Šta je novo?

Poco F5

pa da ,samo u UK dele za dz a Kinezi ih prodaju.😁😁😁
 
Vidim na YT recenzijama u komentarima vrište o nekim problemima sa matičnim pločama. Šta je u pitanju?
 
Zna li neko koliko je jača Adreno 730 od Adreno 725 ?
 
Cuj ovo,Poco F5 "midrange"??🤣
Vecih gluoosti koje izvaljujes po raznim temama se ne moze procitati,pa se svi slatko smejemo..😀
Jos kad se kaze da onaj ko ima F2 pro i F3 nema potrebe da menja za F5..🤣🤣
Ali svako moze da pise smesne oostove da razveseli ostatak foruma..😂
A od deljenju u UK za Dz...No Coment..😁

Pogledaj u UK,sigurno ces naci negde linkove,dele za Dz..
Meni je drago uvek da nekog razveselim i da mene razvesele, narocito u ovo doba u kojem zivimo :D

Nisam rekao da dele za dz, nego kako su krenuli samo sto ne krenu. Da ne idem previse u off, ali ovo npr mi spada u tu kategoriju:


Ja sam P30 Pro uzeo za 256.50gbp znaci nesto oko 40ak hiljada, novembra 2019, kad je kod nas bio izmedju 75-90k regularno, 128/8 single sim isto preko O2, a pritom akcija trajala 4 dana skoro, narucio onlajn, platio, otisao do Hammersmitha i pokupio u poslovnici. I meni zvuci nerealno sad kad pomislim, ali itekako je bilo realno.

To sto je nas neko slagao da je Xiaomi brendcuga od telefona i da vredi koliko xiaomi shop (koga ima jos malo pa vise nego McDonaldsa po BG-u) misli da vredi, to je nas kolektivni problem.

Ne zaradjuju oni od ne znam ni ja cega, sigurno ne jer nude telefone po dobrim cenama, nego po derikoznim marzama da namire radnike i rente na sijaset lokacija. Kao sto je Walteru opao kvalitet kad je krenuo svuda da otvara, tako su i ovi zeznuli value-proposition kad su isto krenuli da se sire. U UK inace imaju dva storea, Birmingham i London (Westfield Stratford, onaj gigantski soping centar), a cuo sam da zatvaraju Londonski uskoro.

A samo u BG ima 5 storeova, kako pa to, a dosta smo manji od UK? No nebitno za temu.

F5 ima dobar cpu, oba imaju, ali da je to ne znam ni ja kakav apgrejd sa amoleda na F3, i performansi koje on nudi, nije, ali dobro, svako svoje pare drugacije ceni. Mozda nije midrange al nijen ni FLEGSIP KILER, sa dimmingom, proximityima, i jos slicnim detaljima. Pritom mane tek dodju do izrazaja posle par nedelja koriscenja, zasto je blizi midrange nego flegsipu. X3 pro cini mi se ima i problem sa plocama koje umiru same od sebe, tako nesto bar na redditu pricaju, koliko je ucestalo, pojma nemam. Sto se softvera tice, za F3 znam da su bar zakrpili lepo sa MIUI14, ali trebalo im je ihahaj.

Cak su i indijci koji su ih dizali u nebesa pre, poceli da bojkotuju upravo jer su QC niz vodu pustili, i jer stancuju modele bez logike, a njihovo je mozda i najkonkurentnije trziste.

Da ne bude da sam samo prema Xiaomiju takav, kritican sam i prema startnim cenama Samsunga i Huaweia, a trziste brzo to iskristalise kroz par meseci.
 
Poslednja izmena:
Nece moj druze trziste procistiti nista
Ponasace se onako kako ga usmeravaju,reklamama ,video recenzijama itd
Lakse je pogledati video ili pitati otraka,ortakinju kako nesto radi (a ni oni veze nemaju) nego istraziti malo
Pa zato i imas da placas polovni iphone iz 2017 300-400 evra
Da kupujes telefone iz 2023 koji su losiji od onih iz 2020 a placas ih vise itd itd
Tako da nista trziste nece procistiti vec ici tamo kuda ga vode
Vecina nije uvek u pravu x puta dokazano
 
Nece moj druze trziste procistiti nista
Ponasace se onako kako ga usmeravaju,reklamama ,video recenzijama itd
Lakse je pogledati video ili pitati otraka,ortakinju kako nesto radi (a ni oni veze nemaju) nego istraziti malo
Pa zato i imas da placas polovni iphone iz 2017 300-400 evra
Da kupujes telefone iz 2023 koji su losiji od onih iz 2020 a placas ih vise itd itd
Tako da nista trziste nece procistiti vec ici tamo kuda ga vode
Vecina nije uvek u pravu x puta dokazano
Slazem se, ali postoji i podskup tih ljudi koji kupe, skapiraju da su se zeznuli, pa hoce da promene vec posle par nedelja, i zavrsi telefon na oglasima vrlo brzo, pa ko nije gadljiv na "polovno", moze ok da prodje.

Manji broj, ali ih ipak ima.
 
Naravno ,slazem se
Ne mislim nikada da su ljudi glupi ,samo su lenji, podlozni sugestijama i pomodarstvu
 
Mislim da vredi promeniti mi9t star skoro 4 godine za ovsj poco f5..ima li neko neke informacije,kada će kod nas i cena?
 
Mislim da vredi promeniti mi9t star skoro 4 godine za ovsj poco f5..ima li neko neke informacije,kada će kod nas i cena?
Što se tiče cene mislim da su objavili za Evropu sledeće:
Poco F5 8/256 430e
Poco F5 12/256 480e
Poco F5 pro 8/256 580e
Poco F5 pro 12/256 630e
S tim da će biti neke promocije na početku prodaje, tako da će vrv cena ići dole za nekih 50e možda i više
 
A da li će tu kod nas u Srbiji biti da se kupe na mi sajtu,ili poco ne spada tu?
 
