Šta je novo?

Pojacala za slusalice

Nije problem da se proširi budžet. Je li boji zvuk Zen ili Fiio, inače bi morali da zvuče isto? Bass boost mi ništa ne znači, ne zanima me ništa od gimmick.
 
Ista su klasa, kažu da su zvučno bez većih razlika.
Navodno FiiO zvuči malo neutralnije (ali i dalje veoma smooth, sa finom dozom topline) a Zen malo toplije. Ipak, dinamika je na strani K5 Pro, zbog moćnijeg pojačala.
Bass boost na Zen DAC je navodno dobro implementiran i može da bude korisna opcija, npr. za slušalice sa slabim basom, ili povremeno za igre, filmove itd.
 
Poslednja izmena:
Bacio se me u rabbit hole... :)
No posle vise satnih poredjenja, review bla bla i sta meni stvarno treba, ipak je Evo preovladao iako mi se ne svidja kvalitet izrade, ali funkcije su pobedile.
Narucen i zahvaljujem.

Btw, PreSonus AudioBox na akciji, 80€ na amazonu.
 
Zen Dac V2 moze da se nabavi za 146 evra sa KP samo sto ne izlazi u pretrazi jer oglas nema cenu vec ti cenu kazu kad ih kontaktiras. Neka zena iz subotice dovlaci preko grane naravno.
 
Poslednja izmena:
Imaš kolekciju slušalica, od kojih su neke zahtevne, tako da je K5 Pro mnogo sigurnija opcija u smislu pojačala i dinamike.

Ako je prioritet DAC/AMP i upotreba slušalica, tu K5 Pro (AKM) i dalje nema konkurenciju na našem tržištu. A generalno je i dalje najbolji uređaj do 200$, ili jedan od najboljih.
Ali mu line-out nije baš idealno rešen pa mnogi kažu da zvuk preko zvučnika nije među najboljim u klasi, odnosno da je dobar-prosečan za taj rang ali da ima i boljih (razni noviji topping, SMSL, Loxjie i slični chi-fi modeli) a moguće je i da Zen DAC takođe ima malo bolji zvuk kada se povežu zvučnici.

Ali za sluške K5 Pro (AKM) i dalje dominira u toj klasi. Kažu da je novi ESS K5 Pro za nijansu bolji (noviji DAC i manje izmene u unutrašnjem dizajnu), tako da postoji mogućnost da ima i bolji zvuk (line out) ali je i skuplji, u SRB će verovatno koštati oko 25k din.
 
K5 Pro radi samo preko USB napajanja ili ne? Zen vidim da radi samo sa USB.
 
Nažalost K5 Pro nisam uspeo da nađem u domaćim radnjama. Ako neko zna gde može da se uzme neka javi.
 
K5 Pro radi samo preko USB napajanja ili ne? Zen vidim da radi samo sa USB.
K5 Pro se napaja samo iz utičnice, preko strujnog adaptera koji se nalazi u fabričkom pakovanju.
Ostale mogućnosti povezivanja sa raznim uređajima:
Since K5 PRO can be considered a desktop class DAC and headphone amp, on its back you will find 3 digital inputs (USB, Coaxial and Optical), a RCA Line-In and a RCA Line-Out, this means than K5 PRO can be used as a DAC/Amp, as an Amp only or as a DAC only, I really like that.


On the front you have a simple input switch: Optical/Coaxial is first position, line-input is second, USB is third. It also offers a much-needed Gain switch with 3 positions: Low uses the unity-gain of 0 dB that will please the IEM users, mid gain is adding 6dB and high gain is adding 10dB.

K5_Pro_Redo-scaled.jpg

Zen DAC V1 je u početku zvučno bio samo ok, prosečan, i zahtevao je novi firmware (sa GTO filterom umesto linear phase filtera) ali i kvalitetan adapter za napajanje, da bi zvučao bolje od ''stock'' mogućnosti.

