Šta je novo?

Pocophone F2

Može da se reši na više načina, sve zavisi šta tebi paše. Na primer sa ovom app imaš iste gestures kao u miui, a kao plus može se sve podesiti u sitna crevca pa i podesiti da jedna od gesti bude za status bar.

c8b1b378fc45fd3d1138bd1b4d8bc13a.jpg
 
Može da se reši na više načina, sve zavisi šta tebi paše. Na primer sa ovom app imaš iste gestures kao u miui, a kao plus može se sve podesiti u sitna crevca pa i podesiti da jedna od gesti bude za status bar.

c8b1b378fc45fd3d1138bd1b4d8bc13a.jpg
Hvala, testiracu i ovo, vidim da ima mnogo opcija pa cu istraziti. Poslao mi kolega sa foruma, ima u miui ovo ugradjeno sto meni treba, pojavi se coveculjak kao cetvrto dugme dole i onda klikom na to dugme otvore se dodatne opcije od kojih je jedna toggles koja spusta status bar. Tu je jedini problem taj jedan dodatni potez s obzirom da bas mnogo koristim ovu opciju
 
Samo ga stavi u ovako neku maskicu i vozi

https://www.ebay.com/itm/Nillkin-Fo...var=661744664466&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Ja sam sebi i sestri porucio sa ovog sajta dve crne nilkin maske.Telefon je inace u beloj boji ali koliko vidim ova maska prekriva sve pozadi i sa strane.Hteo sam prvo da uzmem u beloj boji ali bi se puno prljala maska pa sam odustao.Na kraju porucio dve crne.Trebalo bi da su dobrog kvaliteta citajuci recenzije na netu.
Tako da nemoj da se opterecujes bojom telefona,stavis ga u neku masku i to je to.
Ja sam uzeo sad ovu masku preko kp, bas crna. Deluje mi da je dosta bolja od ove koja se dobija uz telefon.
Inace, kakva su vam iskustva sa fabrickom zastitnom folijom? Jeste menjali za neku drugu,stavljali staklo,nesto trece?
 
Fabricka folija je bas dobra, ne menjam do prodaje. Mslim da ce da izdrzi dugo
 
Meni se izgrebala na jednom mestu posle par dana

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока

Takodje. Stavio sam Clear-Coat Original. Deluje mnogo robusnije ali malo kvari ostrinu. Ne utice na rad senzora otiska prsta.
 
Settings - additional settings - full screen gestures. Dobijaš to da je dosta komfornija upotreba. Uostalom najbolje da probaš, malo ko se vratio sa gesta na virtuelne dugmiće...

Ja probao i vratio se :D Nije to dobro Google prekopirao od Apple-a. Onaj gesture za back je katastrofa. Umesto da su i to kopirali, oni napravili onako, kao da vucem nesto sa oba kraja ekrana.
 
Pa kad ne znas da koristis :) nema sta da vuces, samo sa kraja ekrana onako malo povuces prstom, i to je to. Najelegantnije resenje su gestures. Pored toga ove gestures na miui su sada ustvari android tj google gestures.
 
Ja probao i vratio se :D Nije to dobro Google prekopirao od Apple-a. Onaj gesture za back je katastrofa. Umesto da su i to kopirali, oni napravili onako, kao da vucem nesto sa oba kraja ekrana.
Bukvalno su 10x bolje nego na ajfonu. Na ajfonu su užas, negde radi negde ne radi. Nema back sa desne strane već samo sa leve što je van svake pameti. Ovo radi perfektno, milina za korišćenje.
 
Bukvalno su 10x bolje nego na ajfonu. Na ajfonu su užas, negde radi negde ne radi. Nema back sa desne strane već samo sa leve što je van svake pameti. Ovo radi perfektno, milina za korišćenje.

Pa meni je logicno da back ide sa leve strane, a forward sa desne..koji ce mi dupli back? I jos kada hocu da pomerim stranu sa desna na levo i uhvatim ivicu, on mi odradi back..meni skroz nupotrebljivo
 
Lakše je da je back desno jer levo ne može da se dohvati lepo ivica sem ako nemaš ogroman palac. Juče baš čačkao iPhone 12 pro, ono ne može komotno da se koristi bez da iskrivim telefon. Glupost najveća moguća da ja radim gimnastiku palcem da bih mogao da se vratim nazad. Sa desne strane back je bukvalno najpristupačniji i prirodniji. Bukvalno je palac odmah tu i nema gimnastike.
Upravo back sa leve i desne strane pokazuje koliko je Android user frendly, dok kod iOS to ti je što ti je bato, nemaš izbora. Što je niđe veze.
 
Telefone od 6+” koristis jednom rukom? Alal ti vera onda [emoji1] Valjda postoji i levi palac...
 
