Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ma da, najnormalnije se kupi US dopuna gde god na netu, dopuni se wallet i najnormalnije se kupi Plus u US store. Bez problema funkcioniše, nije potrebna američka kartica ni u jednom koraku.
 
Zna li se nesto konkretno u vezi ove nove pretplate, zna li se kada nastupa ili kada ce da daju konkretnije informacije?
Meni istice ps+ krajem sledeceg meseca, nisam siguran da li uopste da produzavam.
 
Ja imam skoro godinu uplaćene. Nadam se da će moći da se konvertuje u neku drugu ako bude zanimljiva ponuda.
 
Pa jeste nemoguce zato sto na kraju procesa moras da uneses validnu karticu kako bi oni posle mogli da ti obnavljaju tu pretplatu automatski
Napraviste čoveka ludim s vašim spinovanjem.

Naravno da je 100% u pravu da ne može da se kupi pretplata na US store-u karticom koja nije iz USA. Ko ne veruje neka proba. :D

Wallet i kako ti njega dopunjavaš kuponima i karticama nema nikakve veze s ovim.

Kupovina bilo čega direktno na US store nije moguća s našim karticama, pa imali čak i USA PayPal koji je vezan za našu karticu.
 
Napraviste čoveka ludim s vašim spinovanjem.

Naravno da je 100% u pravu da ne može da se kupi pretplata na US store-u karticom koja nije iz USA. Ko ne veruje neka proba. :D

Wallet i kako ti njega dopunjavaš kuponima i karticama nema nikakve veze s ovim.

Kupovina bilo čega direktno na US store nije moguća s našim karticama, pa imali čak i USA PayPal koji je vezan za našu karticu.
Niko nije ni rekao da je moguce, ovde se pricalo o necemu sasvim drugom.
Svi kupujemo kodove sa raznih sajtova upola cene samim tim mozemo reci da ps+ ne kosta 60$ vec 25-30e koliko ga mi placamo.
Neki tvrde da ce tako biti i sa novom pretplatom drugi smatraju da ce izricito trebati bas US kartica da se plati po punoj ceni.
 
Zvanican popust svakako nije za nas. A ovi 3rd party sajtovi ce vremenom dobiti kodove
Lepo je čovek napisao, da "nije za nas", čitaj "nije namenjeno za nas". To što se svi dobijamo i iskorišćava o rupe u pravilima ne menja činjenicu da to nije namenjeno nama.

Gift kartice su namenjene za poklon za rođendan i slično, a wallet omogućava da se one iskoriste. Ništa manje, ništa više.

P.S. To je valjda bilo jasno kada PS Store nema Srbiju ni u izboru za zemlju.
Niko nije ni rekao da je moguce, ovde se pricalo o necemu sasvim drugom.
Svi kupujemo kodove sa raznih sajtova upola cene samim tim mozemo reci da ps+ ne kosta 60$ vec 25-30e koliko ga mi placamo.
Neki tvrde da ce tako biti i sa novom pretplatom drugi smatraju da ce izricito trebati bas US kartica da se plati po punoj ceni.
Ne možeš reći da košta onoliko koliko je na akciji. Akcija je akcija. Telefone operateri daju za dinar, pa ne možemo reći da koštaju dinar.

Lično, mislim da će biti popusta ako se uzme na 3-6-12 meseci, proporcionalna kako je sada sa PS+/Now, kao i da će biti akcija tokom praznika. Da li će biti omogućena kupovina preko kodova kao do sada (sa raznoraznih sajtova) to je već pitanje na koje bi svi voleli da imamo odgovor, ali se to neće znati do uvođenja sistema i prvog većeg amaričkog praznika.
 
Niko nije ni rekao da je moguce, ovde se pricalo o necemu sasvim drugom.
Svi kupujemo kodove sa raznih sajtova upola cene samim tim mozemo reci da ps+ ne kosta 60$ vec 25-30e koliko ga mi placamo.
Neki tvrde da ce tako biti i sa novom pretplatom drugi smatraju da ce izricito trebati bas US kartica da se plati po punoj ceni.
1645884110171.png

I nakon toga ga ubediste da je moguće. :sneaky:
 
Cutim i posmatram samo :D

Znam da je bilo price i price kako ljudi ne mogu da kupe nove pretplate jer na kraju stoji kartica. Jasno je da ako neko unese kod automatski dobija i subscription renewal bez da ga iko ista pita u tom trnutku.
 
Ja sam razumeo da on tvrdi da je generalno nemoguce kupiti pretplatu za US bez US kartice. Moguce je kupiti pretplatu preko third party sajta, pa se taj kod unese na PS Store i redeem-uje se, kao sto svi ovde i rade.
 
Mislim pričamo neke bezveze priče, ko god da je hteo da uplati PS Plus na US storu mogao je i to je suština.
 
Cutim i posmatram samo :D

Znam da je bilo price i price kako ljudi ne mogu da kupe nove pretplate jer na kraju stoji kartica. Jasno je da ako neko unese kod automatski dobija i subscription renewal bez da ga iko ista pita u tom trnutku.
Nemoguće je na 1 ili 3 meseca jer traži broj kartice da bi mogli da automatski produže dok je moguće za godišnju pretplatu.
 
