Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ovo je jedna od boljih komedija koju gledam poslednjih godina. Očigledan je pečat britanskog humora, kako moderan, tako se na momente oseti i motiv nekih ranijih, kultnih britanskih serija.
Narativ je naročito dinamičan i zabavan, moglo bi se reći klasična priča o hustlerima ili buddy komedija, ali je jako dobro ukomponovana, svaka epizoda nosi svoj zaseban narativ uz kvalitetno razvijanje glavne i sporednih priča kros sezone...
Posebno bih izdvojio likove, odnosno glumce. Više nego izražajna je odlična hemija među glumačkom ekipom, likovi su svaki na svoj način autentični i brzo se zgotive.

Za sada 3 sezone, snima se 4. i serija kvalitativno do sada samo napreduje od sezone do sezone.

Preporuke za sve koji traže dobru komediju, a naročito onima koji su ljubitelji britanskog humora.
Ima li negde naših titlova?
 
Ljudi ajde neka preporuka za serije tipa "Alienist", "Freud", "The Frankenstein chronicles", "Taboo"...
Drugim rečima Viktorijansko doba, XIX i početak XX veka.
Misterije, horor, kriminalistički.
Uzgred "Penny Dreadful" mi je na čekanju.
Da li ima neka o Džeku trboseku ili slično.

Inače odgledao "The north water", slično okruženje, za preporuku svakom ko voli to vremenski razdoblje.
Carnival row možda...
 
Dajte nesto na foru Wire/The Shield/Gomorra...

Ogledao Gomoru S5 ja sam prezadovoljan.
 
Jesam sve navedeno, sem Homicide :)

Peaky nisam jer se ne zavrsava..
 
Eto glavnog konkurenta..
 
Dajte nesto na foru Wire/The Shield/Gomorra...

Ogledao Gomoru S5 ja sam prezadovoljan.

Možda će zvučati neuporedivo, ali ova serija sa Dženifer Lopez


Prilično dobro se bavi pričom oko jednog odeljenja njujorške policije, prati istovremeno i priču oko njihovog rada u borbi sa kriminalom, i internu priču oko samog odeljenja, korumpiranost, rad unutrašnje kontrole, dosta dobro razvija likove kroz radnju.
I Dženifer je po meni baš dobro odradila ulogu, nije ono da se samo uživela u lik hot detektivke, uložila se u ulogu. A i drugi prate, Rej Liota je isto odlično i autentično odradio svoj deo posla.
Sve u svemu, serija za ne podceniti. Ima oko 35 epizoda i sasvim fino je to zaokružena priča.

Nije baš za prineti pomenutim serijama, ali ja sam uživao u njoj.
 
@Baba Yaga Hvala, Rej mi je jedan od omiljenih sporednih glumaca 🙂

@shamanNS Gledao sam Homicide ipak ali davno. Jel bese svaka epizoda zasebna prica ili?
 
Jel to pocela i treca sezona Moja genijalna prijateljica!? Auuu... a jo ne pogledah drugu sezonu... na lageru je,moracu brzo :D
 
Jesam sve navedeno, sem Homicide :)
Kad se sad nisam šlogirao nikad neću.
Šala naravno. Serija je neverovatna. Svaka epizoda je za sebe ali uvek ima neka radnja koja se razvlači na više epizoda.
 
Ma gledao sam rekoh, davno ali sam gledao. Jel bese 4:3 ili 16:9 ? 🙂 Da obnovim stivo. Mada moram Dextera i Ozark da ispostujem pa onda to.
 
4:3 & SD only plus prva sezona izgleda extra VHS-y jer su kao namerno jurili taj kvazi-dokumentarni izgled :D
 
Ooooulskul 😃
 
Ok, ali moraš biti objektivan da je to u početku prilično krš kvalitet i za SD. A i da kako nas je razmazilo ovo moderno svi imamo makar malo taj momenat "fuj ovo je dostupno samo u SD" :D Onako malo smarucka kad god kreneš da gledaš 4:3 materijal


Ono, ja sam Homicide reprizirao u vreme kad čak ni engleski titl nije postojao...
Čak sam i te DVD-ove rezao tako da mogu da se "dorežu" ako se pojave titlovi u budućnosti.
 
Kvalitet snimaka u početku jeste težak krš za današnje pojmove, ali meni to daje šmek kakav Baltimor zaslužuje. :D

Ljubiteljima The Wire preporučujem da odgledaju i mini seriju The Corner. Svega šest epizoda, ali to je šest izuzetno teških i sadržajnih sati nabijenih mukom zavisnika od droge. Uglovi Baltimora iz ugla korisnika, fenomenalan uradak Dejvida Sajmona.

 
Poslednja izmena:
Carnivale deluje interesantno. Gledao sam sve ostalo..
 
Dugo mi je trebalo da pustim drugu sezonu, ali završih sinoć...


Ovo je jedna od serija zbog kojih mi cela industrija serija nije jasna... Kada sam odgledao prvu sezonu, ovo je bio jedan od najboljih špijunskih trilera koji sam pogledao i kada je nakon najave druge sezone javljeno da serija neće biti snimana dalje, ostao sam razočaran, pa stoga dugo nisam ni puštao drugu sezonu. Koliko sam shvatio, serija nije imala dovoljno publike, a i marketing joj nije bio jača strana.

Da je samo kojim slučajem puštena tokom pandemije, ova serija bi bila apsolutno na vrhu, prosto je neverovatno u kolikoj je meri narativom gotovo uspela da predvidi situaciju koja se stvarno desila, doduše pod sci-fi premisom, ali svejedno pruža jedu kvalitetnu priču, kreativnu, podjednako dramski neizvesnu i uzbudljvu. Serija ima tu blagu distopijsku atmosferu, pravu onu špijunsku koja konstantno nagoveštava taj svet zbivanja izvan kulisa. J.K. Simons je prosto odigrao ulogu nad ulogama s obzirom da igra sam svog dvojnika.
Druge sezone sam se dosta plašio, pretpostavljajući da će biti zbrzana i isforsirano završena priča, ali se ispostavilo da je 2. sezona zapravo još bolja i da je priča kao celina kvalitetno zaokružena u 20 epizoda.

Ono očigledno premalo publike su čak i kreatori udostojili Q&A na Redditu, gde su između ostalog obelodanili i ideje koje su bile spremne za nove sezone, koje su otkazane, i neverovatno je koliko kvalitetan scenario i ideje će ostati neostvarene.

Baš šteta, definitivno serija koja je zaslužila pre svega mnogo više pažnje a i koju više sezonu.
 
Odgledah Reachera do kraja. I dalje naivno, jeftina TV serija ali mi je prijala.
Više je ovaj brat bacio na hemiju nego što ih je izašlo snimanje :)
 
Pozaboravljao sam Counterpart 1.sezonu a ne gleda mi se sve od početka. Može li se početi sa s02 bez recap-a ili gledanja recimo poslednje 2 epizode 1. sezone?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno