Šta je novo?

Pojacala za slusalice

Da, razmisljao sam i o ha-2.
I slazem se da Mojo izgleda odvratno :D.
Vuce me da probam kako dsd zvuci.

Ja sam uzeo HA2. Od svih onih u Virgin sotreu koje sam probao, ubedljvio je davalo najbolji zvuk. Nećeš se prevariti.
 
Je l' imao neko prilike da proba Dragonfly Red i Black?
 
Koji DAC i AMP uzeti kao zamenu za Asus Xonar Essence STX, zelim da imam isti ili bolji kvalitet zvuka, a koristicu ih sa Sennheiser 558.
Bitno mi je da bude all around resenje, da su dobre i za igre i za filmove i za muziku, STX mi je bio dobar za sve te namene, ali zelim da predjem na dac + amp, jer mi ne odgovara da drzim zvucnu u kucistu.
Nisu mi bitni svi oni izvestaceni efekti sto simuliraju surround efekat u igrama, ne koristim nista od tih opcija, volim samo cist, stereo zvuk, novije igre same po sebi dobro simuliraju taj surround efekat.
Mislim da bi bilo najpametnije da uzmem neki koji pojacava bass, jer je on slabiji na senn 558, razmisljam o ovim modelima:

FiiO E10K
Schiit Magni 2 Headphone Amplifier and Schiit Audio Modi 2 Uber Digital/Analog Converter
Fiio E17
Audioengine D1
Objective2 and ODAC Rev. B DAC & Amplifier
 
E10K sigurno ne zvuči kao STX.

Gde kupuješ? Razmisli i o xDuoo XD 05.
 
Racunaj da ces morati da potrosis bar 150$ (npr SMSL M6) a realno i 200-250$ jer je STX ipak odlicna karta. Za ovaj XD kazu da zvuci bolje od STX a ima i bass boost prekidac - http://www.head-fi.org/t/789886/xduoo-xd-05-portable-dac-amp-introduction-impressions

E10k/E17 ne mogu da budu zamena/apgrejd u odnosu na stx, za ostale koje si naveo ne znam. E10k je provereno bolji od DG Xonara i slicno zvuci kao DS/DX samo sa ogranicenijim soundstage-om ali su prednost prenosivost, bass boost i pojacalo za sluske ali ne treba ocekivati cuda od tog fiia.

Pitanje je i da li su M&M apgrejd ili cak u rangu sa STX za to sto si naveo (gaming i sl.)
 
Poslednja izmena:
E10K sigurno ne zvuči kao STX.

Gde kupuješ? Razmisli i o xDuoo XD 05.

To je problem, sto ne znam koji je od tih DAC-ova na kom kvalitativnom nivou u odnosu na moju zvucnu, ali cim je on portabilan i za tu nizu cenu, govori mi da je slabiji od moje zvucne, ali meni je zvucna overkill, jer ove moje senn su low impedance, te im i ne treba puno snage, a kod tog E10K me privlaci i taj bass boost koji mi je bitan.
Kupio bi na K/P ako nadjem, a ako ne nadjem, onda mi aliexpress i slicni servisi ne ginu.

Racunaj da ces morati da potrosis bar 150$ (npr SMSL M6) a realno i 200-250$ jer je STX ipak odlicna karta. Za ovaj XD kazu da zvuci bolje od STX a ima i bass boost prekidac - http://www.head-fi.org/t/789886/xduoo-xd-05-portable-dac-amp-introduction-impressions

E10k/E17 ne mogu da budu zamena/apgrejd u odnosu na stx, za ostale koje si naveo ne znam. E10k je provereno bolji od DG Xonara i slicno zvuci kao DS/DX samo sa ogranicenijim soundstage-om ali su prednost prenosivost, bass boost i pojacalo za sluske ali ne treba ocekivati cuda od tog fiia.

Pitanje je i da li su M&M apgrejd ili cak u rangu sa STX za to sto si naveo (gaming i sl.)

Pa da, ovu moju zvucnu prodam za nekih 100 evra i 100 evra cu jos skupiti, dakle budzet mi je 200 evra.
Bilo bi dobro da budu bar u rangu, znam da nisu dac-ovi namenjini za gaming, mada ima par modela koji i to ciljaju, ali nisam zadovoljan kako zvuce u ostalim stvarima. Hvala za predloge, bacicu pogled na ove modele sto si preporucio.
 
