Šta je novo?

PlayStation - Akcije, promocije i PSN dopune

Gledam malo cene igara na japanskoj PSN prodavnici i čini mi se da su povoljnije nego na USA prodavnici. Ne mnogo, ali svakako povoljnije. Vidim da na Enebi ima PSN vaučera za Japan, a već imam japanski nalog koji sam napravio kad je bio onaj ekstra jeftini Spajdi. Da li je neko probao da dopuni japanski PSN nalog vaučerom i da kupuje igre direktno sa PS5?
 
Ako neko nije igrao, a želi, AC Valhalla Complete Edition je na sniženju do sutra, sa 140 dolara na 21.

 
A zbog čega misliš da nije moguće dopuniti nalog,kada si već kupio igru na njemu.
Zato što sam igru dodao direktno preko koda kupljenog na Enebi, a ne iz kredita na PSN nalogu, pa sam pitao da li je neko možda dopunjavao japanski nalog da bih bio siguran da može.
 
Poslednja izmena:
Zato što sam igru dodao direktno preko koda kupljenog na Enebi, a ne iz kredita na PSN nalogu, pa sam pitao da li je neko možda dopunjavao japanski nalog da bih bio siguran da može.
Može, ja sam jednom sa vaučerom, samo proveri da li igra podržava engleski jezik pošto mislim da ima igara (većinom JRPG-ovi) da su samo japanska verzija.

Isto Japanski DLC neće raditi na igri sa EU naloga ili obrnuto bez obzira što su oba regiona "region 2" na papiru, bio sam se zeznuo jednom i kupio DLC za Fallout 4 i nije mi radio sa EU diskom... srećom bilo je nešto sitno tipa 400 jena
 
Hvala puno kolega, uzeh malopre PSN vaučer od 15000 JPY na Enebi i bez problema dodah kredit na japanski PSN nalog. Probam večeras Stellar Blade da uzmem preko PS5, oko 50 € je cena na japanskoj prodavnici, to je trenutno jeftinije i od Turske.
 
Ok, znaci prelazimo na japanske sherove :)
 
Hvala puno kolega, uzeh malopre PSN vaučer od 15000 JPY na Enebi i bez problema dodah kredit na japanski PSN nalog. Probam večeras Stellar Blade da uzmem preko PS5, oko 50 € je cena na japanskoj prodavnici, to je trenutno jeftinije i od Turske.

Ako, nije tajna, koliko si platio vaučer?
Sad gledam, relativno su svuda nepovoljni.
Za 1.000 JPN naplacuju 9$-13$ a to je oko 6,5 $.
I to sam na 5-6 mesta gledao.
Sad videh, ima na Eneba za oko 7,5$.
 
Taj od 15000 JPY na Enebi je "najpovoljniji" zato što se približno dobije jednak iznos od 88 eur, svi vaučeri niže vrednosti baš izgledaju nepovoljno.

Ne znam dal ima neki proveren japanski sajt koji prodaje sve vaučere po relativno normalnoj ceni, gledao sam na PlayAsia ali i tamo je dosta skuplje.
 
Koliko je trenutno US preplata? Ima li neki popust?
 
Na days of play aktivaciji trenutno su popusti od 20 do 30% i za ps plus međutim kad se klikne na link verovatno detektuje IP adresu iz Srbije i izbacuje nepostojeću stranicu.
 
Ako, nije tajna, koliko si platio vaučer?
Nikakva tajna :) Baš kao što kolega @Nadla kaže, najpovoljniji je vaučer od 15000 JPY na Enebi. Platio sam ga 89 €, što je otprilike odgovarajući iznos kada se 15k JPY konvertuje u evro. Sinoć uzeh i Stellar Blade bez ikakvih problema. Proverio sam unapred za jezik :) Nije mi ni problem više što je sve na japanskom dok kupujem preko konzole, lako je za snalaženje :D

Takođe proverih cene PS+ pretplata na japanskoj prodavnici. Extra je čini mi se 67 € godišnja na toj Days of Play akciji, a Premium oko 80 €.
 