Nemoguće je na 1 ili 3 meseca jer traži broj kartice da bi mogli da automatski produže dok je moguće za godišnju pretplatu.
Sa kojom karticom?

Sa srpskom nije moguće.
Ne možeš čak ni da vežeš srpsku karticu za US nalog, čak ni PayPal koji je vezan za srpsku karticu.

Tako da @shomiNBGD je od starta sve dobro napisao - kod može, direktno plaćanje srpskom karticom ne može.
 
E, ja sam uspeo da kupim direktno na storu sa karticom preko PS5 sad kada je bio onaj popust za 3 meseca od 50% - US nalog. Moguće da je neka anomalija u sistemu bila.
Čak je i ostavio autorenew, ali sam ga disable (nije mi se plaćala puna cena samo da probam).

uuuuuuu, ne - moja debela greška, nisam karticom platio ovo, kupovao sam gift karte pa sam tako redeem.
Istripovao sam da ne može da se uzima preko stora direktno pretplata sa gift karticama (zbog auto-renew), pa sam pogrešno povezao.

Zanemarite moju poruku.
 
Da li je istina da PS5 forsira 4K igre u 1080p ak ose spoji na 1440p monitor ?NE ostaje u 4K? Ako vec nije nativna, dobro bi bilo da je veca rezolucija. 1080p na 1440 je poprilicno blurr fest.

Znam da je trebala 1440p podrska izaci u q1 ali i dalje nisa. Imaju li beta verzije i kako dobiti beta port ? Hvala.

Elem, skida se GT7.
 
Ne bas, to pre svega zavisi od monitora.

Ako monitor moze da primi 4K signal, PS5 ce ga videti kao UHD monitor i poslace 4k signal. Monitor ce zatim odraditi downscale na 1440p. Kod mene je upravo ovaj slucaj i slika je savrsena.

Ipak, neki (zapravo vecina) 1440p monitori "se prijave" PS5 kao HD i onda ces imati samo 1080p upscaleovano na 1440p sto izgleda dosta losije.

Pogledaj ovde -
 
Ali ovo je palo u vodu skoro kada je PS pustio update sa native 1440p podrskom?
 
Pominjalo se na netu su da ce uskoro izaci update sa podrskom za VRR i 1440p ali se to jos nije desilo. Navodno, tek sto nije ali to niko sa sigurnoscu ne moze reci.
 
Aha, ja sam bio ubedjen da je 1440p izasao a da se vrr ceka jos uvek
 
Taj 1440p se čeka od kada je izašao PS4 Pro. Pitanje je kad će se smilovati da ga puste.
 
ako neko zna, imam aktivan UK nalog koji se koristi na ps4. da li ako kupim ps5, mogu isti nalog da aktiviram i na ps5 a da ga ne gasim na ps4?
hvala
 
pitam posto mi buraz sa klincima rabi stari ps4 sa mojim nalogom, , znaci ako uzmem ps5 i pokrenem na njemu isti, necu njemu nista pokvariti na ps4?
 
pitam posto mi buraz sa klincima rabi stari ps4 sa mojim nalogom, , znaci ako uzmem ps5 i pokrenem na njemu isti, necu njemu nista pokvariti na ps4?
Nećeš. Ti ćeš svoj PS nalog najnormalnije koristiti na svojoj PS5 konzoli. Oni će tvoj nalog ubaciti na PS4 konzoli i aktvirati ga kao primarni i na njega ulaziti samo kada budu želeli da skinu neku igru iz tvoj biblioteke igara a onda uredno se vrate na svoj i odatle igraju igre. Tako da bez brige.
 
Predpostavljam da NE, ali ima li nacina da se dobije "hood" camera u GT7??? Ne mogu da vjerujem da je nema.
 
Stalno mi se desava kada upalim konzolu, da dobijam poruke o neuspelom upload-u save game-a na oblak. Kada pogledam o cemu se radi, dobijem poruku da na oblaku postoji save koji je sveziji i pita me da li ipak hocu da prekopiram ovaj koji nije uspeo da se snimi.
Nije mi bas nesto bitno ali me nervira sto stalno dobijam te poruke, pa me znaima da li se vama ovo desava i kako resiti problem?

20220306_202419.jpg
 
Imao sam i ja to, pa sam citao da je jedno od resenja rebuild baze podataka.

Upaliti konzolu u safe modu, i birati rebuild database.

Meni je to izgleda resio problem, jer sam sev obrisao notofokacije, i vise se ne pojavljuju.
 
Jel uspeo neko da reši problem da mu pod njegovim profilom u PS App, pod Recently Played games stoje neki matori naslovi i da se novi ne pojavljuju?
Stoje mi na spisku Ratchet & Clank iz Wipeout Omega koje nisam igrao pa sigurno ima 2 godine...

Probao sam "fix" koji sam našao online u smislu promene jezika aplikacije kao i to da olabavim privacy podešavanja, ali mi nije rešilo problem.
 
Nazad
Vrh Dno