Zato je Zen V2 bolje rešenje, jer su uglavnom ispravljene te sitne mane, mada i tu ima mišljenja da i V2 malo bolje zvuči sa kvalitetnijim napajanjem, koje se prodaje odvojeno (dakle, dodatni trošak).
https://soundium.net/ifi-audio-zen-dac-v2
Connect the ZEN DAC via USB in between your PC, Mac or smart device – tablet or phone – and chill. Power consumption < 1.5W via USB power. Or, add a 5v DC power supply for even better performance (we suggest the iFi iPower 5V)

Upravo iz tih razloga sam se i odlučio za K5 Pro - malo svestraniji uređaj, sličnog kvaliteta zvuka kao Zen (uz malo neutralniji zvuk, što mi više odgovara zbog menjanja slušalica) ali uz primetno jače, sposobnije pojačalo i domaću garanciju.
A nisam morao ni da naručujem dodatni iFi (ili neki sličan) strujni adapter.

Generalno Zen V2 deluje kao kvalitetna, svestrana i odlična sprava u toj klasi. Ali je objektivno K5 Pro malo kompletniji uređaj, iz navedenih razloga, posebno na domaćem tržištu. Samo treba sačekati da prodavnice dobiju nove količine (AKM) ili malo skuplju, noviju ESS verziju.
 
Poslednja izmena:
Stigao danas Evo 4.
Upravo se odlepio od kompa i gitare posle 6 sati igranja sa njim.
Izrada i nije toliko losa kao sto su neki naglasavali, jednostavno osecaj plastike kvari opsti utisak.
No sve se to odmah zaboravi cim krenes da ga koristis.
U mnogim stvarima me prijatno iznenadio.
Prva je instalacija i sw, koji sve sam odradi, cak i update fw.
Bez ikakvih problema se "uglavio" u win10, sve radi iz prve bez trzalica.
Druga je koriscenje, vrlo jednostavno, za hobiste koji ne cackaju previse knobove idealno, jer jedan knob regulise sve.
Treca je ASIO drajver. Tu su odradili fenomenlan posao, na nivou skupljih PreSonus uredjaja koje sam imao prilike da cackam, nikada se nisam manje mucio tj par klikova i sve radi bez ikakvih dodatnih podesavanja u bilo kom DAW.
Cetvrta je loop back playback funkcija, vidi se da su se potrudili i odlicno radi i vrlo korisna stvar.
Peta input auto gain funkcija, odlicno radi i skracuje vreme podesavanja, 2 klika na tasteru i posle 10 sec sve savrseno podeseno.
Sesta naravno zvuk. Dynamic range je odlican, zvuk izbalansiran, jak signal koji gura sve bez problema, stage se odlicno izrazava na boljim slusalicama, HD559 prodisale i pokazale pun potencijal gde su me jako iznenadile sa kvalitetom zvuka jer sam ih samo na gitarskim pojacalima koristio, mislio sam da su slabije ali...
GSP 500 fejlovale zesce jer ne mogu da isprate ovakav dynamic range, no to su dedicated gaming sluske pa ne iznenadjuje, na GSX ipak rade mnogo bolje jer su i predvidjene i podesene za to.
Sve u svemu hvala Illidane, imas pivo, za 100€ pregrst opcija i kvalitetnog zvuka i pun pogodak za manje zahtevne hobiste.
Definitivno preporuka.

IMG20220201163840.jpg
 
Stigao danas Evo 4.
Upravo se odlepio od kompa i gitare posle 6 sati igranja sa njim.
Izrada i nije toliko losa kao sto su neki naglasavali, jednostavno osecaj plastike kvari opsti utisak.
No sve se to odmah zaboravi cim krenes da ga koristis.
U mnogim stvarima me prijatno iznenadio.
Prva je instalacija i sw, koji sve sam odradi, cak i update fw.
Bez ikakvih problema se "uglavio" u win10, sve radi iz prve bez trzalica.
Druga je koriscenje, vrlo jednostavno, za hobiste koji ne cackaju previse knobove idealno, jer jedan knob regulise sve.
Treca je ASIO drajver. Tu su odradili fenomenlan posao, na nivou skupljih PreSonus uredjaja koje sam imao prilike da cackam, nikada se nisam manje mucio tj par klikova i sve radi bez ikakvih dodatnih podesavanja u bilo kom DAW.
Cetvrta je loop back playback funkcija, vidi se da su se potrudili i odlicno radi i vrlo korisna stvar.
Peta input auto gain funkcija, odlicno radi i skracuje vreme podesavanja, 2 klika na tasteru i posle 10 sec sve savrseno podeseno.
Sesta naravno zvuk. Dynamic range je odlican, zvuk izbalansiran, jak signal koji gura sve bez problema, stage se odlicno izrazava na boljim slusalicama, HD559 prodisale i pokazale pun potencijal gde su me jako iznenadile sa kvalitetom zvuka jer sam ih samo na gitarskim pojacalima koristio, mislio sam da su slabije ali...
GSP 500 fejlovale zesce jer ne mogu da isprate ovakav dynamic range, no to su dedicated gaming sluske pa ne iznenadjuje, na GSX ipak rade mnogo bolje jer su i predvidjene i podesene za to.
Sve u svemu hvala Illidane, imas pivo, za 100€ pregrst opcija i kvalitetnog zvuka i pun pogodak za manje zahtevne hobiste.
Definitivno preporuka.

