Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Mozes obe opcije, stim da kada uplatis prvo essential godinu dana skuplja ce ti biti konverzija jer imas proporcionalno duzi period pretplate za tih godinu dana kada si uplatio. Ako konvertujes za par dolara za taj period koji ti je ostao onda uplatis 75$ ako si na americkom nalogu i dobijas godinu dana extra. Inace mogu da se stackuju pretplate, ja sam svoju extra produzio mesec dana pred istek, i mogu da produzim za jos godinu dana ako zelim za jos 75$.
PS: da te ne buni cena na prvom prozoru, pokazuje 100$ za godisnju pretplatu i kaze da ce na kraju pretplate da skinu 100$- to je normalno; kada udjes da potvrdis kupovinu pokazace cenu sa popuatom. Evo par slika ispod kako je to kod mene izgledalo, ako kupim jos jednom pretplata ide do 2024 godine.Pogledajte prilog 364984Pogledajte prilog 364985Pogledajte prilog 364986
Veliko hvala :)
 
Aj što je GoW Collectors edition nego su morali da ubace R&C. Ko samo smišlja ove kombinacije.

Ragnarok.png
 
Videh juce, bolje da su dzojstik ubacili i da idem odmah da uzmem. :D Imaju jos jedan novi bundle sa igricama, nije los takodje.
 
Da ovaj drugi zvuci skroz ok.
 
Jos danas su oba nestala sa sajta.
 
WD Black SN850 je na Sonijevoj listi, ne akciji ti je u Amazonu, ja ne bih trazio nista vise od toga.
 


Nextorage je Sonijev...
 
SN850, naravno.
 
Mislim da su tu razlike minimalne sto se tice perfomance medju top ssd-ovima.
Treba gledati sta je najpovoljnije sa ostvarivom garancijom!
Ja sam uzeo wd sn850x 1tb, a nisam ni razmisljao o istom! Jednostavo bio je najjeftiniji za BF na amazon uk. Inicijalno sam gledao wd sn850 1tb, samsung 980 pro 1tb i crucial p5 plus 2tb (njega sam gledao samo ako cena bude ispod 150 eur, iako je najsporiji od ostalih razlike su tipa par sekundi tj nista epohalno). Da sam morao da uzimam kod nas to bi bili ili kingston kc3000 1tb ili kingston fury renegade 1tb.
Da sada uzimam nextorage je odlican deal za 90$.
Ko hoce da ceka samsung 980 pro mora da ide dole cena, 990 pro je skoro izasao. Ocekivao sam da bude na vecem popoustu za BF!
 
Poslednja izmena:
WD Black SN850 je na Sonijevoj listi, ne akciji ti je u Amazonu, ja ne bih trazio nista vise od toga.
Daj link molim te. Ono što vidim je da SN850 košta isto kao i standardno u drugim radnjama (130€ verzija 1TB).
Inače, pogledaj i ti i @eufrat link koji sam postavio. I Nextorage je zvanično podržan od strane Sony-a, pravi ga kompanija u vlasništvu Sony-a i jedini ima na kutiji sliku PS5 (čisto kao brza potvrda). Ne znam zašto ste obojica rekli SN850, jer je Nextorage:
  • brži (1TB ima u PS5 brzine 7.300/6000 dok SN850 ima 7.000/5.100). Verzija od 2TB ima još brži upis (6.900 MB/s)
  • bolje hlađenje (Nextorage u PC okruženju je imao peak na 44°C, dok je WD-u bila prosečna temperatura toliko, a peak bio na 61°C
  • trenutno je čak Nextorage i jeftiniji. Preko američkog amazona ga mogu nabaviti za 99,12$, dok je SN850 najjeftiniji ~127€ (mada je cena za crni petak bila 120€, jednom na jedan dan bila i 110€). Mada mi je cena trenutno manje bitna zbog ostalih stavki
  • TBW (Total Terabytes Written) je veći kod Nextorage 700TB vs 600TB
  • MTBF (mean time between failure) je lošiji u odnosu na SN850 (1.600.000 vs 1.750.000h)

Tehnički, trenutno me najviše brine manji MTBF. Koliko ove cifre predstavljaju problem?
Teže je i ostvarenje garancije, jer bih iz Nemačke morao da ga vraćam za Ameriku, ali je i nov proizvod (doduše sa prilično dobrim obećanjima od strane kompanije). Ali mi je to manji problem.
Sve ostalo je na strani Nextorage-a.


