Šta je novo?

Pojacala za slusalice



Z je odlepio za K9 Pro ko malom detetu kad das slatkis Slag na tortu je sto je zalepio jednu od najpopularnijih waifu anime karakter(Rias Gremory don't ask Kako znam):D
Nasuprot tome kolko je ocrnio Audeze Lcd 5 znaci full on nezadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Cujem da bluetooth utice na visoke frekvencije, jel on moze da prenese 192kbps kvalitet i kakva su vam iskustva sto se tice koriscenja bt veze.
 
Cujem da bluetooth utice na visoke frekvencije, jel on moze da prenese 192kbps kvalitet i kakva su vam iskustva sto se tice koriscenja bt veze.
Utice na sve jer je bt lossy sam po sebi i uticaće uvek na zvuk al kad poredis losless audio fajlove i skupocenu hifi opremu. Sto se 192kbps tice to je ispod i aptx adaptive i aptx hd a pogotovo ldac bitrate-a tako ako imas bt slusalice i izvore sposobne da koriste gore pomenute bt codece neces imati brige
 
Utice na sve jer je bt lossy sam po sebi i uticaće uvek na zvuk al kad poredis losless audio fajlove i skupocenu hifi opremu. Sto se 192kbps tice to je ispod i aptx adaptive i aptx hd a pogotovo ldac bitrate-a tako ako imas bt slusalice i izvore sposobne da koriste gore pomenute bt codece neces imati brige
Nisam te bas najbolje razumeo, mislio sam na poredjenje usb i bt veze?
Jel bt daje isti kvalitet ako nema problema signala ?
Ovo pitam jer sam imao klasican hifi sistem (monitor audio rs8 + nad 326bee + fx audio x6 usb dac ) i bio sam prezadovoljan istim (ali je najmanje praktiacan nacin slusanja muzike pa sam ga prodao).
Sada me zanima da li bt moze da zameni usb ali bez gubitka kvaliteta ako je signal dobar
+ ako moze neki savet za neke dobre hifi sluske koje bi parirale mom kucnom sistemu (znam da nijedne sluske ne mogu da zamene kucni sistem ali me zanima da li postoji od slusalica sa slicnim kvalitetom zvuka i koliko bi to kostalo).
 
Poslednja izmena:
Pa ako slušaš kuci 192kbps preko kabla i preko bt velika je šansa da neces cuti razliku u manjku kvaliteta samog zvuka. Razlika slušanja preko zvučnika i slušalica svakako ce uvek postojati.

A sto se tice slušalica reci koji budzet pa ce vec neko dati predloge koji se uklapaju
 
Pa imao sam bluetooth Senheiser PXC550 V1 za nekih 400e u to vreme kad sam ih kupio i nisam uopste odusevljen sa hifi, doduse imao sam bt 4.0 vezu
Kod zicnih slusalica koji nemaju bateriju i procesor ocekujem malo veci kvalitet za te pare jer imaju neku minimalnu ustedu zbog toga.
Ako znate recimo best hifi zicne sluske do 500e, i do 1000e.
 
Poslednja izmena:
Sto se mene tice mogu ti pomalo pristrasno preporuciti focal elegia (ako nađeš) ili neutralnijeg naslednika celestee i audeze lcd 2.
Nisam imao priliku da cujem hifiman sudaru i anandu ali su i to jake preporuke pogotovo sundara ako bi nesto ispod 500€.
 
Prvo proceni da li ti treba neki kompakt-lako prenosiv BT DAC/AMP ili klasičan DAC/AMP za kućnu upotrebu (ali sa BT funkcijom), koji nudi i bolji zvuk, moćnije pojačalo i više funkcija. Ja sam uvek za ovu drugu opciju, jer mi smartfon ispunjava sve zahteve za tu ''portable'' upotrebu i slušanje muzike, dok u kućnim uslovima volim da uživam u što boljem zvuku.

Od slušalica bih prvo krenuo sa AKG K712 Pro, nisam ih čuo ali mnogi tvrde da im zvučni tjuning podseća na manje hi-fi zvučnike, u smislu veličine pozornice, zabavnog, toplog i detaljnog zvuka.
Nisu mnogo skupe, oko 270€ na KP, a mnogima su odlične i endgame u toj cenovnoj klasi. Ako se apetit za što boljim zvukom tu ne zaustavlja, onda treba birati nešto iz aktuelne flagship klase.
 