Nema veze sto su Senn low impedance, bitan je kvalitet zvuka koji pruza STX :)
Imam DG Xonar, cuo sam DX, naravno tu je i integrusa a skoro 2 godine koristim E10k - fiio definitivno zvuci mnogo bolje od integre sa Asus ploce, bolje od DG i ''tu negde'' sa DX ali uz ograniceniji soundstage. Nema smisla prelaziti sa STX na E10k.

Tebi treba eksterni dac/amp koji je bolji od stx, ili bar egal, a da ima bass boost prekidac - to je XD05 :) Jeste kineski proizvod koji mora da se naruci ali u ovom slucaju nemas sad neki preveliki izbor jer je u srb izbor svejedno veoma ogranicen, da ne kazem ocajan.

Evo sta kaze lik koji ima STX i XD05:

I've only read about the ODAC, so I really have no personal knowledge. As far as what I know, it is far superior to my old FiiO E18 Kunlun which was pretty good. It also outclasses my ASUS Xonar Essence STX II. Not by miles, but definitely better.

Sad da li je bas tako, to ne znam ali dosta hvale taj XD05.

Inace Oppo je izbacio i novu verziju HA2:
https://www.oppodigital.com/headphone-amplifier-ha-2SE/
http://www.whathifi.com/oppo/ha-2-se/review
 
Poslednja izmena:
Da se ubacim i ja u pricu...

SMSL m6
O2+ODAC
Schiit Stack
Audinst HUD-MX2
Aune X1s
Eventualno Fostex HP-A3/A4 (ako ti nije u planu zahtevnije slusalice da koristis)
(tu je jos i Yulong i Audio GD ali su znatno skuplji, eventualno TEAC UD serije)

Sve navedene opcije su odlicni izbori u cenovnom rangu ispod 300e i kao 2in1 resenje. Ne mozes da pogresis sta god da izaberes. Bices sigurno zadovoljan na neki duzi period, dok ne odlucis da odradis "upgrade" opreme (mada je opet upitno da li bi dobio veliki skok sa opremom od 500+ evra).

Mozda nije losa opcija da uzmes u razmatranje 1+1 opciju (nezavisan amp i dac koji kasnije lako mozes da zamenis).

Ja se igram sa idejom da uzmem nesto poput Magni 2 uber pojacala (sa dosta izlaza i kvalitetan amp za duze staze) i ukombinujem sa DACom poput Musical Fidelity V90 ili Cambridge Audio DacMagic (ili nesto poput SMSL Sanskrit DAC-a upareno sa pojacalom)... Verujem da u Srbiji mozes da naletis na vrlo povoljne opcije po oglasima koje bi ti se uklopile u budzet...

I cela ova prica oko audio opreme je jedna velika "crna rupa", jednom kada te uvuce tesko ces se izaci... :)
 
Poslednja izmena:
Ok, Fiio E10k brisem sa liste.
Sad razmisljam izmedju SMSL M6 i xDuoo XD-05
O2+ODAC mi je zanimljiv, ali mi prelazi budzet od 200 evra, posto vidim da je oko 290 evra.
Sto se tice Schiit Stack-a i njemu je jaca cena + ne bi voleo da gomilam dva uredjaja na stolu. Tad bi zapravo uzeo samo DAC, jer posto su ove senn low imp, pitanje je kolko mi uopste i treba amp, siguran sam da bi malo doprineo, ali vazniji mi je dac, a amp bi mogao da saceka.
Bitno mi je da dac/amp ima veliki ulaz za slusalice, ne onaj mali 3.5, i da ima switch za input, da ne bi morao svaki cas da vadim kablove od slusalica, kad hocu zvucnike da koristim, i da dac ima u sebi headphone amp kao i opciju bass boost, i da dobro zvuci u igrama.
Sto se tice upgrade-a, ja zelim ovo da odradim i bicu zadovoljan, to ce biti to sto se mene tice, sem ako se nekad ne pojavi DAC koji je usmeren ka igracima, ali da dobro radi i u ostalim stavkama i da ima neku mainstream popularnu cenu.
Nisam pristalica toga da dosta love bacam u audio segment, jer mislim da su veoma male razlike izmedju nekog kvalitetnog DAC-a od 300 evra i nekog od 1000 evra, zna u tom audio segmentu dosta da se preteraje sa cenom, a neke audiabilne razlike bas i nema.
Uvek mi je bilo najbolje da uzmem ono sto se smatra kao best bang for the buck.
 