Pogledajte prilog 333724
super izgleda. Da te dobro i dugo sluzi 💪
@sale941 dobih ponudu od 155€ za zen dac v2 al se jos nesto premisljam. treba mi nesto na laptop da nakacim kao privremeno resenje al se nesto premisljam. znacilo bi mi da to fercera ok samo preko usb-C kao sto je @Dark Magician napisao. Najgore sto bih prvo sacekao da se reshim amirona i sony sluski prvo pre nego sto krenem u nove kupovine... opet gomilam slusalice bzv 😵 za divno cudo ove lcd xc rade odlicno i na obicnom out-u na macbooku cak bolje od clear-a iaku je planar vs dynamic😅
 
ne premisljaj se :)
 
Bilo je bas tesko ubediti me 😆 nadam se da ce se dobro slagati sa mba samo me smara sto retko koji od ovih uređajcica ima usb-c to usb-c da ne moram da nosim previše kablina
 
super izgleda. Da te dobro i dugo sluzi 💪
@sale941 dobih ponudu od 155€ za zen dac v2 al se jos nesto premisljam. treba mi nesto na laptop da nakacim kao privremeno resenje al se nesto premisljam. znacilo bi mi da to fercera ok samo preko usb-C kao sto je @Dark Magician napisao.
Znaci trenutna cena je 9 evra iznad onog kada sam ja narucivao odatle. Mada i po toj ceni je itekako konkurentan ali i specifican uredjaj.
Odlicno bi se to slagalo sa laptopom to je sigurno.
Obavezno mu flesujes 7.2 il 7.3C GTO Firmware jednostavno najbolji nacin da se prezentuje u najboljem svetlu manje je topao zvuk tada ali i precizniji za mene primetno .
 
Poslednja izmena:
ok je i ta cena uzimajuci u obzir da narucuju po ceni od blizu 170€. nego sam gledao nesto sa usb c al me mrzelo dalje posto ocigledno to nije zazivelo u hifi vodama toliko jos uvek pa uzeh na @illidan i tvoj predlog. hvala za info odakle poruciti (y) inace gledah i mojo al me iskreno smaraju uredjacici sa baterijama a i nema balanced out a i dizajn mi je malkice too much sa onim klikerima 😆 tako da jos i ustedeh sa zen-om
 
Treba navesti i novi Topping DX3 Pro+ (199$)
https://shenzhenaudio.com/products/...12-dac-nfca-headphone-amplifier-pre-amplifier
TOPPING DX3 Pro+ DAC Review

Navodno je zvučno najbolji u toj klasi (200$) a ima BT 5.0, OLED displej i pojačalo (1.8W @32Ω) moćnije čak i od K5 Pro (1.5W @32Ω).
Za 200$ deluje fantastično ali kupovinu kvare aktuelna kriza, visoki troškovi dostave, dažbine kao i činjenica da je Topping imao QC probleme prethodnih godina, pa nije baš svejedno naručiti njihov proizvod bez ikakve garancije.
 
Poslednja izmena:
Treba navesti i novi Topping DX3 Pro+ (199$)
https://shenzhenaudio.com/products/...12-dac-nfca-headphone-amplifier-pre-amplifier
TOPPING DX3 Pro+ DAC Review

Navodno je zvučno najbolji u toj klasi (200$) a ima BT 5.0, OLED displej i pojačalo (1.8W @32Ω) moćnije čak i od K5 Pro (1.5W @32Ω).
Za 200$ deluje fantastično ali kupovinu kvare aktuelna kriza, visoki troškovi dostave, dažbine kao i činjenica da je Topping imao QC probleme prethodnih godina, pa nije baš svejedno naručiti njihov proizvod bez ikakve garancije.
Spomenuh ga na prosloj strani, moze se nabaviti na KP za 235E
Brine me kontrola kvaliteta u Toppingu !
A verujem da ce toliko biti i K5 Pro ESS sa domacom garancijom od 2 godine...
 