Ako znate recimo best hifi zicne sluske do 500e, i do 1000
Kolege su vec spomenule da trebas da ulozis dobar deo tih para u neki solidan Dac/Amp Combo ili Dac + odvojeni Amp da bi izvukao maksimum iz sluski koje kupis pogotovo u toj klasi veci deo razlicitih modela, na razlicitom nivou profitiraju od sto boljeg izvora i skaluju sa istim kad je rec o maksimumu potencijala.

Dalje reci nam i kakvu zvucnu prezentaciju bi hteo nesto energicnije napadnije na prvu loptu malo V shape (izrazeniji visoki i niski tonovi ali opet i ovde ima varijacija dosta)
Ili sto detaljniju neutalniju light prezentaciju sa produzenim visokim tonovima i ostrijim revealing karakterom.

Ili neke Mid centric toplije sluske sa sto boljim mesnatijim intimnijim vokalima . Neke od izvodjaca ili zanrova koje bi najcesce slusao ... Ima puno tu faktora koji bi uticali na krajnji izbor nisu sve sluske u srednjoj ka gornjoj cenovnoj klasi najvise adekvatne za sve slucajeve i zadatke ali zato briljiraju za odredjene stvari npr .

Da li bi da budu otvorenog (polu otvorenog) ili zatvorenog tipa generalno ove prve ti daju cesce verniji , siri i precizniji zvuk ako su tjuning i izrada iznutra na mestu, ali ima i izuzetaka. Zatvorene ti daju tu prednost da lakse izvlace Bass impact i daju ti izolaciju od buke a pritom ne propustaju puno zvuka napolje.

I mislim da bi bilo naravno najbolje da sam procenis preslusavanjem pre kupovine koje ti najvise odgovaraju.
Od otvorenih ja bi ti preporucio Beyerdynamic Dt 880 Edition 32ohm ja sam kupio poslednji komad na stanju ali mozes da narucis i probas u toj radnji.
Audeze Lcd 1
Beyerdynamic Dt 990 Edition 32 Ohm

A od zatvorenih Audio Technica Msr7
I Denon Ah D5200 ove su osetno povoljnije ako ih nabavis sa KP . Npr preslusas ih u radnji ovoj gore Player iznad sa linkova a ako ti se tolko svidi da preseces onda narucis sa KP
.
Ostatak budgeta prebacis na kupovinu Fiio K5 Pro Dac/Amp
I zavrsio si pricu.
Ako ti treba neki Dac/Amp da mozes da koristis i na laptopu da se napaja samo iz Usb-a onda Zen Dac V2 kojeg imam licno. K5 pro ima dosta jace pojacalo ali za ove iznad gore modele i Zen dac je fin izbor generalno
 
Poslednja izmena:
Kolege su vec spomenule da trebas da ulozis dobar deo tih para u neki solidan Dac/Amp Combo ili Dac + odvojeni Amp da bi izvukao maksimum iz sluski koje kupis pogotovo u toj klasi veci deo razlicitih modela, na razlicitom nivou profitiraju od sto boljeg izvora i skaluju sa istim kad je rec o maksimumu potencijala.

Dalje reci nam i kakvu zvucnu prezentaciju bi hteo nesto energicnije napadnije na prvu loptu malo V shape (izrazeniji visoki i niski tonovi ali opet i ovde ima varijacija dosta)
Ili sto detaljniju neutalniju light prezentaciju sa produzenim visokim tonovima i ostrijim revealing karakterom.

Ili neke Mid centric toplije sluske sa sto boljim mesnatijim intimnijim vokalima . Neke od izvodjaca ili zanrova koje bi najcesce slusao ... Ima puno tu faktora koji bi uticali na krajnji izbor nisu sve sluske u srednjoj ka gornjoj cenovnoj klasi najvise adekvatne za sve slucajeve i zadatke ali zato briljiraju za odredjene stvari npr .

