Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)

Meni nije. Valjda sam očekivao da se ponovi Band of brothers, što je očigledno, nemoguće.

Gluma loša. Produkcija slaba.

Jedva 7.
Ne zameri što ću odgovoriti na ovaj komentar o seriji.
Kao neko ko je zadojen ljubavlju ka avijaciji i pogotovo WW2 temeatici, moram da podvučem da je serija rađena na osnovu ratnih dnevnika 100-e bombarderske eskadrile USAF u Drugom svetskom ratu. Kao takva... nije dala previše mesta mašti. Jednostavno su pokupili najbitnije činjenice i misije gde su učestvovali i zbog toga i jeste tako malo mršav doživljaj.
Njihov cilj i jeste bio da pokažu kako i nisi mogao da se vežeš ni za koga jer je očekivani životni vek jedne posade bio jako mali - danas si tu, sutra te nema.

Još drastičniji primer (i nešto što bih i voleo da vidim ekranizovano od strane HBO recimo) bi bila ekranizacija knjige "Na surovom ratnom nebu", pisca Vasilija Jemeljanenka iz bivše SSSR.
Ta jedinica je prva počela da koristi avion IL-2 Sturmovik i do kraja rata je promenila kompletan letački sastav tri puta. Verujem da bi njihove misije bile još živopisnije pogotovo uz pozadinsku priču preživljavanja pilota u svakodnevmi ratnim uslovima ili kada bi bili oboreni pa se probijali nazad.
Ali bojim se da ni tu ne bi mogli da se vežemo previše za nekog posebno jer se tada svakodnevno ginulo.

Usput, ukoliko nekoga to interesuje, ta kniga je iz edicije "Ratno nebo" i pored nje se u kompletu mogu naći i "Dvoboj orlova" (Piter Tauzend), o pripremi RAF-a za odbranu od Nemačke (više je politički/strateški i taktički osvrt na pripremu i dešavanja uz manji opis borbi), kao i knjiga japanskoj pilota lovca Sabura Sakaija "Samuraj".
 

The Walking Dead

Nisam hteo da komentarisem i ocenjujem svaku sezonu posebno vec sam cekao da sve zavrsim pa da ocenim ovde.
Pre nego sto sam i poceo da gledam citao sam na mnogim mestima kako su pocetne sezone (do neke 4-5) jedino vredne gledanja a da sve posle toga postaje glupo, rastegnuto, dosadno i slicno... Sa tako nekom logikom sam i poceo da gledam i prilicno se iznenadio kad sam video da je svaka sledeca sezona za bar 5-10% bolja od prethodne. Taj kontinuitet jedino ne prati poslednja 11. sezona koja je u poredjenju sa svim prethodnim prilicno lose uradjena, npr. Commonwealth, grad od 50.000 stavnovnika je bukvalno prikazan kao neka varosica od stotinak stanovnika.
Uglavnom, serija konstantno ima neku zanimljivu radnju i dobre likove, pa cak i kad su sklonili Ricka iz serije opet su sezone posle toga imale zanimljivu pricu.
Sve u svemu, verovatno najbolja serija i univerzum ove tematike.

9/10
 
^
Citao sam ovde u temi da se retko kome svidjaju spin-offovi, svakako su mi na listi za gledanje ali ne bih bas odmah pocinjao i njih, trenutno mi je dosta zombija :D
 
^
Citao sam ovde u temi da se retko kome svidjaju spin-offovi, svakako su mi na listi za gledanje ali ne bih bas odmah pocinjao i njih, trenutno mi je dosta zombija :D
Kukuuu... Ja stao ne polovini 8. sezone.
 
^
Citao sam ovde u temi da se retko kome svidjaju spin-offovi, svakako su mi na listi za gledanje ali ne bih bas odmah pocinjao i njih, trenutno mi je dosta zombija :D
pa pazi fear ti nije spin vec zasebna serija to mozes svakako cak i ostale koje su izlazile nisu nesto preterano vezane za samu pricu vec pricaju neku svoju
 
6.5/10 udavila me serija vremenom

7.5/10 dokumentarac o plasiranju dopa, ekstazija i kokaina na tržište Dablina/Irske. Druga epizoda me vratila na početak 2000-ih i organizovanje rejvova u ledenoj dvorani 🫣

8/10 posle zbunjujuće prve sezone, složio kockice u drugoj i odgledah je u cugu.. možda bih ipak malu prednost dao Amerikancima

8.5/10 šta reći.. mešavina svinja, dijamanata i džentlmena dovoljna da se zadovolje apetiti
 
6.5/10 udavila me serija vremenom

7.5/10 dokumentarac o plasiranju dopa, ekstazija i kokaina na tržište Dablina/Irske. Druga epizoda me vratila na početak 2000-ih i organizovanje rejvova u ledenoj dvorani 🫣

8/10 posle zbunjujuće prve sezone, složio kockice u drugoj i odgledah je u cugu.. možda bih ipak malu prednost dao Amerikancima

8.5/10 šta reći.. mešavina svinja, dijamanata i džentlmena dovoljna da se zadovolje apetiti
The Bureau ima drugu verziju ? Americku? Vredi li gledati ovu francusku ?
 
