Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Moram priznati da je Playstation 5 postao prava moderna konzola. Ne mogu partije odigrati bez Cronus Zen igraca. R6, BF5, 2042 itd. Sve kontam desi se Pro igrac. Evo izasao iz partije gdje je 5-6 ljudi koristilo skripte za kretanje, gledam ih isto botovi. Krecu se ono po 90 stepeni, zig zag. Pogledam im stats prave po 150killova po partiji al u nazad 1m dana. Citam poslije "increased aim assist, rapid-fire mods and no-recoil macros".. well f me. Kontam ovo je sve pocelo kad su Apex Legends, Warzone i Destiny developeri poceli banovati Cronus Zen nekad u Junu pa stekao popularnost.


Ja od konzole vise koreisti vise nemam a toliko novca ulozio. Rado bih je poklonio nekome od forumasa ako bude izvodljivo. No coment.
To je postalo normalno, ne primaj k'srcu. Korporacijama nije cilj da banuju, jer takvi sa Cronusom se loze najvise i daju najvise love za isarane puske i roze kostime. Postoji negde video gde neki 'pro' citer objasnjava kako je ulozio ogromnu lovu u skinove i valve ga ne dira(pokusacu da pronadjem link). Takodje ne znam sto se bune da ima mnogo PC citera u crossgen mp, kad 99% koristi aim assist uz taj Cronus. Takvima treba banovati MAC adresu, iskompleksirani buljasi.
edit evo linka:
 
Nije mi cilj spamati temu hakerima kada ovdje drustvo vecinom igra singleplayer naslove. Sto je pametnije. Ali nisam zaista znao da je problem toliko veliki. Ocito Godin M ima vise staza od mene. Ipak, potrosio sam dosta vremena istrazujuci skripte, ipak nije toliko strasno kako sam mislio. Nisu toliko overpowered. Sta je zadnjih par dana nemam pojma. Doslovno isto botovi. Ali sa druge strane sam prepoznao par skripti koje vidim u svakoj partiji kod svakog drugog igraca a to su one drop-shoot. To svako ziv radi. Jer u igri je po defaultu drop/prone na hold. Sa cronusom je click.

Elem, znam da imaj uincijative da ne banuju. To je slucaj i sa EA, BF5 na PC-u nema nikakav anticheat sistem. Samo manuelna prijava. Nije meni problem, neka koristi antirecoil koliko hoce, dropprone do jutra ali mi je jako jako zao sto nisam snimio zadnje dvije partije sa jednim squadom koji je jaaako cudno igrao. Nije problem sto su imali tipa 50/1 KD ili 40/0 na kraju vec kako se krecu.

Sorry jos jednom drustvo na spamu ali doslovno izgubih volju za gaming. Toliko sma bio sretan kako sam presao na konzolu i onda.. Ocito cu se samo T300RS drzati kada je PVP u pitanju.
 
Po utiscima online, ovo je jedan od najboljih 2K do sada što se tiče čistog gameplay-a. MyEra takođe definitivno zvuči super.
Ja ću sačekati neki žešći popust (ili da je ubace u PS Extra), jer mi je glupo dati $70 za igru čije glavne modove ne možeš da igraš nakon ~2 godine zbog "always online" sranja.
U jednoj recenziji reče čovek da ga mnogo podseća na 2K11, što je veliki plus.
Čak i na metacritic nije tolika pljuvačina, ima čak 5.5 user score a prethodne su imale 2-3 :)
I ja ću svakako čekati neki dubok popust/PS+, ili ako ne uleti nešto povoljno na disku.
 
Ajde da pitam ovde, jer je čitana tema.

Da li iko od kolega koji imaju turski PSN planira da uzima novi GOW, i da li bi podelio troškove, tj. delio nalog, evo ja se javljam da budem gost ili nosilac, svejedno (nisu mi bitni trofeji)?

Vidim da je kod Turaka cena 799TL za onu standard edition verziju za PS5 i PS4, ili 5040din.

Na Razmeni prave šer za GOW ali organizatori šera traže svega 9500din ;) (3700din PS5 nosilac, 3300din PS4 nosilac i 2500din gost), uz napomenu da ako ne koriguju cenu šerova neće ni biti jer je vrlo malo zainteresovanih za PS4 nosioca, a toliko su zacepili cene da će teško iko deliti na dva dela pod tim uslovima...

Nemam problem da organizator šera zaradi za svoje cimanje, ali ovo je baš branje ušiju, jer svi ti nalozi u šeru su turski i brazilski gde su igre znatno povoljnije, nego na PS USA ili UK.
 
Uf, to je bas preterano... aj da razumem ako se uzima preko US Store-a, ali ako kazes da je to preko turskog ili brazilskog gde su znatno nize cene onda je to bezobrazluk.

Oduvek je poenta tog share-a bio da ljudi mogu da uzmu igre po razumnim cenama, da se podeli trosak i da organizator uzme koji dinar za to... ali ovo je zaista bezobrazluk.

Ali mora se uzeti u obzir da se taj share koncept prosirio znacajno i da se mnogi sad time bave, jer vide tu brzu i laku zaradu. Meni po Instagramu non stop iskacu neki nalozi koji se time bave.

Mislio sam da ce barem na Razmeni ostati to po razumnim cenama.
 
Nadjes lepo ortaka ili rodjaka i sa njim delis sve. Kako disk, tako i igre preko store-a. Cak i PS pretlatu.
I onda i regularna USA/UK postane jeftina regija za kupovinu.

Svojom metodom sa diskovima da ne pricam, igrao sve najnovije naslove na day one, za par stotina dinara.
 
Mislim da ce se svakako isplatiti sacekati BF ili NY, pogotovu sto je datum izlaska jako blizu oba. Radije bih dao 50e i imao igru za sebe nego dao 40e i delio je sa nekim :)
 
Mislim da ce se svakako isplatiti sacekati BF ili NY, pogotovu sto je datum izlaska jako blizu oba. Radije bih dao 50e i imao igru za sebe nego dao 40e i delio je sa nekim :)
Uvek sam isto razmisljao... s obzirom da kupim mozda 2-3 igre godisnje po punoj ceni, ako i toliko posto nije bilo nekih naslova poslednjih godina koje moram da imam day one (GoW, TLoU 2). :)
 
Resenje je da se vise nas osposobi da kupuje sa turskog playstora, i samim tim ce se i smanjiti ulazna cena.
Ja uzimam PC igre na turskom epic nalogu, nesto je zaista dzabe..

Za PS store sam citao da je malo komplikovanije, treba neka crypto pay kartica, nije dovoljan samo VPN. Tako da ko se snasao svaka cast
 
Mislim da ce se svakako isplatiti sacekati BF ili NY, pogotovu sto je datum izlaska jako blizu oba. Radije bih dao 50e i imao igru za sebe nego dao 40e i delio je sa nekim :)
Uvek sam isto razmisljao... s obzirom da kupim mozda 2-3 igre godisnje po punoj ceni, ako i toliko posto nije bilo nekih naslova poslednjih godina koje moram da imam day one (GoW, TLoU 2). :)
Ako deliš sa nekim "normalnim" (a većina nas je takva), bukvalno nemaš niti jednan razlog da to ne učiniš jer ne postoji mogućnost da nastane bilo kakav problem sa nalogom, a platiš sve duplo manje jer delite na dva dela...

Jedino mi je to opravdan rezon za nekog ko ima dve konzole pa ne želi da deli nalog jer mu treba igra u isto vreme na obe konzole.

@DBraveZ izgleda da je to sa dopunom TR naloga velika zezancija i mrka kapa...
 
Cesto se vodi polemika da li moze da se aktivira ps plus key ako se ima PlayStation Plus Extra i kako se vrsi konverzija. Pa rekoh da dodam svoje iskustvo. PlayStation Plus Extra imam aktiviran, kupio sam PlayStation Plus 1 year key (oko 40e) i kad sam ga aktivirao dobio sam jedinu opciju da se Extra produzi za 219 dana. Evo slika kao potvrda
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-10-06 at 13.12.54.png
    Screenshot 2022-10-06 at 13.12.54.png
    405.7 KB · Pregleda: 46
Tesko da ce turski nalozi da se koriste za razmenu. Problem je u tome sto je prilicno neizvesno da li virtuelna kartica uopste moze da se doda kao sredstvo placanja - nekome prolazi, nekome ne. Ja se ne bih usudio da dodajem karticu na novi nalog dok mi sve jos radi na "glavnom" turskom nalogu.

