Šta je novo?

Pomoc oko prvog riga

Markosrb

Poštovan
Učlanjen(a)
11.05.2017
Poruke
19
Poena
54
Pre svega pozdrav svima. Posto sam novi ovde, a nisam bas veliki poznavalac kriptovaluta, a zeleo bi neku dodatnu zaradu, pa imam par pitanja za vas strucnjake.
Sastavljam svoj prvi rig mislio sam da to bude rig sa 5 grafickih kartica sa sledecom konfiguracijom.
Ploca sa 6 ulaza
graficka asus 570 (ili vasa preporuka)
napajanje 2x750-800w
procesor
rami ddr4
hard 320gb
kablovi (ekstenderi)

e sad sa nekom mojom konfiguracijom to izadje oko 1800E, ali tu dolazim do problema, jer lako mi je to sastaviti, ali koliko je to isplativo?
Ukoliko neko moze i voljan je da pomogne vrlo rado bi prihvatio svaki savet.
kad spojim sve to, sta od programa instalirati, sta kopati, kako podici pare na mesecnom nivou,itd...

Izvinite ako je tema neprilagodna. Unapred hvala svima za bilo kakvu pomoc
 
Asrock h81 pro btc
graficka rx 480 8gb Sapphire Nitro+ trosi isto kao rx 570
Napajanje jedno jace od 1200w Evga ili Super flower.
Procesor neki pentium
4 gb ddr 3
hard disk moze od 320gb
kablovi 5 komada ekstendera usb obavezno.
Znaci ovo sto sam nabrojao izlazi oko 2000e..Isplativo je dok tako odgovara velikim igracima moze sutradan da se desi da ne mozes da pokrijes struju a kamoli da ostvaris zaradu.Ali recimo da bude ova isplativost,znaci kad odbijes struju za 6 do 8 meseci mislim da ces isplatiti rig.

Kad sve uzmes i povezes onda se javi za programe i ostalo...Pare podizes na vise nacina to je najmanji problem.Kopati Eth ili Zec-a.
 
Asrock h81 pro btc sam i ja gledao i mogao bi da je nadjem kroz par dana
Napajanje mi je jako tesko naci od 1200w pa sam se zato opredelio za dva po 750w, koja kad se vezu kao jedno dobijem jos jace za manje para.
Takodje i tu graficku sam gledao i trazio isto i nju je uzasno tesko naci, pogotovo 5 komada. Da li valja Radeon rx 470?
Realno znam da ne mogu da zaradim milione, niti se tome nadam, zelim samo da sto bi se reklo bez neke muke zaradim bar 100-200e mesecno od ovoga, naravno posto cu uloziti oko 1800e u ovo voleo bi da idem na neku maximalnu zaradu za te ulozene pare.
 
Pa ne znam gde gledas komponente preko Madjara imas sta god hoces....
Rx 470 baca manje i od rx 480 i od rx 570 doduse trosi manje struje od obe navedene karte ali dobra je rx 470 ne fali joj nista ako nju uzimas onda gledaj isto da uzmes Sapphire Nitro+ ako to ne nadjes onda Msi rx 470 uzmi...Rx 470 uzmi sa 8 gb ddr5 lakse ces prodati i duze ce moci da kopa...
Pa da kad odplatis opremu kroz recimo 6 meseci mozes mesecno da zaradis dosta,za 1800e uklapaju se rx 470.
Nije pametno uzeti 2 napajanja od 750w treba to znati sve lepo povezati nije to samo povezes kablove i pritisnes dugme kao kad bi imao 1 napajanje....Neki su isto tako uzimali 2 napajanja pa imali problema nije to za pocetnike to je vise za iskusne ljude.
 
Vuki02-Zasto uzimas graficke karte u Srbiji nije mi jasno?Ionako moras da ih modujes i da odradis undervolt pa ti ni srpska garancija ne znaci nista vec zavisi od njihove dobre volje da li ce da ti da ti uvaze reklamaciju ili ne.
 
Imam vec, tri riga sa po 6 Sapphire RX 470 nitro +, ali sada ovi "moji" madjari od kojih sam kupovao nemaju vise kartica, ako imate neke madjare koji imaju grafike ili rade rigove posaljite link.
 
Vuki02-Zasto uzimas graficke karte u Srbiji nije mi jasno?Ionako moras da ih modujes i da odradis undervolt pa ti ni srpska garancija ne znaci nista vec zavisi od njihove dobre volje da li ce da ti da ti uvaze reklamaciju ili ne.

Kako bre ne važi garancija kad ih moduješ ?
Ako grafa crkne, odkud oni znaju da si ti modovao, ako crkne vent, preflešuješ je ponovo sa default bios, i rešeno
 
Imam vec, tri riga sa po 6 Sapphire RX 470 nitro +, ali sada ovi "moji" madjari od kojih sam kupovao nemaju vise kartica, ako imate neke madjare koji imaju grafike ili rade rigove posaljite link.

