Šta je novo?

PlayStation - Akcije, promocije i PSN dopune

Ja sam za black friday uzeo expanziju za Horizon Forbidden West sa US store-a i kada pokrenem HFW sa diska (koji je EU) - ne vidi se expanzija iako je download uredno prosao. Tako da, ima tu ogranicenja.
Ipak neće da pokrene dlc, iako sam ga uredno skinuo, ne vidi ga iako je instaliran. Sad sam napravio hrvatski nalog posto oni imaju zvanican ps store pa sam pokrenuo instalaciju odatle. Inače probao sam da napravim UK nalog, ali mi traži da uradim age verification i traži dokumenta, ne da mi da se registrujem bez toga dok za sve ostale zemlje koje sam probao ne pravi taj problem, moraju englezi da mrse stalno nešto da budu drugaciji od svih ostalih, naopak narod
 
Ja nista vise ne razumem povodom toga 😄
Disk verzija i DLC moraju da su iz istog regiona... Ima EU/USA/Oceania...
Prostije od toga ne moze...
Ima objasnjeno u sticky temi u ovoj sekciji foruma...

Na kraju dana, kupi PS+extra ili premium pretplatu, izigraj se dok se ne zasitis jer imaju bas ogromnu bibloteku igara posebno za nove korisnike...
I nema da te boli glava :D
 
Ma jok, nisam mislio na to, to razumem, a i imam PS+ Extra.

Mislio sam na onu karticu, pa ima je, nema je, lako je, teško je, kupuje mi ortak iz turske, ali necu da ga cimam itd itd, pa sam apropo toga rekao da mi ništa nije jasno. Naravno, sad sam ja to malo napucao, a i nije da mi bas nista nije jasno, ali sam u fazonu ako već imam neku karticu za plaćanje, sta ce mi onda neki turci itd. Ako mi treba neko da bi mi uplatio pare na karticu, onda ne vidim ni poentu kartice.

Svakako ne bih produbljivao temu, cisto onako komentarisem, daleko bilo da prozivam.
 

753ddf3398cca56e11b087b16b5f5af9c65346a9.jpg


Puna lista PS Plus Extra naslova koji stižu u katalog od 19. 12.
  • Grand Theft Auto V (PS4, PS5)
  • Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin (PS4, PS5)
  • MotoGP 23 (PS4, PS5)
  • Metal Hellsinger (PS4, PS5)
  • Salt and Sacrifice (PS4, PS5)
  • Moonscars (PS4, PS5)
  • Gigabash (PS4, PS5)
  • Grime (PS4, PS5)
  • Tinykin (PS4, PS5)
  • Prodeus (PS4, PS5)
  • Mega Man 11 (PS4)
  • Shadowrun Returns (PS4, PS5)
  • Shadowrun: Dragonfall – Director’s Cut (PS4, PS5)
  • Shadowrun: Hong Kong – Extended Edition (PS4, PS5)
 
Мало сам се играо и успео да направим налог на ININAL, креирао виртуелну картицу и успешно је повезао турски налог.
Е сад зајеб јесте како пребацити средства на картицу, може преко REVOLUTa али мени то не ради, да ли је до наше земље, региона, али никако не могу да пошљем паре, немам ту опцију у апликацији, тако да сам исцимао шурака који је у иностранству и без проблема ми уплатио теста ради 200лира (посало му бр рачуна и бр картице).
Други зајеб је што очигледно са том картицом не могу да уплатим претплату, покушао ЕА али избаци грешку. АЛИ зато куповина игрица шљака без проблема. Узео FarCry6 delux за 195лира илити око 740рсд.
 
@Cvax

Паааа..за мене лично бзвезе јер имам ГТА5..
То да ми покажу како сам се зјбо што сам продужио претплату 😄
И што Вичера 3 не врате..био само 3 месеца на ПС плус.
 
Мало сам се играо и успео да направим налог на ININAL, креирао виртуелну картицу и успешно је повезао турски налог.
Е сад зајеб јесте како пребацити средства на картицу, може преко REVOLUTa али мени то не ради, да ли је до наше земље, региона, али никако не могу да пошљем паре, немам ту опцију у апликацији, тако да сам исцимао шурака који је у иностранству и без проблема ми уплатио теста ради 200лира (посало му бр рачуна и бр картице).
Други зајеб је што очигледно са том картицом не могу да уплатим претплату, покушао ЕА али избаци грешку. АЛИ зато куповина игрица шљака без проблема. Узео FarCry6 delux за 195лира илити око 740рсд.
Kako si uspeo da napravis nalog, bi li podelio sa nama? 😁
 
Нашао неки сајт са упутством, на руском наравно, али транслејт је чудо :)
Елем, сконтао сам да ми и није потребно, јер је све на сајту врло једноставно.
ininal.com/en, затим registration with foreign passport. Унесеш податке које траже, и идеш не следећу страну. Ту изабереш да желиш обичан налог(тј да не желиш да ти доставе физичку картицу). У следећем кораку уносиш бр телефона, наш наравно, на који ће ти послати код за верификацију. Унесеш код и то је то.
Е сад пар напомена, мени није прошло из прве, код можеш да захтеваш само два пута, онда се блокира бр тел и мора да чекаш следећи дан да покушаш поново. Зашто ми није прошло из прве немам појма, сутрадан сам само све исто урадио и прошло.
Такође сам имао зајеб и да одмах активирам апп. Добио сам поруку да сам се успешно регистровао и то је то. Рус је написао да бих након тога требао да добијем смс са привременим ОТП кодом да се улогујем у апп, али никад није стиго.
Тако да сам данас ишао на заборављена лозинка, па сам добио маил, па ОТП и коначно се логовао.
Апликација је по дифолту на турском, наравно може да се промени кад се активира, али иницијално мора да преводиш где да кликнеш за улогуј се или заборављена лозинка и сл.
Ево и линка упутства: https://dtf.ru/sale/1974433-ininal-virtualnaya-karta-dlya-psn-xbox-store-v-turcii
Ее да, слике се мало разликују од тренутне верзије апликације, тако да не мора да се уноси адреса кад изабереш обичан налог.
 
Нашао неки сајт са упутством, на руском наравно, али транслејт је чудо :)
Елем, сконтао сам да ми и није потребно, јер је све на сајту врло једноставно.
ininal.com/en, затим registration with foreign passport. Унесеш податке које траже, и идеш не следећу страну. Ту изабереш да желиш обичан налог(тј да не желиш да ти доставе физичку картицу). У следећем кораку уносиш бр телефона, наш наравно, на који ће ти послати код за верификацију. Унесеш код и то је то.
Е сад пар напомена, мени није прошло из прве, код можеш да захтеваш само два пута, онда се блокира бр тел и мора да чекаш следећи дан да покушаш поново. Зашто ми није прошло из прве немам појма, сутрадан сам само све исто урадио и прошло.
Такође сам имао зајеб и да одмах активирам апп. Добио сам поруку да сам се успешно регистровао и то је то. Рус је написао да бих након тога требао да добијем смс са привременим ОТП кодом да се улогујем у апп, али никад није стиго.
Тако да сам данас ишао на заборављена лозинка, па сам добио маил, па ОТП и коначно се логовао.
Апликација је по дифолту на турском, наравно може да се промени кад се активира, али иницијално мора да преводиш где да кликнеш за улогуј се или заборављена лозинка и сл.
Ево и линка упутства: https://dtf.ru/sale/1974433-ininal-virtualnaya-karta-dlya-psn-xbox-store-v-turcii
Ее да, слике се мало разликују од тренутне верзије апликације, тако да не мора да се уноси адреса кад изабереш обичан налог.
Tnx :)
Kad sam pokusao preko web-a nije hteo ništa da otvori, a aplikacija je samo za Turke 😅
 
Мало сам се играо и успео да направим налог на ININAL, креирао виртуелну картицу и успешно је повезао турски налог.
Е сад зајеб јесте како пребацити средства на картицу, може преко REVOLUTa али мени то не ради, да ли је до наше земље, региона, али никако не могу да пошљем паре, немам ту опцију у апликацији, тако да сам исцимао шурака који је у иностранству и без проблема ми уплатио теста ради 200лира (посало му бр рачуна и бр картице).
Други зајеб је што очигледно са том картицом не могу да уплатим претплату, покушао ЕА али избаци грешку. АЛИ зато куповина игрица шљака без проблема. Узео FarCry6 delux за 195лира илити око 740рсд.
Jel mozes da uplatis pare na svoj nalog?
 