Jel realno da ovako slabu podrsku ima ovaj mob?
Note 9 pro dobija za 2-3 nedelje android 11...a ovaj jedva par azuriranja i to uglavnom samo bezb.ispravke

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Ko o čemu ti o podršci... Imaš gomilu custom romova, flešuj pa ćeš imati ispravke.
Mada ne znam kakve to probleme ima ovaj telefon da mu toliko trebaju ispravke.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Oladi malo...uporedi ga sa f1 pa ces videti kolika je kome podrska bila. A ovaj je mnogo ozbiljniji mob

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Jel realno da ovako slabu podrsku ima ovaj mob?
Note 9 pro dobija za 2-3 nedelje android 11...a ovaj jedva par azuriranja i to uglavnom samo bezb.ispravke

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
Verovatno nemaju šta da ispravljaju... [emoji16]

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Verovatno nemaju šta da ispravljaju... [emoji16]

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Moj i dalje kuburi sa pozivima povremeno,slali smo im i dokaze,pise se o tome i po stranim forumima da zeza neke

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Imao sam los pokusaj ubacivanja drugog roma iz twrp-a i jedan forumas me je izvukao iz bedaka, naime imao sam pogresan twrp instaliran. Spremam se za drugi pokusaj. U prvom pokusaju sam stigao do ubacivanja XEU rom-a sa racunara na internu memoriju telefona, nisam uspeo jer racunar nije mogao da otvori internu memoriju zbog pogresnog twrp-a. Sad kada ima ok twrp da pitam, ulazim u moj racunar, otvoram Poco F2, ulazim u internu memoriju i u nju kopiam XEU rom sa racunara (copy - paste)? Kada udjem u internu memoriju telefona sa racunara dali imam neki poseban folder u koji kopiram rom ili samo kopiram na praznu internu memoriju? Kada se kopira XEU rom na internu memoriju telefona sta dalje, uzimam mob koji je i dalje u TWRP, kliknem u njemu "instal" pojavi mi se na telefonu XEU rom. Pise po uputstvu da u mobu treba da nadjem XEU rom iz TWRP-a, to mi vec malo komplikovano, moze neka pomoc za nastavak flesha?
 
Kad si u twrp ides na wipe pa format data, otvorit ce ti se novi ekran sa tastaturom gde moras upisati yes.
Onda ides nazad sa tasterom za nazad sve do pocetnog ekrana i klikni na reboot pa na recovery. Kad se ponovo pokrene twrp onda ubacis xeu rom na internu memoriju, kliknes na install, otvorit ce se novi rkran u kom ces videti tvoj xeu rom. Klikni na njega i onda kliknes na swipe to install. Cekas dokbinstalacija ne prodje, kad sve prodje kliknes na reboot system. Prvi boot ce trajati dugo, do nekih 10 minuta.

Sent from my MI 10 using Tapatalk
 
Kad se ponovo pokrene twrp onda ubacis xeu rom na internu memoriju, kliknes na install, otvorit ce se novi rkran u kom ces videti tvoj xeu rom. Klikni na njega i onda kliknes na swipe to install. Cekas dokbinstalacija ne prodje, kad sve prodje kliknes na reboot system. Prvi boot ce trajati dugo, do nekih 10 minuta.

Sent from my MI 10 using Tapatalk

To! To mi je bilo vazno. Sad cu ovo da provezbam na papiru pa prelazim na racunar. Hvala
 
Telefone od 6+” koristis jednom rukom? Alal ti vera onda [emoji1] Valjda postoji i levi palac...
Najnormalnije koristim Mi 10 jednom rukom. Poruke kucam lagano desnim palcem, nebitno da li je swipe ili klasično kucanje. Jedino u pokretu kad žurim negde koristim i drugu ruku jer brže kucam. Za to mi služi levu palac, ne da konstantno držim telefon sa 2 ruke. Btw imam normalne šake.
Da hoću da koristim konstantno 2 ruke uzeo bih 10" tablet, ne telefon.
 
Kad smo kod podrške, zna li se dokle će ovaj telefon dobijati podršku, android 11 npr da li je planiran?
 
Naravno da ce imati android 11, vec ima odavno android 11 za ovaj telefon
 
Poco f2pro je isto sto i redmi k30pro a oni imaju vec odavno weekly android 11. Nije mi jasno o cemu onda on prica

Sent from my MI 10 using Tapatalk
 
To sam pročitao i ja isto. Nalazim dosta različitih informacija, sve je nezvanično osim ovog iznad koji je koliko sam shvatio ne baš običan zaposleni u xiaomiu. Meni je trenutno android 10 i miui 12.0.4
 
Poslednja izmena:
Realno nisu normalni ako je to istina...mob premium karakteristika da nema android azuriranje...mogu odmah zatvoriti firmu imbecili...
Ostajem pri tome da je f2 pro ocaj po podrsci u odnosu na daleko socijalnijeg rodjaka f1 (mislim na zvanicnu podrsku)...razocaran totalno vec sad jer toliko kasni android 11...

Jos kad procitah izgleda da stize iznenadjenje sa 11-kom za note 9 pro i note 9s tek tad sam siznuo,proguglajte i procitajte o tome,navodno vec za koju nedelju,jedan od sajtova bivse Juge je objavio vest.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno