavanja u njoj prevrnuli naglavačke. Nekoliko reda veličina ispod And then there were none (Ten Little Niggers) što je BBC, iako uz neke izmene, vrlo dobro preneo.
Gledajte samo ako nemate ama baš ništa.

Sent from mTalk
 
Pa ne znamo, malo su vam šturi argumenti [emoji3] Novčanici bi bili debeli kako okreneš, i sa i bez Deneris i Džona jer je sama priča i tematika takva, a boga mi i budžet . Meni je svaka sezona bila odličana, ali ću definitivno morati da repriziram pre izlaska poslednje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Got je meni vrlo sličan Walking Dead-u u osnovi, previše ničega između početka i kraja sezone, glavna razlika doduše je što sa sjajnim glumcima (Got) ovako nešto može i da se progura.
 
Preterujete sto se tice GoT, pljuje se samo zato sto je to trend na netu a svi je gledaju i gotuju temu dok se emituju sezone ...meni u top 5 svakako.


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
GoT je dobra i sigurno najbolja u svom žanru bez pretjerivanja. Meni stvarno nema smisla porediti The Wire ili Breaking Bad sa tom serijom jer su dijametralno drugačije u svakom smislu.
 
Krenula 5 sezona the 100... Sto se tice GoT ja ne znam sta je toliko wow u vezi nje? Od 8 epizoda sezone zadnje dve se desava nesto. Prvih 4 5 epizoda sve dijalozi mudrovanja i pricanja i onda svu radnju strpaju u zadnje dve epizode. Ne znam, stvar ukusa ali mene GoT ne odusevljava bas. Jedino sto je brutalno odradjeno i sto mi se bas svidelo u celoj seriji jeste 'battle of the bastards' epizoda, bas je odlicno odradjena,detalji efekti itd. I sad u zadnjoj sezoni zmajevi. Ali to je to sto sam rekao, vecina sezona mlako i onda par epizoda odrade brutalno!
I za mene definitivno najbolja serija za opustanje je lethal weapon. Glumacka postava 100% pogodjena :)
 
Sto se Sci-Fi serija tice od starijih je takodje obavezno stivo i Stargate SG-1 (film sa Kurtom i Spaderom iz '94 je "prequel" takoreci).

Odlicna hemija medju glumcima i odlicna prica, kvalitet nije opadao i sa razlogom je trajala 10 sezona. Koncept je prakticno Star Trek *samo u sadasnjem vremenu). Takodje je kasnije cast dobio blazu izmenu i "pojacan" rosterom vodecih glumaca iz Farscape-a (jos jedna odlicna serija)

SG Atlantis je takodje bio odlican ali su pozurili i zbrzali kraj. SG Universe gledlivlj ali ispod kvaliteta SG1 i SGA.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno