Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Samo jedino sto nervira sto nakon nekog vremena nestane pa moras povremeno opet da klikces kao nenormalan ja msm 7 puta, i onda promeni ugao da ne bi ostajao burn in, kad smo kod toga jrl imao.neko losa iskustva sa C9, CX, C1 ili mozda C2, soni stoji sa jedne strane tva valjda nece njegova toplota nastetiti panelu🤔🤔
 
Ovo nije tema o televizorima. Nastavite diskusiju o OLED panelima u adekvatnoj LG temi.
 
Jedno pitanje vezano za ovaj gornji komentar... tj vise i komentar sa moje strane.

Ne vidim zasto je problem kada se ponekad pokrene prica koja nije striktno PS5 ali je povezana kao ovde npr o TVu. Nista sada detaljno ili tipa koji TV preporucujete...
Ne znam dal se smatra da ce tako nesto onda preplaviti temu i nece nista relevatno moci da se procita vezano za PS5?

Meni licno je vise podnosljivo ovaj primer nego da na svakoj stranici citam kada neko nabavi Sony pa pita gde i koju pretplatu da uzme, koji region, zasto ne moze kartica, koja moze, koje gift kartice, itd... sve zapravo sto moze da se sazna pretragom ove teme, par stranica u nazad a ne svih 300+ ili u krajnjem slucaju google.


EDIT: Sto se FF16 tice, prelepo izgleda... samo se nadam da nece na kraju svi ti predeli biti bezivotni kao sto je to u Forspoken.
 
Poslednja izmena:
Ne znam dal se smatra da ce tako nesto onda preplaviti temu i nece nista relevatno moci da se procita vezano za PS5?
Naravno. Pogotovu jer već postoje druge teme gde može da se diskutuje na te teme. Recimo, u ovom slučaju, postoji zasebna LG OLED TV tema, a postoji i tema o diskusiji za izbor televizora za PS5. Dozvolili smo par postova sa offtopicom na tu temu, ali pošto se širi priča, onda se mora nastaviti u adekvatnijoj temi.
 
Obrnuo Horizon Zero Dawn, ostao mi jos DLC da predjem. Sta reci.. predobra igra, drzala mi je paznju do samog kraja. Posle 10+ godina, prvi singleplejer koji me je osvojio i ucinio da ga odigram do kraja. Moracu da je kupim na disku da imam i svoju kopiju.

Pu Sylens! Smradino jedna!

Od ostalih igara sto mi je pozajmio drugar (Infamous: Second Son, Ghost of Tsushima i Death Stranding), verovatno cu da predjem Tsushimu sledeceg. Instalirao sam ga vec, malo su mi kontrole cudne, trebace mi vremena da se naviknem :D
 
Nemoj brate, umro covek pre neki dan.
 
Ma mislio sam na lika iz igre, ne na glumca sto mu daje glas. Znam da je umro, bas sam se smorio kad sam cuo skoro :( Nek pociva u miru.
 
Ne znam koja je njihova logika ovde, ko bi uzimao standardnu ediciju ? 🤷‍♂️

Capture.PNG
 
Vidis da je popust. Delux nije uvijek na popustu. I ako pogledas store sale, 90% vremena su neke bullshit delux verzije koje su i onako overpriced pa ti onda fol spuste. A kak ovidis, basic verzija nije 1% spustena.
 
Vidim da je popust, ali obično je to upareno kroz sve verzije, drugim rečima i Standard je trebao da bude na popustu.
 
 
Sećam se da je neko kačio ali ne znam da li je isti klip, meni je pomogao da rešim problem ali ne baš onako kako sam očekivao.

Elem drift se pojavio na levom analogu ulevo hoće da povuče ništa strašno ali nervira. Odradim vrtešku i po uglovima ali se vrati za 10 dana. Odlučim da ga rastavim po uputstvu, sve super otvorim očistim wiper disk i kućište ose, spakujem ali drift još gori. U medjuvremenu naručim dva potenciometra sa alija koji ce stići ko zna kad. Ponovo otvorim da vidim da očistim bolje i shvatim da na wiperu mu je jedan kontakt pokidan ( verovatno je bio načet a kad sam čistio da se otkačio oštećeni deo) na slici sam označio koji delić nedostaje. Mislim se stići će potenciometar iz kine skinuću wipera i skontam u komentarima da nije potenciometar za DS5 nego DS4 ali nema veze wiperi su isti sto je meni bitno ( napon je razlicit samog potenciometra pa zato nije dobro ako nekome treba ceo potenciometar). I tada mi sine da imam DS 4 koji skuplja prašinu, rastavim ga uzmem iz njega wiper disk ubacim u DS5 pritom uzmem i čurke 🍄 sa DS4 koje su kao nove i prebacim. Gamepad kao nov radi kao sat.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-03-31-13-27-24-081-edit_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-03-31-13-27-24-081-edit_com.miui.gallery.jpg
    392.6 KB · Pregleda: 24
Je li moguće uzeti ps+ extra Turski account, pošto je kod njih dosta jeftinije. Dobio sam tek Playstation pa sam amater što se tiče toga.
 
Je li moguće uzeti ps+ extra Turski account, pošto je kod njih dosta jeftinije. Dobio sam tek Playstation pa sam amater što se tiče toga.
Koliko strana si procitao unazad pre nego sto si postavio pitanje?
Kratak odgovor je da moze. Nije lako ako ti neko to ne odradi.
 