Poslednja izmena:
Na days of play aktivaciji trenutno su popusti od 20 do 30% i za ps plus međutim kad se klikne na link verovatno detektuje IP adresu iz Srbije i izbacuje nepostojeću stranicu.
Samo ručno izmeni tekst linka, kada klinkeš na pretplatu ili mnoge druge delove sajta on uvek automatski prebacuje na "sr-rs" sajt i daje 404 stranicu, npr ako ti je US nalog samo izmeni to u "en-us"

I Soni je lud što je napravio ceo sajt na srpskom koji redovno ažurira za nove proizvode a idalje nema PSN za naš region, jbno potemkinovo selo
 
Nego malo sam danas gledao i našao sam još jednu (donekle bitnu) limitaciju vaučera za Japan, nisam ni znao da ovo postoji - novac sa vaučera se ne može koristiti za kupovinu igara koje imaju "CERO Z" rating tj igre 18+ znači Cyberpunk, GTA i slično... za to treba njihova bankovna kartica.. Nekim čudom Stellar Blade je 17+ pa ovo ne važi.

Screenshot_1280.png
 
Ja već imam premium, verovatno zato nemam nikakve ponude na upgrade. Kako bilo, pozdravljam ih do nekog normalnog popusta, pretplata mi ističe za par dana. Prošle godine sam premium platio 75£ što mi je bilo relativno prihvatljivo, ovo je već ozbiljna bahatost..
 
Ja već imam premium, verovatno zato nemam nikakve ponude na upgrade. Kako bilo, pozdravljam ih do nekog normalnog popusta, pretplata mi ističe za par dana. Prošle godine sam premium platio 75£ što mi je bilo relativno prihvatljivo, ovo je već ozbiljna bahatost..
Ja sam uplatio tri meseca (delimo nalog) pa tako do crnog petka… valjda ce biti ove godine sa popustom :)
 
Ja već imam premium, verovatno zato nemam nikakve ponude na upgrade. Kako bilo, pozdravljam ih do nekog normalnog popusta, pretplata mi ističe za par dana. Prošle godine sam premium platio 75£ što mi je bilo relativno prihvatljivo, ovo je već ozbiljna bahatost..
Da, cekao sam i ja popust za produzavanje pretplate ali nista nisu nudili pa sam na kraju uzeo bez popusta, ali osnovnu pretplatu, sad nude upgrade sa popustom, sto u principu i nije toliko lose, nisam jos uradio upgrade ali planiram Premium, traje akcija jos desetak dana, fora je i sto duze cekas jeftinije te izadje :D
 
Ističe mi PS Plus Extra pretplata 4. jula. Pošto mi nisu davali mogućnost da produžim sa popustom ni za BF, ni za Božić a ni kasnije (jer sam bio 6m+ od isteka pretplate), ponadao sam se da će biti popusta sada tokom State of Play, međutim jedini popust koji mi nude je za Premium i to do kraja pretlate, još ovih mesec dana otprilike. Čak sam uradio i Cancel subscription renewal ali nije napravilo razliku.

Kada bi bio neki sledeći event da se mogu očekivati popusti? Da li je neko dobio popust u skorije vreme za obnovu pretplate?
 
Ističe mi PS Plus Extra pretplata 4. jula. Pošto mi nisu davali mogućnost da produžim sa popustom ni za BF, ni za Božić a ni kasnije (jer sam bio 6m+ od isteka pretplate), ponadao sam se da će biti popusta sada tokom State of Play, međutim jedini popust koji mi nude je za Premium i to do kraja pretlate, još ovih mesec dana otprilike. Čak sam uradio i Cancel subscription renewal ali nije napravilo razliku.

Kada bi bio neki sledeći event da se mogu očekivati popusti? Da li je neko dobio popust u skorije vreme za obnovu pretplate?

Ja sam imao istu situaciju kao ti...sa tom ponudom da predjem na Premium.
I ja predjem do kraja pretplate, bas kratko je bilo ali nista nisam dobio. Tj nisu mi dali popust na Premium kad je isteklo. A mislim da je jos uvek trajala akcija, ali da te ne lazem.
Onda sam produzio 3 meseca do sledeceg popusta. To je isteklo, bio sam 2 nedelje bez pretplate. I onda dobijem 30% kad je naisla Bozicna rasprodaja.

Elem, zakljucio sam da je bila fora da nemas nikakvu pretplatu u trenutku kad je popust. Verovatno je i sad tako.
 
Cudno, meni kao Extra pretplatniku nudi da produzim Extra za godinu dana uz 25% popusta, ili odem na Premium uz neku smesnu doplatu.. USA nalog i store.
Inace mi istice u decembru, i uvek je produzavam za crni petak uz popust, da li ce biti nesto slicno izmedju, prosle godine nije bilo, sada mozda ako PS5 Pro izadje ranije, pa on povuce neke akcije za nove korisnike itd.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno