Šta je novo?

PlayStation VR2 (PSVR2) - Opšta diskusija

Kako cete cuvati uredjaj?
Citao sam malo po netu, navodno bi svaka Quest torbica mogla da posluzi.
Na KP nema trenutno nista, planiram da narucim nesto od Kineza, osim ako neko nema bolji predlog.

Igrao sam jos malo danas, sve sam zadovoljniji kupovinom.
Jako mi na zivce ide raspored tastera na joypadima, ne znam sto jednostavno nisu prekopirali ovaj sa dualsense-a.
Ja imam stalak za VR headset, ostao mi od ranije, na kome će stajati, barem za sada. A poručio sam i ovo. što se tiče neke torbice, imam i za Quest i za Quest 2 neke i nisam probao PSVR2 u to, ali ako može da stane, slobodno ga stavi. Tako će biti zaštićen od prašine sigurno. Verujem da će napraviti neki case i za PSVR2 i prodavati vremenom. Mislim da i originalna kutija može dobro da posluži za čuvanje.
 
Planiram da uzmem uskoro VR 2. Da li je neko raspolozen da podelimo share par kvalitetnijih igara na jednom nalogu, da izglasamo listu? 😊
 
Kako vam zavidim.. Ja sam tek skoro saznao da VR2 za PS5 izlazi uskoro. Taman sam rešio da izmem xbox s i naletim na glupi post za vr.
Sad na 270e moram da dodam još 1000e.

Jedino me teši što još nema nekih igara koje mene zanimaju. Možda do tad neko od vas odluči da je igranje igrica zlo i gubljenje vremena pa reši da mi proda konzolu i vr :)
 
Uspeo sam na minut da probam. Po meni veliki iskorak ka boljem. Mada i Vr1 sam samo jednom koristio i jedva sam uspeo da izadjem iz kokpita koliko mi je bilo muka. Horizon fenomenalno izgleda.
 
Ja sam malo igrao Pistol Whip i Rez. Prvo što sam primetio u odnosu na PSVR1 je oštriji prikaz i tracking koji je sjajan.

Adaptive trigger je odličan dodatak Pistol Whip-u. Deluje baš prirodno. I momentalno učitavanje nivoa, nakon što se odabere start, puno znači i doprinosi imerziji. U ovoj igri je precizan tracking jako bitan, jer se izbegavaju metkovi, zidovi i grede, tako da je puno dobila nadogradnjom za PSVR2.

Rez nisam igrao na PSVR1, pa ne znam kako je izgledao i kakav je bio gameplay. Ali mi se dopada celokupan osećaj prilikom igranja. Vibracija u kacigi je odličan dodatak i daje bolji ugođaj. Okruženje je šarenoliko, puno jednostavnih oblika i oštrih ivica. Nisam skontao kako da nišanim pogledom, pa ću to naknadno istražiti.

VR igre su dobile baš puno implementacijom brzog učitavanja tj. eliminisanjem loading ekrana i dodavanjem podrške za adaptive triggere. Jedva čekam da probam Horizon narednih dana, mada mi cena od $60 u prvi mah deluje puno.
 

Bio novi State of Play. Najavljeno je 5 PSVR2 igara. Ova mi je najzanimljivija
 
Poslednja izmena:
Igrao sam još malo Horizon. Sjajno zaista. Borbe i gameplay mehanika su odlično uradjenei prilagodjene za VR. Probao sam da uključujem i isključujem foveated rendering u opcijama i ja nisam primetio da igra išta drugačije izgleda niti da su lošije performanse kada je uključen ili isključen, pa sam ga ipak ostavio da bude uključen. Inače igra ima jedan bug kod mene, i prvi put kada sam igrao i sada, kada se pojavi prompt u igri "Do you want to change your Controller/Movement settings", ako se stavi yes igra baca na Options meni iz koga nije moguće izaći niti išta promeniti i mora da se zatvori igra i opet otvori. Options meniju se može normalno pristupiti u igri i menjati bilo šta, samo kada se taj prompt pojavi, ako se prihvati ide taj bug.