Madjari su dobri dok rade garancije kad prestanu kuku lele. Izbegavaj ih ako možeš.
 
Kako bre ne važi garancija kad ih moduješ ?
Ako grafa crkne, odkud oni znaju da si ti modovao, ako crkne vent, preflešuješ je ponovo sa default bios, i rešeno



A sta mislis kad crkne grafa i kad je recimo poprave nekako oni ce videti taj bios sto si stavio,a sto se tice crkavanja ventova za to se ne salje graficka na reklamaciju nego se obratis Sapphire kompaniji posaljes par slika i oni ti posalju druge ventove.

Bombas nisam govorio o Subotici nego od D.T. iz N.Sada sa njim niko nije imao problema,a i pre se resava garancija kod njega nego kod nas mojoj sestri je 40 dana stojao laptop u servisu samo zato sto nije radio wifi tako da ne bih da mi graficke stoje toliko u servisu a plus su graficke kod nas skuplje za nekoliko hiljada dinara pa pomnozi to puta 5 dobijas jednu grafu vise preko HU.

Plus skoro su ovi nasi domaci lopovi podigli pdv sa 18 na 20 posto a pre par godina pdv je bio 8 posto.
 
Poslednja izmena:
Pa ti se potrudis da je ne poprave :D
 
Stavis je malo na sunce napolju da izgori cip i onda je nece moci popraviti jedino tako mozes da dobijes drugu....:D
 
a sto bi oni gledali bios kada je poprave? Mislis da ce da je poprave samo da bi rekli menjao si strapove? A i kako da poprave crknutu kartu? Tu već ide zamena ili vracanje novca. Ocigledno nisi imao reklamaciju kod madjara, SVI madjari gde pise NS i SU su u stvari SU ali cesto idu za NS. Reklamacija kod njih prodje kad se sete da vrate ikada proizvodjac resi reklamaciju, moze proci nedelju dana,a moze i tri meseca jer tamo nemas zakonski rok 30-40 dana da ti rese reklamaciju. Takodje MSI 470 sa 8gb je micron iliti najgora moguca karta, nema novi bios, em laze na temperaturi em malo daje ali bar radi stabilno ako ne izgori :d Opet pisemo po 100 puta ali ne mozes da ukapiras potrosnja struje JE ISTA, zavisi na kolikom naponu i kloku stabilno rade.

i kako mislis od skoro su promenili pdv sa 18 na 20% :D koliko je to skoro
 
Poslednja izmena:
18 na 20 posto to sam citao negde da su podigli nego nije to bitno toliki ljudi uzimaju od Madjara i ispada da svi oni nemaju pojma sad kad bi pravili anketu na benchu koliko je ljudi uzelo od Madjara a koliko je kupilo kod nas graficke karte bilo bi svega mozda 20 posto ljudi kod nas a 80 posto kod Madjara iscitaj malo sve teme samo ce ti se reci koliko ljudi kupuju kod nas a koliko preko granice.

Pa nisu ni oni pali sa drveta taman posla kad bi svaka reklamacija prosla i da ti stalno daju nove karte pa nisu ni oni glupi,samo se stavi na njihovo mesto recimo dodje ti 100000 grafika na reklamaciju mislis da ce svakome od tih 100000 ljudi dati novu grafu?Kao sto rekoh u sustini njihova je dobra volja da li ce vam uvaziti reklamaciju ili ne.Ne pricam ja za Msi ja ti pricam uopsteno za sve grafe.Uvek kad sam ostvarivao garanciju kod nas cekao sam vise od 40 dana a da ne pricam da sam nekoliko puta slao istu stvar na reklamaciju jer su nesposobni u servisu.

Svako neka kupuje gde hoce nemam nista protiv ovu temu Hu protiv domacih prodavaca mozemo razvuci na 30 strana tako da ne bih dalje da ista pisem.
 
uzimalo se od madjara kada je razlika po kartici bila preko 20%, sad skoro i da nema razlike pa ne znam zasto bi neko uzimao od madjara. Pa samo ja ne znam ni sam koliko kartica je uzeto od madjara ali mi je sad muka kad treba na reklamaciju da posaljem. Inace citam ja sve teme mnogo sam duze ovde nego ti ;) Znaci ti bi pre bacio karticu kada se pokvari nego pokusao da resis reklamaciju? I ne nije njihova dobra volja nego obaveza i ne smes da cekas vise od onoga koliko pise u zakonu. I ne pricamo mi o HU vs domaci, nek svako kupuje gde hoce, nego da malo bolje citas sta iskusniji ljudi pisu i delis prave informacije i sve 5 :)
 
Ne bi bacio karticu,ali ako bi mi odbili reklamaciju krastavac prodao bi je kao neispravnu i to je to....
I sada ljudi masovno uzimaju od Madjara,da ne uzimaju masovno kartice bi bile uvek na lageru ne bi se cekalo dugo kod Madjara da stigne kartica.
To sam i rekao da ne razvlacimo temu neka svako kupuje gde hoce.
 
