Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

jos jedan malo blizi amazon
Link

Ja bih mozda i narucio mada mi se sa dostavom u srbiju iz nemacke (20e) i ne isplati nesto
 
Opet gledah PS5 da uzmem kao prije par mjeseci, ali ga kod nas u CG i dalje nema uopste.
Mada vidim da i dalje nema osim Horizona iole neka dobra vrijedna ekskluziva
 
Wd 1tb izgleda najjeftiniji na UK Amazonu
 
Poneki prevelik heatsink ne moze da stane u PS5 SSD bay.

Potrebno je pravilno zatvoriti poklopac od SSD bay-a da bi ventilator od konzole mogao pravilno da stvori negativni pritisak koji bi izazvao kretanje vazduha kroz taj bay.
 
Da ali na WD-ovom sajtu nema 2 razlicite opcije, samo sa ili bez heatsinka, pri cemu pise da je kompatibilan sa ps5, pa me ovo na Amazonu zbunilo :)
 
da li valja nesto od ove 3 igre sto se dobijaju u bundle sa konzolom ? Horizon, Uncharted i Gran turizmo ? Da li ostaviti nesto za igranje ili prodati odmah ? Pregledao sam malo recenzije, sve to deluje lepo ali kakva su vasa iskustva ?
 
Pa zavisi koliko volis koji zanr, ali objektivno sve je dobro
 
Horizon i Uncharted svakako treba probati. Ipak spadaju u "must play" igre. Ima tu još par naslova ali ova 2 su u prvih 5.
GT je klasa za sebe ali ako voliš vožnje.
 
Realno mozda i najbolji bundle do sada sa naslovima koji u potpunosti pokazuju mogucnosti DS kontrolera
 
Ja sam skoro presao ovaj Uncharted i nikakve wow stvari nisam primetio u igri.
Sto se toga tice samo Astro Playroom je pokidao.
 
Ima li neki thread o tome sta uraditi sa userima na ps5 konzoli pred prodaju? Imam 2, za US i UK region, trenutno bez ps+.

Jedna varijanta je promeniti im emailove pa ih prodati zajedno sa konzolom i igrama koje su kupljene uz njih, a doplatom ps plus dostupne su i sve ostale skupljane godinama kroz ps plus jos od ps4 (7 godina minimum, po 2 mesecno, između 150 i 200 igara, racunajuci one sto sony daje za ps5 sigurno preko 200).

Druga je raskaciti usere od konzole i prodati je bez. Da li bi onda novi user sa novim nalogom dobio free neke ps5 igre?
 
Ima li neki thread o tome sta uraditi sa userima na ps5 konzoli pred prodaju? Imam 2, za US i UK region, trenutno bez ps+.

Jedna varijanta je promeniti im emailove pa ih prodati zajedno sa konzolom i igrama koje su kupljene uz njih, a doplatom ps plus dostupne su i sve ostale skupljane godinama kroz ps plus jos od ps4 (7 godina minimum, po 2 mesecno, između 150 i 200 igara, racunajuci one sto sony daje za ps5 sigurno preko 200).

Druga je raskaciti usere od konzole i prodati je bez. Da li bi onda novi user sa novim nalogom dobio free neke ps5 igre?
Zavisi sve od toga dal ti zelis da zadrzis te naloge ili ne... Ja sam svoj PS4 prodao bez naloga, jer zelim da ga zadrzim. Samo sam obrisao nalog i to je to...

Ako prodas bez naloga, novi user ne dobija nikakve free igre osim kada uplati PS+. Ali nece nista dobiti retroaktivno, od ovih sto su se dobijali na mesecnom nivou.

Dobro, jedino sto dobija su F2P igre koje moze da skine, tipa Fortnite, CoD: Warzone i sl.
 
@mi105 Procene su zabranjene na forumu. Pogledaj oglase, pa ćeš okvirno znati koja je trenutna vrednost.
 
Zavisi sve od toga dal ti zelis da zadrzis te naloge ili ne... Ja sam svoj PS4 prodao bez naloga, jer zelim da ga zadrzim. Samo sam obrisao nalog i to je to...
Pa klinac je porastao, ako samo taj nalog vredi za PSN i konzolu, ne vidim sto bih ga zadrzavao, osim emotivnih razloga :)
Ako prodam sa nalogom, a pre toga promenim email, sta jos ide sa nalogom, a sto treba da brisem? Trofeji, chatovi, friends, Twitter i YouTube konekcije... Sta se sa time desava?
 
^ Mislim da sve ide sa nalogom...
 
Poruke, prijatelje mozes sigurno da pobrises... sad za Twitter i YT, to nisam nikad koristio. Ali ako postoji aplikacija, jednostavno obrisi istu sa konzole kao i ako postoji nesto u Saved Data vezano za iste.

Trofeji bi trebalo da ostanu.

A u krajnjem slucaju, mozes lepo da izmenis mejl za taj nalog a zatim posle toga formatiras konzolu i posle samo dodas opet taj nalog. Mozes onda da skines igre pre nego sto prodas ili to da prepustis novom vlasniku.
 
Kratko pitanje, imam ps premium na ps5, a brat ima ps4, mogu li ja da dam njemu isto acc i da nemam smetnji, ja da igram sta hocu, on sta hoce a da ne izbacuje ili neki ban da se popije i kako to ide? Hvala
 
Moze ali pod jednim uslovom.
On treba da doda taj nalog na svoju konzolu ali ne sme da se igra dok je ulogovan na njemu.
Znaci doda nalog, pokrene igru da se skida i to je to, vrati se na svoj nalog i odatle igra.

Opet ako hoce neku drugu igru, uloguje se, pokrene skidanje, pa se vrati na svoj nalog.

U tim trenutcima dok se on loguje, tebe moze da izbaci na kratko.

Necete dobiti nikakav ban, nema govora o tome, ne brini..
 
Pitanje za one koji su igrali Spider-man Miles Morales. Da li bi trebalo da se igra prvo Spider-man iz 2018 (ili vec koje godine) ili moze odmah da se cepa PS5 naslov, a da se uklopi u igru i skapira sve?
 
Meni je to bila prva igra na PS5, pre toga nisam imao konzole, niti sam se interesovao za igre.. Možeš odmah da cepaš, ništa (osim uvodne scene) nema veze sa prvim delom, niti se "pravi" Spider-Man negde spominje..

Neka me iskusniji gejmeri isprave ako grešim :)
 
Pitanje za one koji su igrali Spider-man Miles Morales. Da li bi trebalo da se igra prvo Spider-man iz 2018 (ili vec koje godine) ili moze odmah da se cepa PS5 naslov, a da se uklopi u igru i skapira sve?
Moze da se pocne sa MM ali ja bi ti preporucio da odigras original deo. Spiderman iz 2018 je jedna kompletna igra koja parira hitovima kao osto su HZD ili GOW dok je Miles Morales sitna (samostalna) expanzija od 5-6h.
Prica u MM se nastavlja na original deo ali nista bitno da bi se morao pratiti redosled, medjutim ako igras MM prvo, pokvarices uzitak igranja original dela a to je bas steta.
 
Nazad
Vrh Dno