Šta je novo?

Pomoc oko prvog riga

Pozdrav ljudi. Ja imam jedno pitanje u vezi riga.
Jel moraju biti iste grafe ili mogu biti razlicite u rigu?
Hvala
 
Bolje je i lakse ako su iste, ali ne moraju biti, samo onda moras svaku posebno da stelujes sto se tice napona, klokova itd...
 
I ja nesto planiram da pocnem da kopanjem altcoina. Vec duze vreme posedujem bitcoine, koje sam u medjuvremenu dokupljivao, a paralelno sa tim sam gledao eth i dvoumio se da li da kupim jos dok je cena bila smesna i na moju zalost odustanem.

Zanima me kolika bi bila zarada kopanjem eth ili monero-a pomocu konfiguracije sa pocetka teme, ali dve rx480 recimo? Ne bih racunao inicijalni trosak kupovine konfiguracije, vec samo odnos zarade i utrosene struje. Probao sam kalkulator cryptocompare, ali nisam siguran za cifre, da li je 0.06 $ cena struje kod nas?

Pre par dana sam pokusao cpu mining monero-a i prilicno je bilo jednostavno podesiti, ali hash je smesno mali.
 
Danas dobro , sutra vise nije.. ne moze se to izracunati ovako.
 
Naravno, jasno mi je to, ipak se malo duzi vremenski period druzim sa btc, ali me generalno zanima isplativost mininga kao pasivnog prihoda, jer ukoliko npr. eth nije isplativ, lako bih se prebacio na etc ili nesto trece/peto, a koliko vidim mi imamo jednu od najnizih cena struje.
 
Oko 2 dolara po karti dnevno odbij struju i internet i to ti je prihod.

Etc ili Zec dobre alternative ali nijedna alternativa nije dobra kao Eth je najbolji za kopanje za sada.
 
U pravu si :) samo odbij struju i internet od ta 2.683 evrica i onda ostaje nesto manje od cifre koje si naveo.
 
A da budete malo realniji i te evrice prikazete u dolarima i odbijete provizije na konverziju u opipljive valute...
 
Trenutno oko 2 dolara čisto[emoji1]

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nasao sam powercolor rx470 4gb. E sad pitanje je da li nju kupiti za kopanje ili ne? Pet komada uzimam i kakva su vasa iskustva sa ovom grafickom?
 
Maticna ploca Asrock h81 pro btc.
Graficka powercolor rx 470 4gb ddr5 5 komada.
Procesor intel pentium g1840
Ram 4gb ddr3.
Hard disk ssd60gb
5 usb ekstendera za graficke.
Napajanje vampire 1000w.
E sad da li win10 instalirati ili neki drugi?
Koje programe skinuti i preko cega kopati?
Unapred hvala.
 
Raidmax napajanje??????????
 
@Markosrb
Win10 poslednji, skini x64 verziju by SasNet, onu sto je ociscena od svega zivog, radi ko sat.

Skini program za kopanje Claymore's Dual Ethereum...

Instaliraj drajvere 16.11.4

...stavi virtuelnu memoriju na win-u 16GB, ostalo imas sve u uputstvima na pool-u za koji budes zeleo da kopas itd.... Pisi ako treba nesto
 
Raidmax vampire. Ne znam zasto cudjenje kad je napajanje gold edition, a mozda cak i najbolje u odnosu cene i kvaliteta. Daleko od toga da je najbolje napajanje, ali kao sto rekoh odnos cene i kvaliteta je sasvim zadovoljavajuci.
 
Poslednja izmena:
videh raidmax kod više ljudi, nije skupo i završava posao...
 
U jednom velikom rudniku sam video gooomilu kofercica u kojima stize raidmax, tako da...
Stara generacija je imala problem sa ventilatorima, ali je to reseno...
 
cena je bila oko 16.000din u winwinu za napajanje od 1200w. Svi smo plaćali po 180€ za EVGA, ako ovo završava posao...
 
Na mining konfi koja ce zaradjivati novac, gde samo kartice kostaju 1000e, stedi se 40-50e na napajanju?

Ok.
 
Upravo zbog toga sto zelim da sacuvam te graficke kartice sam uzeo Vampira.
Ko se imalo susretao sa ovim "novim" vampirom zna o kakvom se napajanju radi i koliko je poboljsano.
90% mu je procenat iskoriscenosti.
Napajanje ima zastitu od prevelike izlazne snage (OPP), zastitu od previsokog izlaznog napona (OVP), zastitu od preniskog izlaznog napona (UVP), kao i zastitu od kratkog spoja (SCP).
Takodje kako covek iznad kaze problem koji su imali sa ventilatorom je resen i sad je ventilator na njemu 135mm koji resava stvar. Takodje jedno jako jako tiho napajanje. Takodje 80+ gold sertifikat imaju.

Nije najbolje napajanje, ali u odnosu cene i kvaliteta je vrhunsko jer nudi i pruza sve sto pruzaju i druga koja su od malo do mnogo skuplja. Za 21000din veoma pristojno napajanje.
 
Poslednja izmena:
@Markosrb
Nemoj se mnogo sekiras, bitno je da radi. Kad nakopas malo parica lako ces ti da pazaris neko krsteno EVGA G2, Corsair ili Seasonic. ;)
 
Da se razumemo ja sam i hteo evga napajanje, ali posto je situacija krajnje kriticna za pronalazak bilo koje komponente ja sam se morao, ne hteo vec morao uklopiti u vampira koji opet kazem je sasvim zadovoljavajuce napajanje.
 
Kad smo vec kod napajanja, da li neko ima iskustva sa Kolink napajanjima koja su pre par dana stigla u winwin?
 
ne znam sta je stiglo u winwin ali kolink 1200 po meni odlicno napajanje
 
Uzeo sam dva komada po rigu - 2x850W. Prvo sto me je iznenadilo je da napajanje nije modularno iako sam dobio info od winwin-a da jeste. Drugo - nema napojni kab! Trece, kablovi koji izlaze iz napajanja su uzasno zamrseni, sem pcie i cpu. I cetvrto - smrde :) Ali stvarno malo neprijatno smrde kada se raspakuju
 
trebao si da uzmes 1200w ko covek :D kablava i duzine koliko hoces
 
Nazad
Vrh Dno