Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Realno kad bi ljudi mogli da zakace svakakvo aliexpress djubre od slusalica (karikiram, bez uvrede ikome) krenuli bi i losi komentari po netu kako nesto ne radi kako treba, kako je los zvuk, ovo, ono. Ovako samo set uredjaja moze da radi, i radi besprekorno.
Pulse 3D uopste nije losa opcija, za toliko koliko kosta, cak i vise.
Realno, skroz si u pravu. I meni je pala na pamet salva prituzbi i pravnih zaj******** po pitanju loseg rada slusalica, velikog input laga i sl. sto je skroz realno bez headset-ova koji ne koriste dongle.
 
Uzeh i ja Metro Exodus i moram reci da je igra odlicna.
Skoro je neko pisao da su bas lose odradjene kontrole ali meni odgovaraju, jos mi je ovo bukvalno prvi FPS koji igram preko dzojstika + na Hardcore difficulty i sve ide lagano.
Graficki na PS5 izgleda prelepo sa stabilnih 60fps, samo bih preporucio da se odigraju i prethodna dva dela jer je prica povezana.
 
Metro Exodus je odlican, nikakve gluposti sa komandama nisam osetio.
Svaka FPS igra je malo drugacija, ali se naviknes jako brzo. Meni je npr Wolfenstein bio malo cudan za pucanje, al tu brate nije poenta preciznost nego samo rostiljaj.

Jedino sto do sada nisam mogao da igram je Doom Eternal, majko mila sve se toliko brzo desava da sam posle sat i nesto krenuo neku mucninu da osecam i obrisao igru..
 
Ni ja nisam mogao da svarim Doom Eternal, šteta ali ne ide jednostavno, da je za VR možda bi bilo bolje.
 
Da je za VR ozivljavali bi me na sred sobe 😂
 
Meni je ostalo da kupim Metro 2033 Redux, ali me smara sto ce mi 6 dolara ostati zarobljeno, odnosno potencijalno neiskorisceno ko zna koliko. Bilo bi jako dobro da prolaze nase kartice, ili barem da postoje kodovi od 5 dolara. Retko kad se igra zaokruzuje na 5 dolara, najcesce je to 10.
 
Meni je ostalo da kupim Metro 2033 Redux, ali me smara sto ce mi 6 dolara ostati zarobljeno, odnosno potencijalno neiskorisceno ko zna koliko. Bilo bi jako dobro da prolaze nase kartice, ili barem da postoje kodovi od 5 dolara. Retko kad se igra zaokruzuje na 5 dolara, najcesce je to 10.
Ne znam šta da ti kažem druže, nisi pratio, te Metro igre su deljene besplatno bar pet puta u poslednjih par godinama na raznim sajtovima (mislim da je samo Epic delio u dva navrata)...
 
Ne znam šta da ti kažem druže, nisi pratio, te Metro igre su deljene besplatno bar pet puta u poslednjih par godinama na raznim sajtovima (mislim da je samo Epic delio u dva navrata)...
To je bilo za PC ili PS? Doduše, ja nisam u gamingu puno. Iz tog rqzloga sam i oropustio te promocije. Imao sam pre godinu, dve PS4 PRO. Mada, ja sam najcesce igrao free to play igre. Propustih, krastavac. Jos ce najbolje biti da Exodus bude sledeci mesec na PSN + Essential, ako vec nije bio. Dobar je kandidat jer je i PS4 I PS5 igra.
 
Poslednja izmena:
To je bilo za PC ili PS? Doduše, ja nisam u gamingu puno. Iz tog rqzloga sam i oropustio te promocije. Imao sam pre godinu, dve PS4 PRO. Mada, ja sam najcesce igrao free to play igre. Propustih, krastavac. Jos ce najbolje biti da Exodus bude sledeci mesec na PSN + Essential, ako vec nije bio. Dobar je kandidat jer je i PS4 I PS5 igra.
Za PC...
 
