Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Znamo svi ko je kriv, i koja bratija je duboko usla u te (IT) uvozne vode. Samo mi nisu jasni ljudi na forumu koji brane tu gamad, osim ako su deo te iste gamadi naravno. S'nepostovanjem.
 
Porez na dobit od 13000rsd na 88000rsd može biti samo u slučaju da su konzolu dobili za džabe, što sam siguran da nije tačno.
 
Nije to poenta da li je PDP 7.000 ili 13.000 ili 25.000 din, jednostavno ima ga i treba se svaka stavka ukalkulisati u prodajnu cenu.
 
Postoji definisana tj. preporučena MP cena za konzolu, ovaj bundle ne postoji. Dalje, svuda postoji porez, svaka firma-prodavnica tog tipa ima iste troskove, i krajni kupac plaća porez. Ne znam vise zasto se jos uvek ovde sve prodaje kao da smo Brazil. Osim famozne carine i ne znam cega jos jer nismo EU trziste ili sta već...
 
Ma ni taj porez van EU nije nesto što mnogo utiče, jer se uređaj ne proizvodi u EU, već se i tamo, kao i u Srbiju uvozi. A porez ide krajnjoj zemlji, a ne svim zemljama u tranzitu.
 
Postoji definisana tj. preporučena MP cena za konzolu, ovaj bundle ne postoji. Dalje, svuda postoji porez, svaka firma-prodavnica tog tipa ima iste troskove, i krajni kupac plaća porez. Ne znam vise zasto se jos uvek ovde sve prodaje kao da smo Brazil. Osim famozne carine i ne znam cega jos jer nismo EU trziste ili sta već...
Od ove generacije konzole, cene za konzole, igare i dodatnu opremu, za naše tržište diktira direktno Sony i to u dinar. Barem što se tiče zvaničnog uvoza.

Isto tako i ove bandlove je odobrio Sony. Takvi su ugovori da ne može ništa bez odobrenja da se radi.
 
Od ove generacije konzole, cene za konzole, igare i dodatnu opremu, za naše tržište diktira direktno Sony i to u dinar. Barem što se tiče zvaničnog uvoza.

Isto tako i ove bandlove je odobrio Sony. Takvi su ugovori da ne može ništa bez odobrenja da se radi.
Sancta Domenica d.o.o je uvoznik PS proizvoda za igranje za Srbiju, Hrvatsku i BiH... Nažalost očigledno su krajnji prodavci iz tih zemalja izboksovali da konzole prodaju jedino u bundle, sa igrama ili uz još neko parče opreme. Sad sam gledao u HRV je onaj Fifa bundle 7499 kuna to mu valjda dođe 116k dinara tj. 10k dinara skuplje nego kod nas...
 
Neki valjan način za aktivaciju EA Playa za UK nalog? Kodovi, gift cards itd ako postoji bio bih zahvalan.
 
Ja sam napunio wallet pa tako kupio.
 
Mala pomoc.

Propustio sam akciji za horizon forbidden west :( sad gledam da kupim online. Jel postoje ps digital game kodovi? Ili samo postoji code za wallet / subscription?

Naso sam na kinguin za 35e da kupim pa vidim kao da se redemuje kod a zvanicno nigde nisam nasao da tako nesto postoji i da radi redemovanje koda za igre, jer kapiram onda PS store sebi puca u noge.
 
Imaš fizičke kopije za 20e na oglasima...
 
Da, uspeo sam i ja preko CryptoPay da kupim DELUXE na Turskom nalogu. Kostalo me je 27e, jer sam koristio ETH, pa nije bilo konverzije.
Znam da je off topic ali kako uplacujes na CryptoPay? Ja sam probao direktnu uplatu na racun ali je provizija bila jeziva. Trenutno uplacujem tako sto kupujem crypto valute preko kreditne kartice pa onda prebacujem na virtuelnu vizu i onda imam par evra provizije za obe konverzije.

Ako imas pametniji nacin, molim te da podelis.
Takođe, na linku koji si postalo piše da novootvoreni CryptoPay nalozi više ne funkcionišu za plaćanje na turskom PSN, već da funkcionišu samo nalozi koji su ranije otvoreni.
Koliko sam ja razumeo član @13umble13ee je imao nalog CryptoPay otvoren ranije, za njegovog druga ne znam...
Na HotUKDeals diskusiji vezano za ovu temu pise sledece (apdejt od 22.09.2022):

Please note that new CryptoPay Virtual Visa Cards can now be added to new or existing PSN accounts again, however working cards should NOT be unlinked from your PSN account under any circumstances. Doing so will render your card completely useless for subsequent PSN purchases. In the event that a previously working CryptoPay card stops functioning, please consider making PSN account address changes e.g. reverting your legitimate billing address to your Turkey PSN address or vice versa. Just to reiterate, DO NOT UNLINK A WORKING CRYPTOPAY CARD FROM PSN UNDER ANY CIRCUMSTANCES.
 
Ja sam napunio wallet pa tako kupio.
Probao, error izbacuje, koliko sam razumeo vezano je za to što nemam valid payment method dodan nego samo wallet funds dodane preko UK gift carda. Ako neko ima neku konkretnu metodu rad sam da probam!
 
Pa nemam ni ja drugi payment method. Ne kontam sto ne prolazi.
 
Takođe, na linku koji si postalo piše da novootvoreni CryptoPay nalozi više ne funkcionišu za plaćanje na turskom PSN, već da funkcionišu samo nalozi koji su ranije otvoreni.
Koliko sam ja razumeo član @13umble13ee je imao nalog CryptoPay otvoren ranije, za njegovog druga ne znam...
CryptoPay nalog sam otvorio taj dan kada sam i kupio PSN Deluxe, nisammimao otvoren nalog ranije.
Znaci sve sam uradio u istom danu.

Ono sto je caka, je da na kreiranju naloga morate staviti Croatia kao drzava, jer Srbija nema opciju za Virtual Card. Ono sto mi je smesno je sto to niko ne proverava.

Ja sam stavio drzavu Croatia, random adresu u Hrvatskoj, a na verifikaciju sam slao svoj pasos i vozacku, i proslo je 😂
Znam da je off topic ali kako uplacujes na CryptoPay? Ja sam probao direktnu uplatu na racun ali je provizija bila jeziva. Trenutno uplacujem tako sto kupujem crypto valute preko kreditne kartice pa onda prebacujem na virtuelnu vizu i onda imam par evra provizije za obe konverzije.

Ako imas pametniji nacin, molim te da podelis.
Znam da je off topic ali kako uplacujes na CryptoPay? Ja sam probao direktnu uplatu na racun ali je provizija bila jeziva. Trenutno uplacujem tako sto kupujem crypto valute preko kreditne kartice pa onda prebacujem na virtuelnu vizu i onda imam par evra provizije za obe konverzije.

Ako imas pametniji nacin, molim te da podelis.

Na HotUKDeals diskusiji vezano za ovu temu pise sledece (apdejt od 22.09.2022):

Please note that new CryptoPay Virtual Visa Cards can now be added to new or existing PSN accounts again, however working cards should NOT be unlinked from your PSN account under any circumstances. Doing so will render your card completely useless for subsequent PSN purchases. In the event that a previously working CryptoPay card stops functioning, please consider making PSN account address changes e.g. reverting your legitimate billing address to your Turkey PSN address or vice versa. Just to reiterate, DO NOT UNLINK A WORKING CRYPTOPAY CARD FROM PSN UNDER ANY CIRCUMSTANCES.
Znam da je off topic ali kako uplacujes na CryptoPay? Ja sam probao direktnu uplatu na racun ali je provizija bila jeziva. Trenutno uplacujem tako sto kupujem crypto valute preko kreditne kartice pa onda prebacujem na virtuelnu vizu i onda imam par evra provizije za obe konverzije.

Ako imas pametniji nacin, molim te da podelis.

