Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

ma ovih 30$ nije bilo tako davno, u zadnjih godinu dana recimo (od kad sam kupio ps5, pa pratim cene tu i tamo)
 
Jedno stoji na allkeyshopu al čim ubacite u cart, oni dignu cenu sa svojim nekim taksama. Tako da čak i Eneba koji je šatro najjeftiniji ispade 42$ sa kuponom.
Koliko je posle doplata za Extra tier, ako može to uz dopunu da se doda preko samog ps naloga?
 
Hvala svima na savetima. Sad vidim da je kod moguće iskoristiti tek kad istekne pretplsta, ne i dok pretplata još traje, pa ću sačekati da mi istekne pretplata, pa onda kupiti, da bih imao PayPal zaštitu ako kod slučajno ne bude radio, jer ako sad kupim pa za 45 dana probam da li radi, od zaštitenema ništa...

@Ainur
Da...
Ali ima na Kinguin za 39usd...
Meni traže 7usd za nadogradnju za preostalih 45 dana...
 
Dodaje se na osnovni tier, koliko ti je ostalo dana u osnovnom toliko bude i extra. Zato plaćaš doplatu manju što ti manje dana osnovne pretplate ostaje...
 
Poslednja izmena:
Ja sam se konvertovao u tier sa katalogom uz doplatu 10 usd do 20 sept. i prezadovoljan sam, uzeo 1TBssd i punim ga svim i svacim. Produzicu kad istekne sigurno i od igara ne kupujem nista sem GOW kad izadje u novembru i eventualno pes ako ga dovedu u red.
 
Hvala svima na savetima. Sad vidim da je kod moguće iskoristiti tek kad istekne pretplsta, ne i dok pretplata još traje, pa ću sačekati da mi istekne pretplata, pa onda kupiti, da bih imao PayPal zaštitu ako kod slučajno ne bude radio, jer ako sad kupim pa za 45 dana probam da li radi, od zaštitenema ništa...

@Ainur
Da...
Ali ima na Kinguin za 39usd...
Meni traže 7usd za nadogradnju za preostalih 45 dana...
Mozes kod sad da ukucas sigurno. Ja kupio prije par dana na cdkeys unio kod i produzio psplus do 5 septembra 2023
 
Mozes kod sad da ukucas sigurno. Ja kupio prije par dana na cdkeys unio kod i produzio psplus do 5 septembra 2023
Ne znam za cdkeys, ranije je provereno moglo, ali na ova tri najjeftinija sajta sami pišu da ne može...

Sačekaću da mi istekne pa produžiti tako sam siguran za refund ako nešto ne bude funkcionisalo... Svakako ne igram ..


Screenshot_20220807-114342_Chrome.jpg
 
Dodaje se na osnovni tier, koliko ti je ostalo dana u osnovnom toliko bude i extra. Zato plaćaš doplatu manju što ti manje dana osnovne pretplate ostaje...
Ako si već prešao na extra i hoćeš da produžiš ili obnoviš onda dodaje samo 214 dana ako koristiš ps plus kod sa godišnjom pretplatom.
 
Ne znam za cdkeys, ranije je provereno moglo, ali na ova tri najjeftinija sajta sami pišu da ne može...

Sačekaću da mi istekne pa produžiti tako sam siguran za refund ako nešto ne bude funkcionisalo... Svakako ne igram ..


Pogledajte prilog 351722
Mislim da im je to obavjestenje ostalo od ranije i da ga nijesu uklonili. Ovo stopiranje je vazilo dok zvalicno nijesu krenuli sa novom semom pretplate prije par mjeseci. Ne bi trebalo da ima ikakve veze odakle kupijes karticu, to su sve Sonyeve zvanicne kartice i kodovi
 
Imam dva naloga na PS5 (jedan USA - moj, jedan UK ženin). Pretplata je na USA. Do sada je UK nalog mogao da igra sve igre koje instaliram preko USA, međutim, sada za sve igre piše "Can't use this content. To use this content, purchase it."

