Šta je novo?

Pomoć pri izboru invertera

Hodnik nikako. Ovako uzmes tri

VIVAX COOL, klima uređaji, ACP-12CH35AUJI R32.​

 
Nasao sam sa setom za instalaciju MIDEA MB-09N8D6 za malo manje od 45.000 din, grejala bi 17-18m2 poluizolovanog prostora, ili naci Vox IVA5-12JR sta mislite?
 
Lol 😂 to nikako. Jedna maximalno.

Ja sam mislio jednu 12 u hodnik jer mi je tu najzgodnije i to je to, ali čitajući forum vidim da se hodnik ne preporučuje i sad nemam pojma gde da je smestim....

Onda rešenje tvoje jednačine nije klima već toplotna pumpa i fenkoili. Jedna klima ne može ono što si zamislio.
 
Poštovanje, treba mi mala pomoć za izborom klime za prostoriju od cca 30 kvm. Primarno za grejanje, nekako sam izabrao da to bude Midea, prvo sam hteo mission 2 , nema na stanju, nakon toga

MSAGBU-12HRFN8​

Takodje nisam našao na stanju iako piše da je ima. Šta je pametan izbor do 50-ak k, jer bas ne razumem sve one oznake kod klime. Hvala.
 
Pozdrav
trebala bi mi pomoc oko odabira klime.Poslednju koju sam kupio pre nekoliko godina je Haier on /off.Sa njom imam problem od kada sam je kupio jer ne mogu nocu da je ostavim da radi zbog smrada(oseca se na mokracu) koji se javlja kada duze vreme radi samo izduvavanje bez paljenja kompresora.Klimu redovno servisiram,to se desava i posle servisiranja.Sada kupujem klimu da bi zamenio staru u drugoj prostoriji, Housel klima koja radi preko 20 godina i nema nikakvih mirisa ali joj je vreme za menjanje , pocela je da mi pusta kondez unutra i spoljna jedinica je pocela da bude malo bucnija.
Trazio sam neke klime koje imaju samociscenje i jonizator iz straha da opet nebudem imao problem sa smradom jer ova klima ce raditi leti i preko noci tj nece se gasiti kad su velike temperature.Nije mi bas veliki budzet ali sta je tu je,vreme je da menjamo staru.
-Vivax COOL ACP-12CH35AERI
-Vox iva8-12jrbw
-Hisense WINGS HINANO 12K
One su tu u par hiljada razlike...Ili neka druga?
 
Vox iva8-12jrbw je ok klima.

Hisense WINGS HINANO 12K ima SJ tezine od neverovatnih 22kg. a jos je i najskuplja od navedenih.

Vivax COOL ACP-12CH35AERI je ok ali ima grejac SJ a za hladjenje ti ne treba,
 
Tu Vivax AERI imam ja. Tiha je spoljna jedinica na hlađenju i dogrevanju. Nisam je koristio na debelim minusima jer imam gradsko centralno grejanje.
Ima grejač tacne i kompresora ako ti je to bitno. Ima i jonizator, ja ga ne palim jer zaboravim.
Meni se ne oseti miris iz nje, do sada sam prao samo mrežice.
Mana-ne nastavlja da radi turbina kada se isključi dok hladi kako bi isušila ostatak vlage sa izmenjivača i krilaca. Ja uvek manuelno prebacim na par min da radi samo turbina nakon gašenja.
 
Pa zar nema taj vivax program za isušivanje koji se manuelno aktivira?
Pozdrav
trebala bi mi pomoc oko odabira klime.Poslednju koju sam kupio pre nekoliko godina je Haier on /off.Sa njom imam problem od kada sam je kupio jer ne mogu nocu da je ostavim da radi zbog smrada(oseca se na mokracu) koji se javlja kada duze vreme radi samo izduvavanje bez paljenja kompresora.Klimu redovno servisiram,to se desava i posle servisiranja.Sada kupujem klimu da bi zamenio staru u drugoj prostoriji, Housel klima koja radi preko 20 godina i nema nikakvih mirisa ali joj je vreme za menjanje , pocela je da mi pusta kondez unutra i spoljna jedinica je pocela da bude malo bucnija.
Trazio sam neke klime koje imaju samociscenje i jonizator iz straha da opet nebudem imao problem sa smradom jer ova klima ce raditi leti i preko noci tj nece se gasiti kad su velike temperature.Nije mi bas veliki budzet ali sta je tu je,vreme je da menjamo staru.
-Vivax COOL ACP-12CH35AERI
-Vox iva8-12jrbw
-Hisense WINGS HINANO 12K
One su tu u par hiljada razlike...Ili neka druga?
Smrdi, jer turbina nije oprana.
 
Ima self clean funkciju koja se manuelno pokreće ako na to misliš. Da, to čisti i suši isparivač. Nisam ni probao kako to radi, negde sam pomislio da se to aktivira tek kad zasmrdi :)
Ja sam navikao ovako, po starinski :)
 
Pa zar nema taj vivax program za isušivanje koji se manuelno aktivira?

Smrdi, jer turbina nije oprana.
Sve je prano i turbina..smrdi bukvalno od prvoga dana.
Vox iva8-12jrbw je ok klima.

Hisense WINGS HINANO 12K ima SJ tezine od neverovatnih 22kg. a jos je i najskuplja od navedenih.

Vivax COOL ACP-12CH35AERI je ok ali ima grejac SJ a za hladjenje ti ne treba,
Hisense ispada iz opcije
 
Tu Vivax AERI imam ja. Tiha je spoljna jedinica na hlađenju i dogrevanju. Nisam je koristio na debelim minusima jer imam gradsko centralno grejanje.
Ima grejač tacne i kompresora ako ti je to bitno. Ima i jonizator, ja ga ne palim jer zaboravim.
Meni se ne oseti miris iz nje, do sada sam prao samo mrežice.
Mana-ne nastavlja da radi turbina kada se isključi dok hladi kako bi isušila ostatak vlage sa izmenjivača i krilaca. Ja uvek manuelno prebacim na par min da radi samo turbina nakon gašenja.
Imam je i ja druze turbina se oseti ja oprao miri ko lenor posle.Dobra klima nema krize da se kupi proverena 4 god kod mene nijedan kvar.
 
Bilo bi interesantno kada bi mogli da dobijemo dijagreme pada kapaciteta klime padom temperature. Majstori kazu da kod jeftinjih klima je drastican pad kapaciteta na niskim temperaturama dok kod ozbiljnijih modela to nije slucaj.
 
Kačio je @zoxor ove dijagrame za Toshibu. Videlo se fino kako npr. defrost zona utiče na pad kapaciteta.
 
U avgustu ugradio dve MITSUBISHI DXK12Z6-W/DXC12Z6-W za sada odlicno greju oko 65 kvadrata.Naravno jos nije prava zima, ali bilo je nekoliko hladnih dana. ukupna potrosnja za 20 dana 315 kw.Prosle godine u isto vreme potrosnja bila 40% veca.Eto da podelim svoje iskustvo, mozda nekome pomogne.
prosle godine sam se grejao na TA.Jedna ispravka,nije potrosnja bila 40%veca, nego je sada za 41% manja.
 
Poslednja izmena:

Cao, da li ima neko od korisnika da je koristio ovaj model, i da li zna da li je to hier-ov model, potreban mi je za grejanje stana od 40m2 Vivax W design serija – ACP 12 REWI R32​

 
Nije niko. Nije ni jeftina ova klima.
 
Koji preporucujete za grejanje kuce slaba izolacija (par h prepodne do 13-14h, zatim ide pelet) 60ak kv (bez kupatila/hodnika), budzet max 600€.
  • Gree muse evo 12 62k
  • VIVAX ACP-12CH35AERI+ INVERTER 44k
Nesto drugo?
 
20k razlika nije malo.

Malo detaljnije oko izolacije i plafona?

Da li drveni prozori dobro dihtuju

Hisense inverter klima Energy Pro Plus​

 
Koji preporucujete za grejanje kuce slaba izolacija (par h prepodne do 13-14h, zatim ide pelet) 60ak kv (bez kupatila/hodnika), budzet max 600€.
  • Gree muse evo 12 62k
  • VIVAX ACP-12CH35AERI+ INVERTER 44k
Nesto drugo?
Bolje idi na hisense energy pro plus ili midea extreme.Da li bi mogao da okacis plan prostorija?
 
IMG_3545.jpeg
klimu bi stavili na tu crvenu tacku izmedju hodnika i sobe1.
kad su debeli minusi pelet bi se palio ujutru (zbog komfora mojima, nesto ne vole klimu). Inace klima bi radila od 09-13/14h da greje.
Kupatilo veruju da klima ne moze da ugreje. A uvece se svakako tusiraju kada radi pelet i greje kupatila.
 
20k razlika nije malo.

Malo detaljnije oko izolacije i plafona?

Da li drveni prozori dobro dihtuju

Hisense inverter klima Energy Pro Plus​

Nije mala razlika.
Dihtuju dobro. Soba 1 , kuhinja, hodnik imaju pvc stolariju. Izolacija je na celom zidu od kuhinje do sobe3, i ta strana bez prozora na sobi3.
 
Hvala. Ako su te dve best buy za 600€ za grejanje na par h , da odluci cena? Ili?
 
Nazad
Vrh Dno