Takodje PS5 noob, prvo sam napravio account sa odabranom zemljom Slovenija :ROFLMAO:
Dobio kod uz konzolu za God of war i aktivirao je na tom nalogu.
Igra mi se nešto i ne svidja ali ok, nebitno, uglavnom kada sam provalio da ama baš ništa ne mogu dalje da uradim sa tim nalogom (kartice, paypal i sve ostalo, ništa ne radi), napravio novi account ali ovoga puta kao zemlju odabrao US, naravno kartice i paypal i dalje ne rade, mada nisam to ni probao ali kapiram da ne radi (vrv. jer se zemlja ne podudara), ali zato PSN Gift Cards rade kao sat, a nije mi problem da ih nabavim.
 
Da li se radi o paketu koji dolazi sa God of war Ragnarok? Mislio sam da se u paketu daje DVD. Ako mozes da mi potvrdis da li je u pitanju DVD ili kod. Kod je za EU region, posto vidim da si ga vezao za SLO account. Hvala unapred na odgovoru.
 
Da li se radi o paketu koji dolazi sa God of war Ragnarok? Mislio sam da se u paketu daje DVD. Ako mozes da mi potvrdis da li je u pitanju DVD ili kod. Kod je za EU region, posto vidim da si ga vezao za SLO account. Hvala unapred na odgovoru.
Konzola je sa DVD-om, nije digital verzija, ali nije bio disk unutra nego kao neka mini knjižica, ogrebeš za kod, ukucaš ga i aktivira se, EU je verzija konzole.
Da, vezano je za SLO account ali ga vidi i US account, može i da ga igra bez problema.
PSN Gift dolare za Store sam uzimao na paxful, kupio ih kriptom, ako nekoga zanima i to, naravno bitno je da se odabere US tržište, probao sam prvo sa EU ali niko nije imao Sloveniju u ponudi, nego svega par EU zemalja, nekih 5 koliko se sećam, Holandija, Nemačka itd. Verovatno i UK, nebitno.
Nisam čitao ranije strane ove teme, ali mislim da je US account najbolja opcija.
 
Konzola je sa DVD-om, nije digital verzija, ali nije bio disk unutra nego kao neka mini knjižica, ogrebeš za kod, ukucaš ga i aktivira se, EU je verzija konzole.
Da, vezano je za SLO account ali ga vidi i US account, može i da ga igra bez problema.
PSN Gift dolare za Store sam uzimao na paxful, kupio ih kriptom, ako nekoga zanima i to, naravno bitno je da se odabere US tržište, probao sam prvo sa EU ali niko nije imao Sloveniju u ponudi, nego svega par EU zemalja, nekih 5 koliko se sećam, Holandija, Nemačka itd. Verovatno i UK, nebitno.
Nisam čitao ranije strane ove teme, ali mislim da je US account najbolja opcija.
Imas i Hrvatsku sada u ponudi na G2A. Svakako je dobro ispalo. Mozes da preprodas nalog sa igrom, kada je predjes. Neces proci kao sa diskom, ali opet mozes da izvuces neke pare za to. Ja sam, dok sam imao PS4 PRO, imao US nalog koji sam prodao sa konzolom. Nedavno sam otvorio jos jedan, jer nameravam da uzme 5-icu.
 
Ne znam u čemu je fora to sa diskom, na kutiji konzole je God of war nacrtan, tako se i zove model ili bundle šta je već.
Odgledao sam dva yt videa pre nego što sam uzeo i identično je sve i kod njih bilo, DVD uredjaj ali nema diska sa igrom nego kod, i oni se čudili zašto je to tako.
Meni je to ok, svejedno mi skroz.
Igra je sasvim ok, ali ne mogu sada nju da igram, doći će i ona na red kad tad :D
 
Ja zato uveliko igram… skoro da sam na 30h i uživam samo tako!

Igram lagano, istražujem i ne zurim toliko sa glavnom pričom.

Utisak za sada mi je da mi je čak i bolje od prvog dela nordijske avanture.
 
Koliko strana si procitao unazad pre nego sto si postavio pitanje?
Kratak odgovor je da moze. Nije lako ako ti neko to ne odradi.
Dovoljno da vidim da svi ponavljaju slično, da nije lako, kao sad su otežali. Ništa konkretno kao što ni ti ništa konkretno. Šta znači "ako ti to neko ne odradi"?
 
Kakva god da im je traljava izvedba HW (dizajnerski pre svega) i od obećanog nisu ispunili 10٪, osim poskupljenja i HW i igara, a eskluzivnih AAA igara ni u najavi, i u ovoj generaciji klasičnih konzola su za sada dobrano preslišali konkurenciju:

Screenshot_20230403_143137_Chrome.jpg
 
Jel to 30ak.miliona konzola sveukupno za 4 godine? Zar nisu wii i ps4 svojevremeno tukli za ceo svoj ciklus (doduse ps4 jos mrtav nije) preko 100 miliona?
 
Kako 4 godine kada PS5 nije napunio ni 2½?

Petica za isti period kaska nekih 5 miliona jedinica za četvorkom (32m vs 37m), ali s obzirom šta se sve dešavalo od te 2020-e i koliko ih je uopšte i bilo u prodaji, ovo su neverovatne brojke. Pritom, PS4 je prešao 100 miliona nakon 6 godina. Ovim tempom potražnje, 5ci će trebati i manje.
 
Nazad
Vrh Dno