Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Da da, na to sam mislio. U mom slučaju, na holandskom nalogu, u podešavanjima nalazim samo NL i FR.
Znači na turskom može Eng. Hvala.
 
Da, uspeo sam i ja preko CryptoPay da kupim DELUXE na Turskom nalogu. Kostalo me je 27e, jer sam koristio ETH, pa nije bilo konverzije. Uzecu kontam jos 1 ili 2 godine cisto da ako ukinu to, meni da ostane PS+ :) Kada znas sta radis, treba ti sat vremena za sve....s tim da CryptoPay radi verifikaciju (selfi, pasos, vozacka) pa se to nekome mozda nece svideti.
Osim pretplate, igrice su prilicno jeftine, recimo skoro duplo ;)
Isplati se da se cimas....
 
Da, uspeo sam i ja preko CryptoPay da kupim DELUXE na Turskom nalogu. Kostalo me je 27e, jer sam koristio ETH, pa nije bilo konverzije. Uzecu kontam jos 1 ili 2 godine cisto da ako ukinu to, meni da ostane PS+ :) Kada znas sta radis, treba ti sat vremena za sve....s tim da CryptoPay radi verifikaciju (selfi, pasos, vozacka) pa se to nekome mozda nece svideti.
Osim pretplate, igrice su prilicno jeftine, recimo skoro duplo ;)
Isplati se da se cimas....
Nisam ništa razumeo, kako kupujete dopune za turski PS Store?
 
Zdravo ljudi. Da li postoji uopste bilo gde kod nas da se kupi konzola bez propratnih nekih zajebancija, vec cista konzola? Svi daju uz 3 igrice ili uz hd kamere, nigde ne mogu da nadjem samo konzolu kao konzolu (standardno, konzola +1 dzojstik).
 
Zdravo ljudi. Da li postoji uopste bilo gde kod nas da se kupi konzola bez propratnih nekih zajebancija, vec cista konzola? Svi daju uz 3 igrice ili uz hd kamere, nigde ne mogu da nadjem samo konzolu kao konzolu (standardno, konzola +1 dzojstik).
Jedino na KP… ali po radnjama nigde.
 
Ja sam kupio u radnji, onoj gde ima kompjuter i land u nazivu :D Odgovaralo mi je jer sam tamo uzeo na rate, a kostala me 680e sa kamerom....a takodje sam dobio 20% popusta na jos jedan dzojstik koji me je kostao 60e onda. Kameru ako uspem da prodam super, ako ne, nikom nista, zamenicu je za igrice ili nesto drugo.

@Čika_Kure ne kupujes dopunu. Napravis novi PSN nalog sa zemljom Turskom. Kreiras nalog na CryptoPay, uradis verifikaciju i onda trazis virtuelnu karticu njihovu. Uplatis novac na nju (preko crypto ili uplatis preko svoje debitne kartice na sajt, pa prebacis na virtuelnu karticu) i onda registrujes tu karticu kao payment na tom novom Turskom nalogu. Kupujes direktno na PS Store
 
...

@Čika_Kure ne kupujes dopunu. Napravis novi PSN nalog sa zemljom Turskom. Kreiras nalog na CryptoPay, uradis verifikaciju i onda trazis virtuelnu karticu njihovu. Uplatis novac na nju (preko crypto ili uplatis preko svoje debitne kartice na sajt, pa prebacis na virtuelnu karticu) i onda registrujes tu karticu kao payment na tom novom Turskom nalogu. Kupujes direktno na PS Store
Zar za to ne treba Tier 3 na Cryptopay?
 
Ne znam sta podrazumeva Tier 3 :) Ali sam ja odradio full verifikaciju, jer mi je to pisalo da treba. (selfi, slika pasosa i slika vozacke dozvole)Kada mi je prosla verifikacija, i 2FA kada sam podesio, mogao sam da trazim karticu.
 
U sustini ono sto sam napisao je samo skracena verzija :D Ja sam to juce odradio, a moj drug danas, tako da je proverena informacija.
 
Naravno, ja vec mesecima kupujem samo u turskoj prodavnici. Neke cene su smesne cak i za nase uslove (pogotovo na akcijama) a top igre su bukvalno duplo jeftinije nego na US ili bilo kom EU store-u.
 
Ako sad otvorim novi nalog na Turskom regionu onda bi po ovom upustvu trebao da koristim Crypto.com kartice umesto CryptoPay. Ispravite me ako grešim.
Update.jpg
 
Menjanje regiona vazi samo za evropske naloge, ne i UK cini mi se? Sad kad se svi poturce :D. 44 eura je Ragnarok koliko vidim :D
 
Ako se dobro secam, podesavas jezik na profilu pa to onda vazi i na konzoli i na webu. Npr, u PS Plus aplikaciji na mobilnom imas opciju Storefront Language i mislim da se izabrani jezik onda sinhronizuje i sa konzolom.
Ako sam te dobro razumeo to je samo za jezik prikaza interfejs konzole, ali ne i za izbor jezika u igrama. Zar ne?
- U suprotnom bih rado dodao nemački kao jezik za igre na USA nalogu.
 
e krastavac sto ne okaciste pre nedelju dana, ajde kolko kosta Ragnarok preorder? Da se poturcim uoči Kratosa

O ovome sam pisao jos u martu i postavljao detaljno uputstvo ali tada nije bilo zainteresovanih...

Ako sam te dobro razumeo to je samo za jezik prikaza interfejs konzole, ali ne i za izbor jezika u igrama. Zar ne?
- U suprotnom bih rado dodao nemački kao jezik za igre na USA nalogu.
Da, to je za interfejs konzole i PS Store
Jezik u igrama zavisi od igre do igre, neke imaju podrsku za vise jezika a neke ne. Mislim da je mala sansa da imas nemacki na igrama na USA nalogu ali uvek mozes da probas
Menjanje regiona vazi samo za evropske naloge, ne i UK cini mi se? Sad kad se svi poturce :D. 44 eura je Ragnarok koliko vidim :D
Ne mozes da menjas region naloga, mozes samo da otvoris novi sa drugim regionom
 
Na kom je store-u najjeftinije imati pretplatu za extra ili premium (deluxe)? I gde najcesce budu popusti za novije igre?
 
O ovome sam pisao jos u martu i postavljao detaljno uputstvo ali tada nije bilo zainteresovanih...


Da, to je za interfejs konzole i PS Store
Jezik u igrama zavisi od igre do igre, neke imaju podrsku za vise jezika a neke ne. Mislim da je mala sansa da imas nemacki na igrama na USA nalogu ali uvek mozes da probas

Ne mozes da menjas region naloga, mozes samo da otvoris novi sa drugim regionom
Još samo da saznamo da li Cripto.com u ovom momentu funkcioniše sa turskim PSN i našom karticom, i da li se pored početnih 20 funti za izdavanje virtuelne Visa kartice plaća mesečno održavanje i provizija po svakoj transakciji.
 
crypto.com kartica radi samo za UK residents tako da mora da se radi sa CryptoPay, to sam napisao vise puta

clan 13umble13ee je napisao da je juce aktivirao karticu a njegov drugar pre par dana tako da bih rekao da radi

Da, ima neka sitna provizija po svakoj transakciji i mesecno odrzavanje od 1€ ali to moze da se izbegne ako se uradi unload kartice. Sve lepo pise na linku koji sam postavio
 
crypto.com kartica radi samo za UK residents tako da mora da se radi sa CryptoPay, to sam napisao vise puta

clan 13umble13ee je napisao da je juce aktivirao karticu a njegov drugar pre par dana tako da bih rekao da radi

Da, ima neka sitna provizija po svakoj transakciji i mesecno odrzavanje od 1€ ali to moze da se izbegne ako se uradi unload kartice. Sve lepo pise na linku koji sam postavio
Takođe, na linku koji si postalo piše da novootvoreni CryptoPay nalozi više ne funkcionišu za plaćanje na turskom PSN, već da funkcionišu samo nalozi koji su ranije otvoreni.
Koliko sam ja razumeo član @13umble13ee je imao nalog CryptoPay otvoren ranije, za njegovog druga ne znam...
 
Konzola 550e tj 600e kod nas - 70.500 RSD
FIFA 23 70e tj 85e kod nas - 10.000 RSD
DualSense 68e tj 78e kod nas - 9.200 RSD
Pulse 3D 98e tj 128e kod nas - 15.000 RSD

Sve ukupno 104.700 kada bi pojedinacno kupovao, da postoji konzola da se kupi pojedinacno.

A oni ga jos prodaju za 106.000...

Uzeo sam zvanicne cene konzole i cene perifarija i igrica sam poredio na mediamarkt sajtu i games sajtu.
 
Svu svemu i ovo će da se rasproda kao i svaki bundle do sada. Većina ljudi samo i igra Fifu, NBA i CoD na PS.
 
Da je 5 kila šećera ili 5l mleka pa da čovek razmisli da kupi 😁
 
Moram samo da objasnim ne braneći nikoga, ali državu možemo jedinu da krivimo. Games ima u toj ceni 20% PDV-a koji ne pripada njemu, znači pada mu bruto prihod tog bundlea na nekih 88.000 din. Zatim porez na dobit 15% na kraju godine, pada mu bruto prihod na nekih 75.000 zatim ostale komunalne takse, provizije banke, zakup lokala (ako ne radi isključivo online), reklame, promociju, poreze i doprinose na sve zaposlene... Još masu stvari nisam uračunao. I oduzmite ulaznu nabavnu cenu po kojoj je on uvezao konzolu. I koja je na kraju tu stvarna razlika u ceni odnosno zarada koju Games ima? Oni moraju da rade na takvu nenormalnu količinu prodatih proizvoda da bi im se sve isplatilo, a to se meri milionima. Pritom vrlo verovatno su sa nekom tehničkom robom na čistoj nuli i služi im samo za promociju.

I onda poredite prodavce na KP, pa mislim ne osudjujem nikog ali neuporediva su ta dva segmenta! Prodavac na KP nema skoro ništa što sam naveo sem reklame i promocije KP oglasa.

Bio sam i sa jedne i druge strane lično...

Okrivite državu prvo pa onda ostale. Meni apsolutno jedna stvar nije jasna. Kako u HU uspevaju da drze cenu koja je promovisana za EU i pritom u toj ceni imaju onaj njihov nenormalan PDV od skoro 27%. To mi apsolutno nije jasno. Po kojoj ceni oni nabave? Ili rade isključivo na nuli.
 
Nazad
Vrh Dno