Šta je novo?

Pomoć pri izboru invertera

Hisense je samo pojacao reklamu kod nas.
 
ako napomenem da sam je kupio po staroj ceni sa besplatnom ugradnjom, može da se kaže da je bila dobra odluka :unsure:
Neka je ona tebi korisna.. ali ako ništa nisu menjali, radiće ti kao on-off na grejanju.
 
Zna li neko sta o ovome Vivax E+ modelu vredi li to uzeti ili ne? Na papiru deluje super
 
6.5KW maksimum na grejanju, jača je od Mitsubishi MSZ-FH35VE njihovog top modela iz prošle decenije?
 
Pa na papiru stvarno deluje više nego dobro, a i cena od 500€ je ok, sad da li vredi rizikovati ne znam? Nema nikakvih povratnih informacija jer je nov model. Vidim teska je oko 43kg, twin kompresor, grejaće to verovatno odlično, sad kvalitet, buka, plastike i druge stvari ...
 
Pa na papiru stvarno deluje više nego dobro, a i cena od 500€ je ok, sad da li vredi rizikovati ne znam? Nema nikakvih povratnih informacija jer je nov model. Vidim teska je oko 43kg, twin kompresor, grejaće to verovatno odlično, sad kvalitet, buka, plastike i druge stvari ...
Hvala tebi a reci mi ovako za grejanje 18 aeri ili ta e+ sta da uzmem oko 45 m2 izolacija PVC sve jedna prostorija dnevna 9 sa 4 za grejanje.Sta je tu pametnije?
 
Ne razumem se u klime. Da li je ova AUX ASW-H12B4/FZR3DI-EU 12000 BTU inverter klima, dobra kupovina do 40.000,00


+ 70€ za ugradnju.

Trebalo bi samo da hladi, jednu prostoriju od 30m2

Slobono predložite kao ima nešto bolje. Odnos cena - kvalitet
 
Dobra klima i za grejanje a za hladjenje 30m2 i vise nago dobra.
 
Kakva je servisna mreza za Aux?
 
Pa na papiru stvarno deluje više nego dobro, a i cena od 500€ je ok, sad da li vredi rizikovati ne znam? Nema nikakvih povratnih informacija jer je nov model. Vidim teska je oko 43kg, twin kompresor, grejaće to verovatno odlično, sad kvalitet, buka, plastike i druge stvari ...
Spoljasnja je teska 34.7kg, tako da s ene bih uzdao u taj 6.5kW podatak kao jako bitan. To sto je odvrnuta da daje veliki max, ne znaci da ce na minusima biti jaka.
Moj izbor za neku malo vecu lovu bi bio:
Sustina je sto ne znamo kakvi su ti Vivaxi na minusu. Ko ih sada proizvodi, i dalje Midea ili neko drugi?
 
Spoljasnja je teska 34.7kg, tako da s ene bih uzdao u taj 6.5kW podatak kao jako bitan. To sto je odvrnuta da daje veliki max, ne znaci da ce na minusima biti jaka.
Moj izbor za neku malo vecu lovu bi bio:
Sustina je sto ne znamo kakvi su ti Vivaxi na minusu. Ko ih sada proizvodi, i dalje Midea ili neko drugi?
Ja druze imam aeri i na minusima stvarno sam zadovoljan greje do -7 38m2 izolacija pvc bas prijatno bude u prostoriji i lepu modulaciju ima ali u drugu prostoriju bih ubacio ovaj model kazu da ima twin kompresor i da je bas jaca i plus grejaci koje midea nema a i 18 to je uragan u kuci preterano duva bolje dve 12
Ja druze imam aeri i na minusima stvarno sam zadovoljan greje do -7 38m2 izolacija pvc bas prijatno bude u prostoriji i lepu modulaciju ima ali u drugu prostoriju bih ubacio ovaj model kazu da ima twin kompresor i da je bas jaca i plus grejaci koje midea nema samo ne znam da li je to jos midea ili nesto 3ce
 
Poslednja izmena:
Uvek je bolje 2 manje klime, ali si ti pitao da li Vivax 18 ili Vivax jaku 12 za 45m2.

Ako ti ta slabija Vivax 12 greje 38m2 na tebi zadovoljavajuc nivo i zadovoljan si kako radi, onda uzmi tu jacu E+ 12.

Nema nikakav twin kompresor, sta god to znacilo, ima klasican dc kompresor.


Sve u svemu, na papiru deluje kao da se mnogo dobija za 500e.
 
Poslednja izmena:
Uvek je bolje 2 manje klime, ali si ti pitao da li Vivax 18 ili Vivax jaku 12 za 45m2.

Ako ti ta slabija Vivax 12 greje 38m2 na tebi zadovoljavajuc nivo i zadovoljan si kako radi, onda uzmi tu jacu E+ 12.

Nema nikakav twin kompresor, sta god to znacilo, ima klasican dc kompresor.


Sve u svemu, na papiru deluje kao da se mnogo dobija za 500e.
Pa sta ti mislis vredi li to kupovati ili neka druga 12 Jaca i ja sam se raspametio vise.Bojim se da mi
Uvek je bolje 2 manje klime, ali si ti pitao da li Vivax 18 ili Vivax jaku 12 za 45m2.

