Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Meni kablić ne smeta, miran sam dok se igram. :)

MP igre ne igram, niti sa kim razgovaram. Slušalice koristim uglavnom uveče ili noću (da ne smetam). Inače "odvrnem" zvuk na TV-u dok me žene ne pita mora li to baš toliko jako (rekoh da kažu da sam nagluv). :D

@shomiNBGD značilo bi mi poređenje, pogotovo jer ćeš koristiti bubice koje i ja imam. Napiši samo šta si igrao da imam predstavu kakvi su zvukovi u pitanju. Hvala. 🎧
 
Ja imam Sony MDR-XB950BT i koristim tako sto ih prikacim na TV preko BT, posto ovako na sam Sony nece da ih prepozna... Ali nemam naviku da igram sa sluskama, tako da retko ih koristim. Pogotovo sto ne mogu za MP da ih koristim, a uglavnom Warzone igram u poslednje vreme.

Ali da zvuk izuva i da je skroz drugi dozivljaj sa njima, to jeste.
 
Koje HDMI 2.1 kablove koristite a da valjaju? Znam da je bilo reci o tome ali pretraga bas i nije od pomoci.

Sada koristim neke 2.0 kettz iz velteha koji su bili dzabalesku a rade super

Vidim da imaju neki Gembird koji su deklarisani kao 2.1 a prilicno jeftini
 
Ugreen, ima u Velteh prodavnici.
 
Nemaju ih trenutno na stanju, mada okej, nije mi zurba.. Jedino sto ce da me 4 kabla od 3 metra kostaju djavo ipo 🤦‍♂️
 
Za sta ti je potrebno 4 HDMI 2.1 kabla od 3 metra? :D
 
Haha pa objektivno mi treba jedan samo :D
Problem je sto imam buzir iza televizora koji ide kroz zid pa u komodu i onda sutra ako mi dune da nesto novo prikljucim moram da skidam televizor i skidam maskice. To naravno ne mogu sam nego moram da zovem nekog da mi pomogne i onda se prica eksponencijalno komplikuje :D
 
uf meni nedostaje tih. 4, jednog dana kada budem spustao plafon...
 
Iskreno, bas se primete dodatni kanali. To ne moze da se opise, a da ne zvuci napaljenicki. Ali i prilikom igranja igrica (World of Warships npr.), tacno se iznenadim kako se cuje tacno odakle je dosao pucanj, ako neko od mojih saboraca(?) ispali plotun blizu mene. I sve komande koje salju saborci tacno dolaze iz onog kanala u zavisnosti od njihove pozicija na mapi u odnosu na mene. Dok sve moje komande dolaze iz centralnog.

Ali je Sony tu problematican sa njihovim Tempest-om. Nisu mogli da ubace ni Dolby Atmos, ni DTS: X, ni Auro 3D. Nego izmisljaju toplu vodu.
Tako da se zvucni efekti mnogo bolje primete u filmovima (Dune razbija), nego u igricama, jer tu AVR mora uradi upmix sa 7.1 na 7.1.4 tj. na height kanale, a to nije isti efekat.

Native Dolby Atmos se primeti u roku od odmah. Necu sada da trujem temu o tome koji filmovi i koje scene pruzaju najbolji osecaj, ali su dosta ispred PS5 iz razloga koje sam naveo.

Zato se nosim mislju (a i realizovacu) da uzmem i XBOX X, tamo je vec native podrska...
 
Poslednja izmena:
Ili 7.1.4 :)

A ako slusalice rade iole priblizan posao, vrede 300 evra. U sta sumnjam. Jer sam ja odusevljen time kako sve radi i koliku imerziju stvara taj setup + projektor.

Poslao sam sad zenu i decu na par dana na zimovanje, pa cu da se imerziram vise nego inace 😂
Javi utiske :D
 
Nema sta, kacio sam vec i slike setup-a i pisao impresije. Vredi svaki evro (a nije malo).

Zena i ja volimo filmove i serije, deca i ja PS5 i od pocetka septembra do danas (5 meseci) smo na 880h rada lampe, sto je prosek od 6h dnevno. I to iskljucivo u periodu od cca 16 do 24h (+/-).

Tako da to govori u prilog tome koliko se koristi i koliko nam vredi. Naravno, stalno je ukljucen i AVR i ceo setup, jer meni jedno bez drugog ne ide. Mozda bih mogao svariti ceo audio setup sa TV-om, ali projektor bez audio setup-a nema sanse. Da ne trujem temu dalje.
 
Drustvo, je l ima neka fora da se koristi kartica (i koja) za onaj EA sub? Vidim da ima 3 meseca za fazon 5$ ali meni ne prihvata nijednu karticu pa reko da l ima neki bypass ili sta :)

Ako je bilo vec ovo pitanje, ja se izvinjavam ali nisam u mogucnosti da listam 200+ strana.
 
Kupi dopunu od 5 dolara/funti. Ubaci i aktiviraj. Nema mogucnosti da se dodaju nase kartice na USA ili UK nalog.
 
Nazalost ne moze tako, vec sam probao.
 
Mislim da je već bila diskusija na ovu temu i da niko nije uspeo, proveri prethodnih 5-6 stranica samo jer to je nova akcija, ne moraš svih 200 :)
 
Ja sam uspeo. Ubacio u wallet novac, koji sam kupio preko cdkeys i kupio pretplatu ea, sve to i iz aplikacije.

C0EFDE61-D18A-4448-A36D-CD8AC307688F.png
 
Da li si kupio onih 3 meseca za 5 usd? O tome je bilo reci da ne prolazi.

Edit: Sad vidim datum, deluje da jesi, top ako radi, isprobacu :)
 
Taj taj. Samo je razlika sto je UK i platio sam 3.5 funti ;)
 
Bukvalno sad videh ovu akciju za 3 meseca i prvo sto mi pade na pamet je da dodjem ovde i da pitam kako? Jel moze da se uplati dopuna na wallet i tako da se kupi pretplata za EA play? Americki mi je nalog u pitanju za PSN. Trenutno mi trazi da ubacim karticu jer nemam dovoljno na stanju u walletu, pa reloh da ne uplacujem dzaba ako ne moze na taj nacin i ako je radi. Htedoh da kupim nfs heat za 12$ al rekoh bolje mozda pretplatu pa da dobijem i ostale igre sa EA.
 
Ne mogu da editujem predhodnu poruku pa da se nadovezem, uplatih sad wallet 10 dolara, probam da uplatim pretplatu preko sonija, trazi mi da ubacim payment method, paypal ili karticu sto naravno ne prihvata ni jedno ni drugo. Probah preko kompa da se ulogujem i da kupim, odem na checkout pise wallet a kad kliknem da potvrdim samo izbaci gresku "something went wrong" i ne da mi. Da li ima neke veze to sto vec imam EA nalog registrovan na istom mailu kao i PSN ili ne?
 
Moguce, cini mi se da videh da pise da je za nove korisnike.
To sam i ja prvo pomislio al evo sad sam probao da kupim pretplatu za 1 mesec po regularnoj ceni od 5 dolara, ne dopusta mi cak ni to. Imam 12 dolara na walletu al jednostavno nece da prihvati. Ne znam kako je liku iznad to uspelo, mozda nije iz Srbije.
 

Prilozi

  • wrong.PNG
    wrong.PNG
    33.5 KB · Pregleda: 18
Probajte preko aplikacije ili konzole.
Meni je isto prošlo na US nalogu.
 
Sto na ps story prodaju igre za ps5 i ps4 odvojeno,istu igru po razlicitim cenama kad mozes da kupis igru za ps4 i ubacis je na peticu a platis je manje?
 
Pa bas sam i nju gledao 59$ za ps4 a 69$ za pericu. Misim u sebi,sto bi neko davao 10$ vise kad moze ps4 da ubaci na peticu :) nisam znao da ogranicavaju grafiku za konzole
 
Pa za cetvorku prave max koliko moze da potera, a s obzirom na to da petica moze mnogo vise, greota da ne naprave bolje :)

Ali da, ovo niko nece kupiti za PS5 zbog te besplatne nadogradnje, ne znam sto bese odlucili to da daju, verovatno neki zajeb napravili
 
Nazad
Vrh Dno