Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nisam psiholog ali po mom mišljenju The Fall je jedna od najautentičnijih serija/filmova koja se bavi devijantnošću nekog serijskog ubice, u čijem slučaju Džejmi Dornan je mislim do danas odigrao svoju najbolju ulogu.
Na sve to je odlično odmerenog tempa, em što nema puno epizoda, a opet je razrađena u svakom segmentu, svaki lik ima svoju dubinu, sporedne priče imaju svoju težinu, Džilijan Anderson je takođe izdominirala u ulozi inspektora.
I meni lično je ostavila neki osećaj mučnine po završetku, kvalitetan dojam sve u svemu.
 
E, krastavac. Taman sam pomislio: “i ćorava koka, ubode poneko zrno.” :ROFLMAO:
Šalim se, svakako odgledaj “Pad” sa Džilijen Anderson, imaš je na HBOMAX.;)
Ma serije gledam kad osetim da sam umoran,da nemam snage da izguram film,a kad sam umoran onde me mrzi i da razmisljam,citam... zato pustim domace :D Kad sam odmoran,slabo se vatam serija,vecinom filmovi
Nisam psiholog ali po mom mišljenju The Fall je jedna od najautentičnijih serija/filmova koja se bavi devijantnošću nekog serijskog ubice, u čijem slučaju Džejmi Dornan je mislim do danas odigrao svoju najbolju ulogu.
Na sve to je odlično odmerenog tempa, em što nema puno epizoda, a opet je razrađena u svakom segmentu, svaki lik ima svoju dubinu, sporedne priče imaju svoju težinu, Džilijan Anderson je takođe izdominirala u ulozi inspektora.
I meni lično je ostavila neki osećaj mučnine po završetku, kvalitetan dojam sve u svemu.
Ide na listu (ako nema mnogo epizoda)...
 
Pa koliko si filmova odgledao u poslednje vreme, rekao bi čovek, da nikada nisi umoran. :)

Po meni možeš sat da naviješ, svako veče od 22:00, odgledam bar dve epizode, pod obavezno. I tako već nekoliko godina.
A što se filmova tiče…:unsure: nažalost, loša ponuda.
 
E, krastavac. Taman sam pomislio: “i ćorava koka, ubode poneko zrno.” :ROFLMAO:
Šalim se, svakako odgledaj “Pad” sa Džilijen Anderson, imaš je na HBOMAX.;)
Nema na HBO Max, bar ne u Srbiji.
 
Pa koliko si filmova odgledao u poslednje vreme, rekao bi čovek, da nikada nisi umoran. :)

Po meni možeš sat da naviješ, svako veče od 22:00, odgledam bar dve epizode, pod obavezno. I tako već nekoliko godina.
A što se filmova tiče…:unsure: nažalost, loša ponuda.
Ma odnesu mi posao,forumi,podcasti dosta vremena :D A ovo zadnje? Pa Pinocio dopustio da ga velika riba proguta... odakle njemu kriterijumi,ne zna taj sta je losa ponuda :ROFLMAO: Jednostavno mi raspolozenje diktira da l film ili serija,i uopste kakav naslov odabrati... eto Alice in Borederland pogledao u cugu,a zadnju sezonu nikaaaako... sve u fazonu sutra cu,sutra... malo sutra
 
@dexter87
Znači, skinuli je. Ovde u Holandiji je ima.
2ED864E9-F9D8-4634-ACB5-C19EF0799C91.jpeg
Ma odnesu mi posao,forumi,podcasti dosta vremena :D A ovo zadnje? Pa Pinocio dopustio da ga velika riba proguta... odakle njemu kriterijumi,ne zna taj sta je losa ponuda :ROFLMAO: Jednostavno mi raspolozenje diktira da l film ili serija,i uopste kakav naslov odabrati... eto Alice in Borederland pogledao u cugu,a zadnju sezonu nikaaaako... sve u fazonu sutra cu,sutra... malo sutra
Ne brini, The Fall ćeš odgledati u cugu. Garantujem. ;)
 
Ma odnesu mi posao,forumi,podcasti dosta vremena :D A ovo zadnje? Pa Pinocio dopustio da ga velika riba proguta... odakle njemu kriterijumi,ne zna taj sta je losa ponuda :ROFLMAO: Jednostavno mi raspolozenje diktira da l film ili serija,i uopste kakav naslov odabrati... eto Alice in Borederland pogledao u cugu,a zadnju sezonu nikaaaako... sve u fazonu sutra cu,sutra... malo sutra
Samo se pitam da li je "velika riba" bench forum ili dotična osoba za koju su se tražili jump scare horori 😄
 
Ja je gledao pre par godina, vrlo dobra serija, al znam da mi zadnja sezona nije ostala u lepom sećanju. Serija koja je slične tematike a dosta bolja od ove je po meni Hannibal.
 
Repriziram seriju Chernobyl. Kakvo remek delo od mini serije (ako izuzmemo što je snimljena na engleskom), nema nikakvih mana. Još jednom 10/10


Posle ove serije pogledao dokumentarac


Dopunjuje neke informacije koje nisu navedene u seriji i preporuka za pogledati.
 
Sto se tice serije ubojcite na mojot tatko,i dalje mislim da je bila bolje radjena pod rts i united media nego pod lelekomom.
Koja je ova glumica koja tumaci lik Hane Hoti?
 
1883, odličan početak uz blago opadanje kvaliteta do 7. epizode. E onda, u 8. epizodi režiseri su se nadrogirali, ili su se setili da su od početka trebali da snimaju špansku sapunicu a slučajno su snimili dobru seriju. Pa da upropaste. 😁
 
Meni je kod The Fall zasmetao kraj.
Sve osim toga je fantastično odrađeno.