Poslednja izmena:
O2+ODAC 2in1 digital combo je 210e u EU kod Waltera u Svici sa sve slanjem za EU

SMSL M6 je ~148e na engleskom Amazonu.

Audinst HUD-MX1 160e, narudzbina preko ebay-a iz Koreje.

XDUOO XD05 je ~240e (bez postarine)u EU na jednom francuskom sajtu

Aune X1S je ~220e (best postarine) na istom holandskom sajtu gde se nudi i Schiit stack (koji izadje 280e sa postarinom i kablovima)

SMSL Sanskrit je ~100e isto na Amazonu, naravno morao bi i AMP da nabavis...

Cambridge Audio DacMagic je ~140e (samo dac znaci), Musical Fidelity V90 isto tako...

Obrni okreni probijas budzet od 200e u svakom slucaju ako hoces trajnije resenje... Za neki apsolutni "best buy" i zaista kvalitetnije resenje ispod 500e vaze TEAC UD-301(501) i Audio GD NFB-11 (koji uz malo srece mogu da se nadju za ~300e, naravno pored O2DAC/Schiit stack-a ali su ipak bolje opcije od njih). I sa njima zaista nemas sta da razmisljas dok ne crknu. Moji su favoriti trenutno i videcu da nabavim verovatno jedan od ta dva u skorijoj buducnosti.

Ako ti je apsolutni max 200e - odluci se izmedju M3/M6 (Mada bih i Audinst HUD-MX1 ozbiljno uzeo u razmatranje) i eventualno Audioengine D1 ako mozes da ga nadjes jer mislim da je povucen iz proizvodnje. Zavrsice ti posao za sve sluske do 250 Ohma.

Odlicna su resenja za taj novac i cenovni segment. Ali se mozda dogodi da ces zeleti da ih upgrejdujes posle nekoliko godina...

Edit:

Shvati ovo kao cistu preporuku/savet sto se tice uredjaja koje sam naveo. Ipak se svodi da je sve stvar licne preference i naravno kesa koji si spreman da odvojis i koji ima i najbitniji faktor.
Moraces da se bacis na guglanje i sam da izaberes. Za neki konkretan uredjaj tj model slobodno baci link a "dezurni krivci" ovde ce da bace misljenje o istom... :)
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da i Asus ima sta da ponudi u ovom cenovnom rangu a da je uredjaj moguce kupiti kod nas sto znaci validnu garanciju za razliku od kupovine sa aliexp.

https://www.asus.com/rs/Essence-Hi-Fi-Audio/Xonar_Essence_STU/

Kosta oko 220e u srb, mozda i manje na KP kod ''Ugara''.

https://headmania.org/2014/04/29/asus-xonar-essence-stu-review/
http://soundnews.ro/2013/06/22/asus-xonar-essence-stu-review-english-version/
https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/Xonar_Essence_STU/
http://www.head-fi.org/t/668495/review-asus-xonar-essence-stu

Ovo je u sustini eksterna verzija STX ali cak sa malo boljim komponentama, citiram sa head fi linka:
2) Better opamps by default. The LM4562 and LME49720 were popular options to be used with the ST and STX. The STU already has them.
6) Better components - the STU uses higher quality parts such as WIMA FKP2 capacitors where the ST/STX counterparts use some yellow (unknown to me) variety. It also has a more advanced power supply section, complete with DC-DC conversion and ultra-low dropout voltage regulation.

Sto izgleda pozitivno utice na zvuk pa kazu da STU zvuci manje ''hars'' u treble podrucju od STX:
Treble

After my experience with the Essence ST sound card, I expected harshness from Essence STU. I was pleasantly surprise to see that this wasn’t the case, as the treble is well extended without being bright, not even on HD800.

Na kraju moguca je i zamena op-ampa sto je dosta detaljno opisano ovde - http://www.6moons.com/audioreviews/asus2/3.html

Tako da je mozda najbolje da kupis STU posto ti STX vec odgovara a hoces eksterno resenje. Sa jedne strane ta zamena nema mnogo smisla ali sa druge ako si resio da izbacis kartu iz kucista i ako je budzet do 220e ne vidim drugo resenje :)

Velika prednost je mogucnost kupovine u srb + je tu i dvogodisnja garancija, XD05 (200-220$) bi morao da narucis i da cekas, pa onda cimanje oko dazbina a na kraju nista od krstene garancije.
 
Poslednja izmena:
Kakav je Shure SHA900. Nađoh ga na "akciji" od "samo" 500$. ŠTa je fora sa ovim DACom?
 
