Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)

Nazire se odgovor svo vrijeme, malo je kao LOST, gdje treba ponekad da pogodiš ko, gdje i kada a da ti se ne kaže, ali je na kraju 4. epizode poprilično jasno.
 
Nisam stigao do sada da odgledam drugu sezonu Reacher-a, bolje da nisam gubio vreme... Prva sezona je bila ok, druga kao da je sklepana, bez nekog preteranog razmisljanja, iz "prve" sve pa sta ispadne.
 
Blue Lights, policijska serija smeštena u Severnu Irsku (Belfast valjda). Dinamično i napeto za sada (3 epizode sam pogledao od 6 u prvoj sezoni). Meni se sviđa. Nema jurnjave kolima, besomučnog napucavanja gde niko ne gine, ni mačo fazona. Jednom rečju engleska serija.
 
3 Body Problem...dobra, drugacija. Vredi da se pogleda.
Probao sam da gledam i kinesku verziju ali nisam mogao. Spora, a i sa google prevodom ne ide.
 
Blue Lights, policijska serija smeštena u Severnu Irsku (Belfast valjda). Dinamično i napeto za sada (3 epizode sam pogledao od 6 u prvoj sezoni). Meni se sviđa. Nema jurnjave kolima, besomučnog napucavanja gde niko ne gine, ni mačo fazona. Jednom rečju engleska serija.
Ako su ti legle prve tri epizode, budi siguran da će ti se ostatak sezone još više svideti.
 
Nema više jednog od simbola serije The Wire: teretni brod je udario u legendarni most preko rijeke Patapsco i potpuno ga je srušio.
TELEMMGLPICT000371803313_17114432238750_trans_NvBQzQNjv4BqMLW7lEyShFmnn4OBvNoy7JmEkqbYP_tptzy-FOTg8Cg.jpeg

7600e859-f97c-410c-9b52-11d4b851076c_cx0_cy10_cw0_w1023_r1_s.jpg
 
Blue Lights, policijska serija smeštena u Severnu Irsku (Belfast valjda). Dinamično i napeto za sada (3 epizode sam pogledao od 6 u prvoj sezoni). Meni se sviđa. Nema jurnjave kolima, besomučnog napucavanja gde niko ne gine, ni mačo fazona. Jednom rečju engleska serija.
Odlicna preporuka nema sta... Sinoc poceo danas vec zavrsio. Steta sto ima samo jedna sezona za sada.
 
Griselda, pojma nisam imao da Sofija Vergara igra glavnu ulogu. Elem, serija je gledljiva, 6 epizoda ali po sat vremena, ne smara, vredi pogledati, za Netflixovu produkciju i više nego dobra. Ocena 6.5
 
Shogun, imao potencijala. Scenografija je dobra, casting japanske strane odličan, ima lepih momenata dramaturgije i predstavljanja japanske kulture uopšte, ali glavni lik je toliko užasno iritantan da nemam reči, em kao pojava, em glas, em scenario...

Doduše i knjigu nisam uspeo da pročitam, jako brzo batalio, biće da mi ne leži ova ideja.
 
Shogun, imao potencijala. Scenografija je dobra, casting japanske strane odličan, ima lepih momenata dramaturgije i predstavljanja japanske kulture uopšte, ali glavni lik je toliko užasno iritantan da nemam reči, em kao pojava, em glas, em scenario...

Doduše i knjigu nisam uspeo da pročitam, jako brzo batalio, biće da mi ne leži ova ideja.

Слажем се, главни лик је баш антипатичан. Али зато Марико 😍
 
Serija je u pocetku jezivo zbrzana dok u zadnjih par epizoda ima usporeniji ritam. Ranije sam vec pisao da je lik blektorna u potpuno drugom planu sto je u knjizi i originalnoj verziji serije iz 1980 potpuno drugacije, gde se vidi njegova transformacija i koja je uradjena i prikazana odlicno. Jednostavno, ova serija je zbrzana ali je i pored toga kvalitet dobar pre svega zbog rezije i glume.
 