Ako ti ta slabija Vivax 12 greje 38m2 na tebi zadovoljavajuc nivo i zadovoljan si kako radi, onda uzmi tu jacu E+ 12.

Nema nikakav twin kompresor, sta god to znacilo, ima klasican dc kompresor.


Sve u svemu, na papiru deluje kao da se mnogo dobija za 500e.
Pa pise baki u katalogu neki twin rotary kompresor ali krastavac papir trpi sve.Ne znam zašto 18 aeri i ova 12 imaju istu cenu.To me buni.Sta bi ti uzeo?
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-08-26-16-18-57-851_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2021-08-26-16-18-57-851_com.google.android.apps.docs.jpg
    84.7 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:
Zna li neko sta o ovome Vivax E+ modelu vredi li to uzeti ili ne? Na papiru deluje super
Dobro si ovo iskopao. Uh sada ovo stavlja na muke, vivax nisam ni razmatrao kao opciju, ali na papiru deluje genijalno za 57000 ( -25, grejac kompresora i tacne itd ) ali nam niko ne moze ovde nista reci jer je vivax inace velika lutrija dok neko ne isproba.
 
Twin rotary nije dvostepeni. To mu dođe kao dual inverter kod LG. Twin stage je oznaka za dvostepeni.
 
Na Vivax sajtu piše da je težina spoljne jedinice 43 kg što je i meni bilo čudno. Ko će ga znati i za kompresor kakav je unutra?
 
Dobro si ovo iskopao. Uh sada ovo stavlja na muke, vivax nisam ni razmatrao kao opciju, ali na papiru deluje genijalno za 57000 ( -25, grejac kompresora i tacne itd ) ali nam niko ne moze ovde nista reci jer je vivax inace velika lutrija dok neko ne isproba.
Baki ja vec imam 12 aeri super radi nemam zamerki cak modulacija dobra malo mi fali da odoh da kupim ovo pa kud puklo da puklo.Cena 18 aeri i ove ista verovatno ova malcice samo slabija.
Na Vivax sajtu piše da je težina spoljne jedinice 43 kg što je i meni bilo čudno. Ko će ga znati i za kompresor kakav je unutra?
Ovo su muke baki malo fali da je kupim ne znam ni sam poludi covek
 
Ne ne spoljna e+ Vivax oko 35 kg nesmal kao kao 18 aeri a aeri 12 kod mene radi i to sam bas zadovoljan. Kineski Vivax pa braco da vam kazem lepo ovaj kineski vivax radi.ali to realno pricam 38m2 ona greje cak i na minusu ko veruje eto doduše izolacija 5 cm PVC dupla cigla, kuca u pitanju mali racuni lepo modulira krastavac iskren od mene odgovor tako je kako je ali ova bas razbija mozak lud model e+
Nije sigurno 43kg spoljna jedinica, a za te pare.. ne zanosite se.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-08-26-09-31-03-571_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2021-08-26-09-31-03-571_com.google.android.apps.docs.jpg
    89.6 KB · Pregleda: 64
  • 1629992657000503615542070814216.jpg
    1629992657000503615542070814216.jpg
    121.3 KB · Pregleda: 62
Nego.. koliko te plaćaju?
Hehe e druze, ko ce me placati baki to je moje iskustvo ti veruj ili ne ja sam samo korisnik aeri jedinice zato razmatram da uzmem ovu e+ samo da mi je znati da li vredi to uzeti ili nesto drugo mi je papiroloski Best budget klima.Ovde sam samo zbog pomoci da se ne zeznem.Ne grejem moju guzicu vec tu su deca najvaznija stvar za mene.Samo molim za malo pomoći nista drugo
 
Pa dobro.. kako misliš da ti neko da savet u vezi uređaja, za koji do pre pola sata niko nije ni čuo da postoji?
krastavac ima ga u prodaji 56500 pa reko mozda je neko uzeo pa malo da da utiske vredi li to uzeti.Sto kaze nas narod daj mi malo vetra u ledja da ga kupim.Znas da sam se raspametio ako mi veruješ sada bih ga kupio a ovamo prc...poludi covek ovako mada mislim da necu pogresiti krastavac drugar ima aemi lepo greje on zadovoljan drug serviser kaze dobre klime.Al eto uvek ima ono sto jeb....
krastavac ima ga u prodaji 56500 pa reko mozda je neko uzeo pa malo da da utiske vredi li to uzeti.Sto kaze nas narod daj mi malo vetra u ledja da ga kupim.Znas da sam se raspametio ako mi veruješ sada bih ga kupio a ovamo prc...poludi covek ovako mada mislim da necu pogresiti krastavac drugar ima aemi lepo greje on zadovoljan drug serviser kaze dobre klime.Al eto uvek ima ono sto jeb....A i da i za drugu stvar do 70 hiljada ne bezim samo da radi u grejanju super eto bas slika rasporeda tu sa strane su sobe ima oko 42 m2 tako nesto da ne merim
 

Prilozi

  • 16299943317132360837195671715028.jpg
    16299943317132360837195671715028.jpg
    111.2 KB · Pregleda: 54
Nazad
Vrh Dno