Da li bi da budu otvorenog (polu otvorenog) ili zatvorenog tipa generalno ove prve ti daju cesce verniji , siri i precizniji zvuk ako su tjuning i izrada iznutra na mestu, ali ima i izuzetaka. Zatvorene ti daju tu prednost da lakse izvlace Bass impact i daju ti izolaciju od buke a pritom ne propustaju puno zvuka napolje.

I mislim da bi bilo naravno najbolje da sam procenis preslusavanjem pre kupovine koje ti najvise odgovaraju.
Od otvorenih ja bi ti preporucio Beyerdynamic Dt 880 Edition 32ohm ja sam kupio poslednji komad na stanju ali mozes da narucis i probas u toj radnji.
Audeze Lcd 1
Beyerdynamic Dt 990 Edition 32 Ohm

A od zatvorenih Audio Technica Msr7
I Denon Ah D5200 ove su osetno povoljnije ako ih nabavis sa KP . Npr preslusas ih u radnji ovoj gore Player iznad sa linkova a ako ti se tolko svidi da preseces onda narucis sa KP
.
Ostatak budgeta prebacis na kupovinu Fiio K5 Pro Dac/Amp
I zavrsio si pricu.
Ako ti treba neki Dac/Amp da mozes da koristis i na laptopu da se napaja samo iz Usb-a onda Zen Dac V2 kojeg imam licno. K5 pro ima dosta jace pojacalo ali za ove iznad gore modele i Zen dac je fin izbor generalno
Ja bih slusalice povezao na bluetooth portable DAC, a ovi sto si mi preporucio mi ne izgledaju portable.
Po preporukama iz prethodnih postova, naginjem IFI ifi GO blu HD DAC.
Da li su oni losiji zvukom i sa njima necu moci izvuci maksimum iz tih slusalica?
Ako ne mogu onda neka preporuka za jeftinije slusalice koje su u toj klasi sa napisanim DAC-om.
Inace zvuk koji mi prija je bas onaj koji sam imao iz gore napisanog kucnog sistema (nad326bee+monitor audio rs8), a to je cvrst i precizan bas bez jako niskih i muljavih frekvencija, i ciste precizne visoke, znaci bez ikakve neznosti i preterane topline niti nesto kao lampas.
 
Mislio si napolju da ih koristis? Onda bi trebao da gledas neke zatvorene. Ja sam nekako u toj varijanti vise za neke BT. Ja se jos kajem sto prodah bang & olufsen h9 posto je zvuk sličan tvom opisu mozda da probas negde da probas nove HX nekako je neprakticno vucarati dodatni dac plus kabl plus moras da juris zatvorene sluske koje nisu gladne za snagom
 
Ja bih slusalice povezao na bluetooth portable DAC, a ovi sto si mi preporucio mi ne izgledaju portable.
Po preporukama iz prethodnih postova, naginjem IFI ifi GO blu HD DAC.
Da li su oni losiji zvukom i sa njima necu moci izvuci maksimum iz tih slusalica?
Ako ne mogu onda neka preporuka za jeftinije slusalice koje su u toj klasi sa napisanim DAC-om.
Inace zvuk koji mi prija je bas onaj koji sam imao iz gore napisanog kucnog sistema (nad326bee+monitor audio rs8), a to je cvrst i precizan bas bez jako niskih i muljavih frekvencija, i ciste precizne visoke, znaci bez ikakve neznosti i preterane topline niti nesto kao lampas.
Ifi Go Blu ima
Power OutputBalanced
SE
245mW @ 32Ω; 5.6v @ 600Ω
165mW @ 32Ω 2.8v @ 600Ω

Za tako mali uredjaj pojacalo mu nije lose uopste . Pogotovo kod balanced ulaza a ATH MSR7B koje sam ti preporucio gore su balanced verzija pa ako hoces portable kombinaciju to mi se cini kao super combo. DAC u Go blu je Cirus Logic Cs43131 koji koristi i Hiby R3 Pro koji vazi za jedan od najboljih plejera prenosnih na trzistu pa je veoma dobar kvalitet zvuka zagarantovan.