Слажем се, главни лик је баш антипатичан. Али зато Марико 😍
Mariko me luv you a long time :]
Vec par dana gledam Datona-a i matorog kapetana u seriji 1883! Mogu da Vam kazem da me je dirnula samo prva epzoda, ostalo moje misljenje nista speC!
 
Počeo paša pre neki dan da gleda Šoguna, odgledao par epizoda i zove da se žali kako ne može ništa da pohvata. Ne zna čovek engleski, a prevod mu nelogičan na osnovu pokretnih slika.🤔
Skinem postojeće prevode (ima ih 3) i posle par minuta sve mi je bilo jasno.
Likovi ladno titluju na 2 min i 10 sek:
Osgiliath - "Bijeli pijesak u loju."
The Mixy - "Beli pesak u loju."
prevodilac - "Beli pesak u sloju."
Naravno, treba: "Beli pesak na dnu."
Brod plovi na otvorenom, a neko "prevede da je našao pesak u loju". Zamisli "loj".
Ko da je našo ovcu ili june na dnu.
Pregledah na preskok nekoliko rečenica i ugasio.

Dakle, samo da najavim da ću ovih dana okačiti prevod zaIMG_4096.jpegi to za verziju bez hardcoded engleskih titlova, da može lakše da se prati.🙂
Kakva god da je, u moru gluposti, zaslužuje da ima koliko toliko dobar prevod…
pa ko nije gledao, ne mora da žuri.😁
 
Počeo paša pre neki dan da gleda Šoguna, odgledao par epizoda i zove da se žali kako ne može ništa da pohvata. Ne zna čovek engleski, a prevod mu nelogičan na osnovu pokretnih slika.🤔
Skinem postojeće prevode (ima ih 3) i posle par minuta sve mi je bilo jasno.
Likovi ladno titluju na 2 min i 10 sek:
Osgiliath - "Bijeli pijesak u loju."
The Mixy - "Beli pesak u loju."
prevodilac - "Beli pesak u sloju."
Naravno, treba: "Beli pesak na dnu."
Brod plovi na otvorenom, a neko "prevede da je našao pesak u loju". Zamisli "loj".
Ko da je našo ovcu ili june na dnu.
Pregledah na preskok nekoliko rečenica i ugasio.

Dakle, samo da najavim da ću ovih dana okačiti prevod zaPogledajte prilog 435621i to za verziju bez hardcoded engleskih titlova, da može lakše da se prati.🙂
Kakva god da je, u moru gluposti, zaslužuje da ima koliko toliko dobar prevod…
pa ko nije gledao, ne mora da žuri.😁

Šomi majstore ! I ako se i sam se bavim volonterskim radom, divim se ljudima koji pomažu zajednici. Još jednm sve pohvale, a ako dolaziš do Jagodine slobodno mi se javi da odemo na pivo .
 
Mariko je rasturila i u originalnoj verziji iz 1980te inače je i u knjizi
ona ključni deo priče
.Privodim kraju verziju iz 80te pa ću najverovatnije sačekati da se novi Shogun završi pa da lepo izbindzujem.Originalna verzija dosta verno prati knjigu u glavnim dešavanjima i nisam našao neke posebne primedbe sem izbora nekoliko glumaca koji su promašeni ali verovatno i nije bilo preteranog izbora pre 45 godina 😀.
E sad da se bacim na zadnju epizodu Constellation ...
 
Mariko je rasturila i u originalnoj verziji iz 1980te inače je i u knjizi
ona ključni deo priče
.Privodim kraju verziju iz 80te pa ću najverovatnije sačekati da se novi Shogun završi pa da lepo izbindzujem.Originalna verzija dosta verno prati knjigu u glavnim dešavanjima i nisam našao neke posebne primedbe sem izbora nekoliko glumaca koji su promašeni ali verovatno i nije bilo preteranog izbora pre 45 godina 😀.
E sad da se bacim na zadnju epizodu Constellation ...
Ja vcrs mindfuckic gledam poslednju ep :)
 
Nazad
Vrh Dno