Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

A ne nikako ima toliko toga da se igra da ne bih kretao ispocetka iako mi je igra odlicna.
 
Kakva su vam iskustva sa nekim aftermarket kontrolerima?
Dualsense dzojstik mi od starta ne odgovara i ne prija i pre neki dan burazer uzme Xbox Elite 2 i odusevim se kakav je kontroler. I pocnem da istrazujem neke aftermaket koje mogu da dovucem i iz Amerike. Vidim da svuda hvale, a i najvise mi se svidja Victrix Pro BFG. https://pdp.com/products/ps5-pc-victrix-pro-bfg-controller

Nisu mi dodatne opcije toliko bitne koliko mi je bitno da bude kvalitetan i da dobro lezi u ruci, a svidja mi se mogucnost zamene krstica, posto Fifu igram na krsticu.
 
Uzimao sam ja, nemoj da uzimas sa gelom za hladjenje posto jelte ta hladnoca vrlo brzo podtaje toplina kako se prenese sa ušiju. Ništa lritično ali su toplije od osnovnih. Uzmi 1:1 kopiju i miran si. Menja se za 2 minuta.
 
Privlacija mi je iskreno ona mash varijanta, em se nece ljustiti em se nece lepiti za glavu kad se oznojim 🤔
 
Imam pitanje posedujem monitor lg 75 hz 1 ms uzeo bih neki polovan od 144 hz 1 ms, pošto sam čuo da efootball 24, radi na 60 HZ, da li bi ista dobio u performasama odzivu... ili bi sve ostalo isto kao sa monitorom koji već imam
 
Jbt, čeka se Astro Bot ...
Astro Bot, ekskluziva, AAA naslov ... u kakvom kkkk ... kanalu je sve ovo!
 
Percepcija kolega, percepcija...od ocekivanja nemogućeg nema sreće. Bojim se da cemo sledeci "groundbreaking" naslov čekati još dugo dugo.
 
Dobar je astro. Svideo mi se vise nego sto sam ocekivao. Potrosio sam previse vremena na nesto sto je zapravo tech demo. Skupio sve sto je moglo da se skupi.
 
Upravo sam kupio polovan PS5 OG Digital i nisam dobio postolje. Vidim po internetu da svi forsiraju da je neophodno i za vertikalno i horizontalno. Da li stvarno treba da kupujem to ili mogu i bez da ga drzim?
 
Horizontalno ne mozes da ga stavis jer je kriv pa ce da se ljulja, ali vertikalno bi mogao da stoji iako nije bas idealno.

Slim ne dolazi sa vertikalnim nosacem pa ovaj opcioni ima da se kupi regularno, za obicnu konzolu najbolje da juris po oglasima
 
Horizontalno ne mozes da ga stavis jer je kriv pa ce da se ljulja, ali vertikalno bi mogao da stoji iako nije bas idealno.

Slim ne dolazi sa vertikalnim nosacem pa ovaj opcioni ima da se kupi regularno, za obicnu konzolu najbolje da juris po oglasima
Pogledacu po oglasima, sada ga drzim horizontalno i prilicno je stabilan valjda jer nema disc. Ali vidim po internetu da svi drze na tim postoljima
 
Sto nije idealno bez postolja vertikalno? Skoro 3 god mi tako stoji bez ikakvog problema, stabilan skroz.
 
Pa cela tezina sonija je na zabicama koje drze bocne strane a ne sasiji
 
Upravo sam kupio polovan PS5 OG Digital i nisam dobio postolje. Vidim po internetu da svi forsiraju da je neophodno i za vertikalno i horizontalno. Da li stvarno treba da kupujem to ili mogu i bez da ga drzim?

Ma yok. Bar za horizontalno.
Ja imam PS5 slim digital. Samo sam dobio dve ..kao kukice...da se lakse postavi da stoji horizontalno.
Medjutim i sa njima je nestabilan ako ga cackas, naginje se na levu , tanju stranu ako ga tu pritisnes.
Pošto je digital nikad ga ne pipam jer ne stavljam diskove i nikakvih problema nemam (a prašinu retko brišem :) )
Za vertikalno ne znam, mislim da ti treba da bi ga lakse postavio da stoji.
 
Zbog stabilnosti se postolje najvise i preporucuje, jos je sa postoljem konzola izdignuta pa ima malo bolji airflow (pricam za vertikalno).
 
Pozdraav,
Imam jedno pitanje u vezi fps dropova u Elden ringu.
Naime, kupio sam Elden ring ps5 disk.
Instalirao i krenuo da igram danas, medjutim imam bas dosta frejm dropova u ovoj prvog regiji.
Pre svega igru igram u performance modu ali je retko kad je "smooth" 60 kad okrecem kameru, u open worldu. Takodje, i u dungeonima nije sigurno smooth 60.
Ne postoji fps counter ali iskreno meni se cini da u nekim situacijama ide i ispod 50 u open worldu (slobodna procena).
Takodje, recimo u prvom onom malom selu sa onim vitezima ispred zamka, igra je onako "choppy" odnosno ocigledno secka, prilikom okretanja kamere i tu fps definitinivno nije smooth i 60.
Moje pitanje je jel iko imao slicnih problema? Kako vama igra radi? Da li imate ociglednih fps dropova?
Citao sam na netu da je najbolja ps4 verzija na ps5 i da ona daje jedino stabilnih 60 fps. Pa ne znam da li je bolje da kupim ps4 verziju ili je ovo ipak do mog sonija, buduci da neki na netu pisu da njima radi dobro u performance modu na ps5.

Na kraju, kapiram ja da ne moze to da bude 60 fps locked sve vreme ali za igru koja je izasla pre 2 godine mi je cudno da je ovako unstable u poglrdu fps-a.

Hvalaa unapred
 
ps4 verzija radi bolje od ps5 verzije, dokazano vise puta po testovima, zapravo dobijas i besplatan ps5 upgrade ako koristis ps4 disk
 
Nazad
Vrh Dno