Nextorage je Sonijev...

Taj snimak je od istoga autora kao link koji sam postavio, ali je pravljen pre godinu i po, a Nextorage se pojavio pre 10 meseci kada je i urađen test sa mog linka.

@zvecka
Taj link je loš, jer koliko vidim nisu testirali te SSD-ove u PS5, gde se drugačije ponašaju u odnosu na PC. Recimo SN850x je sporiji od SN850, a uvek je skuplji. Onda navode i TBW najeću koju vide na sajtu sa izrazom "up to" koji ništa ne znači, jer veći disk automatski ima više, pa onda napišu jedan koji ima 4TB kapacitet, a drugi 2TB i ispadne da je ovaj prvi bolji, dok je zapravo drugi bolji. Takođe brzine zavise od kapaciteta... Iskreno, ovako napisan tekst ne vredi uopšte gledati.
 
Poslednja izmena:
Imaš na linku vreme sa PS5 na ssd i obrnuto transfer 130GB čini mi se, razlike su bukvalno sekunda do 2! Čak je najsporiji crucial p5 plus nešto oko 10 sekundi sporiji od ostalih, što je realno zanemarljivo nećeš svaki dan prebacivati po 130GB tamo vamo!
 
@nemanja123
Video koji sam linkovao je odradjen ovog leta... Covek spominje i Nextorage na kraju... Nisi ni odgledao a vec znas...

Kada se toliko femkas i pravis nauku oko toga...
Bilo koji od SSD-ova koje spominje u videu su odlicna kupovina i bukvalno koji god da uzmes ne bi pogresio...
Ja bih se odlucio za najjeftiniju opciju jer kao sto drugi clanovi (i testovi) kazu - razlika u "loading times" je bukvalno neka sekunda a neces da kopiras 130GB svakog dana...
Ako bih bilo sta gledao da mi je bitno i femkao se toliko, gledao bih TBW kao najbitniju stavku (zbog "pouzdanosti") gde Seagate sa Firecudom 530 i onom "beskar edition" izgleda kao najbolja opcija, pracen Kingston Fury-em i Silicon Power XS70 SSD-om...
Cak ni Lexar NM800pro (skoro se pojavio na trzistu) ne deluje kao losa opcija.
 
Poslednja izmena:
Daj link molim te. Ono što vidim je da SN850 košta isto kao i standardno u drugim radnjama (130€ verzija 1TB).
I
Izvini, ja pre neki dan videh tu cenu od 110 eura. Njega sam predlozio jer znam par njih koji su ga kupili ove godine i niko nije imao problema. A svakako, zbog lakoce ostvarivanja garancije, ne bih gledao tu malu razliku u performansama i ceni diska.
 
@nemanja123
Video koji sam linkovao je odradjen ovog leta... Covek spominje i Nextorage na kraju... Nisi ni odgledao a vec znas...

Kada se toliko femkas i pravis nauku oko toga...
Bilo koji od SSD-ova koje spominje u videu su odlicna kupovina i bukvalno koji god da uzmes ne bi pogresio...
Ja bih se odlucio za najjeftiniju opciju jer kao sto drugi clanovi (i testovi) kazu - razlika u "loading times" je bukvalno neka sekunda a neces da kopiras 130GB svakog dana...
Ako bih bilo sta gledao da mi je bitno i femkao se toliko, gledao bih TBW kao najbitniju stavku (zbog "pouzdanosti") gde Seagate sa Firecudom 530 i onom "beskar edition" izgleda kao najbolja opcija, pracen Kingston Fury-em i Silicon Power XS70 SSD-om...
Cak ni Lexar NM800pro (skoro se pojavio na trzistu) ne deluje kao losa opcija.
Nisam gledao snimak, jer ga nema navedenog na uvodnoj slici, već sam otvorio link za kompletan opis na njegovom sajtu, ispred koga stoji "updated" gde računam da je ubacio nove informacije u odnosu na video, jer bi samo zbog toga i ubacio reč "updated". Ispade da je link ka tekstu od leta 2021, gde nema ni pomena o Nextorage...
 