Nisam viđao taj novi model na KP, samo stari DX3 Pro.

K5 Pro ESS će verovatno koštati oko 25-26k din. ali s obzirom na krizu, rast cena i marže, ne bi me čudilo da bude i skuplji.
 
Moram da vas pitam momci:
Zasto lepo ne narucite iz inostranstva - em jeftinije em mnogo veci izbor?
 
Zavisi na šta misliš. Npr. neke slušalice jesu mnogo jeftinije nego u SRB (posebno iz Thomann ponude) ali kod DAC/AMP uređaja je malo drugačija situacija.
Uglavnom se kupuju modeli ili do 100€, ili do 200-300€, a neki od njih (koji se vode kao odlična kupovina u klasi) su dostupni u domaćim prodavnicama (sa garancijom), ili na KP. A zbog covid krize troškovi slanja su sve viši, plus dažbine, čekanje i na kraju nedostatak normalne garancije, pa se često ne isplati naručivati DAC ili pojačalo, ako u domaćim prodavnicama postoji izbor. Mnogi će pre naručiti i na KP, sa kakvom-takvom garancijom preko ''Mađara'' (uz kraće čekanje), nego sa AE, e-bay, Amazona itd.

Ali naravno, nekada ne postoji drugi izbor pa je naručivanje sa tih sajtova jedina opcija, uz sve rizike i troškove.
 
Poslednja izmena:
Moram da vas pitam momci:
Zasto lepo ne narucite iz inostranstva - em jeftinije em mnogo veci izbor?
Pa od prikazane cene obično dodaju 30% carine tako da retko sta moze biti jeftinije 😅 cena sa shippingom i tih 30% cesto platiš 50% veću cenu + čekanje. Ja sam iz UK naručivao neke dodatke kablove, pads i to bude ok ako se uklopis u onu cenu do 50€. Nekako je ovde problem sto je sve to vezano za ozbiljniju audio opremu ili egzotika ili rezervisano za profesionalce. A na tih par mesta gde se nudi "egzotika" bude i takva cena😅
 
A ja mislio IT forum, ljudi su u trendu, znaju da iskoriste sve blagodeti interneta i znaju da koriste google... :)
 
Ja sam našao nekad neki audiofilski sajt, srpski, koji proizvodi ozbiljnu opremu, i imali su neki entry amp za Slušalice. Entry u smislu stotine, ne hiljade eur.
Nažalost ne mogu za živu glavu da se setim kako se zovu niti kako sam stigao tamo, možda neko zna?
 
A ja mislio IT forum, ljudi su u trendu, znaju da iskoriste sve blagodeti interneta i znaju da koriste google... :)
Pa ako imas neki predlog podeli vrv ima par stvari na koje bih i potrošio neki veći novac😁 ja stvarno nemam pojma kako da prodjem jeftino osim da nekog cimam u EU, US da mi donese ili sam da odem😅
 
Pa ako imas neki predlog podeli vrv ima par stvari na koje bih i potrošio neki veći novac😁 ja stvarno nemam pojma kako da prodjem jeftino osim da nekog cimam u EU, US da mi donese ili sam da odem😅
Ne mogu jer je protivno pravilima.
 
Jel moze preporuka za bluetooth portable DAC (znaci da ima bateriju,bluetooth i izlaz za slusalice).
Tj da se bezicno poveze na android phone ali zicno na neke hifi slusalice.
 
Ja imam Ugreen 80895 kao najjeftiniji opciju, moraš sa alija da ga naručiš, treba da je oko 30e. Vrlo sam zadovoljan kako radi i ne bih gledao ništa jeftinije.

Kupio sam juce shanling m0 dap, koji je još i player, otprilike je triput skuplji. Nema nikakvu podršku za mikrofon i još nisam dovoljno izigrao da mu dam bas ocenu.

Uglavnom preporučuju po netu fiio btr3k za slične pare ili još skuplji btr5 2021, sve zavisi od budžeta. Imas i shanling I hidizs samo BT dac za slične pare, opet sve zavisi od budžeta i nabavljivosti.
 
Nazad
Vrh Dno