Ja cu uzeto sve u winwin-u. Imam neki popust pa cu proci malo skuplje nego kod madjara. Danas sam narucio sve pa se nadam do kraja meseca da ce stici sve. Ako neko bude dokon mogao bi napisati sta da instaliram od programa. Koji win da dignem gde kopati,sta kopati i ostalo.
Rx470 4gb sapphire ili msi sta mi nadju od tih to uzimam.
 
Ja cu uzeto sve u winwin-u. Imam neki popust pa cu proci malo skuplje nego kod madjara. Danas sam narucio sve pa se nadam do kraja meseca da ce stici sve. Ako neko bude dokon mogao bi napisati sta da instaliram od programa. Koji win da dignem gde kopati,sta kopati i ostalo.
Rx470 4gb sapphire ili msi sta mi nadju od tih to uzimam.
Koje grafike si narucio?
 
...
I sada ljudi masovno uzimaju od Madjara,da ne uzimaju masovno kartice bi bile uvek na lageru ne bi se cekalo dugo kod Madjara da stigne kartica.

mislis da madjari ne uzimaju od madjara pa nemaju na lageru? :D pa i kod nas nema na lageru i ceka se dugo i sta ti to govori? ili mislis da kod nas ima sve na lageru :d No ajd stvarno ne treba razvlaciti temu...
 
Ok sam si rekao lepo ako kod nas nema na lageru i nema na lageru kod Madjara to samo govori da je potraznja ogromna i ovde i od Madjara.Znaci obe strane imaju svoje kupce.Ali i dalje je moje misljenje isto kod nas u domacim prodavnicama se uzima manje grafickih nego kod Madjara.
 
Sapphire rx 470 Nitro+ 4gb ddr5, ukoliko njih ne nadju onda Msi.
 
Mislim da ces samo dzabe cekati mesec dana i neces dobiti karte daj boze da gresim. Svi nasi dovljaci odavde su pretresili celu evropu i nije bilo sapphire odavno. Srecu ti zelim svakako :wave:
 
Ukoliko ne nadjem nju onda uzimam msi ili gigabyte isto 470 4gb
 
stara serija se vise ne proizvodi, jedino ako je ostalo od neke porudzbine. Bolje idi na dobavljivu seriju 5xx ili da ne cekas uzmi sta ima od stare serije za odmah, ako nadjes gigabyte 470 uzimaj i ne razmisljaj.
 
Serija 5** npr 570 je dosta skuplja, a neznatno vise kopa. Po meni 8gb su isto bacene pare. Zato sam se razmisljao i prelomio na 470 seriju.
 
A sta mislis kad crkne grafa i kad je recimo poprave nekako oni ce videti taj bios sto si stavio,a sto se tice crkavanja ventova za to se ne salje graficka na reklamaciju nego se obratis Sapphire kompaniji posaljes par slika i oni ti posalju druge ventove.

Bombas nisam govorio o Subotici nego od D.T. iz N.Sada sa njim niko nije imao problema,a i pre se resava garancija kod njega nego kod nas mojoj sestri je 40 dana stojao laptop u servisu samo zato sto nije radio wifi tako da ne bih da mi graficke stoje toliko u servisu a plus su graficke kod nas skuplje za nekoliko hiljada dinara pa pomnozi to puta 5 dobijas jednu grafu vise preko HU.

Plus skoro su ovi nasi domaci lopovi podigli pdv sa 18 na 20 posto a pre par godina pdv je bio 8 posto.

Druže, tri od ćetiri MSI 280X-a reklamirana zbog vent-ova, a jedna od njih posle skoro 2 god. = povraćaj iznosa sa fiskalnog računa.
 
Pa ja verujem da tu kartu nisu ni pokusali da poprave videli crkao vent nemaju takvu istu da ti vrate i normalno vratili ti novac sa fiskalnog racuna.
 
Serija 5** npr 570 je dosta skuplja, a neznatno vise kopa. Po meni 8gb su isto bacene pare. Zato sam se razmisljao i prelomio na 470 seriju.

Milsim da nisi u pravu za cenu. Vrlo je mala (cak i nikakva) razlika u ceni. Pojuri malo bolje i trazi popust na kolicinu i eto ti dobra cena. Sa trgovcima uvek pregovaraj!
 
Nazad
Vrh Dno