Sabrent m.2 enclosure i kioxia exceria g2 1tb, prva slika spojen na laptop sa USB tip c na tip c kablom,a druga USB tip c na USB tip a.
Bice korisceno kao external storage na ps5 plus wd sn850x 1tb kao internal!
Budu li mi deca kukala da nemaju prostora za igre ima da ih podavim ko pilice (posto trenutno kukaju na ps4 1tb plus 500GB Samsung T5)!
 

Prilozi

  • Screenshot (2).png
    Screenshot (2).png
    1.8 MB · Pregleda: 16
  • Screenshot (3).png
    Screenshot (3).png
    1.8 MB · Pregleda: 17
  • IMG_20221204_123152.jpg
    IMG_20221204_123152.jpg
    83.9 KB · Pregleda: 15
Nemam PS5 ali me zanima ova tema oko SSDa i ono sto mene zanima, zašto uopšte uzimati 1TB kad u konzoli imate isto 1TB tj 825GB?
Ili je to zapravo 825GB minus sistem koliko zauzima?
Ili pak uzimate kao eksterni SSD?
 
Dostupno je 667GB, sistem zauzima ostatak. M.2 ssd ps5 tretira kao internal storage, sve ostalo sto je spojeno sa ps5 preko USB konekcije tretira kao external storage
 
Meni je juče prijavio apdejt za "It takes two" koji je bio "samo" 25gb!
Nije mi jasno šta su to ubacili.
 
Nemam PS5 ali me zanima ova tema oko SSDa i ono sto mene zanima, zašto uopšte uzimati 1TB kad u konzoli imate isto 1TB tj 825GB?
Ili je to zapravo 825GB minus sistem koliko zauzima?
Ili pak uzimate kao eksterni SSD?
Mislim da je 825GB prostora dostupno korisniku. Ukoliko više korisnika koristi istu konzolu, svako sa različitim naslovima koje igra, brzo se dođe do situacije da nema dovoljno slobodnog prostora pa neka igra mora da se deinstalira kako bi bilo prostora za novu. Isto tako prostor na disku koje neke novije igre zahtevaju (primer je novi Call of Duty Modern Warfare II) sa redovnim nadogradnjama dovode do situacije da se slobodan prostor drastično smanjuje. Ja sam iz istog razloga dokupio dodatni SSD od 1TB i za Sony PS5 i za laptop (došao je sa 1TB SSD-om). Xbox series S je za Black Friday bio odlična kupovina ali tek s njegovim SSD uređajem treba voditi računa. Nakon što sam instalirao novi CoD MWII i CoD Vanguard skoro da sam ostao bez 50% prostora na disku. Nadogradnja za dodatnih 500GB (Seagate expansion card) košta 150 Evra što je osetno skuplje od opcije nadogradnje kod PS5.

Edit: Po informaciji iz prethodnog posta, 825GB nije dostupno korisniku već samo 667.
 
Ja sam i na PS4pro 1tb kuburio sa slobodnim prostorom jer su mi na hardu uvek stojale RDR2, ceo Uncharted serijal, GoW, GTA V, TLoU 1....
Takodje draze mi je da "rabim" eksterni (dodatni) SSD nego onaj od PS5 koji je lemljen za PCB...
 
Ovako kod mene stoji:
PS5 console storage 667.2GB
WD SN850 1TB M.2 SSD storage 1.01TB
 
Eufrate legendo pa ti i PS5 imas! o_O
 
Nazad
Vrh Dno