Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Jesi li siguran da Days Gone iz kolekcije ima apdejt? Uncharted 4 i TLOU nemaju, za ostale ne znam.
 
Nema apdejt ni Days Gone, samo otključan FPS na 60 kao i GoW.
Da, na to sam mislio. Ako je za igru izašao apdejt za PS5 (kakav-takav, makar otključanih 60 FPS) da li je uključen u ovoj PS+ kolekciji ili pak zahteva kupovinu igre i/ili doplatu za PS5.
Kako to da saznam za te igre?
Jesi li siguran da Days Gone iz kolekcije ima apdejt? Uncharted 4 i TLOU nemaju, za ostale ne znam.
Jel ne postoje ili misliš da nisu uključene u PS+ kolekcija verziji?
 
TLOU mislim da ne postoji ali se prica ds ce biti, a U4 cak mislim da ima, tj. ima Lost Legacy, ali iz PS+ kolekcije igras PS4 verziju

Edit: Nasao i potvrdu

PlayStation Plus members who claimed Uncharted 4: A Thief’s End via their PlayStation Plus subscription are not eligible for the $10/€10 digital PS5 upgrade.
 
Da, na to sam mislio. Ako je za igru izašao apdejt za PS5 (kakav-takav, makar otključanih 60 FPS) da li je uključen u ovoj PS+ kolekciji ili pak zahteva kupovinu igre i/ili doplatu za PS5.
Kako to da saznam za te igre?

Jel ne postoje ili misliš da nisu uključene u PS+ kolekcija verziji?
Rade i Days Gone i GoW u 60fps iz PS+ Collection. Te igre su dobile patch koji otključava fps, nema posebne PS5 verzije kao Uncharted 4 i Lost Legacy.
 
Hvala ljudi :)
A Fallout 4 i Batman: Arkham Knight?

Ako sam dobro razumeo za F4 postoji updejt za PS5, dok za Betmena ne. Ali da li je PS5 apdejt za F4 uključen u verziju za PS+?
 
Svaki besplatan update bi trebao da radi u PS+ Collection, jer je to samo patch koji povećava fps/rezoluciju.

Imaš ovaj sajt da vidiš koje igre imaju patch, a koje posebnu PS5 verziju. Mada izgleda da su ga batalili jer dosta novijih igara fali.

 
Ako kupim sad GTA V, da li ću da dobijem besplatno update koji stiže u martu za ps5?
 
Ako je besplatan, hoces, ako planiraju da ga naplate, neces. :D
 
Čini mi se da piše da će online biti free 3 meseca, to znači da će online da naplaćuju a sp da bude free, valjda...
 
Ne verujem, u mom postu "sp free" se odnosilo na upgrade
 
Ako kupim sad GTA V, da li ću da dobijem besplatno update koji stiže u martu za ps5?
Dobro pitanje, mada koliko sam citao po netu ovih dana vidim da su ljudi gotovo svi ubedjeni da nece biti free upgrade, nego da ce se naplacivati.
Jedino nije sigurno da li ce morati da se plati puna cena kao da je nova igra u pitanju( iskreno,to bi bilo katastrofalno ) ili ce moci neka simbolicna suma za upgrade...
( kao npr. za Spidermana sto je moglo na Ultimate verziju za 20 $ jednokratno - upgrade , ako se dobro secam.. )
Rockstar za sada samo cuti o cenama .. mada im se polako ali sigurno priblizava Release date koji je stavljen na 15.03. ,
kontam da ce morati u ovom mesecu februaru da iznesu javno informacije o svemu.. :)
 

@nemanja123

Prati ovaj sajt,tu su sve igre navedene i azuriraju redovno.

Hvala za sajt ali ono sto mogu da kazem za npr Fortnajt (doduse igram PS5 verziju igre) s liste realno 60fpsa je samo kad ne radite nista 😂kad se iskace iz BattleBusa fps je 20-23 , kad je neka frka napucavanje skakanje ovo ono uglavnom je 28-35 a ako se igra u split screenu onda su ove vrednosti jos nize. To sto je 60fpsa kad setam poljanom sam medj leptirima mi bas i nije bitno kao pri akciji tako da je rekao bih marketing odradio dobru pricu.
 
Fortnite radi u 120fps-a na PS5, kako to da imaš takvih problema sa igrom. Ne igram to ali sam testirao monitor sa njom i sve bilo ok sa malim padovima (nije išlo ispod 100fps).
 
Hvala za sajt ali ono sto mogu da kazem za npr Fortnajt (doduse igram PS5 verziju igre) s liste realno 60fpsa je samo kad ne radite nista 😂kad se iskace iz BattleBusa fps je 20-23 , kad je neka frka napucavanje skakanje ovo ono uglavnom je 28-35 a ako se igra u split screenu onda su ove vrednosti jos nize. To sto je 60fpsa kad setam poljanom sam medj leptirima mi bas i nije bitno kao pri akciji tako da je rekao bih marketing odradio dobru pricu.
Ukljucen ti je fidelity mode umesto performance.
Ne znam za 120fps ali kad je u pitanju 60fps, nema sanse da ce bilo kojoj igri pasti fps znacajno ispod 60fps-a ako ista podrzava 60fps i ako je ukljucen performance mode i iskljucen ray-tracing.
 
Ako neko planira upgrade storage-a, PATRIOT Viper VP4300 je odlicna opcija, provereno.
 
Ukljucen ti je fidelity mode umesto performance.
Ne znam za 120fps ali kad je u pitanju 60fps, nema sanse da ce bilo kojoj igri pasti fps znacajno ispod 60fps-a ako ista podrzava 60fps i ako je ukljucen performance mode i iskljucen ray-tracing.
Nemaju sve igre performance mod a eto pisao sam kako lose radi hell let loose. 90% vremena je ispod 60FPS a PS5 naslov. Isto je i sa nekoliko ostalih igara. Daleko od konzistentnog 60FPS locka.
 
Na tu temu:

 
Ukljucen ti je fidelity mode umesto performance.
Ne znam za 120fps ali kad je u pitanju 60fps, nema sanse da ce bilo kojoj igri pasti fps znacajno ispod 60fps-a ako ista podrzava 60fps i ako je ukljucen performance mode i iskljucen ray-tracing.
Ovako posto klinac uvek igra a spitscerren igramo kad je on glavni nalog on je bio podesen na “Game default”. Promenio sam ga na performance i klinac upravo igra i FPS kad iskace iz busa pada do 36 close combat slicno ali se brze vraca na 60fpsa nego kad je bilo podeseno na game default. Ne znam kako moze da se postigne 120fpsa jer fortnite ingame fps hud prijavljuje 60 kao granicu njega i koristim da vidim fps u fortnajtu.

Update: vec u drugoj partiji je manji pad fpsa uglavnom je 60fpsa

Nasao kako se ukljucuje 120fps mode na netu.

Ovako posto klinac uvek igra a spitscerren igramo kad je on glavni nalog on je bio podesen na “Game default”. Promenio sam ga na performance i klinac upravo igra i FPS kad iskace iz busa pada do 36 close combat slicno ali se brze vraca na 60fpsa nego kad je bilo podeseno na game default. Ne znam kako moze da se postigne 120fpsa jer fortnite ingame fps hud prijavljuje 60 kao granicu njega i koristim da vidim fps u fortnajtu.

Update: vec u drugoj partiji je manji pad fpsa uglavnom je 60fpsa

Nasao kako se ukljucuje 120fps mode na netu.
Ne mogu edit pa zato saljem jos jedan post, 120fps opciju u fortnajtu ne mogu da ukljucim na svom tvu kad je podesen na 4k rezoluciju.

Sto se tice performance moda, danas sam s klincem igrao splitscreen i opet fps pada na niskih 20-25fpsa kad je puno akcije ili iskakanje iz busa.
 
Poslednja izmena:
Hvala za sajt ali ono sto mogu da kazem za npr Fortnajt (doduse igram PS5 verziju igre) s liste realno 60fpsa je samo kad ne radite nista 😂kad se iskace iz BattleBusa fps je 20-23 , kad je neka frka napucavanje skakanje ovo ono uglavnom je 28-35 a ako se igra u split screenu onda su ove vrednosti jos nize. To sto je 60fpsa kad setam poljanom sam medj leptirima mi bas i nije bitno kao pri akciji tako da je rekao bih marketing odradio dobru pricu.
Jel moguće sa PS5 ima problema da Fortnite gura u stabilnih 60fps!?
 
Moguce je ako pokusava native 4K, PS5 GPU nije sposoban za native 4K 60fps.
 
Moguce je ako pokusava native 4K, PS5 GPU nije sposoban za native 4K 60fps.
Fora je sto je PS5 podesen na automatic i sam je odabrao 4K rezoluciju , a koliko znam reklamiran je kao next-gen konzola za 4K gaming i stabilnih 60FPS
 
Oni su i ps4 pro reklamirali kao 4K konzolu, a on je imao GPU koji ne moze ni 1080p 60fps u svim igrama.

PS5 reklamiraju kao 4K 120fps konzolu, neke starije igre rade u 30fps, toliko o tome.
 
Marketing je čudo. Čak na kutiji piše i 8K. Samo čekam da krene Unreal 5 endžine. Izabaciće i perfromance mod iz opcija.
 
Marketing je čudo. Čak na kutiji piše i 8K. Samo čekam da krene Unreal 5 endžine. Izabaciće i perfromance mod iz opcija.
Da na kutiji pise 8K 4K120 HDR :D
Oni su i ps4 pro reklamirali kao 4K konzolu, a on je imao GPU koji ne moze ni 1080p 60fps u svim igrama.

PS5 reklamiraju kao 4K 120fps konzolu, neke starije igre rade u 30fps, toliko o tome.
Star Wars BattleFront 2 npr radi u 4K stabilinih 60FPSa , GT Sport isto (znaci PS4 igre), a PS5 verzija Fortniajta radi u manje vise stabilnih 60fpsa ali kad su situacije koje sam naveo u prethodnim postovima fps ocigledno zna da padne bez obzira dal je auto mode, performance ili ne. Jedina razlika ej sto u performance modu se brze oporavi fps nakon pada istog.
 
Jel može stara igra Twisted Metal da se igra na PS5? Ona sa kolima koja pucaju i gađaju druge.

I jel ima neka slična takva, po mogućstvu novija za PS?
 
Nazad
Vrh Dno