Na HotUKDeals diskusiji vezano za ovu temu pise sledece (apdejt od 22.09.2022):

Please note that new CryptoPay Virtual Visa Cards can now be added to new or existing PSN accounts again, however working cards should NOT be unlinked from your PSN account under any circumstances. Doing so will render your card completely useless for subsequent PSN purchases. In the event that a previously working CryptoPay card stops functioning, please consider making PSN account address changes e.g. reverting your legitimate billing address to your Turkey PSN address or vice versa. Just to reiterate, DO NOT UNLINK A WORKING CRYPTOPAY CARD FROM PSN UNDER ANY CIRCUMSTANCES.
E ja imam vec crypto pa sam to prebacio sa svog wallet-a na CryptoPay. Provizije skoro da i nema. Sve ukupno sa provizijama me je deluxe za god dana kostao 28eur
 
Evo ja pokusao na Srbiju, nema Virtuelne kartice nigde.
Onda sam probao novi nalog na zenu, kao HR, medjutim posle dodavanja dokumenta i reviewa, nalog je suspendovan.
Izgleda da proveravaju da li su dokumenta iz iste drzave.
 
Ajde, Last Of Us Remake sam jos mogao i nekako da razumem posto je igra prvobitno izasla za PS3 iako je posle toga bilo remaster verzija.

Ali sada raditi remake igre koja je izasla za PS4 i koja i dan danas vrhunski izgleda, da bi eto prikazao koju pegicu vise na licu karaktera... bas ga preteruju.

Siguran sam da ce biti ljudi koji ce i to kupiti, ali bih vise voleo da ti timovi rade na nekom novom delu ili IPu nego sto samo stancuju remake-ove. Ili ako vec rade na nekom remake-u, neka to bude tipa Killzone koji je isto radio Guerrila. I kako nikome ne padne na pamet da uradi remake Metal Gear Solid-a... to mi nikad nece biti jasno!
 
To je zato što je logičnije da rade remaster, pa remake nego da nove igre odmah izlaze prilagođene za trenutnu verziju konzole (60 FPS 4k).
 
Igra li neko NBA 2K23? Nisam igrao od 2K11 pa se zaželeo.
Zanima me kakav je single player, tj. MyNBA? Recenzije se uglavnom fokusiraju na online i MyPlayer, a to me ne zanima.
One ere u MyNBA mi baš primamljivo izgledaju, da krenem "Kobe Era" pa da igram sa Garnetovom Minesotom :)
 
Moram priznati da je Playstation 5 postao prava moderna konzola. Ne mogu partije odigrati bez Cronus Zen igraca. R6, BF5, 2042 itd. Sve kontam desi se Pro igrac. Evo izasao iz partije gdje je 5-6 ljudi koristilo skripte za kretanje, gledam ih isto botovi. Krecu se ono po 90 stepeni, zig zag. Pogledam im stats prave po 150killova po partiji al u nazad 1m dana. Citam poslije "increased aim assist, rapid-fire mods and no-recoil macros".. well f me. Kontam ovo je sve pocelo kad su Apex Legends, Warzone i Destiny developeri poceli banovati Cronus Zen nekad u Junu pa stekao popularnost.

Javno izvinjenje kolegi

Gdin_M


Ja od konzole vise koreisti vise nemam a toliko novca ulozio. Rado bih je poklonio nekome od forumasa ako bude izvodljivo. No coment.
 
Excited Season 3 GIF by The Simpsons
 
Igra li neko NBA 2K23? Nisam igrao od 2K11 pa se zaželeo.
Zanima me kakav je single player, tj. MyNBA? Recenzije se uglavnom fokusiraju na online i MyPlayer, a to me ne zanima.
One ere u MyNBA mi baš primamljivo izgledaju, da krenem "Kobe Era" pa da igram sa Garnetovom Minesotom :)
Po utiscima online, ovo je jedan od najboljih 2K do sada što se tiče čistog gameplay-a. MyEra takođe definitivno zvuči super.
Ja ću sačekati neki žešći popust (ili da je ubace u PS Extra), jer mi je glupo dati $70 za igru čije glavne modove ne možeš da igraš nakon ~2 godine zbog "always online" sranja.
 
Nazad
Vrh Dno