Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Da. Isto dobio za 3 dana nazad. Svaka čast čoveku. Ni jedna prodavnica tehnike u Srbiji ne bi tako brzo odradila reklamaciju (pod uslovom da bi je uopšte odradili).
On sigurno kupcu da novi džojstik sa lagera, pa onda tek reklamira džojstik koji je vratio, da radi kao svi ostali (da ti nov uređaj tek nakon pozitivno okončane reklamacije), nema šanse da bi tako kratko čekao...

Lep gest.
 
Ma to im je onaj local streaming handheld, bukvalno uređaj koji je svako mogao kod kuće da napravi sa svojim telefonom...
Remote play ne radi samo kući, nego može i preko mobilne mreže. Sve u svemu to je patka kod nas posto remote olay nije podržan u Srbiji. Dosta se piše da je brdo pozicija vezano za cloud preplavljeno Sonijevim oglasima pa se suJma da će uredjaj posle nekog vremena biti vezan za cloud streaming a ne za matičnu konzolu. To su nagadjanja...

Kontam da seku troškove u hardware-u da budu konkurentni a da performanse budu jake streamingom...ko će ga znati, videćemo
 
A aplikacija na telefonu odakle je?
Pravo da ti kažem ne sećam se odakle sam je skinuo, davno je bilo. Mislim da sam je skinuo kao .apk sa nekog 3rd party sajta, verovatno jer nije bila dostupna za naš region, ali sa razlogom jer kao što rekoh da nema srpski PS store svakako. Ali to što nije podržana zvanično ne znači da ne radi.
 
Pa to je ono na šta sam mislio kad sam napisao Srbija nije podržana.

Mnoge stvari rade ali nisu podržane. Nisu podržane neće biti plasiran proizvod kojem za funkcionisanje treba aplikacija koja nije podržana. Ili će osposobiti aplikaciju ili će se uređaj nabavljati od Huna.
 
Remote play ne radi samo kući, nego može i preko mobilne mreže. Sve u svemu to je patka kod nas posto remote olay nije podržan u Srbiji. Dosta se piše da je brdo pozicija vezano za cloud preplavljeno Sonijevim oglasima pa se suJma da će uredjaj posle nekog vremena biti vezan za cloud streaming a ne za matičnu konzolu. To su nagadjanja...

Kontam da seku troškove u hardware-u da budu konkurentni a da performanse budu jake streamingom...ko će ga znati, videćemo
Kad srede cloud infrastrukturu, možda i bude nešto od tog uređaja. Sa trenutnom idejom da služi za local streaming je potpuno besmislena kupovina.

A što se tiče cloud infrastrukture, definitivno moraju da porade na njoj. Pre nekoliko meseci sam koristio PC streaming uz PS Plus Premium i usluga je blago rečeno suvi prosek... Em ne podržava PS5 igre, em te forsira da koristiš DualShock kontroler za dobar deo igara, a i kvalitet streaminga je prosek u poređenju sa GeForce Now.
 
Nisam koristio odavno (samo kući probao na drugom TV-android al mi je pucala s obzirom da je krš aplikacija) . Što se local stremaing-a tiče po komentarima na netu vidim da ljudi lagano na poslu igraju, dal lažu ne znam...

Zapravo sledeći put eto mogu da probam kod čaleta da vidim da li šljaka.
 
Meni je radilo sasvim zadovoljavajuće na PC-u, bez laga, slika dobra. Koristio sam u lokalnoj wlan mreži, nisam pokušavao sa udaljene lokacije jer mi je internet blagi užas, dok u lokalu tera punu brzinu rutera, tu ne zavisi od brzine interneta. Na telefonu radi isto ok s tim sto nisam uspeo da povezem dzojstik pa mi kontrole preko ekrana telefona nisu baš ugodne za igranje.
 
Verujem da local radi super, konkretno sam pričao za Cloud streaming za nas koji nemamo PS konzolu. Tu moraju još da porade dosta, pošto zaostaju i za GeForce Now i za xCloud-om.
U slučaju da to srede, onaj handheld možda i bude imao neku šansu, bez toga mrka kapa.
 
Pre neki dan uzeo dualsense u gc, L2 trigger se dosta cuje kada pritisnem do kraja. Umesto da budu bolji oni su izgleda sve losiji.
 
Moraju da se umanje troškovi, to je korporativna filozofija 21 veka. Makar proizvod bio lošiji ... Bogu hvala ne svih ali velike većine.
 
Da li nekada ps plus bude na popustu u storu, ili se ne treba obazirati i odmah uzeti godinu dana?
 
Bio je popust u januaru za one koji nemaju aktivnu PS Plus pretplatu. Kada će biti sledeći ne zna se tačno.

Trenutno osnovnu Essential pretplatu možeš naći na sajtovima za $50. Ako bi pak uzeo Extra, dodaš samo dopunu u wallet-u u zavisnosti koliko ti traži da konvertuje.
 