FX-Audio DAC-X6 na Aliju poslednje dve nedelje kod svih prodavaca ima manje-više cenu 48-51 $.

Biće dogodine nešto :d.
 
Da li bi neko bio voljan da mi malo pomogne. Odlucio sam se za prvi korak za kupovinu nekog jeftinijeg DAC.
Protrcao sam kroz temu i vidim da su smsl m3 i fx x6 izbor za ispod 100e sto je moj rang.
E sad, imam neke nakupljene poene na DX sajtu pa sam mislio da ih iskoristim za ovo. Moj problem je sto oni ne prodaju nijedan od ova dva modela iako imaju i fx i smsl. Ako bi neko mogao da pogleda da li postoji nesto u istoj klasi, meni bi to mnogo znacilo. Cena ne mora da bude ista, sve do 100-130$ je sasvim ok.
Opticki in i 2 izlaza (6.3 i 2xrca) su prednost, kao i napajanje preko usb
http://www.dx.com/c/consumer-electronics-199/amplifiers-143
 
Bolje te poene na DX iskoristi za sledecu kupovinu a dac/amp naruci na nekom drugom sajtu, ovi valjaju losiju, staru generaciju FiiO proizvoda (E10, E7) po cenama najnovijih verzija a i uopste im je ponuda ogranicena.
 
Poslednja izmena:
dx je generalno skup zato sto su velika firma. sve im je bar 20% skuplje, ali ima razloga za kupovinu kod njih.
I izgledalo mi je kao da cu morati da trazim na drugom mestu.

Hvala na odgovoru.
 
@hsv.stoned (i company :D)Jesi li cuo za problem "isochronous streaming" na USB 3.0 portovima kod USB DAC (AMP). Povremeno dolazi do krcanja zvuka, meni se to desava sa Asus Xonar U3. Sa generickim microsofovim driverima je sve u redu, jer oni rade samo u USB 2.0 modu, a imam instalirane intelove drajvere (iako zvanicno ne postoje za Win10). Zato se ja cudim sto pise u specifikaciji da DAC radi u USB 1.1 modu. Kakva su Vasa iskustva i razmisljanja ?!
 
Poslednja izmena:
Xonar DG imam ali retko koristim + je win7 u pitanju, nema tu problema.
A video sam brojne zalbe vlasnika raznih Xonara zbog drajvera za win 10.. jedino da probas sa http://maxedtech.com/asus-xonar-unified-drivers/ ali pre toga proveri po netu kako isti rade sa U3.
 
Pa pise na tom sajtu da ne podrzava u3, jedino ako je neko probao te drajvere pa rade.

Bas juce disableujem xHCI u BIOSu, updateujem intelove drajvere za EHCI (usb 2.0), i sve mi bolje radi, cak je bolji signal na USB wireless adapteru za 20%. Ne mogu da vjerujem koliko losi drajveri za usb 3.0 i msovi i intelovi za win 10. Nema veze sto ne mogu da iskoristim usb 3.0 makar radi sve bolje.


Sent from my Pixel XL using Tapatalk
 
Zna li neko gde kod nas mogu nabaviti xDuoo XD-05, SMSL M6, Schiit Fulla 2, Micca Origen+ ili neki slican dac/amp kombo do 230 evra? Znam da je ovde izbor bas slab, ali vidim da ni na KP ne nabavljaju bas nesto, a ne bih da narucujem iz inostranstva.
Jedino sam nasao AudioEngine D1 na KP :/
 
Nigde, jedina opcija je narucivanje a ne znam koliko je pametno naruciti cajniz (200$+) uredjaj bez garancije.

I ja merkam neki dac/amp combo (apgrejd posle e10k) i resio sam da sacekam FiiO Q3/Q5 ili direktnu zamenu za E10k (mada ko zna kada ce izbaciti).

Q3 je najavljen za maj-jun, Q5 za april, navodno su zamene za E17k i E18 a cene.. pa nesto mislim da ce Q3 kostati 180-200$ a Q5 oko 300$ (sto ce u srb verovatno biti 25-30k din odnosno 40-45k din :d)
Mada ne bi me cudilo da Q5 bude i dosta skuplji ali Q3 ce verovatno kostati oko 200$. Tu ciljam na domacu garanciju a i veoma sam zadovoljan sa Fiiom za ove dve godine.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko gde kod nas mogu nabaviti xDuoo XD-05, SMSL M6, Schiit Fulla 2, Micca Origen+ ili neki slican dac/amp kombo do 230 evra? Znam da je ovde izbor bas slab, ali vidim da ni na KP ne nabavljaju bas nesto, a ne bih da narucujem iz inostranstva.
Jedino sam nasao AudioEngine D1 na KP :/

Da li si razmišljao o Xonar STU, ovde je ~220e?
 
Nigde, jedina opcija je narucivanje a ne znam koliko je pametno naruciti cajniz (200$+) uredjaj bez garancije.
Da, od toga i ja imam strah, imam spremne pare, ali ne da mi se da narucim i rizikujem dal ce stici i dal ce biti ispravno.

I ja merkam neki dac/amp combo (apgrejd posle e10k) i resio sam da sacekam FiiO Q3/Q5 ili direktnu zamenu za E10k (mada ko zna kada ce izbaciti).

Ja ne bi uzimao FiiO, jer tu naplacuju i prenosivost, a meni treba samo na stolu da stoji. Doduse po toj logici, ne bi trebao da razmatram par ovih sto sam nabrojao, ali sta cu kad nema boljeg izbora za zvuk, za te pare.

Nego dal je moguce da nema nijedna radnja kod nas, ja sam nasao par, ali naravno, skupi su, ali nijedna naravno nema modele koje trazim, a ni na kp niko ne moze da ih nabavi, nemaju nikakvu vezu sa Kinom :D

Sta mislite o Cambridge Audio DAC Magic 100, vidim da ga ima ovde za 150 evra, kako se on poredi sa ovim sto sam nabrojao?

Da li si razmišljao o Xonar STU, ovde je ~220e?

Gde, cak i na KP je 320e? Moze link?
 
Svi koje si pomenuo naplacuju prenosivost ali vaze za bolju kupovinu od slicnih uredjaja ''zvucnih'' brendova (pogledaj koliko kosta npr. Beyerdynamic A200p koji nije bolji od 75$ FiiO/SMSL i slicnih ''kineza'').

I ja cekam klasican FiiO desktop dac/amp iz klase 200-300$ ali ako ne izbace uskoro svakako cu razmisliti i o Q3/Q5.

Slab je izbor u srb, posebno u cenovnoj klasi koju si naveo. Mozda naleti neki NuForce na popustu (mada su svi osim udac-a dosta iznad 30k din), STU moze da se nadje za 28-30k din.

Sta mislite o Cambridge Audio DAC Magic 100, vidim da ga ima ovde za 150 evra, kako se on poredi sa ovim sto sam nabrojao?

Prema utiscima/testovima ok je ali nista posebno..
 
Poslednja izmena:
Ihh desktop FiiO, to bi voleo videti :)
Gde mogu naci STU za te pare, moze na pp? mislis na polovan?
 
Stoji cena 27-28k din u dve prodavnice ali ne znam da li imaju na stanju. Poslacu ti na PP.

Sto se Fiia tice meni uopste nije mnogo bitno da li ce biti klasican desktop dac/amp ili neka univerzalna, prenosiva verzija, bitan mi je kvalitet zvuka, ciljam na apgrejd posle E10k. A do sada sam se uverio da e10k, iako nije nikakvo audiofilsko cudo, ipak pruza mnogo, mozda i najvise u tom cenovnom rangu do 100$ (racunam sve - kvalitet zvuka, dodatne funkcije, prenosivost/dimenzije i kvalitet izrade, pouzdanost)

Sacekacu testove a ne sumnjam da ce Q3/Q5 ponovo biti jedna od najboljih kupovina za taj novac. E sad, naravno da bi dobro bilo i da izbace takav uredjaj bez baterije, sa nizom cenom (150$) ali videcemo.
 
I meni je najbitniji kvalitet zvuka, ali zao mi je sto moram da placam prenosivi dizajn, koji mi ne treba, a nemam ekvivalent u desktop verziji.
Kad trebaju da izadju Q3 i Q5? FiiO bar moze da se nadje na ovom trzistu, ima ga po radnjama i na kp, valjda zbog popularnosti mobilnih.
 
Pa jbga, opet tu bateriju i prenosivost uz odlican zvuk cesto placas manje nego neke uredjaje poznatih proizvodjaca (koji su neretko cist prosek).

Prodaja Q3 bi trebala da pocne u maju-junu a Q5 u aprilu.
 
Neko reče da mu DacMagic 100 zvuči bolje od STX, da li ovde ili na hifiles forumu ne sećam se ...
 
Nazad
Vrh Dno