Šta je novo?

Popravka led reflektora

Poolmaker

Nenadmašan
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poruke
11,714
Poena
2,245
Odnedavno radi samo jedan red led dioda i najverovatnije je led modul u pitanju. Buni me to što je napon koji mu drajver šalje 43-44v a trebalo bi ako sam dobro pročitao da bude maksimalnih 36v.
Vredi li naručivati i menjati led modul, jer čak i da se uzme kvalitetan (a čini mi se da takvih baš i nema na oglasima) sa tako visokim naponom opet neće potrajati duže od 7-8 meseci koliko je ovaj potrajao..

Šta je sa Pir senzorom, on radi na 220v?

PXL_20220206_074957848.jpgPXL_20220206_074421686.jpg
 
jako ti je bitno da ispod stavis termalnu pastu u suprotnom ce brzo da izgore
 
Šta znam greju se "kao ludi" kod mene zalepljen na neki stari kuler od procesora,u otvorenom kućištu,ne možeš prstom da pipneš,220v 10w led.Bojim se da će to vrlo brzo da rikne u zatvorenom kućištu bez hlađenja.
 
sa termalnom pastom nece. Imam 3-4 sa ovim COB cipovima
Rade super vec godinu dana
 
To je prihvatljiv napon, kada se pusti u rad i optereti on ce da spadne.
Taj COB koji si slikao nije nekog kvaliteta.
Ja sam ugradjivao kvalitetnije kod mene u reflektore, rade i dan danas posle nekoliko godina, do duse moji reflektori su celi aluminijumski sa velikim rebrima i super odvode toplotu.
Kako ti rekose termalna pasta je obavezna, po mogucstvu neka bolja.
 
Hvala za savet, znam za termalnu pastu, a i da ne znam strugao sam je prilikom skidanja pokvarenog led modula :)
@offline71 svi ti reflektori su zatvoreni jer su namenjeni za napolje, ali zato imaju rebra i termalnu pastu. Problem su led (a i drajveri) krš su kvalitet i kvare se samo tako.
@Animal koji su to kvalitetniji cob moduli i ima li ih kod nas?
 
Ja imam najeftinije jos jeftinije od ovih sto si ti okacio sliku i sljakaju dugo bez problema ...
 
Meni rade na sensor dan noc. Znaci svaki dan po celu noc svetle vec ne znam ni ja koliko ...
Cak sam budzio one manje od 10w sa cipovima od 20 i 30w
Osim sto kad stavim 30w pukne ona plastika napred sljakaju i dalje :D
 
Pa ima sigurno, to su ti ovakvi kao na slici, druga revizija je u pitanju.
Izasli su u dve revizije, druga revizija je efikasnija negde oko 20% ugrubo, imao sam to negde izmereno i napisano, ali ne mogu se setim gde.
Koliko W juris ?
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    140 KB · Pregleda: 15
Gde se uzimaju ti čipovi? Mojima sam zamenio dvorišne led "armature" kako ih zovu sa reflektorima jer im više odgovaraju, sad mogu da očekujem probleme ovog tipa kapiram
 
Pa nemam ti pojma za oznaku.. ovo je konkretno 50w druga efikasnija revizija.
U Kini se uzimaju, a gde drugo, mozes i Epistar da uzmes nije problem oni su sa Tajvana, ali cena je skuplja nego reflektor bukvalno.
 
Meni se takvi kao sa slike nisu pokazali.. do duse ja samo menjam 50w i po neki od 100w, nista ispod 50.. ovi su mi najbolji a najjeftiniji. Ima jedna prodavnica na Aliju koja se konkretno bavi izradom tih cob cipova, porodica jedna radi sve ono otac, majka, sinovi, snaje... i bude odlican kvalitet za ulozeno.
 
Postavi link da se nađe
 
Evo link : https://www.aliexpress.com/item/4000252658888.html
Porodicni biznis.. ne secam se tacno, otac valjda radi sa recikliranim materijalima, otuda dzaba aluminijum, neko radi sa fosforom, zene rade u proizvodnji, a ovaj glavni baja to jest jedan od sinova je neki inzenjer pa ono radi proracune i te stvari.. Ima finih kineza ispricas se saznas sve sto te zanima i ne zanima :ROFLMAO:
Jedino sto su cene malo vise otisle, ovo za postarinu je bilo free ali sta da se radi oni ne mogu da uticu na to.
 
Koliko vidim sad su najjeftiniji u Woby House.
Inace su bili pod Osramom a danas su pod kinezima.

 
Aha, pa nije ni cudo, ti su mahom sr.. ovi sto sam ja linkovao su mozda i najkvalitetniji moguci od tih niskobudzetnih..
Ja mislim da sam ih promenio na mozda oko 10 reflektora, jos svi rade, kod mene guraju preko 2 godine..
 
Ja imam Osram Ledvance led reflektor od 150w i sad je crkla dioda. Naravno prosla je garancija. Zna li ko gde se to moze zameniti za istu diodu ili barem neke opcije?
 
Nazad
Vrh Dno