Probao sam još Tentacular, simpatično, više za decu igra, ali nije loša. Probao sam i Light Brigade. Odlična, mada teška. Nema neku grafiku. Za sada mi se samo igra Horizon baš i pored toga što je 70 posto climbing simulator :)
 
Da ima taj bug da je greyed out opcija iako ti ponudi sam da promenis kontrole. Ja sam izlazio do glavnog menija isprobavao menjao pa se vratio na gesture. Desilo mi se i jednom da ugasi konzolu u Horizonu pa posle izbacio da je systemska greska. Najmanje mi smeta motion sicness kad sam igrao SW sa teleport opcijom, to je defintivno igra gde nisam imao uopste mucninu kao neko ko je pocetnik u VR svetu. Demo americkog fudbala je cool, deluje mi da ce jednog dana kada VR bude uznapredovao maksimalno sa wireless headsetom i ogromnom prostorijom moci sportske simulacije da cvetaju.
 
Malopre sam video da za 9 funti moze da se doplati za upgrade na PS5/VR2 Tetris Effect, tako da je to jos jedna prava stvar za pocetak VR2.....
Inace, ko je igrao Rush of Blood na VR1, 16.3 izlazi:



Najbolja fora koju su ovde uveli ja da skoro ne smes da trepnes, jer ako to uradis, oni su istog trenutka mnooooogo blize tebi..... :ROFLMAO:
 
Neko skijanje bi bilo fantastično i zimski sportovi. Uopsteno olimpijske igre zimske i letnje bi bile pun pogodak.
 
Malopre sam video da za 9 funti moze da se doplati za upgrade na PS5/VR2 Tetris Effect, tako da je to jos jedna prava stvar za pocetak VR2.....
Tetris Effect, Rez Infinite i Thumper imaju paid upgrade ($5 - $10). Pistol Whip ima besplatan upgrade.

Sve su to super igre za početak PSVR2.
 
VR najbolje radi sa "kokpit" igrama a na zalost, trenutno su samo GT7 i NMS. Nadao sam se da ce ACC dobiti update ali nista od toga. Kontam ga uzeti samo zbog GTT7 ali mi glupo samo zbog jedne igre.
 
Uspeo sam na minut da probam. Po meni veliki iskorak ka boljem. Mada i Vr1 sam samo jednom koristio i jedva sam uspeo da izadjem iz kokpita koliko mi je bilo muka. Horizon fenomenalno izgleda.
Ako mogu da znam, gde to ima da se proba? Meni bi i minut znacio, samo da ne dajem pare na slepo.. ipak je specificna stvar...
 
Ni ja se ne bih usudio da kupim na slepo. Posebno sto su neki vec rekli ovde da se vide pikseli, da nije slika idealna a na internetu sam video i da je oled tv bolji od cinematic moda VR2. Prvo test negde bi bio dobra ideja.
 
Ni ja se ne bih usudio da kupim na slepo. Posebno sto su neki vec rekli ovde da se vide pikseli, da nije slika idealna a na internetu sam video i da je oled tv bolji od cinematic moda VR2. Prvo test negde bi bio dobra ideja.
Ako neko očekuje da dobije idealnu sliku bez piksela i cinematic mode na nivou OLED televizora, nema potrebe ni da proba, samo će se razočarati.
 
Zaboravih da je linkovanje KP zabranjeno, elem ima oglas neko mnogo pametan rentira u BG. Sad da li stvarno ili ne ne znam posto sam oglas vidjao i pre dok sam proveravao cene pre izlaska.
 
Pa i TV kada se kupuje red je baciti pogled negde u radnji čisto da se ne kupuje naslepo. Kada pročitam nečije iskustvo ja ne mogu da ocenim meru koliko je to izraženo. Spominju neki i tablete za VR mučninu ovde. Po meni ipak uz poštovanje svih koji su kupili nije zicer odluka.
 
Meni iskreno nije jasno sta rade svi ti silni slepci iz svih tih silnih kancelarija brendova... Pa jel toliko tesko napraviti promo pult u Uscu ili Delti ili BeoCentru? Sony ime otvara sva vrata! Pogotovo Sony PSX!
Kladim se da bi gomila roditelja koji imaju para vise nego blata a ima ih trenutno vise nego ikada takvih u BG kupila i Sony i VR 2 samo eto tako, da bi se 'urcili.
Pogledajte malo koliko ima Royal Oak-ova i Daytona po Beogradu. Submariner vise niko i ne gleda kao prestiz!

Kontaktirao sam tog na KP sto rentira, laze, nema VR 2
Ispituje trziste... a cene koje trazi su smehotresna olimpijada... Ono, lista zelja i pozdrava!

Nije meni problem da kupim set i da probam, pa ako mi se ne svidja, nazad na oglas. ALi gubim 200-300 evra sigurno pri preprodaji plus cimanje, koje je zesce za konzole, jer su kupci neozbiljni plus nakupci koji navaljuju...
 
Nazad
Vrh Dno