Idealna varijanta je deljenje turskog naloga sa nekim kome verujete (pod uslovom da vam proradi placanje). Od toga sigurno nema jeftinije varijante. Ko zna, mozda se neko i bavi time po turskim forumima 😀

Sto se tice cena na Razmeni, GOW Ragnarök kosta ukupno 9500 dinara ali na US Store kosta 70€ tako da organizator uzima nesto vise od 1000 dinara - tako je uvek bilo za AAA naslove
 
Cesto se vodi polemika da li moze da se aktivira ps plus key ako se ima PlayStation Plus Extra i kako se vrsi konverzija. Pa rekoh da dodam svoje iskustvo. PlayStation Plus Extra imam aktiviran, kupio sam PlayStation Plus 1 year key (oko 40e) i kad sam ga aktivirao dobio sam jedinu opciju da se Extra produzi za 219 dana. Evo slika kao potvrda
Znaci u poredjenju sa regularnom cenom sa PS Store ovim nacinom se dobije otprilike 33% popusta na godisnjem nivou za PS Extra pretplatu. Prosle godine je bese bila akcija na store-u 50% popusta na godisnju pretplatu ako se ne varam u periodu halloweena ili black friday? Bilo bi top ako to bude slucaj i ove godine.
 
Treba mi preporuka za SSD za PS5, jer sam popunio prostor na konzoli.

Jel može neko da napiše 2-3 najbolja ili "best buy" SSD-ova od 1TB i 2TB?

Mislio sam da pratim cene (u Nemačkoj), jer će uskoro popusti, pa da tada uzmem.
 
Western Digital SN850 - oficijalni SSD za PS5

I odlican disk i za PC. :D
 
Gde mogu da proverim za npr. novi GoW Ragnaraok pre nego sto uzmem digitalno (share) da li ima hrvatski prevod.
 
Gde mogu da proverim za npr. novi GoW Ragnaraok pre nego sto uzmem digitalno (share) da li ima hrvatski prevod.

The languages available to you will be dependent on the region in which you purchase the game. Not all languages will be available on every game SKU.
Sad ne znam tacno, kako je po raznim Store-ovima... mozda neko moze da proveri ako ima God of War, kako je tu bilo...
 
Jasno mi je da se prevodi vezuju za regiju gde se igra kupuje.
Interesuje me da li ima sanse da na US ili UK verziji nadje i hrvatski prevod?
Da bude jos komplikovanije trebaju mi i hrvatski i madjarski prevod jer igru delim sa prijateljem.
 
....
Sto se tice cena na Razmeni, GOW Ragnarök kosta ukupno 9500 dinara ali na US Store kosta 70€ tako da organizator uzima nesto vise od 1000 dinara - tako je uvek bilo za AAA naslove
I hvala im na tome...
Međutim poslednja dva šera koja sam uzimao preko razmene su bili brazilski nalozi (nije da to nešto smeta) dok je Brazil bio jeftin (sad je GOW samo 10USD jeftiniji od US store), tako da ne stoji da nalog plaćaju po US ili UK cenama...
 
Treba mi preporuka za SSD za PS5, jer sam popunio prostor na konzoli.

Jel može neko da napiše 2-3 najbolja ili "best buy" SSD-ova od 1TB i 2TB?

Mislio sam da pratim cene (u Nemačkoj), jer će uskoro popusti, pa da tada uzmem.
U istoj dilemi sam bio i na kraju pazario Aorus 7000s od 1TB, prvenstveno zbog dostupnosti i cene ovde. Inace dolazi sa hladnjakom tako da ne moras dodatno da se cimas oko toga sto je super. Advertised read speed mu je 7000 MB/s, doduse na soniju mi je prikazao 6400 prilikom testa, ali kontam da je ok to.
Pored njega sam gledao i Samsung 980 pro, Firecuda 530, WD SN850, XPG S70 Blade.
 
Jasno mi je da se prevodi vezuju za regiju gde se igra kupuje.
Interesuje me da li ima sanse da na US ili UK verziji nadje i hrvatski prevod?
Da bude jos komplikovanije trebaju mi i hrvatski i madjarski prevod jer igru delim sa prijateljem.
Kupi igru na kod nas ili na KP i imaces.
 
Jasno mi je da se prevodi vezuju za regiju gde se igra kupuje.
Interesuje me da li ima sanse da na US ili UK verziji nadje i hrvatski prevod?
Da bude jos komplikovanije trebaju mi i hrvatski i madjarski prevod jer igru delim sa prijateljem.
Idi na UK store i proveri, na US nema sigurno, kao ni za SEA region:
Gledaj da "ostaneš" na EN-GB kada radiš pretragu.
 
Koliko je bezbedna po konzolu ova fora sa turskim nalogom i Virtuelnom karticom?
Sinoc sam napravio nalog, dobio virtuelnu karticu, ali jos uvek "vagam" da li sa vezujem nalog na konzolu?
Ne bi bas voleo da mi banuju konzolu. Ako nalog i bude ugasen, prezalicu trosak, ali konzola...
 
Koliko je bezbedna po konzolu ova fora sa turskim nalogom i Virtuelnom karticom?
Sinoc sam napravio nalog, dobio virtuelnu karticu, ali jos uvek "vagam" da li sa vezujem nalog na konzolu?
Ne bi bas voleo da mi banuju konzolu. Ako nalog i bude ugasen, prezalicu trosak, ali konzola...
Daj detalje šta kako?
Napravi fresh turski nalog veži karticu za njega pa vidi da li funkcioniše, nema razloga da ti banuju nalog, najgore sto moze da se desi da ti storniraju sredstvo placanja (virtuelnu karticu) tj. da je raskace sa naloga. Čak ni Sony nalog nece dirati, kamoli konzolu...

Jedini slucaj kad su banovali konzole koji ja pamtim je ona tegistracija PS5 kolekšn za pare.
 
@Shimec
Na koji način je prošla verifikacija na Cryptopay? Sa srpskim dokumentima, na neku evropsku zemlju (Hrvatska možda), ili... ?

Ja još nisam završio verifikaciju. U poslednjem koraku gde treba da se slika neki račun, ili vozačka, sam odustao - vozačka mi u procesu obnavljanja (stara izbušena). Čitam prethodne postove, kolega kaže da mu kombinacija prijave kao hrvatski državljanin sa srpskim dokumentima nije prošlo. 🤔
 
Bukvalno sam napravio hrvatski nalog na cryptopay. Odradio slanje selfie-a i ostalog i dobio virtuelnu karticu.
Posle toga sam napravio novi nalog na psn (turski). I to je to.

Nisam jos nista kupio, ali sam dodao sredstvo placanja virtuelnu karticu i proslo je.

Sada samo razmisljam da li da kupim i da rizikujem kada povezem na konzolu ili ne.

@cartridge
Da, Hrvatski nalog sa nasim dokumentina.
Slikao sam slefie, pa vozacku, pa racun od Supernova interneta i proslo je.
 
Što si pravio Cryptopay nalog, slao sva lična dokumenta ako si sada u nedoumici? 😀

Mislim da nema brige, jer se prijava naloga na konzolu gleda kao i svaki drugi iz raznih regiona, "nosilac" sistem.

Znači nema pravila, nekom prolazi vrifikacija, nekom ne.
 
Što si pravio Cryptopay nalog, slao sva lična dokumenta ako si sada u nedoumici? 😀

Mislim da nema brige, jer se prijava naloga na konzolu gleda kao i svaki drugi iz raznih regiona, "nosilac" sistem.

Znači nema pravila, nekom prolazi vrifikacija, nekom ne.
A iz neke znatizelje da li ce proci prvo verifikacija naloga, posto sam video da nekima prolazi a nekima ne :D
 
Nazad
Vrh Dno