Jel mozes da uplatis pare na svoj nalog?
Видиш и то нисам успео, unknow error, тако да ми је мало цим да ставим 1700-1800 лира на ininal налог и покушам ехтра претплату... Али опет куповина игрица ради тако да не знам шта да мислим.
 
Upravo sam dopunio turski nalog preko PlatiMarket.

Uzeo sam 400 TRL (sto je oko 1500 RSD) za 23 USD (oko 2500 RSD). Medjutim, igrica koju sam uzeo za klinca je 259 TRL (oko 1000 RSD / 10 USD) a na USA storu je 30 USD (3200 RSD). Transakcija je bila gotova za 10 minuta, uz malu pomoc Google translate-a.

Tako da se ova, ne bas mala, provizija isplatila. Nisam provalio da li je provizija jednokratna ili zavisi od iznosa kupovine. Verovatno ovo drugo.

Najbolje od svega je sto sam platio srpskom Mastercard karticom AIK banke (koja mi sluzi samo za internet placanja, nemam saldo na njoj kad ne placam).
Sledeci put mozda probam da posaljem kripto preko AdvCash-a, jer bi za placanje kriptovalutama trebalo da je manja provizija. Setih se da imam AdvCash wallet iz vremena kriptomanije (za uplatu na Binance). Uveli su da mozes direktno iz AdvCash-a da saljes kripto.

Downside je sto za svaku dopunu moras da im saljes sve kredencijale za logovanje na PS nalog, pa ko je paranoican i/ili ima mnogo igirca na turskom nalogu mora svaki put da menja password.
 
Upravo sam dopunio turski nalog preko PlatiMarket.

Uzeo sam 400 TRL (sto je oko 1500 RSD) za 23 USD (oko 2500 RSD). Medjutim, igrica koju sam uzeo za klinca je 259 TRL (oko 1000 RSD / 10 USD) a na USA storu je 30 USD (3200 RSD). Transakcija je bila gotova za 10 minuta, uz malu pomoc Google translate-a.

Tako da se ova, ne bas mala, provizija isplatila. Nisam provalio da li je provizija jednokratna ili zavisi od iznosa kupovine. Verovatno ovo drugo.

Najbolje od svega je sto sam platio srpskom Mastercard karticom AIK banke (koja mi sluzi samo za internet placanja, nemam saldo na njoj kad ne placam).
Sledeci put mozda probam da posaljem kripto preko AdvCash-a, jer bi za placanje kriptovalutama trebalo da je manja provizija. Setih se da imam AdvCash wallet iz vremena kriptomanije (za uplatu na Binance). Uveli su da mozes direktno iz AdvCash-a da saljes kripto.

Downside je sto za svaku dopunu moras da im saljes sve kredencijale za logovanje na PS nalog, pa ko je paranoican i/ili ima mnogo igirca na turskom nalogu mora svaki put da menja password.
Ma najbolje onda otvarati nov turski nalog za svaku igru...
Jedino sad čitam da tu od izvesnog vremena ima nekih problema sa otvaranjem novih naloga.
Čekam @emaremare sa uputstvom
Видиш и то нисам успео, unknow error, тако да ми је мало цим да ставим 1700-1800 лира на ininal налог и покушам ехтра претплату... Али опет куповина игрица ради тако да не знам шта да мислим.
Koliko sam ja shvatio pretplata se i ne može platiti na taj način, jedino se mogu kupovati igre.
 
Upravo sam dopunio turski nalog preko PlatiMarket.

Uzeo sam 400 TRL (sto je oko 1500 RSD) za 23 USD (oko 2500 RSD). Medjutim, igrica koju sam uzeo za klinca je 259 TRL (oko 1000 RSD / 10 USD) a na USA storu je 30 USD (3200 RSD). Transakcija je bila gotova za 10 minuta, uz malu pomoc Google translate-a.

Tako da se ova, ne bas mala, provizija isplatila. Nisam provalio da li je provizija jednokratna ili zavisi od iznosa kupovine. Verovatno ovo drugo.
Auh, pa mogao si to dosta manje da platis. Sledeci put kad budes kupovao, cimaj me da ti prosledim nekoliko dosta povoljnijih opcija. Jedino mozda neces moci da platis tom karticom, ali meni placanje USDT-om preko Binance radi sasvim ok. Provizija je 1USDT po transakciji. Pored toga jedino sto dodatno potrosis je kurs pri kupovini USDT-a karticom, u slucaju da nemas kripto.

Trenutno najpovoljnije od ovih koje "pratim". Ne znam koliko bi ispalo u USDT, ali tu su negde 1=1.

1702550096892.png

Ma najbolje onda otvarati nov turski nalog za svaku igru...
Jedino sad čitam da tu od izvesnog vremena ima nekih problema sa otvaranjem novih naloga.
Čekam @emaremare sa uputstvom

Koliko sam ja shvatio pretplata se i ne može platiti na taj način, jedino se mogu kupovati igre.
Evo rekoh bas da vidim na nalogu na kom imam neki balans i koliko vidim, moze pretplata da se kupi novcem iz novcanika. Znam da ovde nemam dovoljno, niti mi pada na pamet da produzujem po punoj ceni, cisto je bilo probe radi.

PS+.png
 
Auh, pa mogao si to dosta manje da platis. Sledeci put kad budes kupovao, cimaj me da ti prosledim nekoliko dosta povoljnijih opcija. Jedino mozda neces moci da platis tom karticom, ali meni placanje USDT-om preko Binance radi sasvim ok. Provizija je 1USDT po transakciji. Pored toga jedino sto dodatno potrosis je kurs pri kupovini USDT-a karticom, u slucaju da nemas kripto.

Trenutno najpovoljnije od ovih koje "pratim". Ne znam koliko bi ispalo u USDT, ali tu su negde 1=1.

Pogledajte prilog 418322


Evo rekoh bas da vidim na nalogu na kom imam neki balans i koliko vidim, moze pretplata da se kupi novcem iz novcanika. Znam da ovde nemam dovoljno, niti mi pada na pamet da produzujem po punoj ceni, cisto je bilo probe radi.

Pogledajte prilog 418319
Super. Thx!
Pravo da ti kazem, mrzelo me da istrazujem, uzeo sam prvog sa liste cisto da vidim kako ce da prodje ceo proces.
Ako moze adresa trgovca na PP, bio bih zahvalan.
BTW, kako sad ide kupovina kriptovaluta na Binancu? Zadnji put sam probao pre 3 godine i moralo je preko AdvCash-a.
 
На крају сам ипак успео да купим ПСН плус екстра на турском налогу. Морао сам да подесим прокси на ПС на неки турски, било мало цимање док се не нађе који ради, али онда све ферцера, и претплата и пуњење новчаника и куповина игара.
 
На крају сам ипак успео да купим ПСН плус екстра на турском налогу. Морао сам да подесим прокси на ПС на неки турски, било мало цимање док се не нађе који ради, али онда све ферцера, и претплата и пуњење новчаника и куповина игара.
Kako si napunio novcanik? Preko ININAL?
 
I jel i dalje mora neko iz inostranstva da ti puni karticu ili mozes i to sam?
 
Преко Revoluta, нажалост из иностранства мора неко да вам уплати. Може без проблема да се уплаћује и преко Binance, али то ми је још увек непознат терен.

@Hermess , да преко Ininal картице све шљака
 
Nisam ulazio neko vreme, pa sam danas video da mi je istekla pretplata na PS+ Extra paket (US).
Trenutno mi nudi popust od 30% na kupovinu nove pretplate (94.5$ za 12m) do 18.12., pa me ako neko moze da mi kaze da li se mogu ocekivati neki dodatni popusti krajem godine, za njihov Bozic ili NG, ili je to to, da pazarim odmah po ovoj ceni?
 
Ja mislim da neće biti većeg popusta..
 
Vrh Dno