Nisam koristio odavno (samo kući probao na drugom TV-android al mi je pucala s obzirom da je krš aplikacija) . Što se local stremaing-a tiče po komentarima na netu vidim da ljudi lagano na poslu igraju, dal lažu ne znam...

Zapravo sledeći put eto mogu da probam kod čaleta da vidim da li šljaka.
Ne može TV, mora pc ili nešto drugo. Poludeo sam dok nisam provalio.
 
Namestio sam ja na Eon boxu ali puca...što mu dodje kao da ne može
 
Meni sam uređaj deluje primamljivo jer ne bih morao da vučem gamepad sa sobom i da zauzimam telefon. Ali, za ovako nešto lokalno bi morala da bude i normalna cena. S obzirom na to da Backbone kontroler košta 100$, ovi će naplaćivati duplo. Samim tim se gubi vrednost nečega što treba da ti popuni to neko slobodno vreme na pauzi na poslu i slično.

Inače ironija je da su oni prvi i krenuli sa tom tehnologijom streaming platforme, a za nešto manje od decenije su se pomerili mizerno.

Apsurdno mi je da kompanija koja drži i TV tržište, ne eksploatiše da bukvalno svako ko ima televizor, može da pristupi njihovoj PS Premium pretplati i da im ostavlja novac. Krenuli sa nekoliko modela, čak i Samsung se uključio u tu saradnju i brže bolje prestali. Tako i za handheld uređaj. Okej, nećeš posebnu konzolu jer treba ogromno ulaganje da se povrati novac izradom hardvera, OS-a, igara, drajvera, podrške i ostalog, ali barem omogući da se sa tim istim uređajem mogu igrati igre preko tvog servisa.
 
Neko je skoro pitao za GTAV, sad je na 67% popustu, $19.79
Ima za iste pare i Premium edition ali je za PS4
 
Ali opet, koliko god malo, tržište postoji. Ne znam imaju li recimo Hrvati svoj store? Oni su manje tržište od nas
 
Hrvatska ima svoju prodavnicu, kao i Slovenija. Mi smo verovatno statistička greška kada pogledaju koliko se konzola proda od glavnog uvoznika, a ne preko dobavljača iz Mađarske.

Kad se sve sabere i nije neka šteta, s obzirom da bi igre svakako bile skuplje. Praktičnije bi bilo što kaže kolega da naše kartice budu podržane, pa se ne moraju juriti dopune.
 
da li moze neko da mi objasni razloge zbog kojih ne postoji srpski store?
vidim da ulazu napor da imaju sve to na srpskom https://www.playstation.com/sr-rs/about-playstation-store/ ali mi je recimo koma ovaj deo:

Pogledajte prilog 390826
a kad kliknes na "Kupite sada" baci te na US store lol
Nije problem otvoriti store. Trebaju posvetiti podrsku za zemlju i uvesti platni sistem ali sve po zakonu da potrosac ima sva prava. To je njima problem. Da se posvete balkanu sa podrskom platnim sistemom. Tehničke stvari su zanemarive. U pitanju je politika kako ekonomija funkcionise za ovakve stvari. Isti je razlog zasto placamo igre skuplje nego amerikanci a ne obrnuto. Davno sam pricao sa Epic ljudima oko toga pa mi je malo bilo jasnije. Pricao sam zasto zemlje sa balkana nemaju prilagodjene cijene. Iza svega mora stajati podrska po zakonu, da zakon pokriva potrošaca. Ili da zemnlja bude u EU gdje je taj sistem univerzalan i davno prihvacen, ili da zemlja bude veceg kalibra kao turska pa im se isplati. Zato mi ganjamo turske i Argentinske naloge. Njima se iplsati uvezat sistem kada imaju 40-80mil potencijalnih korisnika. (ne mislim na tehnički support, to svakako rade indijci, mislim na advokate)
 
Kako proveravate da li džojstik ima drift?
Jel ima negde u podešavanjima, aplikacija/dodatak...?
Svaki gamepad ima neku količinu drifta. Ja sam npr. u battlefield-u 2042 na novom, novom gamepadu otkrio drift. Postavio deadzone na 0, i kada sam levu palicu pomerio ka dole ona se kretala lagano na dole i kada sam je pustio. Kad povećam deadzone, to se ne dešava. Udji u neku pucacinu, teži da deadzone namestiš ka 0, pa ceš videti kako reaguje gamepad.
 
Kako proveravate da li džojstik ima drift?
Jel ima negde u podešavanjima, aplikacija/dodatak...?
Poveži ga na PC kablom i iskoristi ovaj sajt
Možeš da povežeš i ps5 džojstik na mobilni (bluetooth) i da isti sajt iskorisiš
 
Nazad
Vrh Dno