Gluma, priča, sve ispod proseka za Guy Ritchia.
Ne bih se složio nikako jer objektivno njegov prosek su King Arthur: Legend of the Sword, Operation Fortune: Ruse de Guerre, Wrath of Man, Aladdin, The Man from U.N.C.L.E. i Revolver.

A serija je uz film istog imena bukvalno jedino što je snimio a da je iole zabavno za pogledati još od prvog Sherlock Holmes filma.
 
The Bureau ima drugu verziju ? Americku? Vredi li gledati ovu francusku ?
Mislio sam na temu špijuna.
Biro je dobra. Malo teža za praćenje jer treba pohvatati uloge likova u seriji i njihove zadatke. Pritom svi imaju svoja kodna imena iliti pseudonime.
Samo 2 Čadjave i Snetch ostalo tanko, 20 god nije snimio vanserijski film. Ziheraški ide na nasilje i mafijaško loženje.
Nekako mi uz Sneč i Lock stock ide i RocknRolla.
 
@Teddy McDonald

Jeste prva sezona Biroa u početku bila zbunjujuća, ali brzo se odmotala i olakšala gledanje tako da je u drugu sezonu ušla bez suvišnih repova i nepoznanica. Jako dobra prva sezona, nadam se da joj kvalitet neće opadati do kraja.

Amerikance takođe spremam, pa ću konačno imati širu sliku koja mi serija takve tematike odskače od drugih. Doduše ostala mi je Fauda , Babylon Berlin...
Slow Horses sam eliminisao posle prve sezone tako da mi ne ulazi ni u širi, ni uži izbor.

Baci pogled na The Honourable Woman, serija koja nije eksplicitno vezana za taj žanr, ali opet odskočila mi je na više nivoa tako da sam bio prezadovoljan viđenim.
 
Čini mi se da niko ne priča o ovome. Po ocenama bi se reklo da obećava i da je nešto najbolje iz twd univerzuma posle dužeg vremena

Nije loše, ali meni je Derylov uradak u Francuskoj nesto najbolje iz cijele franšize. Recimo ova zadnja epizoda Rika i Mišon po meni suviše patetike - jednostavno Ameri ne znaju kvalitetno napraviti dugačke dijaloge, a da dobrano ne zagaze u patetiku. Ali je bar epizoda bila jeftina za snimiti. Pošto ima samo 6 epizoda vrijedi pogledati.

U vezi ovde od nekih osporavanog The Gentlemen od Guya. Ovo je najbolje što on može, imamo Cigane, imamo čađavu dvocjevku, imamo gangstere sa Ostrva, to je to. Zabavno je i nije predugačko, kud ćeš više u ovoj oskudici dobrih serija.
 
The Walking Dead sam prestao da pratim negde sredinom pete sezone, nekako mi je postalo sve repetativno i razvodnjeno i videlo se da će tu franšizu da cede do iznemoglosti.Serijal bi bio po meni kvalitetniji da se išlo na manje epizoda po sezoni.

Očigledno su imali veliku armiju fanova koji su pratili tu seriju a i sada sa ovim spin off serijalima pokušavaju da zarade još koji dolar 😁
 
Nisam gledao ali se sećam sa je neko pominjao neku epizodu gde je cela epizoda sa kozom. Jesu me lagali ili stvarno toliko nisu normalni?
 
^
Ima koza veliku ulogu u jednoj epizodi, ta epizoda je cak i zanimljiva, ali da vidis tek jednu epizodu sa pacovom, to je vec tragikomedija, nije ni cudo sto ta epizoda ima ubedljivo najmanju ocenu u odnosu na sve ostale.
 
Daj koje su te ep sa kozom i pacovom bas se ne secam ?

Koza je iz sezone 6 kad Morgan sretne onog Eastmana u sumi pa ga on uci da barata sa onom motkom. Nije bas da je cela epizoda o njoj ali ima zapazenu ulogu :D
A pacov je pred kraj 10. sezone, Kerol pokusava da skuva neku supu i bukvalno celu epizodu lovi pacova po kuci. Znam da ta epizoda ima najmanju ocenu, negde oko 4.
 
Kukate za kozom, a kad je Dzesi Pinkman jurio muvu 45 min svima bilo okej 😂
 
Muva je relan trip na supstancama. Najjaca je scena sa muvom iz Acid House 🤣
 
Happy Valley


Teška, ali sjajna krimi drama sa odličnom postavom i zaokruženom pričom. I što je najbitnije, ne oteže se unedogled, već je sve ispričano u 18 epizoda. Ko voli ovakve serije, a nije gledao, od mene velika preporuka. Sve tri sezone su dostupne na Pickbox-u.

After Life


Odgledala sam prvu sezonu koja je ok i gledljiva. Ali sam pri kraju druge odustala jer su utrostručili količinu idiotizma i vulgarnosti koje nisam mogla da podnesem da gledam. Nije mi jasna ovako visoka ocena i komentari kako je serija duhovita jer ovde ništa nije smešno. Žao mi je što sam izgubila vreme gledajući tih desetak epizoda.
 
Nazad
Vrh Dno