Bice ih i na KP i na raznim sajtovima za prodaju,trebalo bi da stignu krajem Maja,bar se ocekuje za Nemacku krajem Maja,nadamo se da ce i ljudi sa KP imati priblizno to vreme.
 
Mislim da vredi promeniti mi9t star skoro 4 godine za ovsj poco f5..ima li neko neke informacije,kada će kod nas i cena?
Definitivno treba menjati, tu se vec ogroman napredak vidi.
Bice verovatno kroz mesec dana na Mi Srbija neki promo, mozda kao za tablet onaj svojevremeno, early bird discount.
 
Bukvalno je isti CPU, slabo underclockovan i SLC cache je prepolovljen.
GPU je takodje isti, samo dosta nize clockovan i to je po meni najveća razlika za nekog kome treba što jači GPU.
Modem je X62 umesto X65 i tu je prepolovljena brzina, ali zamisli, nije više 10gbps, nego 4.4gbps. Teško da će to bilo kome biti sporo.
Sve u svemu, jako je sličan SD 8+ gen 1
 
To ti je isto kao sa Huawei vs Honor, dok je Honor bio podbrend Huawei-a.koristi njihov OS ali ih me prodaju putem njihove prodavnice.tako ti je i sa mi store,poco je podbrend Xiaomi-a.
 
Bukvalno je isti CPU, slabo underclockovan i SLC cache je prepolovljen.
GPU je takodje isti, samo dosta nize clockovan i to je po meni najveća razlika za nekog kome treba što jači GPU.
Modem je X62 umesto X65 i tu je prepolovljena brzina, ali zamisli, nije više 10gbps, nego 4.4gbps. Teško da će to bilo kome biti sporo.
Sve u svemu, jako je sličan SD 8+ gen 1

Da, ali zato ako ocete igrice, ne moze da vrti ultra ili high setting.
 
Koliko videh u snimku koji sam naveo, Genshin Impact na najvišim podešavanjima je imao 51 fps, dok je 8+ imao 57 fps. To bi trebala da je jedna od najzahtevnijih igrica na telefonu? Sve jedno, kome treba najbolje od najboljeg kupice, a ovo mislim da je odličan kompromis cene i performansi.
Biće zanimljivo videti još neki telefon sa ovim soc, ne svidja mi se što poco daje samo 2 godine update-a.
 
Bilo bi super ako ga mts bude imao u ponudi po nekoj razumnoj ceni uz Box 4 paket.
 
Moj Mi 9t Pro krajem septembra puni 4 godine. Sve još uvek savršeno radi, da čovek ne poveruje 😳😁
Ipak, razmišljam o kupovini
Poco F5 pro, ili
Xiaomi 12t pro.
Šta je pametnija kupovina?
 
@radashin Ja bih se opredelio za F5 Pro.
 
Da li je velika razlika između poco f5 i pro verzije?koji se više isplati,kakve su razlike?ne razumem se baš u telefone,kamere itd..
 
Je l se zna ista za zvanicnu distribuciju u Srbiji? Peca nesto napisao na yt da nemamo uvoznika za Poco? Ako ne budemo imali zvanicnog, je l ce moci negde da se nadje f5 pro za one early bid cene sa predstavljanja telefona? Tipa 450e za 12/256 verziju
 
Je l se zna ista za zvanicnu distribuciju u Srbiji? Peca nesto napisao na yt da nemamo uvoznika za Poco? Ako ne budemo imali zvanicnog, je l ce moci negde da se nadje f5 pro za one early bid cene sa predstavljanja telefona? Tipa 450e za 12/256 verziju
Pojavio se u dve radnje, f5, 8-256,395 evra.
 
Moj Mi 9t Pro krajem septembra puni 4 godine. Sve još uvek savršeno radi, da čovek ne poveruje 😳😁
Ipak, razmišljam o kupovini
Poco F5 pro, ili
Xiaomi 12t pro.
Šta je pametnija kupovina?
Razlika izmedju ta dva:

12t pro VS Poco F5 pro

Kamera:

Zadnja 200mp VS 64mp
Selfi 20mp VS 16mp

Displej:
1220 x 2712 pixels,446 ppi,900 nits (peak) VS 1440 x 3200 pixels,526 ppi,1400 nits (peak)

Zvucnici:
Stereo speakers,Harman Kardon VS Stereo speakers

Baterija:
5000 mAh,120w VS 5160 mAh,67w

Bluetooth:
5.2 VS 5.3
 
Pojavio se u dve radnje, f5, 8-256,395 evra.
Sad našao na netu, dve radnje u balkanskoj koje prodaju.
Za 8/256- 365e
12/256 -395e
Nešto mi je to previše jeftino a malo i sumnjivo. Jel imao neko iskustva sa tim radnjama? I bilo bi lepo ako je neko kupio telefon da podeli utiske.
Na kp ga još nema..
 
Ja sam zvao,nemaju ga jos uvek,kazu trebalo bi da dobiju u Ponedeljak ili Utorak.pitao za cenu,takodje ne znaju kolika ce biti.
 
Sad našao na netu, dve radnje u balkanskoj koje prodaju.
Za 8/256- 365e
12/256 -395e
Nešto mi je to previše jeftino a malo i sumnjivo. Jel imao neko iskustva sa tim radnjama? I bilo bi lepo ako je neko kupio telefon da podeli utiske.
Na kp ga još nema..
Jedino ako nije global, nego Indijska verzija.
 
Nazad
Vrh Dno