Kako ovo da rešim?

Edit: Rešeno. Sama od sebe se isključila opcija za šerovanje naloga. Kako nisam duže vreme ništa igrao, a bila su skoro 2 apdejta, verovatno su oni to promenili.
Uključio sam opet tu opciju na glavnom nalogu i sada radi :)
 
Otvori ženi USA nalog...
 
Mislim da im je to obavjestenje ostalo od ranije i da ga nijesu uklonili. Ovo stopiranje je vazilo dok zvalicno nijesu krenuli sa novom semom pretplate prije par mjeseci. Ne bi trebalo da ima ikakve veze odakle kupijes karticu, to su sve Sonyeve zvanicne kartice i kodovi
Jel to provereno?

Recimo uzmemo ps+ godinu dana i ofmah konvertujem u ps+extra 214 dana ili koliko vec je konverzija?

Sad gledam konverziju 365 esencije u 219 ekstra sto mu dodje ako platis 40usd esenciju 365 dana dobijes 219 dana ekstra sto je ako pretvoris u 365 dana 67 usd.
 
Poslednja izmena:
Jel to provereno?

Recimo uzmemo ps+ godinu dana i ofmah konvertujem u ps+extra 214 dana ili koliko vec je konverzija?

Sad gledam konverziju 365 esencije u 219 ekstra sto mu dodje ako platis 40usd esenciju 365 dana dobijes 219 dana ekstra sto je ako pretvoris u 365 dana 67 usd.
Ne znam gde si video da se dani konvertuju u veći nivo pretplate "plaćanjem" danima same pretlate.
Jedino što ja vidim je opcija da do kraja aktivne pretplate možeš novcem da doplatiš da do kraja tog roka budeš veći nivo pretplate.

Dakle, ako ti je ostalo X dana do kraja PS+ pretplate, možeš za Y novca da uplatiš da budeš Extra/Premium.
Ne možeš X dana PS+ pretplate (bez ikakvog plaćanja ili na bilo koji drugi način) da pretvoriš u X-Z dana Extra/Premium.

Cena doplate za Extra/Premium zavisi od preostalih dana pretplate i direkno je proporcionalna tom broju.
 
Nesto sam prezupcio, tako sam i upgradeovao esenciju u extra kao sto si naveo. .. nista cekam da istekne pa cu da gledam sta mi je ciniti. Zna li se koliko po uplati godinu dana esencije trazi za upgrade na ekstra?
 
pa razliku pretplate (srazmerno preostalim danima)

Prilikom ovog transfera na nove pretplate, davali su neki popust - bilo jeftinije preci na novi visi tier
 
Cene su proporcionalne originalnim cenama pretplate. Dakle, jedina ušteda je ako se uzme stari PS+, jer je regularna cena 60$ (a on se može naći za 35-40$).

Originalne cene:
Essential: 60$
Extra: 100$
Premium: 120$

Ako uzmeš godinu dana starog PS+, on automatski prelazi u Essential. Ako odmah želiš da ga prebaciš u Extra onda je doplata (Extra-Essential = 100-60 =) 40$.
Ako hoćeš da pređeš na Premium (sa PS+/Essential) za godinu dana ti dođe (Premium - Essential = 120-60 =) 60$.

Ako imaš slučaj da ti je preostalo manje PS+/Essential pretplate onda ti je srazmerno i manja cena.
Npr: za pola godine ti dođu gore navedene doplate podeljeno sa 2; ako ti je preostalo 3 meseca, onda je podeljeno sa 4, ako ti je preostalo 2 meseca, onda je podeljeno sa 6...
 
Da to je to. Kad ubacis PSPlus kod dobijes 365 esential. Zatim uzmes vaucere, dolarske, i uplatis dodatnih 40$ ili 60$ da bi se prebacio na Extra ili Premium
 
jel reklamirao neko do sad dzojstik ili nesto kod iris-a?