I naravno, famozni drift, nema ni nedelju dana iskreno (40ak sati na FF7R i jos par igara)..ok kontroler nije bio nov, ali opet, po meni necuveno.
Ima li nekih krstenih 3rd party kontrolera, bezicnih, uopste, kod kojih nema drifta.

Imam godinama vec Switch Pro kontroler, nikad nista, gomilu DS4 su mi prosli kroz ruke, samo baterija posle 2-3 god bude problem, i to je to.
DualSense Edge i da uzmem pa da razmotrim, da su koristili ljudski stickove tu, ali jok, nisu! Isti stickovi, samo sto ce nekad biti zamenski u ponudi (naravno njihovi) i lakse ce se ubacivati, a kostace fazon 4000din. Neka, nisam tolika bas ovca.
Kontam da moze nov kod nasih sa 2 god garancije da se nadje, i da nije toliko preskup, 8500din, sta god, ali bukvalno ce se kad tad desiti opet.
 
Poslednja izmena:
Meni se drift pojavio posle godinu dana, reklamirao i dobio nov u kesici.
I posle godinu dana opet isto. Garancija ističe za 20 dana. Reklamirao i opet dobio nov u kesici.
Dakle, miran sam jos godinu...
 
Sta ja svom nisam radio. Jednom je uleteo u radiator, konektor baterije pukao. Preletovao I radi ko zmaj, a imam ps5 nekih godinu ipo. Izgleda da ste previse nezni 😁
 
Kod nas neće moći da se prodaje jer nemamo srpski PS Store.
 
Upravo samo ovo hteo da kazem sto kaze Falcon. To ce u HR imati jer imaju i svoj store.
 
Iskreno, nisam baš siguran - recimo kod nas se prodaju UK kartice skroz regulare, tako da ćemo možda da zapatimo bundle na UK store.
Ili sa HR store :)
 
Možeš da budeš optimista ali mislim da ne smeju da prodaju ovde takav bundle a da novim korisnicima moraju da objašnjavaju - znate, morate kreirati nalog na US/UK/JPN... i ne, ne možete vezati platnu karticu za nalog nego morate juriti dopune...
 
Pa upravo zbog ovoga što je kolega iznad rekao, plus gledajući kako su mogli da se prodaju Apple telefoni legalno bez srpskog stora, itd.

Ne kažem da će 100% biti, ali ne vidim neku veliku prepreku.
 
A na osnovu čega vlada konsenzus da je ovo dobra ponuda, kada se finansijski uslovi ponude nisu objavljeni?
 
To be fair, niko nije rekao da je ovo dobra ponuda, već samo većamo da li je realno/moguće da se pojavi i kod nas.
 
Ima na redditu diskusija za nemacki bundle, kolko se secam oko 70 evra skuplje ispadne nego da uzmes bundle sa GoWR plus sam da uzmes 2 god Premium. (Jos veca razlika ako sacekas BF popust za Premium al ajde)
 
Da li sam ja nesto ukljucio u opcijama ili su oni izbacili neki update za store.

Nudi mi PS+ igre koje mi nisu dostupne. Ne mogu, kao sto je nekad bilo, dobiti listu igara koje su meni sa mojom basic pretplatom, dostupne.

Kornjace, Death Stranding, Control, Outer Wilds.. nista od toga ne mogu igrati. Moram kliknuti na: Ime igre / odabrati verziju igre kao da cu je skinuti / view product / i onda mi ponudi store da je kupim.

image.png


image.png


Isto tako kada izlistam svoje igre, nema mi katanca na svim igrama kao na Death Stranding. Control, Outer Wilds itd nisu moje igre niti pripadaju mojoj pretplati a stoje kao da sam ih kupio:

image.png
 
Iskreno nemam pojma sta ti se tu dogadja, ne znam kako moze da ti stoji Control ako je nikad nisi dodao u Library.
 
Jel imas vise naloga dodato na konzolu?
 
Nazad
Vrh Dno