Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Da li je ovo loša pozicija za konzolu?


Pošto vazduh ulazi sa gornje strane i u gornji deo prednje strane, da li će protoku vazduha smetati što je TV tako blizu (nekih 15ak cm) ?
Nemam poverenja u vertikalni položaj, a da okrenem konzolu kao što je i TV onda će vruć vazduh da izlazi direktno na utičnicu.
 
Ne vidim zašto bi bio loš položaj. Tu itekako ima dobar protok vazduha, tako da je sve u redu.
 
Eventualno ako tv izduvava vruc vazduh na dole
 
Nije loša pozicija. Nemaš brige. Cepaj.
 
A sto nemas poverenja u vertikalni polozaj? Meni tako stoji od prvog dana i to na cosku komode
 
Eventualno ako tv izduvava vruc vazduh na dole
Da, to me brine. Vidim da TV na dnu ima one rešetke za ventilaciju, moraću da posmatram da li odatle izlazi vruć vazduh.

Što se vertikalnog položaja tiče, šta znam, oduvek sam voleo konzole da mi stoje horizontalno. Nekako uvek me plaši bih ga zakačio pa srušio, iako se ne krećem tuda.
 
Koristi i uzivaj.
 
Kod mene tv izduvava dole, i generalno je tu bas toplo.
Stabilan je ovaj nosac, nema sta da brines
 
Jel normalno da krug malo škripucka pod prstom, ne čuje se ali osjećam pod prstom blago škripanje, dok recimo kod drugih dugmića nemam taj feeling?
 
Malo ce usled koriscenja da popusti meni su palice krckale prvih par dana dok se ne razradi i neki dugmici su skripuckali. Navali na gejming prestace :)
 
A zasto niko do sad nije reklamirao dzojstick sa driftom? Vidim da se samo nagadja da li garancija to pokriva, a siguran sam da pokriva...
 
Jel mora da se odradi reset konzole, da bi se "other" fajlovi obrisali?....onda gubim i save game, jer nemam ps+ nalog
 
Jeste DS5 sto sam dobio uz konzolu.
Jel moguce da mora i konzola da se nosi?
 
99% da ne mora. Pitaj prodavca od koga si kupio konzolu.

Kada sam ja imao problem sa DS4, poslao sam im samo kontroler.
Jel mora da se odradi reset konzole, da bi se "other" fajlovi obrisali?....onda gubim i save game, jer nemam ps+ nalog
Savegame mozes da backupujes na USB.

Pogledaj da ti se nisu nakupili video snimci i screenshotovi jer konzola snima svaki put kada osvojis neki trofej. To zna da zauzme puno mesta i to sam odmah iskljucio.

Takodje, po svedocenju ljudi na netu, broj PS4 igara negativno utice na Others - ako ih prebacis na eksterni disk, i Others ce se smanjiti.
 
Poslednja izmena:
Ne moze izgleda Astro's PR na usb, samo preko Ps plus...
Sve sam obrisao, i snimke, skreenshotove, samo ostala igra Astro's Playroom i nista sem toga...a other zauzima 320gb..nije mi nista jasno
 
Nove informacije o psvr2

  • Visual Fidelity: For a high-fidelity visual experience, PS VR2 offers 4K HDR, 110-degree field of view, and foveated rendering. With an OLED display, players can expect a display resolution of 2000×2040 per eye and smooth frame rates of 90/120Hz.
  • Headset-based Controller Tracking: With inside-out tracking, PS VR2 tracks you and your controller through integrated cameras embedded in the VR headset. Your movements and the direction you look at are reflected in-game without the need for an external camera.
  • New Sensory Features: PS VR2 Sense Technology combines eye tracking, headset feedback, 3D Audio, and the innovative PS VR2 Sense controller to create an incredibly deep feeling of immersion. Headset feedback is a new sensory feature that amplifies the sensations of in-game actions from the player. It’s created by a single built-in motor with vibrations that add an intelligent tactile element, bringing players closer to the gameplay experience. For example, gamers can feel a character’s elevated pulse during tense moments, the rush of objects passing close to the character’s head, or the thrust of a vehicle as the character speeds forward. Additionally, PS5’s Tempest 3D AudioTech makes sounds in the player’s surroundings come alive, adding to this new level of immersion.
  • Eye Tracking: With eye tracking, PS VR2 detects the motion of your eyes, so a simple look in a specific direction can create an additional input for the game character. This allows players to interact more intuitively in new and lifelike ways, allowing for a heightened emotional response and enhanced expression that provide a new level of realism in gaming.
 