Ako jeste, sta i kako je prosla reklamacija?
jeste li dobijali one famozne odgovore "Reklamacija nije prihvaćena"?
 
Oni u 8 dana ne stignu ni da ih pogledaju, vec tom porukom kupe sebi jos mesec dana
 
ja sam dobio tu poruku gde su me obavestili o odbijanju reklamacije ali kao sredice mi problem, i jesu sredili u roku od 5 dana... A razlog koji su naveli je neverovatan...
 
Bas kod njih pre par dana reklamirao plavi dualsense kupljen u Maju ove godine. Brljavio mu touchoad. Na reklamaciji jasno napisano zamena/povracaj novca. Njihov serviser se nasao dovoljno "pametan" da ga otvori,zameni flet kabl, napise da je popravljeno i vrati u prodavnicu. Stize mi mail da mogu da dodjem u radnju (T.C. Big) i da je "reklamacija resena, namesten flet kabl". Tu mi se vec pale alarmi u glavi, al ajd rekoh genericki odgovor. Krece prodavac u pomocnu prostoriju i dovlaci providnu kesu sa joypadom. Rekoh mu da moze odmah da ga vrati tamo odakle ga je uzeo i da procita sta pise na reversu/reklamaciji. Da skratim, morao sam sutra ponovo da dolazim i zahvaljujuci zeni koja je radila tamo (sefica neka rekao bih) ekspresno mi je resila zamenu za nov uredjaj uz nov fiskalni racun. Bukvalno za nekoliko dana. Brljotinu cu da pripisem serviseru pa zatim neiskusnom i pogubljenom prodavcu.

Zao mi je samo sto ce taj popravljan dualsense da zavale nekom neupucenom roditelju. U ovoj drzavi moras biti pravnik, mehanicar i lekar istovremeno da ne bi ispao ovca.

P.S. Obratite paznju sta vam je upisano u reklamaciji jer jer su mi, dok sam proveravao podatke, upisali popravak iako sam naglasio zamena ili povracaj novca. Terao sam ih su novu da kucaju.
 
Poslednja izmena:
I to nije uradio ne da bi ustedeli firmi pare nego tu zamenu bi odradili za vazduh i taj bi zavrsio na KP. U svim sferama nalaze rupe da uzmu pare lihvari.
 
Ako nekoga zanima iskustvo, u ponedeljak sam zvao Istvana zbog drifta u levoj palici na dzojstiku, rekli da posaljem sto pre i da ne brinem, da ce resiti reklamaciju. Danas (petak) mi stigao nov neotpakovan :)
 
Ako nekoga zanima iskustvo, u ponedeljak sam zvao Istvana zbog drifta u levoj palici na dzojstiku, rekli da posaljem sto pre i da ne brinem, da ce resiti reklamaciju. Danas (petak) mi stigao nov neotpakovan :)
Ispade bolje kupiti od ugara...
Kontam da @CarnX nasi jos nisu resili reklamaciju na dzojped...
 
ee jesu, u roku od 5 dana sam dobio opravljeni dzojstik... Nego me je iznenadilo to sto su mi javili da mi odbijaju reklamaciju ali ce mi kao popraviti dzojstik. A razlog odbijanja je lepljiva crvena tecnost na i u dzojstiku... Izmisljeno naravno... dzojstik je cistiji od moje cetkice za zube, a pazim ga vise nego zenu, ako cemo iskreno :)
 
Ispade bolje kupiti od ugara...

Uvek. Meni je 2020. godine došla falična grafička 2070S, imala je onaj space invaders problem gde pod malo većim opterećenjem pojave se artefakti, i restartuje se komp. Fabrička greška kod serije koja je imala određen tip VRAMa.
Bilo je potrebno malo ubeđivanja kupca, al svakako su rešili problem; tad je situacija bila još zajebanija zbog zatvorenih granica. Ne verujem da bih prošao tako kod Gigatrona i ostalih radnji.
 
1TB sn850 sa heatsink-om na amazonu na 50% popusta = 120e
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno