Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Kako se preko kontrolera igraju FPS igre na PS? Juče sam probao GTA5 i samo me je iznervirao, na PC preko tastature i miša nikakav problem nisam imao. Ovde nema šanse da ga nanišanim, čak ni kola ne uspevam da vozim kako treba.
Ni Assassin's creed mi ne ide preko kontrolera, dok na PC je super sa tastaturom i mišom.
Ja uvek za svaku igru potražim najbolja podešavanja na netu i bogami ume da pomogne, tj oseti se razlika u odnosu na default podešavanja.

Kao što reče Alex, dosta ima i do navike, tj vežbanja, ali što se samog FPSa tiče, jos nisam probao i iskreno plašim se i da probam.
 
Fps na konzolama je za rekreativno igranje. Obično postoji mala pomoć od same igre u vidu autoaim opcije.
Na sve se čovek navikne...
 
Autoaim off i sve asistencije a sto rece Nikola setovanja sa neta potrazis. Uglavno pojacam brzinu pomeranja nisana, meni tako osgovara. Sto duze igras lakse ce ti biti, naravno nikada kao sa tastatutom i misem.
 
Sve je stvar navike. Meni je bilo malo komplikovano kad sam prešao sa PC-a na konzole ps3 i xbox 360. Kad sam se privikao na taj način igranja nisam odigrao više nijednu igru na kompjuteru. Ništa ne može da zameni fotelju i big screen.

U svakom slučaju mislim da nije ovo tema za ovakvu konverzaciju.

Malo vežbe i biće sve ok.
 
Poslednja izmena:
Kako se preko kontrolera igraju FPS igre na PS? Juče sam probao GTA5 i samo me je iznervirao, na PC preko tastature i miša nikakav problem nisam imao. Ovde nema šanse da ga nanišanim, čak ni kola ne uspevam da vozim kako treba.
Ni Assassin's creed mi ne ide preko kontrolera, dok na PC je super sa tastaturom i mišom.
GTA 5 nije FPS. Najveci problem pucačina na konzolam je sto igre nisu konzistentne. Pisao sam 100 puta pa se izvinjavam, ali svaki developer izmislja kako kontroler zapravo treba da radi. Opcenito R* ima problem sa konzolama. Originalni RDR je jako zamoran za igranje koliko je aim los.

Na zalost samo par igara ima jako dobre kontrole i cesto ces da vidis konzolaske streamere da ne skacu sa jedne FPS igre na drugu kao PC igraci radi istih problema. Na PCu-u u 99% slucajeva imas raw input i svaka ti igra izgleda manje vise isto za aim. Na konzoli jedan developer izda 3 igre i sve tri imaju jako razlicite kontrole (npr DICE).

BF5, 2042, R6 siege, MW2, MW3, Insurgency: Sandstorm, (nije FPS ali) TLOU PT1 i PT2, PUBG, hell let loose, cyberpunk, The Division 2, Destiny 2.. imaju sjajne kontrole. Nakon toga je na zalost downhill. Manje vise sam sve u slicnom zanru probao i tacno mi mozak blokira kada vidim kako su neke igre unistene losim kontrolama.

Sto se tice ucenja, kad sam se ja kao primarno PC igrac mogao nauciti u tridesetima sa svojom prvom konzolom, PS5 i biti "competitive" nakon pola godine, mozes i ti. Kacio sam klipove ali eto, da ne smaram.
 
Ja sam relativno nov "konzolas", PS5 mi je prva prava konzola, do tad sam sve na PC igrao..
Bas imam iskustvo kako Glenn opisuje, svaka druga pucacina daje neki drugi osecaj. Kad sam igrao prvu ozbiljniju igru, Horizon, mnogo mi je bilo tesko da se naviknem na nisanjenje i borbe.
Isto sad i kod Cyberpunk, macevi, katane itd jos i nekako. Ali fino nisanjenje i pucanje.. uf. Jos ako je meta u pokretu :D

Pritom, nista ne znam oko podesavanja kontrola/kontrolera/osetljivosti itd..

Ne znam da li cu se ikada navici na kontroler za pucacine, bas je dosta iza misa u toj oblasti.
 
Ja sam relativno nov "konzolas", PS5 mi je prva prava konzola, do tad sam sve na PC igrao..
Bas imam iskustvo kako Glenn opisuje, svaka druga pucacina daje neki drugi osecaj. Kad sam igrao prvu ozbiljniju igru, Horizon, mnogo mi je bilo tesko da se naviknem na nisanjenje i borbe.
Isto sad i kod Cyberpunk, macevi, katane itd jos i nekako. Ali fino nisanjenje i pucanje.. uf. Jos ako je meta u pokretu :D

Pritom, nista ne znam oko podesavanja kontrola/kontrolera/osetljivosti itd..

Ne znam da li cu se ikada navici na kontroler za pucacine, bas je dosta iza misa u toj oblasti.
Imas na temi Cyberpunk stelovanja za PS koje je postavio Deradicci sa redita koja su odlicna i nisanjenje je mnogo funkcionalnije.
 
Ipak ne dobijaju svi PS5 verziju Fallout 4 besplatno. Bilo je reci da svi dobijaju, a sada je ispalo da pokupljena igre iz ps plus collection nema update.
Ja sam dobio ps5 update za igru a nisam je kupio ,možda su je nekada dali uz psn+ ..sada sam malo počeo zbog hajpa oko serije ali ipak ...not my cup of tea .
 
Evo igara za Maj:

f95a787f45b94d2d5d586eb605e37ac6c3d071b8.jpg
 
Uzeo danas da igram Apex na PS5, izuseravali me najstrasnije :D

Ko da igram igre po prvi put u zivotu, refleksi ko mrtav konj, ja ne znam kako neko moze onako dobro i brzo da igra sa gamepadom..
 
Da li ce Baldur's Gate 3 na disku biti ikada dostupan kod nas? Jedini razlog zasto ga nisam igrao..
 
Biće jednog dana. Izbacuju i deluxe izdanja za ostatak sveta. Jedna serija izbačena, i ovog meseca kreće druga serija.
 
Да ли неко може да ми појасни око ове игрице, који налог је у питању, да ли је то комплетна игра?
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-05-04-09-56-21-471_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2024-05-04-09-56-21-471_com.facebook.katana.jpg
    99.5 KB · Pregleda: 30
zasto ne uzmes ea play? oko 4-5$ kosta i imas taj nfs i jos dosta igara
 
То се плаћа месечно?
Немам Sony+, и не играм игрице он-лине. Углавном играм пуцачине из првог лица, не знам енглески па остале не знам да играм. Тренутно играм Far cry 6.
Вожње сам играо на PC, имам и GT7 али још нисам стигао да играм.

Занима ме овај глобал налог, хоћу да могу да играм са свог главног US налога.

И овај Spiderman remastered меркам да узмем на неком попусту, скоро сам узео Spiderman 2 за 7 еура на Јапанском налогу.
 
Stellar Blade je fenomenalna igra, najbolji soulslike koji sam igrao a igrao sam ih sve. Očekivao sam mnogo ali su me opet pozitivno iznenadili. Borba je za čistu desetku, toliko kombinacija, skilova, opcija, bukvalno ne može da dosadi. Nije teška kao neke soulslike... recimo Lies of Pi je znatno teža igra ali to je verovatno zato što je ovde hard mod zaključan dok se ne pređe igra prvi put. Kontam da ću NG+ obavezno na hard.
Radi kao sat, bez ijednog baga ili štucanja. Razvoj lika, skilova i ostalo je odlično rešen i svaki apgrejd ima smisla... u mnogim igrama se teram da apgrejdujem posle određenog vremena jer ono što sam ranije preskakao i dalje mi ne treba ili je besmisleno. Prešao sam ove godine i Final Fantasy VII I Dragons Dogmu 2 ali mi je ovo za sad igra godine...
 
Pa to je bilo ocekivano.
 
U Extra katalogu od 21. Maja.

de202effb683cd358117e0b81ee6b7fc831c3885.png


Red Dead Redemption 2
The Sims 4 City Living
Crime Boss: Rockay City
Stranded: Alien Dawn
Cat Quest
Cat Quest II
WatchDogs
The Settlers: New Allies
The LEGO Movie 2 Videogame
 
Poslednja izmena:
Mozda sam ja sanjao; bila je stranica za PSN popuste, sve, od igara do pretplate. Neko mi je linkao prosle godine kada sam uzimao PS+ ali da me ubijes ne znam joj ime.

Zna li neko o cemu pricam? Jako slicno kao GG deals. Samo je za plejku. Pokusavam da ulovim PS+. Malo guglao discount sajtove ali sve fake and g*y.

Hvala.
 
To je taj. Hvala.
 
Хвала.
Купио сам Minecraft, већ сам имао кредит.

Знам да је био 20 еура.

Шта још има занимљиво на попусту за мале паре. Пучацина из првог лица?
 
Nazad
Vrh Dno