Smatram da je smrt Paula Spectora jedan od najglupljih načina na koje je neki negativac skončao u serijama
 
Jedva odgledah...

...a odgledah samo jer sam započeo, 10 epizoda od decembra razvlačim.
Ja ne mogu da verujem da je ovo imalo budžet od 200 miliona $, i ne mogu da verujem da je obnovljeno za 2. sezonu.

Ja sam mislio da pojava vanzemaljaca ne može biti dosadna nikako dok nisam pogledao ovu seriju. Prva, ili prve dve epizode i nekako, nagoveštavaju dramu, tenziju, onu sci-fi atmosferu kakvu bi očekivao od ovakvog žanra. Međutim serija se pretvara u neki eksperiment od više priča, previše likova, suviše pravaca i totalno razvodnjava očekivanja gledaoca. Motiv od kojeg se očekuje najviše, a to je jelte invazija, leluja negde u pozadini, gotovo van ekrana. Serija je u određenim momentima bukvalno prikazala najjaloviju apokaliptičnu atmosferu iz ove tematike. Bilo je i nekih kvalitetnih sekvenci, koji su jako podsećali na delove iz Rata svetova.
Sama dinamika priče je za mene neuspeli projekat, priča je osiromašena, atmosfera je neshvatljivo dosadna, jedino što serija deluje skupo, samo što to pokazuje koliko su bačene pare.

Gledanje ove serije može jedino opravdati da Apple odradi neki opšti preokret i da serija eksplodira u 2. sezoni.
Van toga je za preskočiti.
 
Trejler za tu seriju zapravo ne izgleda loše, mada nisam baš toliki ljubitelj sci-fi da bi gledao sve što se pojavi na netu 😁
 
Zato 1923 dominira sve vreme :)
1923 je dosadna za sve pare. Prvih par epizoda se nesto i desavalo, posle toga sapun. Mislim da je bar sat i po (od 6 do sada) vatanje ono dvoje u Africi. Pa sat indijanka i sat baba deda razgovora izmedju Han Soloa i gospodje Mironoff. Sestu epizodu sam premotavao patetiku i nije bas ostalo materijala...
 
Childhood's end
Po romanu Artura Klarka,
tri epizode.
Za mene odlična.
Podsetio si me na ovu seriju, dosta je proslo od kad sam je prvi put gledao, a jos vise od kada sam citao knjigu.
Ako mogu tako da kazem jos mi se vise dopala sad kad sam je ponovo pogledao.
Nisu bas tacno pratili samu knjigu, ali atmoferu i sustinu su uboli za 10. Ni efekti nisu vau, ali oni i nisu u prvom planu.
Sama osecanja koja serija izaziva je ista kao kad se procita knjiga, tako da je i ja ocenjujem kao odlicnu.
Uz knjige Artura Klarka, majstora SF-a, sam i zavoleo ovaj zanr.
 
Hmm, pocela 3-ca sezona Star Trek Picard..
Imao sam vere u Picarda iako je bas bas lose poceo, prvu sezonu bukvalno na misice. Onda druga je bila sasvim ok, not great not terrible, a ako je ova S03E01 neki pokazatelj daljeg toka, a verujem da jeste, bice zanimljivo (very positive!).

Ipak je Zan Zak najbolji kapetan Starfleat-a...


Za sve nas nostalgicare koji smo odrasli uz Buffy i SMG bacite pogled na Wolf Pack. Skinuo po sistemu "da vidim koliko je glupo", its actually not bad for what it is.
 
Poslednja izmena:
Imao sam vere u Picarda iako je bas bas lose poceo, prvu sezonu bukvalno na misice. Onda druga je bila sasvim ok, not great not terrible, a ako je ova S03E01 neki pokazatelj daljeg toka, a verujem da jeste, bice zanimljivo (very positive!).

Ipak je Zan Zak najbolji kapetan Starfleat-a...


Za sve nas nostalgicare koji smo odrasli uz Buffy i SMG bacite pogled na Wolf Pack. Skinuo po sistemu "da vidim koliko je glupo", its actually not bad for what it is.
Star Trek Picard....Yes sir!
Wolf Pack (Sarah Michelle Gellar)...No, no, no...
buffy-buffythevampireslayer.gif
 
1923 je dosadna za sve pare. Prvih par epizoda se nesto i desavalo, posle toga sapun. Mislim da je bar sat i po (od 6 do sada) vatanje ono dvoje u Africi. Pa sat indijanka i sat baba deda razgovora izmedju Han Soloa i gospodje Mironoff. Sestu epizodu sam premotavao patetiku i nije bas ostalo materijala...
Isto,evo ovu zadnju epizodu sto je izasla sam premotao tako da sam seriju gledao citavih 20 min🤣 Slicno je bilo i sa serijom Yellowstone ,koju vise i ne pratim jer je postala besmislena..
Poceo sam da gledam ovu seriju.
Nije lose,ima 80s vibe i comedy zanr od pola sata.Za sada su 2 epizode skroz ok.Jedino sto za nju nema prevoda.Vise se nazalost prevodi na slovenacki nego na Hr,Sr.Zasto je to tako nisam pametan.Valjda slovenci placaju onog ko to prevodi🤔
 
You prva sezona medalja ,druga ok,treća teško smeće ,prekinuo posle 3 će epizode i sada na vaše pohvale vratio se 4toj sezoni , bindzovao svih 5 epizoda ,zanimljiv preokret i osveženje sa drugom lokacijom .Čeka se 9 mart da puste preostalih 5 epizoda .Nadam se da ce i završiti sa ovom sezonom .Nema više realno šta tu da se više izmuze.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno