Šta je novo?

Popusti tokom 2022.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja juce bio u Galeriji. Pa to je bilo kao da se igra derbi sta je naroda. Mogu da zamislim sta je danas i trznim centrima. U Tom Tailor sam uspeo neku majcu sa dugim rukavima i carepe da pazarim.
 
Digli su i oni cene. Znam po dzemperima jer sam uzimao skoro i bili su oko 4500. Dok su sad po 6+
Klasika, svinje...
Bukvalno. Oni tanki džemperi su pre par meseci bili na popustu ispod 2000 din, sad su 5k -50%. Jakne da ne pričam koliko su nabili cene.
 
U Lidlu u Nemackoj
 

Prilozi

  • FB_IMG_1669549004011.jpg
    FB_IMG_1669549004011.jpg
    67.3 KB · Pregleda: 402
Moj utisak je da je bilo dobrih popusta na garderobu i kozmetiku ovih dana. Za kupovinu mobilnih telefona, laptopova, brend računara i slično uopšte nije bilo primamljivih ponuda. ComputerLand i Bazzar imaju solidnu ponudu za neke sitnije stvari. Ne znam da li će biti bolje za Cyber Monday, ali od vodećih prodavaca tehnike kod nas ne očekujem ništa. Pišite ako se pojavi nešto što ne treba propustiti.
 
 
Windscribe VPN 30GB/mo FREE god dana

1. Registrovati free nalog (moze i disposable email adresa / NE treba kucati payment info)
2. Nakon potvrde naloga, otici u my account -> Uneti kod: KOOBIDEH
3. gg
4. ???
5. Profit

Samo jedna napomena, posto pise gore da traje godinu dana. Nigde nije specificirano koliko traje, da se ne ponadaju ljudi, tako da moze trajati i kraci, ali i duzi vremenski period. Ovo je sa njihovog sajta u vezi te promocije:

If you are located outside of Iran, we humbly request that you don’t use the code (you probably still will, but it is worth an ask); instead, spread it to anyone you know in Iran.
This code is not permanent, and the extra free data will be removed from the account in the future.
 
Zato što ljudi vide samo kad piše 'POPUST 50%', to što plaćaju stvari skuplje nego inače, to nije bitno.
Mislim, u principu to treba da bude posao inspekcije.
A sta ce inspekcija da uradi, nije zabranjeno dizati/menjati cene...treba bolja edukacija i redovni sistematski (i/ili terapija) kod psihijatra, ako i za to nije kasno
 
Zakon o trgovini:

Оглашавање продајних подстицаја
Члан 38.
...
"Код оглашавања процента снижења, највећи проценат снижења може да се наведе уколико се односи на најмање једну петину робе у асортиману трговца који обавља даљинску трговину или трговину личним нуђењем. Забрањено је оглашавање продајних подстицаја којим се оглашава наводна распродаја или привидно снижење цене робе или услуга, обим снижења или сл, ако је ранија цена неистинито приказана или је роба/услуга била понуђена по ранијој цени у занемарљиво кратком периоду. "
...
 
Nisam ispratio USA ove god, ali jesam Nemacku, Madjarsku i Austriju. Bas tanano, nadajmo se boljim akcijama pred katolicki bozic
 
U Lidlu u Nemackoj
I Lidl vara. Nit je taj tv u Nemačkoj ikada koštao 700€ nit je cena od 400€ neka specijalna. Posebno u Nemačkoj. Pa kod nas se LG i Samsung u toj dijagonali mogu naći za 50.000din što je približno.
Inače niže cene sam viđao u susednoj Hrvatskoj nego ovo što si okačio.
 
Zakon o trgovini:

Оглашавање продајних подстицаја
Члан 38.
...
"Код оглашавања процента снижења, највећи проценат снижења може да се наведе уколико се односи на најмање једну петину робе у асортиману трговца који обавља даљинску трговину или трговину личним нуђењем. Забрањено је оглашавање продајних подстицаја којим се оглашава наводна распродаја или привидно снижење цене робе или услуга, обим снижења или сл, ако је ранија цена неистинито приказана или је роба/услуга била понуђена по ранијој цени у занемарљиво кратком периоду. "
...
I sve to su elegantno izbegli:
  • ne odnosi se na 1/5 robe
  • nije navodno ili prividno, mada je ovo toliko nedefenisano da vise spada u filozofiju nego pravo (mozda bi se moglo povlaciti vise godina po sudu ali ne i preko prijave/kazne)
  • nije neistinito prikazana ranija vec trenutno aktuelna puna cena (npr. ne kazu juce je proizvod bio 100e a sad je 50e, nego sad je 100e ali vam dajemo popust od 50%)
  • nije (sa popustom) ponudjeno po ranijoj ceni nego vecoj ili manjoj

Dakle umesto uzdanja u svemocnu inspekciju, Vodju, Boga i sl. spasitelje najbolje se uzdati u mozak i "glasati novcanikom". A ko nema mozga ni pare mu ne trebaju
 
I Lidl vara. Nit je taj tv u Nemačkoj ikada koštao 700€ nit je cena od 400€ neka specijalna. Posebno u Nemačkoj. Pa kod nas se LG i Samsung u toj dijagonali mogu naći za 50.000din što je približno.
Inače niže cene sam viđao u susednoj Hrvatskoj nego ovo što si okačio.
Cena od 400 je vrlo povoljna za taj model. Oko 150 eur realnog sniženja. Nije za bacanje.
 
U kanadi su definisali početnu cenu pre rasprodaje kao naj niža regularna cena artikla u poslednjih 3 meseca. Od te cene se računa popust. Ne odnosi se samo na Crni petak nego sve rasprodaje. To su koliko se sećam uveli ranih 1990ih godina jer su prodavci počeli da muljaju. Inače ima relativno malo zakona na tu temu, sve je ostavljeno ekonomiji da rešava.
Naj veći "regulator" je BBB (Better Business Bureau ) nevladina organizacija.
 
Gledam na YT nekog lika, u SAD, snimao Crni petak, poranio u 5AM, cene uopšte nisu niske, i on kaže, kupio samo Marrel cipele, 100+$.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno