Pomoć pri izboru invertera

maxy

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.10.2014
Poena
48
Na mom Vivaxu drndaju najverovatnije cevi u samom kućištu uj. Kada je napolju veći minus, drndanje se smanji. No i kada drnda, ne povećava se zvuk drndanja sa povećanjem broja obrtaja, već samo u jednom opsegu kada uđe u rezonancu, a to je negde između srednjeg i nižeg broja obrtaja.

gmlale

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poena
18
Koliko sam gledao neke inverterske Vivax modele uglavnom imaju veci broj decibela deklarisane unutrasnje i spoljasnje buke.

dbns

Flash Drive
Učlanjen(a)
18.05.2020
Poena
43
Jel ima neko iskustva sa Hisense Easy (12000 BTU R32 inverter)?
I jel može neka preporuka u tom rangu?

kidu_moc

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
11.06.2008
Poena
18
U tom cenovnom rangu ima i nekih venting klima i par drugih. Kolega je pre nedelju dana ugradio Hisense Easy Smart 12 pa cu videti da od njega pokupim iskustva kada je bude koristio, leti i zimi i prenesem ih ovde.
Kvadratura mu je oko 40kvm cini mi se i izolovano je doduse ne znam koje debljine je izolacija. Kupio je tu klimu za prelazni period i leti hladjenje pa cemo videti sta ce se desiti :D
Ne znam koliko moze da se zakljuci iz specifikacija klime, ne deluje lose ali opet ... racunam da je bolja (nadam se) od vox/vivax i slicnih za ~30k. Ja iako koristim vox kao trecu klimu i licno za ono sto ona dogreva (14kvm) sam prezadovoljan, to nije merodavno ako ce nekome biti jedina klima.

dbns

Flash Drive
Učlanjen(a)
18.05.2020
Poena
43
Jasno.
Meni se baš žurilo zbog sređivanja prostorije, tako da sam morao da prelomim. Na kraju sam uzeo Gree Muse 12 Inverter. Uskočile neke neplanirane parice, pa sam opustio ruku :D
Lomio sam se oko ovog modela, jer su nove, Pomislio da je već neko kupio i da ima kakvo takvo iskustvo.

kidu_moc

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
11.06.2008
Poena
18
Bilo bi dobro da, ako planiras da je koristis malo i za grejanje, napises neke utiske kad krene zima (ima jos dosta vremena :D )
Par ljudi na forumu je imalo Muse i nisu bili bas odusevljeni, jedan je cak i zamenio dva komada za gtech model pa bi jos koji utisak dobro dosao.

gmlale

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poena
18
U svakom slučaju utisak iz prve ruke je najdragocenija stvar koja je budućem kupcu jedan od putokaza. Zimski meseci su najbolji period za testiranje određenog modela na grejanje. Mene lično zanimaju novi Midea modeli sa r32 gasom (9-ke i 12-ce) jer bi na jednom mestu da ugradim novu za grejanje pa ako se pokaže dobro onda da u prostor koji grejem klimom u dogradjenom delu stana ugradim inverter umesto sadasnje obicne klime.

dbns

Flash Drive
Učlanjen(a)
18.05.2020
Poena
43
Hoću naravno.
Iskreno, jedan moj rođak je koristio samo za grejanje (nekih cca 100 kv) i kaže da je nije gasio, račun za struju oko 100€ u najhladnijim periodima. Koliko je to tačno - ne znam. Ja ću se grejati na pelet, tako da klima neće biti primarno grejno telo. Planiram je za hlađenje prostorije :D a u neki prelazni period i dogrevanje. Sigurno ću prenesti utiske :)
Imao sam prilike da odradim jedan uvoz klime iz kine, kako mi je kinez tada napomenuo ima tri proizvođača glavnih komponenti za klimu i tjt. Sve ostalo je marketing, šminkanje i brendiranje. Zbog toga sam pitao za Hisence, jer su novi na tržištu (kod nas barem)..

bombaš

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
12.08.2012
Poena
63
Muse je moguće i najgore što si mogao uzeti u tom rangu cene, a za prelazni period i dogrevanje.

dbns

Flash Drive
Učlanjen(a)
18.05.2020
Poena
43
glavna svrha je hlađenje. A ako zatreba i zafali (dok se ne uradi izolacija kuće) i dogrevanje.

bombaš

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
12.08.2012
Poena
63
Svejedno.. LLCE je za manje para, bio daleko bolje rešenje.

dbns

Flash Drive
Učlanjen(a)
18.05.2020
Poena
43
ako napomenem da sam je kupio po staroj ceni sa besplatnom ugradnjom, može da se kaže da je bila dobra odluka :unsure:

dbns

Flash Drive
Učlanjen(a)
18.05.2020
Poena
43
pa da, to je najbitnije.
Ostaje na meni da prenesem utiske kad se bude montirala :)

Vrh Dno