E mali off topic molim admine da ne obrisu post odmah, napravio sam psn na USA, da li ce mi raditi americki ps+ na ovom nalogu, da li ce me online spajati sa amerikancima ili za online ide po principu najblizih servera?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220107_084916_com.opera.browser.jpg
    Screenshot_20220107_084916_com.opera.browser.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 19
Hoce naravno, pa Aljaska je u Americi 😂

Sto se tice online matchmakinga to u 99% situacija radi po ip adresi i matchuje te kako bi imao najmanji ping.
 
Hoce naravno, pa Aljaska je u Americi 😂

Sto se tice online matchmakinga to u 99% situacija radi po ip adresi i matchuje te kako bi imao najmanji ping.
Znam da je Aljaska najseverniji deo severne Amerike xd
Nego sam pitao (u fazonu da li sam dobro napravio nalog) za US. Prodao sam PS4 pre 5 godina pa sam zaboravio malo mada sam tad pravio sve UK naloge.
A vidim da je od 12 meseci ps+ za US jeftiniji za 2k otprilike od UK.
Hvala u svakom slučaju 🍺
 
VRR konačno :)
 
i 1440p konačno.
Suviše dobro da bi bilo istinito. Da li je izvor vesti pouzdan?
 
Jedan interesantan problem na koji sam naleteo u vezi sa konzolom i eksternim diskom. Naime spakovao sam 500gb A2000 nvme u Orico usb fijokicu https://www.orico.shop/en/nvme-m2-ssd-housing-sky-gray.html i tu prebacio PS4 igre.
Kada iskljucim konzolu pa ukljucim normalno butuje. Kada je prebacim u rest mod i posle pokrenem, upozorava me da ext disk nije pravilno iskljucen, zatim zahteva repair. Napajanje na usb konektorima je na always. Zna li neko u cemu je kvrc?
 
Mislim da se napajanje prekine u nekom trenutku. Znam kada punim dzojstike ako odmah prikljucim onda se puni ali ako mi dune u neko random vreme da ga prikljucim onda ne puni
 
Jedan interesantan problem na koji sam naleteo u vezi sa konzolom i eksternim diskom. Naime spakovao sam 500gb A2000 nvme u Orico usb fijokicu https://www.orico.shop/en/nvme-m2-ssd-housing-sky-gray.html i tu prebacio PS4 igre.
Kada iskljucim konzolu pa ukljucim normalno butuje. Kada je prebacim u rest mod i posle pokrenem, upozorava me da ext disk nije pravilno iskljucen, zatim zahteva repair. Napajanje na usb konektorima je na always. Zna li neko u cemu je kvrc?

Ja sam tik pre izlaska PS5 uzeo 4TB WD eksterni [WDBU6Y0040BBK-WESN]. Non stop mi je povezan sa konzolom i taj error mi OS javlja samo kada palim konzolu posle nestanka struje. Koristim rest mode non stop.

Mislim da se napajanje prekine u nekom trenutku. Znam kada punim dzojstike ako odmah prikljucim onda se puni ali ako mi dune u neko random vreme da ga prikljucim onda ne puni
Ima opcija u OS-u da se USB portovi drze aktivnim samo ~2h posle gasenja konzole. Vidi kako ti je to podeseno. Mozda je to i problem kod @ppredrag -a
 
Nazad
Vrh Dno