Izvini promaklo mi je to da si hteo BT Amp/dac inace ti ne bih postavljao ona 2.
Msr7 Headfi Reviews

Z review
Tyl Review
 
Poslednja izmena:
Uh taj tube amp I'ma mnogo fin Knob heheh znam da zvucim kao Zeos os Ali jednom kad se navuces na smooth large knobs vise nema dalje obavezan feature .

50omw @na 300 I 600 ohm je Strava jbt.
Da I'ma ovakvih novatarija kod Nas verovatno bi ih kupio ovako kad treba da se dovlace iz inostranstva mi je pain . Inace da nije toga ja bi verovatno dovukao ovaj Xduo model
 
 
Topping DX3 Pro+ Review

Ako je neko planirao kupovinu K5 Pro - izgleda da poznata prodavnica ponovo ima manju količinu na stanju, prema ceni i specifikaciji radi se o staroj (AKM) verziji.
 
 
Pravio malo reda tj sta ide u reciklazu pa sam imao prilike da skupim na gomilu sta je trenutno u kuci.
Asus U7 i Strix DSP idu u reciklazu, oba zveknula. Strix najgori sa perf/$, no sin ga zadrzao jer ima gomilu opcija koje je koristio, dok nisu zveknuli glavni kabl za stanicu i kabl za sluske, koji se ne moze posebno kupiti.
Spominjao vec, SpeaKa Dragonfly klon absolutni pobednik, izuzetna snaga i cist zvuk za mali usb dac koji je kostao 10€ (hvala jos jednom @Accuphase ):

IMG_20220327_210123.jpg
 
 
Razmisljam se da pazarim ovo: https://www.hidizs.net/products/hid...ingle-ended-mini-hifi-dac-amp?spm=..index.0.1

K5 PRO ostaje kod kuće, mislio sam da nešto što mogu da nosim sa sobom uzmem za posao i pokret. Inicijalna ideja je bila Dragonquest Cobalt, a onda sam video review-e xD.

Ja sam ga slušao sa raznim bubicama u radnji i jako mi se svidja. E sad, isto toliko kosta i fiio btr5 koji mi nije nista lošiji, a ima BT i mikrofon :) doduse s9 je dosta sitniji, mada se ne vidi sa slike.

ugreen BT mi je crkao audio izlaz. Kolko para tolko muzike, tako da ga ipak ne preporučujem više. Vizuelno kad sam ga rasturio deluje sve ok, jednostavno nema zvuka više, a radi (jednom se osvestio kad sam rastavio, više neće).
Takodje mi skuplji USB DAC sa es9218p sve češće gubi kontakt, na konektoru tako da sam trenutno u razmišljanju tws, BT, USB DAC... Sa mic, bez mic...
 
za kvalitetno slusanje na telefonu i laptopu da li uzeti Bayerdynamic dt770 pro na 32 oma ili ici na 250 plus pojacalo sa ugradjenom baterijom? i koje bi pojacalo doslo u obzir? ili mozda cak 80 oma u nekom scenariju?
 
Za početak, ja bih preskočio te slušalice. Dobre su ali pre svega kao ''alat'' u studiju, za specifične namene. Za (casual) slušanje muzike ima boljih slušalica.
 
Meni se za entry all around slusalice svidjaju sennheiser serija 5 ne znam zasto al ih nekako imam u lepom secanju kako su zvucali vokali na hd558 i hd518. I naravno grado sr60/sr80 ako neko moze da predje preko retro dizajna.
@hsv.stoned koji je sad best buy u tom rangu do 150€? 😯
 
Pravio malo reda tj sta ide u reciklazu pa sam imao prilike da skupim na gomilu sta je trenutno u kuci.
Asus U7 i Strix DSP idu u reciklazu, oba zveknula. Strix najgori sa perf/$, no sin ga zadrzao jer ima gomilu opcija koje je koristio, dok nisu zveknuli glavni kabl za stanicu i kabl za sluske, koji se ne moze posebno kupiti.
Spominjao vec, SpeaKa Dragonfly klon absolutni pobednik, izuzetna snaga i cist zvuk za mali usb dac koji je kostao 10€ (hvala jos jednom @Accuphase ):

Pogledajte prilog 339454
SpeaKa Dragonfly klon link?
 
Nazad
Vrh Dno